21 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> SURATE TAUR (TAURINE,BOVINE) Cine doreste sa discutam ca de la Taur la Tauras?
bebemik
mesaj Feb 28 2008, 09:34 PM

mika si rea

Grup: Membri
Postari: 2,844
Inregistrat pe: 21-December 05
De la: there....
Membrul Nr.: 29,506

io o iubi pe Luci si is tot leu, tztztztz laugh.gif

fara lei nu puteti biggrin.gif

--------------------

©Kmy

Fan n_puiu!
Go to the top of the page

+Quote Post
meLuce
mesaj Feb 28 2008, 11:00 PM

Producator bilutze marca inregistrata

Postari: 5,264
Inregistrat pe: 19-February 06
De la: Iac-aciulea la beljica
Membrul Nr.: 30,428

CITAT(bebemik @ Feb 28 2008, 08:34 PM) *
io o iubi pe Luci

Si io te iubi pe tineeeeeeeeeeeeee tongue.gif pupic.gif

--------------------
Fan n_puiu!

+Quote Post
ady
mesaj Feb 29 2008, 09:35 AM

Vedeta culinara

Postari: 3,344
Inregistrat pe: 19-August 06
De la: p-aici pe undeva
Membrul Nr.: 33,374

QUOTE(Giorgiana @ Feb 28 2008, 03:05 PM) *
Apropo de SOT!! Al meu, este FECIOARA, dar ne intelegem tare bine, daca sunt nervoasa si crizata, imi zice: "Vorbim cand iti trece" si cu asta a terminat.
Cupilul, este CAPRICORN, alta cornuta, super incapatanata, greu ma mai inteleg cu el!

aproximativ ca la noi in familion: mama-taur, tata-fecioara. (eu si fratelo- gemeni si rac-aici nu se mai potriveste).

--------------------
Fan n_puiu!

+Quote Post
Giorgiana
mesaj Feb 29 2008, 09:44 AM

Vedeta culinara

Postari: 4,630
Inregistrat pe: 27-September 04
De la: Bucuresti
Membrul Nr.: 17,284

Mama, mama, ce de TAUROAICE s-au strans!!!! O sa iasa scantei, cand o sa incepem toate sa impungem!!!Hiiiiiii!!!

Mai fetelor, si sontul meu este tot Fecioara si ne intelegem tare bine, cum cred ca nu m-as putea intelege cu altcineva, intr-adevar este mult mai calm decat mine, ca altfel.....

uitati pe cine am gasit, pe taurasul Ferdinand:

Imagine Atasata

--------------------

+Quote Post
Geomy
mesaj Feb 29 2008, 10:11 AM

uuummmm

Postari: 2,133
Inregistrat pe: 2-June 04
De la: Biucarest - Tara Miticilor
Membrul Nr.: 14,757

CITAT(Giorgiana @ Feb 28 2008, 03:05 PM) *
Cupilul, este CAPRICORN, alta cornuta, super incapatanata, greu ma mai inteleg cu el!

hahahaa, la mine e invers, mama e capricoarna de 14 ian. (agitata, fara rabdare, exigenta, care'si pupa si alinta copilul numa in somn laugh.gif , dar extrem de inimoasa si darnica desi nu vrea sa para) iar je taur...
Atatea zile fripte i'am facut in copilarie si atat de neinteleasa eram pt ea (si ea pt mine) ca n'a mai vrut al doilea copil laugh.gif

Abia in liceu/facultate cand m'am imprietenit cu frendele de care spuneam (3 capricoarne) si am ajuns sa le cunosc ff bine, abia atunci am inceput sa ma inteleg excelent cu mama si sa stiu cum s'o "manevrez", cand sa tac si cand sa atac laugh.gif ... eeeehhh e un personaj draga de maica'mea tongue.gif cu cat e mai dura, cu atat atrage mai multi insprea ea si se topeste brusc laugh.gif e un adevarat spectacol.

Asa ca Giorgi, eu zic sa studiezi bine pe micul capricorn de acasa tongue.gif ca ai sa gasesti sigur portita spre el...

--------------------
kill all my demons, and my angels might die too

+Quote Post
Giorgiana
mesaj Feb 29 2008, 10:25 AM

Vedeta culinara

QUOTE(Geomy @ Feb 29 2008, 12:11 PM) *
iar je taur...
Atatea zile fripte i'am facut in copilarie si atat de neinteleasa eram pt ea (si ea pt mine) ca n'a mai vrut al doilea copil laugh.gif

Asa ca Giorgi, eu zic sa studiezi bine pe micul capricorn de acasa tongue.gif ca ai sa gasesti sigur portita spre el...

Sa stii ca in copilarie si eu eram la fel, i-am facut zile fripte lui mama si eram de neinteles, iar mamita mea, un leu adevarat, reusea tot timpul sa ma puna la punct. Of, draga de ea, acum a imbatranit si din ce in ce de abia mai poate sa faca cate ceva, dar leul din ea, se tine sus si tare si pentru asta o iubesc si mai mult!

In privinta cupilului, cat este el de incapatanat, dar eu sunt si mama, si prietena, si partenera lui de joaca, si a doua invatatoare, care ii explica ce nu a inteles in clasa, incet, incet, l-am apropiat foarte mult de mine, are incredere in mine si a inceput sa-mi spuna cam tot ce are pe suflet.

--------------------

+Quote Post
Giorgiana
mesaj Feb 29 2008, 10:55 AM

Vedeta culinara

Inca o poza cu taurasul Ferdinand:

Imagine Atasata

--------------------

+Quote Post
cd7
mesaj Feb 29 2008, 07:00 PM

Captain Cook

Postari: 231
Inregistrat pe: 27-November 07
De la: Galati
Membrul Nr.: 40,060

Hai salut! Si eu sunt taur...furios acum ca nu-mi mai gasesc bunatate de cafenea proprietate personala! Ati ascuns-o, ai???
In alta ordine de idei va doresc o primavara minunata!
Si eventual scoateti si zapada de pe forum...acum chiar nu mai rimeaza... biggrin.gif Maine e 1 martie, totusi!!!!

Acest mesaj a fost editat de cd7: Feb 29 2008, 07:09 PM

+Quote Post
Yandira
mesaj Feb 29 2008, 07:22 PM

Master of disaster

Postari: 3,336
Inregistrat pe: 14-January 04
De la: Mexic
Membrul Nr.: 11,099

[Ah, acum v-am vazut tauroaicelor. Si eu sant de-a voastra ca m-am nascut pe 23 aprilie in Neandertal. M-a atras si pe mine sa aflu ceva despre zodia mea si din cate am vazut, trait si comparat, am tras cateva concluzii bine verificate.

Femeile Taur sant frumoase si gata. Ochii in special sant frumosi, mari si melancolici (ma refer evident pana la o varsta, dupa care trebuie sa isi incondeieze ochii ca sa stie lumea unde era locul lor)
- sant foarte legate de natura, simt si sarbatoresc fiecare schimbare de anotimp (mai ales daca e reumatica).

Nu, vorbesc serios zau, dar nu stiu ce am ca tot imi vine sa vorbesc aiurea...

Deci:

se zice ca un Taur bebelus, cand iese din burta mamii, primul cuvant e: ce e al meu?

- fiind o zodie de Pamant, e foarte legat de pamant, e instinctiv din toate punctele de vedere si rareoori se inseala asupra unei persoane.

- este foarte realist si foarte sincer.

- de cand se naste pana moare e in cautarea bunurilor materiale, desi nu e obsedat cu averi si bogatii. Ceea ce va urmari toata viata este o viata asigurata si bunastare. De fapt putini tauri sant miliardari pentru ca cheltuiesc prea mult in comoditatea caminului si a familiei si pentru ca
-Sant foarte generosi.
- Iubesc foarte mult placerile lumesti: petrecere, mancare, sex, lux). e o gazda perfecta, o bucatareasa perfecta, o amanta perfecta si o gospodina perfecta. (daca nu le incurca !!!)
- E cel mai leal semn al zodiacului. Un Taur nu isi inseala perechea si suporta multa munca sau sacrificii daca e nevoie. (aici as zice ca toate romancele s-or fi nascut in zodia Taurului...hi hi hi).

Ii plac artele si are talente artistice, se pot dedica muzicii, dansului, sau oricarei alte manifestari de arta.

Ii place tot ce e estetic frumos, are obsesie cu frumosul si de aia se inconjoara de lucruri frumoase si inclusiv de prietene sau prieteni frumosi sau cel putin estetic armoniosi. Taurul are repulsie la ce e urat si asta e ceva instinctiv.
Dar e cam monoton, caci nu ii plac schimbarile.
Devine stupid cand se infurie, Odata la 10 ani, dar cand se infurie vede rosu inaintea ochilor, i se suie sangele la cap si nu mai vede nici gandeste. Doar ataca. E atat de furios incat in acele momente poate lua decizii care sa ii dauneze lui insasi.
Sant incapatanati si chiar daca stiu ca gresesc nu vor recunoaste niciodata.
Sant gelosi Adora familia dar nu rasfata nici cu vorbe nici cu excesive manifestari de amor
Sant foarte bune mame, desi nu isi rasfata copii mult. Mamele Taur nu dau copilului pestele ci o undita si-l invata sa pescuiasca.
Este traditionalist, are prejudecati
E DELICAT CU GATUL
Are tendinte de ingrasare pentru ca este un gurmand nascut dar si pentru ca metbaolismul taurului e mai lent
Foarte perseverent si poate urma un scop toata viata.
Desi e foarte muncitor e si destul de lenes. Si cand ii e lene,....ii e lene nu gluma

O astroloaga engleza spune ca pe Taur nu il intereseaza sa vada cosul plin cu oua ci sa isi asigure oul urmator.
Sotul meu a fost Varsator si ne-am inteles foarte bine numai si numai pentru ca ne iubeam mult. DAr nu eram prea potriviti..... Cu prietenul meu Balanta ma inteleg perfect. Cred ca e cea mai pòtrivita pereche TAur-Balanta. Si cea mai buna prietena a mea ( de la varsta de 6 ani) e tot Balanta. Ambele semne santem guvernate de Venus. De asemeni cu Fecioara.
Cu ffica mea Sagetator nu ma inteleg deloc. Am stiut ca va fi contrariul firii mele de cand era mica si am incercat sa o educ tinand cont de firea ei. Norocul e ca eu am ascendent in Sagetator si ea are ascendent in Taur. Asa ca ceva, ceva tot avem in comun. Si de asemeni nu m-am putut intelege niciodata cu Scorpion

Acest mesaj a fost editat de Yandira: Feb 29 2008, 07:23 PM

--------------------
Dupa virtute, veselia e lucrul cel mai indispensabil.
Zilnic ar trebui sa citim o carte buna, sa ascultam o melodie placuta, sa contemplam un tablou frumos si sa rostim cuvinte placute.
Goethe

+Quote Post
sacramento
mesaj Feb 29 2008, 07:39 PM

Captain Cook

Postari: 255
Inregistrat pe: 8-January 08
De la: california
Membrul Nr.: 40,794

smile.gif asa este,Yandira,subscriu si eu la ce ai scris.
Inchipuie-ti :eu TAUR si fiica-mea SCORPION angryfire.gif
Dupa 18 ani si tot nu am gasit poteca de comunicare

+Quote Post
Yandira
mesaj Feb 29 2008, 10:34 PM

Master of disaster

Postari: 3,336
Inregistrat pe: 14-January 04
De la: Mexic
Membrul Nr.: 11,099

Asteapta sa se casatoreasca sa sa devina mama
A mea nu a facut nici una nici alta, insa a plecat in alta tara ....si ne iubim grozav. Ma suna zilnic cate o ora si ma chiama la ea tot la dou luni. Secretul e sa nu stati impreuna, hi hi hi.

Da, eu cred in astronomie si in caracteristicile GENERALE ale persoanelor nascute in anumite perioade ale anului si in influenta astrilor asupra planetei noastre si deci asupra a tot cce e viu aici.
Si nu cred ca as "fi atinsa"....

--------------------
Dupa virtute, veselia e lucrul cel mai indispensabil.
Zilnic ar trebui sa citim o carte buna, sa ascultam o melodie placuta, sa contemplam un tablou frumos si sa rostim cuvinte placute.
Goethe

+Quote Post
Getut
mesaj Mar 2 2008, 10:10 PM

Big Chef

Postari: 797
Inregistrat pe: 16-January 08
Membrul Nr.: 40,960

Mai primiti o tauroaica gurmanda tongue.gif ? Nascuta de Sf.Gheorghe wink.gif
Va pup occasion14.gif

--------------------

+Quote Post
Giorgiana
mesaj Mar 3 2008, 11:17 AM

Vedeta culinara

SALUT si PUP DULCE, noile TAUROAICE venite in club!!!

YANDIRA, mi-a placut mult ce ai scris despre Tauri si sunt de acord cu tine in multe privinte, ca sunt bune mame; eu de exemplu ma inteleg foarte bine cu Fecioara (adica sotul meu); fostul meu sot a fost Balanta, ne intelegeam bine in anumite privinte, in altele nu; iar cu Scorpionii nu ma inteleg sub nici o forma, fina mea, care locuieste in aceeasi curte cu noi, este un om imposibil de iubit si inteles, este cumplit de rea,razbunatoare,egoista,indiferenta, ce sa mai zic, si sotul ei, adica finul, este tot Taur, si ii face viata.....ma intreb de multe ori cum o putea sa stea cu o asa fiinta, dar ma rog.....

Eu nu zic ca cred in astronomie, dar am observat ca caracterisitcile generale ale zodiilor, de multe ori se potrivesc si asta mi se pare interesant.

--------------------

+Quote Post
Andreea_daa
mesaj May 6 2008, 02:10 AM

micro Bucatar

Postari: 2
Inregistrat pe: 4-May 08
Membrul Nr.: 43,045

CITAT(Giorgiana @ Feb 28 2008, 04:03 PM) *
Si mie, si mie, si mie, !!!!!!!!!!!!

Ai uitat sa spui ca: iti iubesti copilul mai mult decat orice si natura inconjuratoare cu toate frumusetile ei.
Asta mi se potriveste mie, dar sper ca si voua, restul TAUROAICELOR!

buna tuturooor....eu sunt o fecioara wink.gif) indragostita de un taur senzual ..mhh..suntem facuti unul pt celalat si n business si n dragoste,...dar ink nu m am dezvaluit intr un totul lui...tongue.gif...so..cum il pot face sa si deschida inima....am obs ca se simte atras,....dar in ac timp, general vb. estecam sceptic si lent...nu vb despre el..a zis k vrea sa stie despre me, sa ma cunoasca mai bn...ink nu flirtam la greu....doar ne tachinam usor si dulce....astept confruntarea pasionala din corida...smile.gif),,.ce sfaturi imi putesti da tauroaicelor?..el se adla acum intr un alt oras...si mi a zis k vine sa ma vada....dar vr sa i mentin interesul deschis..so cu ce desert ar treb sa l imbii? poop...ast propuneri....p bn...m a innebunit taurasul meu...tongue.gif

+Quote Post
Giorgiana
mesaj May 6 2008, 09:54 AM

Vedeta culinara

[quote name='Andreea_daa' date='May 6 2008, 03:10 AM' post='506831']
buna tuturooor....eu sunt o fecioara wink.gif) indragostita de un taur senzual ..mhh..suntem facuti unul pt celalat si n business si n dragoste,...dar ink nu m am dezvaluit intr un totul lui...tongue.gif...so..cum il pot face sa si deschida inima....am obs ca se simte atras,....dar in ac timp, general vb. estecam sceptic si lent...nu vb despre el..a zis k vrea sa stie despre me, sa ma cunoasca mai bn...ink nu flirtam la greu....doar ne tachinam usor si dulce....astept confruntarea pasionala din corida...smile.gif),,.ce sfaturi imi putesti da tauroaicelor?..el se adla acum intr un alt oras...si mi a zis k vine sa ma vada....dar vr sa i mentin interesul deschis..so cu ce desert ar treb sa l imbii? poop...ast propuneri....p bn...m a innebunit taurasul meu...tongue.gif

Da, intr-adevar si Barbatii TAURI sunt deosebiti, se zice ca sunt amantii perfecti!!!
Sa stii ca TAURASII, ca barbati, sunt mari gurmanzi, il am exemplu pe tatal meu, ii plac toate dulciurile, cu creme, fara creme, cu frisca, fara frisca, dar sa fie cat mai apetisante, aspectuoase si gustoase.
De exemplu, ii place tot ce este ciocolatos, NEGRUTA, TORT cu CREMA DE CIOCOLATA (gen Tort Joffre) s.a.m.d.
La mine sotul este fecioara, ne intelegem tare bine si sa-i fac cat mai multe torturi, cu cat mai multa crema, evident, torturile gen diplomat, nu prea se omoara dupa ele.
Retete deosebite de prajituri sunt destule, sigur ai sa gasesti tu ceva special, care sa-l dea pe spate.
SUCCES si multa DRAGOSTE!!!!!!

Acest mesaj a fost editat de Giorgiana: May 6 2008, 09:54 AM

--------------------

+Quote Post
snej
mesaj May 6 2008, 12:01 PM

Big Chef

Postari: 839
Inregistrat pe: 19-December 07
De la: Timisoara
Membrul Nr.: 40,466

Ciao fetele floare.gif

Ma inscriu si eu in grup. Mi se potriveste si mie descrierea Yandirei aproape de 90%. Prietenul meu e Capricorn si ne distram amandoi ca ne-am gasit ca sacul si peticul. Imi e teama sa ma avant dar as spune ca mi-am gasit jumatatea. Ne mai luam in coarne, el cedeaza mai usor, mie imi trece mai greu.
In trecut am mai incercat o relatie cu Scorpion si alta cu un Leu, Cu scorpionul mai era cum era, am facut multe concesii amandoi,nu a mers dar a fost o relatie relativ linistita. In schimb cea cu Leu a fost dragoste cu nabadai. Nu mi-as mai dori asa o relatie consumatoare de energie.

Mama e Fecioara si tata Balanta si sunt doi oameni care sunt numai buni de exemplu. Sora mea e Capricorn asa ca am invatat de mica cum sa ma descurc cu ei tongue.gif si recunosc in trasaturile firii prietenului meu pe ale ei. Asa ca stiu cand e momentul sa zic sau sa fac ceva sau sa ma abtin.

+Quote Post
any_annette
mesaj May 6 2008, 12:22 PM

Master of disaster

Postari: 2,641
Inregistrat pe: 29-February 08
De la: Europa
Membrul Nr.: 41,844

CITAT(MAYA @ Feb 28 2008, 02:29 PM) *
De obicei am observat ca ma înteleg foarte bine cu toti cornutii biggrin.gif

Acu hai sa scriu ceva tipic eu(nush daca potriveste la toti taurii)
-desi sînt tot timpul pe fug,îm place comoditatea
-nu-mi plac schimbarile
-nu am încredere în rasa umana
-iubesc animalele
-foarte statornica..
-daca îmi place sau vreau ceva..tin si trag cu dintii,pîna am/sa obtin ,cît vreau ..
-sînt egoista în anumite sensuri,si darnica la maxim în altele
-nu sînt materialista deloc
-sînt fericita mai mereu
-cînd ma enervez,s-a întîmplat ca au avut obiecte de suferit
-am un temperament,cît 10..cîteodata biggrin.gif
-iubesc la maxim,tot ce mi-e drag
-si as vrea sa traiesc 1000 de ani biggrin.gif

Bine v-am gasit dragutelor, ma alatur si eu de azi la sezatoare!
Eu as spune ca ma regasesc foarte mult in ceea ce a scris Maya, as mai adauga:
- sunt incapatanata, eu o tin pe-a mea mai ales daca stiu ca am dreptate si daca cineva ma contrazice (in cazul asta), mor nu alta
- toleranta
- impulsiva
- rabdatoare (insa toate au o limita)
- leala, nu am inselat, tradat, niciodata si nici nu am intentia
- prietenii zic ca am bun gust

Acest mesaj a fost editat de any_annette: May 6 2008, 12:23 PM

+Quote Post
CINEZEE
mesaj May 8 2008, 01:06 PM

Plimb capastrul !

Postari: 800
Inregistrat pe: 8-May 08
Membrul Nr.: 43,092

ma alatur si eu clubului de tauroaice , sunt nascuta pe 3 mai .....

asa ca s-a m-ai marit cu inca o membra

+Quote Post
Anomiss
mesaj May 8 2008, 01:14 PM

Master of disaster

Postari: 4,368
Inregistrat pe: 4-October 07
De la: Micul Paris
Membrul Nr.: 39,074

o groaza de taurasi aici! la multi ani suratelor!

--------------------
Un prieten adevarat iti intinde o mana si iti atinge sufletul!

+Quote Post
CINEZEE
mesaj May 8 2008, 01:42 PM

Plimb capastrul !

Postari: 800
Inregistrat pe: 8-May 08
Membrul Nr.: 43,092

multumesc frumos hello.gif

+Quote Post
Reclama

Google Ads

Quote Post

21 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
Tags
Nici un cuvant cheie adaugat.

1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membri:

Design by: Free IPB Skins & Web Proxy
RSS Versiunea Lo-Fi Astazi este: 19th December 2014 - 07:25 PM

Autentificare

Nu sunteti membru inca ?

Dureaza doar cateva minute sa va inregistrati.

Inregistrati-va acum

Adresa email
Parolă
Invizibil pe forum (nu ma adauga in lista de utilizatori activi pe forum)

Ati uitat parola?
Înregistrare