9 Pagini V  « < 6 7 8 9 >  
Reply to this topicStart new topic
> Herbalife pareri pro si contra
cata1701
mesaj Apr 5 2009, 07:55 PM

micro Bucatar

Grup: Membri
Postari: 2
Inregistrat pe: 5-April 09
Membrul Nr.: 50,449

ohmy.gif buna! sunt disperata. si m-am saturat de atatea cure de slabire de la care am slabit si m-am ingrasat la loc. am de slabit vreo 50kg. am 110kg. dupa ce am slabit cu herbalife m-am ingrasat la loc si peste. apoi am avut proasta inspiratie sa iau superslim de la care era sa mor. sunt hipertensiva si sedentara. la orice efort inima o ia razna. am fost la endocrinolog si am intrebat de herbalife. mi-a spus ca acum cativa ani chiar recomanda herbalife si ca a avut pacienti care au slabit si 40kg, daaaaaaar toti pacientii s-au ingrasat la loc dupa ce au intrerupt cura herbalife si ca nu mai recomanda herbalife de atunci. o reteta de slabit nu mi-a dat decat sa nu mananc fainoase, grasimi si dulciuri si sa slabesc lent pt ca nimeni nimeni nu ma grabeste. mi=a mai spus ca ma ingras pe fond de stres si ca am un metabolism lent mostenit din familie. totusi am de dat f multe kg. fara sport nu reusesc. sport unde sa fac? la sala vor rade toti de mine si atunci mai bine lipsa. e cineva pe aici sa-mi dea un sfat? un medic sau un nutritionist sau poate cineva care sa ma ia si pe mine la sala? singura nu merg. poate imi gasesc o echipa de sustinere si va voi multumi toata viata. in mod cert organismul meu s-a dereglat, dar nu pot sa spun ca sunt grasa pt ca nu mananc. nu mananc exagerat, dar tot ce mananc pun pe mine si sunt f sedentara. va multumesc smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
cabotine
mesaj Apr 5 2009, 08:04 PM

Bucataras

Postari: 140
Inregistrat pe: 22-March 08
De la: Bologna,Italia
Membrul Nr.: 42,222

CITAT(cata1701 @ Apr 5 2009, 07:55 PM) *
ohmy.gif buna! sunt disperata. si m-am saturat de atatea cure de slabire de la care am slabit si m-am ingrasat la loc. am de slabit vreo 50kg. am 110kg. dupa ce am slabit cu herbalife m-am ingrasat la loc si peste. apoi am avut proasta inspiratie sa iau superslim de la care era sa mor. sunt hipertensiva si sedentara. la orice efort inima o ia razna. am fost la endocrinolog si am intrebat de herbalife. mi-a spus ca acum cativa ani chiar recomanda herbalife si ca a avut pacienti care au slabit si 40kg, daaaaaaar toti pacientii s-au ingrasat la loc dupa ce au intrerupt cura herbalife si ca nu mai recomanda herbalife de atunci. o reteta de slabit nu mi-a dat decat sa nu mananc fainoase, grasimi si dulciuri si sa slabesc lent pt ca nimeni nimeni nu ma grabeste. mi=a mai spus ca ma ingras pe fond de stres si ca am un metabolism lent mostenit din familie. totusi am de dat f multe kg. fara sport nu reusesc. sport unde sa fac? la sala vor rade toti de mine si atunci mai bine lipsa. e cineva pe aici sa-mi dea un sfat? un medic sau un nutritionist sau poate cineva care sa ma ia si pe mine la sala? singura nu merg. poate imi gasesc o echipa de sustinere si va voi multumi toata viata. in mod cert organismul meu s-a dereglat, dar nu pot sa spun ca sunt grasa pt ca nu mananc. nu mananc exagerat, dar tot ce mananc pun pe mine si sunt f sedentara. va multumesc smile.gif

Buna, poate ca nu e topicul potrivit..scrie la Calatorie spre silueta ideala sau chiar la Clubul Fundamentalistelor.Aici,pe acest forum, vei gasi sustinere si sfaturi bune.De sport nu cred ca ar trebui sa se vorbeasca pana nu reusesti sa slabesti un pic, altfel te soliciti prea mult, mai ales ca esti hipertensiva.
Bine ai venit smile.gif

+Quote Post
Amemona
mesaj Apr 21 2009, 01:26 PM

micro Bucatar

Postari: 1
Inregistrat pe: 21-April 09
De la: Brasov
Membrul Nr.: 50,893

Buna ziua!
M-am decis sa scriu si eu pt.a primi niste sfaturi pt.ca m-ati cam speriat rau cu tot ce am citit atat pe acest forum cat si pe altele despre produsele Herbalife. Eu n-am nevoie sa slabesc, nici sa ma ingras, in schimb nu imi ajunge energia pt.intreaga zi, am probleme cu ochii, nu am pofta de mancare decat spre seara, nu prea mananc mult si bine si doresc sa scap de celulita. Acum 2 saptamani, dorind sa am parte de o nutritie sanatoasa, echilibrata si bogata in vitamine, proteine, minerale, enzime, glucide si lipide, mi-am amintit de produsele Herbalife. Unchiul meu fusese acum vreo 11 ani in aceasta afacere, a stat vreo 2 ani, folosise produsele atat el cat si matusa mea, care a reusit sa slabeasca fain si sigur, chiar arata bine din cate imi amintesc. A vrut sa intru si eu in afacere dar eu nu ma pricepeam la asa ceva, eram prea mica si mi se pareau preturile prea mari ca oamenii sa cumprere asa ceva, asa ca nu am mers mai departe. Ei bine, amintindu-mi de asta, am luat si eu niste produse Herbalife si am inceput cu shake-ul acum 12 zile pe post de mic-dejun. Tare bun la gust si intr-adevar hranitor! Eu cum de ani de zile nu iau micul dejun si ca n-am timp si ca nu am pofta deloc, m-am bucurat ca pot sa-l iau acum si inca rapid. Apoi am fost si la un consultant in nutritie de-al lor si mi-a facut un program complet pt.o luna pe care am inceput sa-l iau din 17 aprilie. Pana acum toate bune si frumoase, dar mi-e frica sa nu cumva sa-mi schimbe si mie metabolismul, sa devin dependenta de aceste produse sau sa ma aleg cu vreo afectiune din acest program. L-am sunat si pe unchiul meu sa-l intreb de produsele si afacerea Herbalife si mi-a zis ca sunt bunicele si ca el a iesit din afacere pt.ca era mult de munca si de umblat si ca nu era prea profitabila. --El are alta afacere acum care merge f.bine.-- Daca se poate o sa va scriu si produsele pe care le am in program sa-mi spuneti va rog ce stiti despre ele, care le-ati incercat pe propria piele, nu din auzite. Aaa si pt.problemele pe care le am eu, nu pt. slabit (am scris la inceputul mesajului despre ele). In ceea ce priveste unele link-uri postate de Thinker cred, care te ducea la niste articole care spuneau ca produsele Herbalife contin plumb, asta mi se pare foarte neadevarat, pe etichete nu scrie altceva decat vitamine, extracte din plante, minerale, proteine din soia, carbohidrati si au si un dosar de notificare la Institutul de Bioresurse Alimentare din anul 2008. Deci nu vad ce pot sa-ti faca rau astfel de produse. Dar, dupa cum am spus m-am speriat cand am citit parerile de pe 4 forumuri, majoritatea negative la adresa acestor produse. Am inteles ca conteaza si cata apa bei (trebuie 2 l/zi), sa mananci cat mai sanatos si echilibrat posibil la 3 mese/zi si sa faci si putin exercitiu fizic (cel putin 30 de min./zi). Eu deocamdata ma simt bine, nu m-am ingrasat Doamne fereste!, ba chiar am o usoara tendinta spre slabire, dar in schimb am mai multa energie. Bine, dar a trecut f.putin timp. Cam asta ar fi deocamdata povestea mea pana acum. O sa continui sa mai povestesc mai tarziu daca voi avea ce. In speranta ca voi primi sfaturi valoroase si sincere referitor la a obtine cat mai multa energie in mod natural va multumesc la toti anticipat! Numai bine si sanatate la toti!

--------------------
Traieste clipa iubind!

+Quote Post
Laura.lala
mesaj Apr 21 2009, 02:43 PM

Master of disaster

Postari: 2,514
Inregistrat pe: 19-March 04
De la: Portugalia/Portocalia
Membrul Nr.: 12,877

QUOTE(Amemona @ Apr 21 2009, 12:26 PM) *
Buna ziua!
M-am decis sa scriu si eu pt.a primi niste sfaturi pt.ca m-ati cam speriat rau cu tot ce am citit atat pe acest forum cat si pe altele despre produsele Herbalife. Eu n-am nevoie sa slabesc, nici sa ma ingras, in schimb nu imi ajunge energia pt.intreaga zi, am probleme cu ochii, nu am pofta de mancare decat spre seara, nu prea mananc mult si bine si doresc sa scap de celulita. Acum 2 saptamani, dorind sa am parte de o nutritie sanatoasa, echilibrata si bogata in vitamine, proteine, minerale, enzime, glucide si lipide, mi-am amintit de produsele Herbalife. Unchiul meu fusese acum vreo 11 ani in aceasta afacere, a stat vreo 2 ani, folosise produsele atat el cat si matusa mea, care a reusit sa slabeasca fain si sigur, chiar arata bine din cate imi amintesc. A vrut sa intru si eu in afacere dar eu nu ma pricepeam la asa ceva, eram prea mica si mi se pareau preturile prea mari ca oamenii sa cumprere asa ceva, asa ca nu am mers mai departe. Ei bine, amintindu-mi de asta, am luat si eu niste produse Herbalife si am inceput cu shake-ul acum 12 zile pe post de mic-dejun. Tare bun la gust si intr-adevar hranitor! Eu cum de ani de zile nu iau micul dejun si ca n-am timp si ca nu am pofta deloc, m-am bucurat ca pot sa-l iau acum si inca rapid. Apoi am fost si la un consultant in nutritie de-al lor si mi-a facut un program complet pt.o luna pe care am inceput sa-l iau din 17 aprilie. Pana acum toate bune si frumoase, dar mi-e frica sa nu cumva sa-mi schimbe si mie metabolismul, sa devin dependenta de aceste produse sau sa ma aleg cu vreo afectiune din acest program. L-am sunat si pe unchiul meu sa-l intreb de produsele si afacerea Herbalife si mi-a zis ca sunt bunicele si ca el a iesit din afacere pt.ca era mult de munca si de umblat si ca nu era prea profitabila. --El are alta afacere acum care merge f.bine.-- Daca se poate o sa va scriu si produsele pe care le am in program sa-mi spuneti va rog ce stiti despre ele, care le-ati incercat pe propria piele, nu din auzite. Aaa si pt.problemele pe care le am eu, nu pt. slabit (am scris la inceputul mesajului despre ele). In ceea ce priveste unele link-uri postate de Thinker cred, care te ducea la niste articole care spuneau ca produsele Herbalife contin plumb, asta mi se pare foarte neadevarat, pe etichete nu scrie altceva decat vitamine, extracte din plante, minerale, proteine din soia, carbohidrati si au si un dosar de notificare la Institutul de Bioresurse Alimentare din anul 2008. Deci nu vad ce pot sa-ti faca rau astfel de produse. Dar, dupa cum am spus m-am speriat cand am citit parerile de pe 4 forumuri, majoritatea negative la adresa acestor produse. Am inteles ca conteaza si cata apa bei (trebuie 2 l/zi), sa mananci cat mai sanatos si echilibrat posibil la 3 mese/zi si sa faci si putin exercitiu fizic (cel putin 30 de min./zi). Eu deocamdata ma simt bine, nu m-am ingrasat Doamne fereste!, ba chiar am o usoara tendinta spre slabire, dar in schimb am mai multa energie. Bine, dar a trecut f.putin timp. Cam asta ar fi deocamdata povestea mea pana acum. O sa continui sa mai povestesc mai tarziu daca voi avea ce. In speranta ca voi primi sfaturi valoroase si sincere referitor la a obtine cat mai multa energie in mod natural va multumesc la toti anticipat! Numai bine si sanatate la toti!

Pai daca nu vrei sa slabesti ci doresti un "boost" de energie si vitalitate de ce nu incerci un tratament cu vitamine si energizante? Cred ca iesi mult mai ieftin si sunt mai sanatoase.

Cat despre etichetele de pe produse si ce contin ele in mod real, e discutie lunga.

--------------------

GVIS - Dr. Galea Romeo Florin, Cluj-Napoca, 09.01.2002

+Quote Post
thinker
mesaj Apr 26 2009, 06:09 PM

micro Bucatar

Postari: 18
Inregistrat pe: 13-May 08
Membrul Nr.: 43,167

Buna draga Anemoma,

stiu ca e greu de crezut, dar produsele au fost retrase de catre ministerul sanatatii din Spania, pentru acelasi motiv. Daca citesti cu atentie, vei vedea ca masuratorile pentru Pb au fost efectuate de institute specialiozate de toxicologie, nu de oricine. Pb e toxic, cum ai vrea sa-l trecut pe gasesti pe eticheta? E un produs de contaminare, nu un ingredient normal.
Si ei nu trec oricum toata compozitia pe eticheta, e sub patent adica secreta, cum ai putea crede ca scrie tot?
Te multumeste avizul de la institutul de bioresurse alimentare? Ce e aia? E cumva ministerul sanatatii sau ANM (Agentia Nationala a Medicamentului) singurele organe avizate in Romania pentru aprobarea de suplimente alimentare si medicamente?
In toate tarile civilizate e nevoie de avizul ministerului sanatatii si uite ce zice ministerul din Spania!

En España: Ministerio de Sanidad recomendó consumir con precaución productos Herbalife
categorias: Nacional - Sociedad
El Ministerio de Sanidad y Consumo ha desaconsejado hoy consumir productos "Herbalife" tras tener conocimiento de casos de toxicidad hepática, presuntamente asociados al consumo de los citados productos.
Sanidad informó que tan solo en España se han producido 9 casos sospechosos de dolencias en el hígado entre los años 2003 y 2007, debido a la toxicidad hepática que producirían estos productos.

pentru restul, vezi linkul de mai jos.
http://www.elobservatodo.cl/admin/render/noticia/10271

Si vorba cuiva avizat de pe forum, daca ai nevoie de energie, de ce nu iei vitamine, hrana bio, sanatoasa, fructe, legume proaspete?
Daca vei citi posturile mai vechi vei vedea ca herbalife contine o serie de plante bogate in efedrina, o substanta stimulatoare pana la deces a inimii si creierului. poti obtine energia si asa, drogandu-te, dar nu stiu cati ani ai si cat de bine iti va fi mai tarziu, pe termen lung.
Uite ceva relevant:
http://www.amz.ro/articole/69-herbalife-ad...e-imaginii.html

De ce nu incerci dimineata in loc de shake lapte cu miere si pudra naturala de cacao, unul din cei mai buni antioxidanti naturali? Nu Nesquik sau alte pudre bogate in yahar, ci cacao 100%. Cu un pic de miere de albine!
Natura te iubeste si te vindeca atunci cand ai intelepciunea sa te intorci la ea. si mai e si ieftina.
Succes, Amemona! Vei reusi!

+Quote Post
catalin123
mesaj May 2 2009, 07:14 PM

micro Bucatar

Postari: 4
Inregistrat pe: 2-May 09
Membrul Nr.: 51,197

Pareri pro si contra vor fi mereu in legatura cu orice.
Ca spuneti de herbalife ca a facut si a dres asta nu inseamna ca e si adevarat.
E un procentaj foarte mic care sa nu le suporte. Dar cand e vorba de toxine si-a facut cineva analizele la ficat dupa ce a luat?

Apropo s-a inventat medicamentul care slabesti si nu trebuie sa faci nimic . SI nu, nu e Herbalife. E inca in teste si va dura destui ani pana sa fie aprobat .

Da sunt incompatibile produsele Herbalife cu unele persoane pentru ca nu le suporta .

Si cum spuneam si pro si contra dar momentan fara dovezi .

Stiati ca si paracetamolul poate produce HEPATITA la copii? Asta am vazut zilele acestea vorbind un doctor in domeniu. Si nu vad mare valva pentru lucrul acesta.

Da sunt distribuitor Herbalife , nu nu le fac reclama pentru ca nu e principala mea activitate ci am avut rezultate cu ele.

Si nimeni nu iti garanteaza ca te vei mentine fara pic de efort .

Si cat despre distribuitorii Herbalife care mai apar pe forumuri " NO COMMENT" .

Si doar 3 cazuri la milioane de produse vandute? In atatia zeci de ani?Cred ca gasesti mai multe la alte pastile care a-ti consumat.

Asta e parerea mea ca persoana ce a avut rezultate cu Herbalife nu ca distribuitor. La urma urmei e decizia voastra in ce bagati banii si e bine sa va uitati de 10 ori mai ales cand e vorba de sanatate.

O zi buna

Acest mesaj a fost editat de catalin123: May 2 2009, 07:19 PM

+Quote Post
cabotine
mesaj May 2 2009, 07:57 PM

Bucataras

CITAT(catalin123 @ May 2 2009, 07:14 PM) *
Pareri pro si contra vor fi mereu in legatura cu orice.
Ca spuneti de herbalife ca a facut si a dres asta nu inseamna ca e si adevarat.
E un procentaj foarte mic care sa nu le suporte. Dar cand e vorba de toxine si-a facut cineva analizele la ficat dupa ce a luat?

Apropo s-a inventat medicamentul care slabesti si nu trebuie sa faci nimic . SI nu, nu e Herbalife. E inca in teste si va dura destui ani pana sa fie aprobat .

Da sunt incompatibile produsele Herbalife cu unele persoane pentru ca nu le suporta .

Si cum spuneam si pro si contra dar momentan fara dovezi .

Stiati ca si paracetamolul poate produce HEPATITA la copii? Asta am vazut zilele acestea vorbind un doctor in domeniu. Si nu vad mare valva pentru lucrul acesta.

Da sunt distribuitor Herbalife , nu nu le fac reclama pentru ca nu e principala mea activitate ci am avut rezultate cu ele.

Si nimeni nu iti garanteaza ca te vei mentine fara pic de efort .

Si cat despre distribuitorii Herbalife care mai apar pe forumuri " NO COMMENT" .

Si doar 3 cazuri la milioane de produse vandute? In atatia zeci de ani?Cred ca gasesti mai multe la alte pastile care a-ti consumat.

Asta e parerea mea ca persoana ce a avut rezultate cu Herbalife nu ca distribuitor. La urma urmei e decizia voastra in ce bagati banii si e bine sa va uitati de 10 ori mai ales cand e vorba de sanatate.
O zi buna

Paracetamolul poate provoca hepatita, daca depasesti doza recomandata(si nu numai la copii)...e un lucru stiut, nu am descoperit apa calda...sa nu schimbam subiectul... wink.gif

+Quote Post
catalin123
mesaj May 3 2009, 01:39 AM

micro Bucatar

m-am referit ca orice are efecte pro si contra ...... Mai ai paracetamol in casa? CHiar de risti sa faci hepatita tu sau familia? Care e motivul ? Ai luat pana acum? Familia a luat?
pana si fructele pot provoca neplaceri.

Acum daca acestea fac rau astept sa vad si pe piata lor ca le interzice , desi eu nu prea am incredere in americani , de altfel nici in romani care pentru bani pun in pericol pe majoritatea.

Apa calda sau nu descoperita e adevarul aplicabil peste tot.

Se poate dezbate mult ca iti face rau sau nu , dar incearca acelasi lucru cu alte pastile care deja au fost luate atatia ani , si pun pariu ca vor fi mai multe cazuri gasite decat 30 si ceva in peste 25 de ani.
Pana la urma ramae la decizia fiecaruia . Daca tu crezi ca iti poate face rau, atunci pur si simplu nu lua . Nu se merita sa iti risti sanatatea ta si a familiei doar pentru ca sunt multe persoane care nu fac decat sa vanda ceva pentru profit. Aici sunt de acord.

Ca ar putea sa dauneze .................produsele ..........cine stie .......dar daca ar fi facut rau .......in 20 de ani cred ca ar fi fost multe cazuri.

Si nu o risca nici cu paracetamol si restu pastilelor care sunt mereu in casa. Ce inseamna mult? ca depasesti doza? Nu ai de unde sa stii care e doza pentru ca ai metabolism diferit .

Acest mesaj a fost editat de catalin123: May 3 2009, 01:40 AM

+Quote Post
cabotine
mesaj May 3 2009, 07:22 AM

Bucataras

CITAT(catalin123 @ May 3 2009, 01:39 AM) *
m-am referit ca orice are efecte pro si contra ...... Mai ai paracetamol in casa? CHiar de risti sa faci hepatita tu sau familia? Care e motivul ? Ai luat pana acum? Familia a luat?
pana si fructele pot provoca neplaceri.

Acum daca acestea fac rau astept sa vad si pe piata lor ca le interzice , desi eu nu prea am incredere in americani , de altfel nici in romani care pentru bani pun in pericol pe majoritatea.

Apa calda sau nu descoperita e adevarul aplicabil peste tot.

Se poate dezbate mult ca iti face rau sau nu , dar incearca acelasi lucru cu alte pastile care deja au fost luate atatia ani , si pun pariu ca vor fi mai multe cazuri gasite decat 30 si ceva in peste 25 de ani.
Pana la urma ramae la decizia fiecaruia . Daca tu crezi ca iti poate face rau, atunci pur si simplu nu lua . Nu se merita sa iti risti sanatatea ta si a familiei doar pentru ca sunt multe persoane care nu fac decat sa vanda ceva pentru profit. Aici sunt de acord.

Ca ar putea sa dauneze .................produsele ..........cine stie .......dar daca ar fi facut rau .......in 20 de ani cred ca ar fi fost multe cazuri.
Si nu o risca nici cu paracetamol si restu pastilelor care sunt mereu in casa. Ce inseamna mult? ca depasesti doza? Nu ai de unde sa stii care e doza pentru ca ai metabolism diferit .

Auzi, nu sunt un fan Paracetamol...dar, hai sa nu comparam lucrurile.Da, am in casa paracetamol, da, il prescriu pacientilor(s-au facut multe studii clinice si organismele internationale de specialitate au formulat recomandari,nu se dau doze "dupa ureche" wink.gif ), sa lasam faza cu metabolismul diferit....Bineinteles ca exista si medicamente care provoaca reactii adverse fara legatura cu dozajul.Dar, oricum compozitia medicamentelor este clar scrisa,in totalitate. Din ceea ce am citit eu, la substantele pe care le vindeti nu se intampla acelasi lucru...ci o parte di compozitie ramane un mister wink.gif
Poti scrie ce doresti despre Herbalife.E si normal sa faci publicitate daca din asta iti castigi traiul, dar aici nu vei avea prea mult succes, persoanele care frecventeaza acest forum si-au dat seama ca trebuie sa adopte o metoda sanatoasa de slabit...asa ca, poate ar fi mai profitabil sa cauti alte forumuri....sau afacerea incepe sa "scartaie" wink.gif

+Quote Post
thinker
mesaj May 3 2009, 02:04 PM

micro Bucatar

Buna,

ma bucur ca oameni intelepti si echilibrati si-au dat intalnire pe acest forum pentru a-si impartasi ideile despre o viata sanatoasa.
Lucia, te admir pentru ca esti unul dintre ei si pentru ca argumentele tale logice anuleaza toata reclama ieftina a distribuitorilor herbalife.
Asa e, traiesc din ce vand si ce promoveaza, au clisee gata facute venite pe materiale promo din afara si toti recita aceeasi poezie.
Te-ar apuca rasul daca nu te apuca mila sau jena...
Acum si-au facut si o reprezentanta, se organizeaza secta.
Cica sponsorizeaza echipa lui David Beckham, ce penibil, chiar isi imagineaza ca fraieresc pe cineva? Ei dau bani si ala habar n-are de ei, dar ii scrie herbalife pe tricou.
Intr-un material de uz intern de-al lor, chiar ei recunosc ca habar n-au daca Beckham mananca asa ceva, iar aici vin sa ne ameteasca ca ala ia produsele lor de doi (pardon, milioane, ca pretul e superumflat) lei.

Cititi mai jos iar apoi gasiti si linkul unde la pagina 14 nu pot ascunde adevarul. Si ce procente castiga din specularea dorintei de aslabi repede.

[b]What about David Beckham – you sponsor him, right? Is he a distributor?
Does he take your products?
Herbalife is the Official Nutrition Company and Presenting Sponsor of the LA
Galaxy, not a sponsor of team captain David Beckham. Herbalife products are
available to all LA Galaxy players and staff in their training room. We do not
know whether or not David Beckham takes our products and he is not a
distributor."

LinK:
http://www.herbalife.com/US/en/pdf/about_h...es_20090404.pdf

Consumati lapte mult, frcute si legume si faceti cat de putin sport, chiar 10 minute de mers pe jos zilnic va ajuta mai mult decat pastilele si prafurile de milioane. De lei.

+Quote Post
catalin123
mesaj May 4 2009, 11:59 AM

micro Bucatar

NU IMI CASTIG EXISTENTA DIN HERBALIFE. Am refuzat comenzi , am refuzat clienti pentru ca nu credeam ca li se potriveste, sau daca exista vreo sansa sa ii afecteze pe ei , cu diferite probleme. Stiu ca alte persoane ar fi vandut.......si la fel faceti si voi la servici ......va faceti treaba indiferent ca va pierde clientul sau nu.

Sa acuzi fara sa stii nu mi se pare corect.

SI NU AM ZIS CA POATE NU FAC RAU........ POATE FAC.......la fel cum fac si alte lucruri.

Iti asumi un risc dand paracetamol chiar daca nu dai dupa ureche......

Eu chiar nu inteleg cum poti da ceva ce poate face rau unei persoane. De ce nu il pui pe lista interzisa. Cat despre mod de viata sanatos .... da....acela e primul mod in care recomand si eu. Am avut persoane care s-au enervat ca nu am vrut sa le vand. S-au le-am zis ca sa incerce anumite lucruri daca au considerat ca e simplu. Nu am fugit dupa bani . Pe cand tu cand recomanzi anumite pastile iti asumi o responsabilitate bazata pe statistica .

DECI DACA EXISTA vreo sansa sa se intample asa ceva conform parerilor tale pe care le ai , ar trebui sa nu mai dai niciodata astfel de medicamente...sau cel putin sa le spui inainte sa le ia ce pot pati. In viata mea nu m-as lasa pe mana unei persoane care a recunoscut ca imi da ceva ce imi face rau sau exista sanse sa patesc ceva. Mai ales cand stie toata lumea.

Cat despre Herbalife nu le apar foarte mult . La fel de bine traiesc din alte lucruri. Distribuitorii incearca sa vanda normal. Asa face oricine. Pana si medicul care imi da acea pastila crede ce spun acele studii care de multe ori sunt false , si incearca sa ma convinga si pe mine, asa e si cu distribuitorii.

Toti suntem oameni , toti gresim .

Herbalife functioneaza.......nu stiu cu ce riscuri ......... nu stiu daca e adevarat sau nu dar ar fi mai multe cazuri daca ar fi .........

O zi buna

+Quote Post
puskin
mesaj May 5 2009, 11:51 AM

Master of disaster

Postari: 3,776
Inregistrat pe: 8-February 06
De la: Sibiu
Membrul Nr.: 30,241

QUOTE(catalin123 @ May 4 2009, 11:59 AM) *
Herbalife functioneaza.......nu stiu cu ce riscuri ......... nu stiu daca e adevarat sau nu dar ar fi mai multe cazuri daca ar fi .........

O zi buna

Functioneaza pe naiba...

Singura metoda eficienta de a slabi si a te mentine dupa: dieta sanatoasa+sport. Restul sunt baliverne.

Si nu mai incerca sa ne convingi, ca-ti pierzi timpul.

Numai bine.

+Quote Post
thinker
mesaj May 5 2009, 07:41 PM

micro Bucatar

Draga catalin,
te rog nu mai interveni unde nu te pricepi.
Toate medicamentele inclusiv Paracetamol au studii clinice, au dosare serioase privind eficacitatea si siguranta, au in spate cercetari pe zeci de mii de pacienti, studii conforme cu toate reglementarile europene si americane -FDA.
Cum iti permiti tu sa compari un supliment nutritiv, care prin statutul lui NU are nici un fel de studiu clinic, cu un medicament adevarat?
Ba, da gresesc, singurele studii serioase sunt cele din baza de date PubMed, pe pacientii internati in spitale din cauza HBL. Aceste articolele sunt scrise de medici si TOATE articolele toxicitatea hepatica.

Tu stii ca ceea ce faci si tu si toti distribuitorii HBL este ILEGAL? Probabil ca stii ca pentru suplimentele nutritive LEGEA INTERZICE RECOMANDARI TERAPEUTICE!!! Nu ai dreptul sa spui ca e bun pt asta sau pt cealalta pt simplu fapt ca NU AI DOVEZI DIN STUDII FARMACOLOGICE.

Stiu prea bine ce rotunzi va dati "Consultanti"Experti"in nutritie. Cine v-a dat certificarea, cine v-a facut experti? Oare licenta de 35 de dolari cu care ati cumparat dreptul de vanzare si materialele promo? Si asta te face consultant wellnes? sau expert?

Fii mai baiete decent si lasa in pace oamenii cu "herbalife functioneaza". Sa functioneze la tine, acolo.

+Quote Post
cabotine
mesaj May 5 2009, 07:50 PM

Bucataras

CITAT(thinker @ May 5 2009, 07:41 PM) *
Draga catalin,
te rog nu mai interveni unde nu te pricepi.
Toate medicamentele inclusiv Paracetamol au studii clinice, au dosare serioase privind eficacitatea si siguranta, au in spate cercetari pe zeci de mii de pacienti, studii conforme cu toate reglementarile europene si americane -FDA.
Cum iti permiti tu sa compari un supliment nutritiv, care prin statutul lui NU are nici un fel de studiu clinic, cu un medicament adevarat?
Ba, da gresesc, singurele studii serioase sunt cele din baza de date PubMed, pe pacientii internati in spitale din cauza HBL. Aceste articolele sunt scrise de medici si TOATE articolele toxicitatea hepatica.

Tu stii ca ceea ce faci si tu si toti distribuitorii HBL este ILEGAL? Probabil ca stii ca pentru suplimentele nutritive LEGEA INTERZICE RECOMANDARI TERAPEUTICE!!! Nu ai dreptul sa spui ca e bun pt asta sau pt cealalta pt simplu fapt ca NU AI DOVEZI DIN STUDII FARMACOLOGICE.

Stiu prea bine ce rotunzi va dati "Consultanti"Experti"in nutritie. Cine v-a dat certificarea, cine v-a facut experti? Oare licenta de 35 de dolari cu care ati cumparat dreptul de vanzare si materialele promo? Si asta te face consultant wellnes? sau expert?

Fii mai baiete decent si lasa in pace oamenii cu "herbalife functioneaza". Sa functioneze la tine, acolo.

Vroiam sa-i raspund lui catalin, dar ceea ce ai scris tu este scurt si cuprinzator...nu mai am nimic de adaugat...cine are urechi sa auda(sau ochi sa citeasca wink.gif )
Doar atat...Cataline, cand nu te simti bine, nu are rost sa te duci la medic, nu exista medicament fara riscuri, reactii adverse, etc...deci tu te vei putea trata doar cu...Herbalife, care, dupa cum zici tu, este un produs 100% natural si sanatos... tongue.gif

+Quote Post
catalin123
mesaj May 8 2009, 10:41 AM

micro Bucatar

Expert de nutritie? Cand am spus eu asa ceva ca as fi? Cand am dat recomandari ? De unde vorbesti tu fara sa ai dovada asupra mea?

Ca vindeca ? Am precizat eu ? Asa ceva? Spiritul de turma aici ...zice cineva ceva , ceilalti sar ca asa e...... fara studii, fara dovezi.

Companiile farmaceutice crezi ca iti spun ce se intampla? Ca aprobarile sunt luate pe intradevar multe studii medicale? Scuza-ma dar pe ce lume traiesti?

Banii dicteaza totul si cum dai tu cu incredere niste produse asa dau si cei de la Herbalife . Companiile farmaceutice au dovedit ca pot lasa sa treaca pastile ce fac mai mult rau decat bine.

Nu ma acuza ca am vandut produse care cred ca sunt bune.
Am zis ca sa studieze oricine de 10 ori cand cumpara ceva. Ca nu e bine sa dea si bani sa ii faca si rau.

Tu faci la fel cand recomanzi pastile. Mie imi vine rau cand aud de doctori (de majoritatea ) pentru ca vad ca fug numai si numai dupa bani .

Eu am scris clar ....... vedeti tot ce e pro si contra , si era o parere personala. Nu depind de herbalife , nu acuza ca fac ilegalitati fara sa stii ce fac. TU DOAR PRESUPUI.

La fel de usor te pot acuza si eu ca faci ilegalitati, ca vinzi pastile care le aduci din afara sau mai stiu eu ce .......ca iei bani de la pacienti . Pentru ca se stie ca majoritatea iau , sau nu fac ceva fara sa primeasca bani.

Cat despre distribuitori .......nu imi plac , pentru ca incearca sa iti vanda cu orice pret.....si am si vazut ca fara dovezi ........si chiar daca unele studii nu recomanda anumite vitamine in anumite conditii si sustineau cu tarie ca e bine sa cumpar ........

Multe persoane vin cu rezultate personale (ca mine de altfel) si apoi intra in sistem.

Asa ca nu ma acuza ca si cum eu sunt compania , eu le produc..........eu le distribui , dar pentru ca eu cred ca fac bine. La fel de bine vand si altceva....

Cat despre FDA uite un citat " A medical report in 1998 estimated that adverse reactions to prescription drugs are killing about 106,000 Americans each year"

According to the 1998 report, which analyzed the data from 39 separate studies conducted over the last 32 years in U.S. hospitals, 3.2 out of every 1000 (or 3200 per million) hospital patients die from adverse reactions to prescription drugs.

. Pastilele care le tot spui fda aproved sunt daunatoare. Deci daca ai trai in SUA esti raspunzatoare pentru moartea a 3 oameni din 1000.

Asa ca ma repet . Studiaza problema si apoi te hotarasti sa cumperi ceva sau nu . Era vorba de pareri pro si contra. A mea e pro pentru ca am avut rezultate, alte persoane au contra cu sau fara rezultate proprii.... tu decizi ce crezi si ce nu , daca sunt bune sau nu . Eu am spus ca au functionat la mine si nu mi-au afectat sanatatea. La fel si multe persoane cunoscute care au luat.

Dar am zis de 10 ori STUDIAZA problema , vezi ce reactii poti avea, verifica toate sursele , vezi daca iti pot face rau sau nu si apoi daca te hotarasti sa cumperi bine, daca nu la fel de bine , ca doar nu cumperi de la mine.

Eu cred cu tarie ca functioneaza , poate gresesc....... dar de aceea ai optiunea de a alege , de aceea ai atatea locuri unde sa te informezi. Dar de la lucrul acela la atatea acuzatii si nici nu stiu ce acuzi ? De unde atata ura si mai exact pe ce anume? Ca vand produse? Ca am mintit undeva? Stii ca mint eu ? Ai vorbit vreodata cu mine?

Am avut persoane care s-au suparat ca nu voiam sa le vand .......

+Quote Post
thinker
mesaj May 11 2009, 08:02 AM

micro Bucatar

Poate sunt eu mai fraier,
dar in ce calitate ai vandut astea? si apoi cati ca tine recunosc problemele negative date de hbl?
Nu muta discutia pe companiile farmaceutice, ci pe ce faci tu... Vii si te dai mare ca NU ai vrut sa vinzi nu stiu cui. Impresionant... De ce nu ai vandut? Nu ti-a placut mutra sau nu ai considerat ca ii face bine?
Dintre cei carora hbl le-a facut rau, cati sunt aminititi atunci cand va spuneti poezia de vanzari? Vreunul?

Uite, citeste din posturile unor clienti adevarati cat au fost de multumiti; poate ne lasi cu hbl.

"Da, au foarte multe contraindicatii si din pacate cei care le comercializeaza uit sa le spuna. In primul rand nu se administreaza in sarcina sau la fete in crestere. Apoi, eu am o colega care in urma unui regim cu Herbalife a suferit leziuni renale si hepatice destul de grave, care s-au remis total dupa cateva luni de la intreruperea regimului. Practic acel regim contine foarte multe proteine din soia, iar un regim hipeproteic oboseste ficatul si obliga rinichii sa elimine cantitati mari de uree si creatinina. Tine cont ca colega mea este tanara (30 de ani) si nu sufera de nici o boala hepatica si renala. Daca avea de exmplu o glomerulonefrita necunoscuta, regimul asta o putea duce la dializa. Si atentie, nu lua nici o pastila. Doar niste ceaiuri si cocteiluri perfect naturale, din soia. Nu te baza pe faptul ca sunt naturale, naturala e si matraguna, asta nu inseamna ca nu omoara. Alte medicamente de slabire nu permit absorbtia grasimilor din intestin si o data cu ele pierzi vitamine liposolubile A, D, E si K. Nu lua nici o pastila de slabit fara recomandarea medicului nutritionist. Te pot imbolnavi foarte grav."

http://www.tpu.ro/sanatate/pastilele-de-slabit-au-contraindicatii-daca-da-care-sunt-acestea-sunt-chiar-periculoase/

In cazul ei trebuie sa recunosc, a functionat.
Si peste niste ani, vei vedea ca intr-adevar, a functionat si la tine.
Salut

CITAT(catalin123 @ May 8 2009, 10:41 AM) *
Expert de nutritie? Cand am spus eu asa ceva ca as fi? Cand am dat recomandari ? De unde vorbesti tu fara sa ai dovada asupra mea?

Ca vindeca ? Am precizat eu ? Asa ceva? Spiritul de turma aici ...zice cineva ceva , ceilalti sar ca asa e...... fara studii, fara dovezi.

Companiile farmaceutice crezi ca iti spun ce se intampla? Ca aprobarile sunt luate pe intradevar multe studii medicale? Scuza-ma dar pe ce lume traiesti?

Banii dicteaza totul si cum dai tu cu incredere niste produse asa dau si cei de la Herbalife . Companiile farmaceutice au dovedit ca pot lasa sa treaca pastile ce fac mai mult rau decat bine.

Nu ma acuza ca am vandut produse care cred ca sunt bune.
Am zis ca sa studieze oricine de 10 ori cand cumpara ceva. Ca nu e bine sa dea si bani sa ii faca si rau.

Tu faci la fel cand recomanzi pastile. Mie imi vine rau cand aud de doctori (de majoritatea ) pentru ca vad ca fug numai si numai dupa bani .

Eu am scris clar ....... vedeti tot ce e pro si contra , si era o parere personala. Nu depind de herbalife , nu acuza ca fac ilegalitati fara sa stii ce fac. TU DOAR PRESUPUI.

La fel de usor te pot acuza si eu ca faci ilegalitati, ca vinzi pastile care le aduci din afara sau mai stiu eu ce .......ca iei bani de la pacienti . Pentru ca se stie ca majoritatea iau , sau nu fac ceva fara sa primeasca bani.

Cat despre distribuitori .......nu imi plac , pentru ca incearca sa iti vanda cu orice pret.....si am si vazut ca fara dovezi ........si chiar daca unele studii nu recomanda anumite vitamine in anumite conditii si sustineau cu tarie ca e bine sa cumpar ........

Multe persoane vin cu rezultate personale (ca mine de altfel) si apoi intra in sistem.

Asa ca nu ma acuza ca si cum eu sunt compania , eu le produc..........eu le distribui , dar pentru ca eu cred ca fac bine. La fel de bine vand si altceva....

Cat despre FDA uite un citat " A medical report in 1998 estimated that adverse reactions to prescription drugs are killing about 106,000 Americans each year"

According to the 1998 report, which analyzed the data from 39 separate studies conducted over the last 32 years in U.S. hospitals, 3.2 out of every 1000 (or 3200 per million) hospital patients die from adverse reactions to prescription drugs.

. Pastilele care le tot spui fda aproved sunt daunatoare. Deci daca ai trai in SUA esti raspunzatoare pentru moartea a 3 oameni din 1000.

Asa ca ma repet . Studiaza problema si apoi te hotarasti sa cumperi ceva sau nu . Era vorba de pareri pro si contra. A mea e pro pentru ca am avut rezultate, alte persoane au contra cu sau fara rezultate proprii.... tu decizi ce crezi si ce nu , daca sunt bune sau nu . Eu am spus ca au functionat la mine si nu mi-au afectat sanatatea. La fel si multe persoane cunoscute care au luat.

Dar am zis de 10 ori STUDIAZA problema , vezi ce reactii poti avea, verifica toate sursele , vezi daca iti pot face rau sau nu si apoi daca te hotarasti sa cumperi bine, daca nu la fel de bine , ca doar nu cumperi de la mine.

Eu cred cu tarie ca functioneaza , poate gresesc....... dar de aceea ai optiunea de a alege , de aceea ai atatea locuri unde sa te informezi. Dar de la lucrul acela la atatea acuzatii si nici nu stiu ce acuzi ? De unde atata ura si mai exact pe ce anume? Ca vand produse? Ca am mintit undeva? Stii ca mint eu ? Ai vorbit vreodata cu mine?

Am avut persoane care s-au suparat ca nu voiam sa le vand .......

+Quote Post
mariailaria
mesaj Jun 24 2009, 08:52 PM

micro Bucatar

Inregistrat pe: 24-June 09
Membrul Nr.: 52,339

Buna ziua tuturor si bine v-am gasit !

Evident am dat de forumul vostru cautand pareri despre herbalife (din moment ce prima postare o fac aici). Initial m-am ingrozit. De ce ? Pentru ca am inceput tratamentul herbalife de o saptamana. De ce l-am inceput ? Am cateva kg de dat jos , 6 maxim 7 . Nimic grav deci. Daca dupa primele postari as fi fost dispusa sa ma las subit de tratamentul asta , continuand sa citesc m-am mai linistit. Specific ca nu am absolut nici o legatura cu aceasta companie in afara acelei de cumparator. Nu ma intereseaza nici cine sunt, nici ce castiga. dar sa o luam de la capat si cu logica :

1 sunt o persoana supradonderata dar fara probleme grave. am un pumn de kg in plus mai mult decat ar trebui si asta pentru ca, foarte simplu si fara prea multe abureli , imi place sa mananc. nu imi place sa fac sport. toate interesele mele sunt de natura non-sportiva ( sa nu zic intelectuala ca sa nu sara cineva cu gura pe mine pentru o greseala de gramatica wink.gif ).
2 nu ma simt victima unui organism rebel care se ingrasa cu frunze si apa. cred ca in momentul in care ai o problema , cel mai sanatos lucru este sa ajungi sa o constientizezi. deci eu o am : iubesc mancarea. din aceasta cauza sunt convinsa ca oricine se vaita de ingrasare "inexplicabila" se minte pe sine. daca te ingrasi , inseamna ca mananci mai mult decat trebuie sau mai rau decat trebuie. cu exceptiile de rigoare evident ( ma refer la persoane cu probleme grave de sanatate)

acestea fiind spuse , de cand e lumea si pamantul , oricine se lupta cu cantarul a auzit de efectul yo-yo legat de orice dieta. personal nu prea am facut diete , mi-am vazut de placerile mele culinare. ca sa fiu mai precisa , am facut singura dieta (scarsdale, daca o cunoasteti , despre care se vorbeste la fel de rau ca despre herbalife). acum , in mintea mea de grasuna ( nu medic, nu agent herbalife) si mai ales in mintea mea de persoana care nu o facut in viata ei o comanda Avon, Oriflame sau cine mai stie ce alte sisteme piramidale ( ca si astea tot piramidale sunt) pot pune la treaba logica .

Deci logica imi spune , din cate am citit aici , ca cei ce s-au ingrasat dupa herbalife ori nu au dus programul la sfarsit , ori s-au aruncat asupra halelii din nou. ( care la masa de pasti , care din nu stiu care alt motiv ). despre efecte negative asupra sanatatii , aici am un argument solid : fix dupa cura herbalife , varul meu (al carui exemplu am urmat de fapt , ca nu m-a tras de maneca nici un reprezentant, spun cu toata sinceritatea ; cu alte cuvinte de am fost fraiera, vina e doar a mea) varul meu , spuneam , era programat (din precedenta) pentru o operatie intr-un loc'sor mai ....delicat. motiv pentru care a trebuit sa-si faca toate analizele. care analize i-au iesit absolut bine. perfecte. o alta amica de-a mea , la fel , fara sa fi facut tratament de slabire ( ca nu avea nevoie) , a luat nu stiu exact ce hapuri d-astea herbalife si la fel : in decembrie analize praf, dupa tratamentul herbalife , analize bune. acum , pot fi si niste coincidente. sau nu. nu stiu ca eu nu bag niciodata mana in foc pentru nimic si nimeni. deasemenea varul meu (care a slabit 15 kg) si-a dus programul la capat ( doua luni slabire, doua luni mentinere ) si si-a mentinut greutatea. au trecut deja cateva luni. o fi unul dintre putinele cazuri , ce sa zic, dar ma vad zilnic cu el si ingrasare exploziva nu am observat. iar de mancat mananca normal (adica fara execese . si asta ar cam fi secretul oricarui rezultat de mentinut )

acum , sa trecem la mine si la experienta directa : in primul rand nu sufar de foame ca sa vad stele verzi de cand am inceput tratamentul. mai imi vine asa o criza de rontaiala (noptea, cand obisnuiam sa rontai seminte uitandu-ma la televizor) , peste care trec cu un morcov sau fructe. ca la orice dieta de altfel. shake-urile nu au absolut gust gretos. deci nu. asta chiar e gugumanoasa . am citit pe aici ca ar avea gust de bariu !!!.... hai sa nu exageram. ca nu o fi bun ca un platou de cartofi prajiti , pot fi de acord. dar eu il gasesc chiar agreabil. in alta oride de idei , nu sufar de nici un fel de efect secundar ( nu ameteli , nu tahicardie , nu pete pe corp , nimica , nimicuta). cel putin asta pot sa spun pana acum. am slabit in aceste opt zile circa 1 kg , ceea ce este cred ok pentru orice dieta.

alta chestie , dupa ce am citit aici m-am dus sa vad ce D-zeu scrie pe cutiile alea pe care le am in dulap , de e-uri nici vorba, nimica n-am gasit. alta precizare trebuie sa fac : nu sunt genul "naturist" si mai degraba genul " nenea doctoru' , ma doare p-aici". cand ma intalnesc cu "naturisti" convinsi le amintesc ca si cucuta e o planta si ca cine a mancat-o si si-a dat ortu' popii , fiind aceasta draguta planta cunoscuta precum otrava. deci clar ca nu tot ce e verde si natural , e bun.

deci pe mine nu ma convins chestia asta la herbalife ci m-au convins kg in minus vazute la varul meu si analizele lui bune (de sange). nici reprezentanta nu m-a dat pe spate prin spiritul sau convingator. ca nu era nevoie. nici cu japca psihlogica nu m-a luat. chiar mi-am ras un pic de ea cu aparatul ala de masurat grasimile interne in care cred la fel de mult precum cred in bagheta magica sau in inelul lui Rumburak.

in concluzie : imi continui cura si daca dau de ceva descris pe aici pe parcurs, am sa va dau de veste. pana atunci prefer sa stau la mijloc si sa fiu neutrala ca Elvetia. deasemenea tin sa specific ( ca sa nu fiu acuzata de a fi subiectiva) ca eu oricum mananc o data pe zi ( rea obisnuinta) si ca rontai continuu prostii. problema mea nu sunt mesele ci restul. deci a adauga doua shake-uri pentru mine nu echivaleaza cu a ma lipsi de doua mese si in a adauga doua , de fapt. ceea ce mi-e si comod ca de gatit de trei ori pe zi , nici gand. si ca din moment ce ma cunosc foarte bine , nu vreau sa ma mint si recunsc ca niciodata nu o sa ma tin serios si constant de mancat corect , facut sport etc. la fel ca toti oamenii cu probleme de greutate. sunt sedentara si grasuna. asta sunt. cea mai mare admiratie pentru oamenii cu putere si vointa care reusesc sa schimbe aceste proaste obisnuinte. eu una , nu am reusit.

un singur lucru as mai dori sa adaug : nu inteleg inversunarea lui Thinker. ca sa dedici atat vreme acestui argument , documentare , cautare pe net , etc , ceva trebuie sa fie la mijloc , am vazut (citit )interventii de-ale tale si pe alte forumuri de discutie . tu ori lucrezi pentru concurenta ( o avea herbalife vreun concurent direct pe lumea asta chiar daca eu sunt in necunostinta de cauza) ori ai avut si tu o experienta teribila cu herbalife si te-ai suparat pe ei. a doua ipoteza nu a reiesit din ceea ce am citit aici.

acum , e clar pentru toti ca orice eces face rau , ca si cel mai bun lucru de trasnforma in ceva negativ consumat in mod gresit si cantitati mari , e clar ca daca te ingrasi inseamna ca mananci mult sau ca mananci prost si e clar ca rezultatul oricarei diete (indiferent care ar fi aceasta) se anuleaza in momentul in care te intorci la stilul de viata precedent acesteia. herbalife sau neherbalife.

multa bafta tuturor celor care duc greaua batalie cu cantarul si va dau de stire ( daca va intereseaza) ce mi se va intampla de-a lungul tratamentului !

sa auzim de bine !

+Quote Post
thinker
mesaj Jul 19 2009, 08:04 AM

micro Bucatar

Pareri ale unor persoane care au consumat hbl:

http://organicinromania.blogspot.com/2009/...no-comment.html

+Quote Post
coraemma
mesaj Jan 22 2010, 01:36 PM

micro Bucatar

Inregistrat pe: 22-January 10
Membrul Nr.: 56,377

Buna ziua.Vreau sa va spun ca eu consum produse herb.lyfe de aproape un an si ma simt foarte bine .Am slabit 10 kg in doua luni si jumatate dar daca am vazut ca sunt cu adevarat sanatoase continui si acum sa consum,si nu numai eu ci toata familia mea chiar si fetita mea de 11 luni si nu e o gluma .Sunt produse naturale care iti aduc aportul zilnic de vitamine ,proteine si fibre .Eu in loc sa mananc la micul dejun salam,cascaval sau altele care de alt fel nici nu am timp sa prepar mai nimic ,imi fac un shake cu lapte si gata si e foarte gustos.Chiar daca sunt un pic mai scumpe merita .

+Quote Post
    onaf
    mesaj Jan 22 2010, 01:48 PM

Master of disaster

Postari: 2,521
    Inregistrat pe: 5-August 06
    De la: Bucuresti
    Membrul Nr.: 33,173

No shit? Şi „fetiţei tale de 11 luni“ tot shake-uri d-astea îi dai? laugh.gif
    Vezi că e o arie mai jos, se cheamă Jocuri şi concursuri, deschide şi tu un thread nou: Ghiceşte fraierul.

--------------------

all i want is less to to, more time to do it, and higher pay for not gettin' it done.

+Quote Post
    Reclama

Google Ads

Quote Post

9 Pagini V  « < 6 7 8 9 >
    Reply to this topicStart new topic
    Tags
    Nici un cuvant cheie adaugat.

1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
    0 Membri:

Design by: Free IPB Skins & Web Proxy
    RSS Versiunea Lo-Fi Astazi este: 1st November 2014 - 12:07 AM

Autentificare

Nu sunteti membru inca ?

Dureaza doar cateva minute sa va inregistrati.

Inregistrati-va acum

Adresa email
    Parolă
    Invizibil pe forum (nu ma adauga in lista de utilizatori activi pe forum)

Ati uitat parola?
    Înregistrare