39 Pagini V  « < 17 18 19 20 21 > »   
Reply to this topicStart new topic
> AICI-modelam fara "scule fitzoase", deci ia nu radeti va rog, da?
nuzi
mesaj May 27 2008, 04:43 PM

Captain Cook

Grup: Membri
Postari: 371
Inregistrat pe: 2-December 07
Membrul Nr.: 40,171

Mudjahista,ma bucur ca ma primesti in topicul tau si multumesc pentru ca-ti plac trandafiri mei,de asemeni multumesc si lui MIMI76,alina-lili.Draga Georgeta i-ti multumesc mult ca-i-ti plac mai ales ca tu esti o mare maestra in ale decoratiilor te admir si i-mi place mult ce ai postat si mereu ma inspir de la torturile tale. pupic.gif pe toate
Go to the top of the page

+Quote Post
Chiu Georgeta
mesaj May 27 2008, 04:48 PM

Master of disaster

Postari: 2,097
Inregistrat pe: 14-May 04
De la: In afara Romaniei - Chicago USA
Membrul Nr.: 14,232

QUOTE(nuzi @ May 27 2008, 05:43 PM) *
Mudjahista,ma bucur ca ma primesti in topicul tau si multumesc pentru ca-ti plac trandafiri mei,de asemeni multumesc si lui MIMI76,alina-lili.Draga Georgeta i-ti multumesc mult ca-i-ti plac mai ales ca tu esti o mare maestra in ale decoratiilor te admir si i-mi place mult ce ai postat si mereu ma inspir de la torturile tale. pupic.gif pe toate

Nu sunt cu nimic mai mult decat voi. Singurul lucru in favoarea mea este ca am mai multi ani de experienta. Atat!!!! Ai sa vezi tu peste vreo 10 ani daca continui sa faci floricele si decoratii pentur tort ce te vei minuna tu insati la cat de usor si de repede si de bine le faci dupa atata experienta... Asa ca, multumesc oricum pentru cuvintele frumoase, insa viitorul este al vostru... si toate aveti admiratia mea pentru ce am vazut pe-aici pe culinar!!!!!! felicitari, nuzi, si vreau sa stii ca nu te-am periat, ci intr-adevar imi plac trandafirii tai (unele fete stiu ca am mai si "corectat", ba uneori unora nu le-a picat bine ca am "corectat prea insistent....", deci nu am obiceiul sa "perii", insa trandafirii tai sunt intr-adevar foarte faini... nici nu stiu cum sa-ti explic, dar, au asa o tinuta, si se vede ca ai mana!!!!

Felicitari si la mai multe!!!!

+Quote Post
nuzi
mesaj May 27 2008, 06:24 PM

Captain Cook

Multumesc mult de tot Georgeta,stiu ca tu critici si foarte bine faci cine nu suporta acest lucru inseamna ca nu vrea sa invete mai mult,sa se perfectioneze,eu chiar ma bucur ca sunt criticata cand trebuie, ca asa invat corect, pupic.gif floare.gif

+Quote Post
lissa
mesaj May 29 2008, 02:59 PM

Master of disaster

Postari: 2,076
Inregistrat pe: 19-March 08
De la: romania
Membrul Nr.: 42,150

CITAT(nuzi @ May 26 2008, 05:42 PM) *
,am vrut inizial sa fac frunze dar aveam cam multa pasta si am modelat si trandafiri, nu sunt ei cine stie ce dar...
[attachment=179781:P1000984.JPG][attachment=179782:P1000985.JPG]

Nuzi ...ce ghirlanda frumoasa de trandafiri!! floare.gif de ce zici ca nu sant cine stie ce ..sunt foarte reusiti thumbsup.gif

--------------------

+Quote Post
lissa
mesaj May 29 2008, 03:28 PM

Master of disaster

Sa va arat cum fac eu lebada ...
Mudjahista stiu ca ai aratat si tu ..nu te superi da?. pupic.gif
incep cu gatul si capul..

Imagine Atasata Imagine Atasata

pt ochi se pot folosi si boabe de piper

--------------------

+Quote Post
lissa
mesaj May 29 2008, 03:32 PM

Master of disaster

mi-am facut un tipar pt aripi si am decupat ..si pe-o parte

si pe cealalta ,apoi am tras cateva dungi cu dosul unui cutit..

--------------------

+Quote Post
lissa
mesaj May 29 2008, 03:35 PM

Master of disaster

corpul...

si doi puisori pe langa lebada...

--------------------

+Quote Post
lissa
mesaj May 29 2008, 03:40 PM

Master of disaster

........

--------------------

+Quote Post
Chiu Georgeta
mesaj May 29 2008, 09:15 PM

Master of disaster

QUOTE(nuzi @ May 27 2008, 07:24 PM) *
Multumesc mult de tot Georgeta,stiu ca tu critici si foarte bine faci cine nu suporta acest lucru inseamna ca nu vrea sa invete mai mult,sa se perfectioneze,eu chiar ma bucur ca sunt criticata cand trebuie, ca asa invat corect, pupic.gif floare.gif

Nuzi,

crede-ma ca incerc sa "nu critic", ci doar sa corectez, si imi cer scuze ca uneori suna ca si o critica!!!!! nu vreau sa critic, pentru ca lumea asta nu are nevoie de critici!!!! din aia sunt mult prea multi!!! dar o "corectare prietenoasa", nu cred ca ucide pe nimeni .... stiu ca orice corectare sau critica nu e placuta, si de aceea incerc sa nu "daram" sau sa "dobor" cu critica mea.... si acuma poate ca e momentul sa imi cer iertare daca uneori suna rau de tot ce zic....

daca plecam de la faptul ca NIMENI NU S-A NASCUT INVATAT, atunci nu ne pica chiar asa de rau cand cineva "ne invata".... si eu incerc sa fac asta...
va rog mult sa nu ma luati ca si cand vreau sa va dau in cap... nici pomeneala!!! de fapt sunt asa de mandra de voi cand vad ce fain lucrati... sunteti absolut super!!!!
faceti niste decoratii pe care putini cofetari le fac...

in general, am vazut ca se fac pe torturi trandafiri si niste margarete ....
voi faceti flori "modelate" si alte figurine, care cel putin aici in USA sunt mult mai scumpe .... voi sunteti maestre ale modelarilor din tot felul de paste!!! asta este fantastic!!!! Departe de mine sa "critic", si va rog sa va simtiti incurajate, de cate ori fac o "corectare", pentru ca daca nu ati avea talent nu mi-as pierde timpul sa spun parerea ....

oricum, multumesc pentru intelegere!!!
pupici tuturor culinareselor!!!! si "decoratoarelor" !!!

+Quote Post
Mudjahista
mesaj May 29 2008, 11:22 PM

Master of disaster

Postari: 2,179
Inregistrat pe: 24-October 07
Membrul Nr.: 39,430

CITAT(nuzi @ May 27 2008, 04:43 PM) *

Toata lumea e binevenita aici! (chiar daca nu face asa frumosi trandafiri ca ai tai) smile.gif .

Cu placere pupic.gif.

CITAT(lissa @ May 29 2008, 03:28 PM) *
Sa va arat cum fac eu lebada ...
Mudjahista stiu ca ai aratat si tu ..nu te superi da?. pupic.gif
incep cu gatul si capul..
...
si doi puisori pe langa lebada...

Eu ma bucur ca iti faci timp si ptr. noi sa ne arati (inveti) minunatiile pe care tu le faci.
Lissa, tu ai toata admiratia din partea mea, cum as putea sa ma supar?
Felicitari ptr. lebeda si puiutii ei, foarte frumos.
Multumesc pupic.gif.

CITAT(Chiu Georgeta @ May 29 2008, 09:15 PM) *
Nuzi,

crede-ma ca incerc sa "nu critic", ci doar sa corectez, si imi cer scuze ca uneori suna ca si o critica!!!!! nu vreau sa critic, pentru ca lumea asta nu are nevoie de critici!!!! din aia sunt mult prea multi!!! dar o "corectare prietenoasa", nu cred ca ucide pe nimeni .... stiu ca orice corectare sau critica nu e placuta, si de aceea incerc sa nu "daram" sau sa "dobor" cu critica mea.... si acuma poate ca e momentul sa imi cer iertare daca uneori suna rau de tot ce zic....

daca plecam de la faptul ca NIMENI NU S-A NASCUT INVATAT, atunci nu ne pica chiar asa de rau cand cineva "ne invata".... si eu incerc sa fac asta...
va rog mult sa nu ma luati ca si cand vreau sa va dau in cap... nici pomeneala!!! de fapt sunt asa de mandra de voi cand vad ce fain lucrati... sunteti absolut super!!!!
faceti niste decoratii pe care putini cofetari le fac...

in general, am vazut ca se fac pe torturi trandafiri si niste margarete ....
voi faceti flori "modelate" si alte figurine, care cel putin aici in USA sunt mult mai scumpe .... voi sunteti maestre ale modelarilor din tot felul de paste!!! asta este fantastic!!!! Departe de mine sa "critic", si va rog sa va simtiti incurajate, de cate ori fac o "corectare", pentru ca daca nu ati avea talent nu mi-as pierde timpul sa spun parerea ....

oricum, multumesc pentru intelegere!!!
pupici tuturor culinareselor!!!! si "decoratoarelor" !!!

Asa este Georgeta, si eu sunt de aceeasi parere.
Doar multumiri din partea mea floare.gif ptr. ca si eu ti-am citit postarile/sfaturile si numai bine am invatat de pe urma lor.
Pupici si tie d-na profesoara! smile.gif

--------------------
MUDJ@HISTA

+Quote Post
lissa
mesaj May 30 2008, 08:46 AM

Master of disaster

Eu ma bucur ca iti faci timp si ptr. noi sa ne arati (inveti) minunatiile pe care tu le faci.
Lissa, tu ai toata admiratia din partea mea, cum as putea sa ma supar?
Felicitari ptr. lebeda si puiutii ei, foarte frumos.
Multumesc pupic.gif.

[/quote]

Mudjahista iti multumesc frumos ,chiar imi place sa fac ornamente si ma bucur daca cineva are ceva de invatat si de la mine.
pupic.gif

--------------------

+Quote Post
lissa
mesaj May 30 2008, 09:22 AM

Master of disaster

[quote name='Chiu Georgeta' date='May 29 2008, 10:15 PM' post='522246']

-crede-ma ca incerc sa "nu critic", ci doar sa corectez,

Georgeta ,eu chiar am vrut sa fiu corectata si criticata de multe ori si de aceea de cate ori faceam si fac o decoratie ,cer parerea fetei sau sotului ca stiu ca ei nu ma "perie " ca sa zic asa .. ....si daca nu e bine stric si iar fac ... pana iasa bine si atunci sigur o sa -i placa si altcuiva....poate sunt prea "perfectionista " cum ziceai undeva si de tine.

-daca plecam de la faptul ca NIMENI NU S-A NASCUT INVATAT, atunci nu ne pica chiar asa de rau cand cineva "ne invata".... si eu incerc sa fac asta...

..si ai reusit ,cel putin in cazul meu ... am invatat multe de la tine..uite pot sa spun ca lebada am invatat sa o fac tot de la tine ,ai explicat undeva la inceputul pag. de la la torturile noastre, cum ai facut lebada din albus ,ei bine am incercat si din albus dar nu prea am nimerit-o si atunci am facut-o din pasta;acum o sa zici ca daca nu spuneai tu ,spunea altcineva ....da...dar eu pe tine te-am citit de la inceput si ai un stil de a explica exact pe intelesul meu si pt asta floare.gif

- voi faceti flori "modelate" si alte figurine, care cel putin aici in USA sunt mult mai scumpe

..aici ai mare dreptate ...eu mi-as dori sa fiu acolo biggrin.gif

te pup Geta .

--------------------

+Quote Post
nuzi
mesaj May 30 2008, 06:29 PM

Captain Cook

off Georgeta iarta-ma ca a fost prea dur cuvantul ,,critic" nu era ce-l mai potrivit,dar nu stiu de ce atunci mi-a venit cuvantul asta in minte sad.gif .tu vrei doar sa ne mai inveti din experienza ta si pentru asta i-ti multumesc mult de tot pupic.gif

+Quote Post
nuzi
mesaj May 30 2008, 06:33 PM

Captain Cook

[quote name='lissa' date='May 29 2008, 02:59 PM' post='522021']
Nuzi ...ce ghirlanda frumoasa de trandafiri!! floare.gif de ce zici ca nu sant cine stie ce ..sunt foarte reusiti :th
lissa multumesc pentru aprecieri,am zis asta,fiindca am vazut decoratiile facute de fete si chiar de tine pe culinar sunt superbe,si mai am multe de invatat.Torturile tale sunt foarte frumoase,si te felicit pentru imaginatia ta bogata.

+Quote Post
Chiu Georgeta
mesaj May 30 2008, 09:46 PM

Master of disaster

QUOTE(nuzi @ May 30 2008, 07:29 PM) *
off Georgeta iarta-ma ca a fost prea dur cuvantul ,,critic" nu era ce-l mai potrivit,dar nu stiu de ce atunci mi-a venit cuvantul asta in minte sad.gif .tu vrei doar sa ne mai inveti din experienza ta si pentru asta i-ti multumesc mult de tot pupic.gif

Nuzi, nu trebuie sa te scuzi, ca nu ai gresit cu nimic... oricum, iti multumesc ca esti sensibila, insa sa stii ca eu nu ma supar asa de usor. Ziceam ce ziceam ca sa ma explic celorlalte care uneori poate ca nu le place ca eu "insist" ici-colea (am eu o problema cu trandafirul cand i se vede in mijloc CONUL...).... si vreau sa spun tuturor, ca daca nu vor sa faca, nu e musai, dar daca vor sa faca o treaba ca lumea si sa ia "parerea altor culinarese" le va prinde bine intr-o zi...

oricum, voi care nu va suparat ziceti toate ca ati profitat de niste "pareri" si sunt de acord!!!!
doar asa invatam! si eu am invatat cateva chestii de la voi toate... si inca mai invat... (am 56 de ani, si tot sunt surprinsa ba de una, ba de alta.. asa ca banuiesc ca si voi tot asa....)

va pup si ma bucur sa fiu prietena voastra... aveti toata admiratia mea!!!
nuzi, te pup, si te rog din toata inima sa nu te scuzi, ca nu ai spus nimic gresit!!!

Georgeta

+Quote Post
lissa
mesaj Jun 11 2008, 12:14 PM

Master of disaster

Ce liniste e pe-aici.... huh.gif n-a mai intrat nimeni de-atata timp....
hai ca vin eu cu o pereche de saboti ... biggrin.gif wink.gif nr mic ,au 15 cm

Imagine Atasata

--------------------

+Quote Post
lissa
mesaj Jun 11 2008, 12:18 PM

Master of disaster

se decupeaza dupa tipar...

si se pun pe ceva...orice,un pahar ,un carton ,ca sa-si ia forma ...

Imagine Atasata

--------------------

+Quote Post
lissa
mesaj Jun 11 2008, 12:21 PM

Master of disaster

se face partea din fata ...

modelul sa poate face si altfel.....

si se lasa asa pana a doua zi ...sa se intareasca

--------------------

+Quote Post
lissa
mesaj Jun 11 2008, 12:23 PM

Master of disaster

tocurile...

si gata....

--------------------

+Quote Post
diamond
mesaj Jun 11 2008, 02:13 PM

abcd...urs!

Postari: 4,041
Inregistrat pe: 9-February 08
De la: ...pana la...
Membrul Nr.: 41,425

wow lissa, ce faini sunt!

cata dexteritate ai... felicitarile mele!

--------------------

+Quote Post
Reclama

Google Ads

Quote Post

39 Pagini V  « < 17 18 19 20 21 > » 
Reply to this topicStart new topic
Tags
Nici un cuvant cheie adaugat.

1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membri:

Design by: Free IPB Skins & Web Proxy
RSS Versiunea Lo-Fi Astazi este: 23rd October 2014 - 02:38 AM

Autentificare

Nu sunteti membru inca ?

Dureaza doar cateva minute sa va inregistrati.

Inregistrati-va acum

Adresa email
Parolă
Invizibil pe forum (nu ma adauga in lista de utilizatori activi pe forum)

Ati uitat parola?
Înregistrare