816 Pagini V  « < 10 11 12 13 14 > »   
Closed TopicStart new topic
> O metoda drastica - 1
Laura.lala
mesaj Apr 18 2007, 06:16 PM

Master of disaster

Grup: Membri
Postari: 2,514
Inregistrat pe: 19-March 04
De la: Portugalia/Portocalia
Membrul Nr.: 12,877

(mika mika 39911 @ Apr 12 2007, 12:16 AM) [snapback]327160[/snapback]

in primul rand salutare la toata lumea.. nu sunt noua pe forum dar nici nu m-am infipt la discutii pana acum...
ca sa incep prin a face acest Qote .... eu m-am programat la Cluj sa ma operez la Dr. Galea.. am renuntat chiar daca stiu sigur ca este unul din cei mai buni chirurgi ai nostri pentru ca nu m-am putut adapta la ideea de bastroplastie...
am un indice destul de mare si am preferat sa ma documentez... nu sunt o lasa si fiind grasa de mica nici nu as putea avea bucurie mai mare decat cea de a slabi... munca mea tinandu-ma tintuita la birou sau la volan adika.. 0 miscare..
am vorbit la "orgabnixatia grasilor din SUA" asa ii spun eu.. este WLCC sau weight loss control center... si ei mi-au recomandat sa incerc sa aprofundez situatia.. apoi mi-au trimis si foatre mult exemple operatii live etc.. consecinte diete and so on..
din toate treburile mi s-a recomandat ca pentru a putea tine sarcina pe viitor, pt a nu avea probleme de inel gen.. tocire.. iritare etc.. si pt a nu face un drastic By Pass sa incerc metoda cea mai folosita la ei pentru grad redus de mortalitate si un indice infim de complicatii.. treaba se numeste Gastric Sleeve si din cate m-am interesat eu se face la Bucuresti la Sf Ioan, la Dr. Iordache sau la Dr Rubin Munteanu ambii avand placerea sa discute foarte frumos si sa imi ofere totusi mai multe optiuni... costa 3400 de euro in total cu spitalizare vitamine medicamentatie analize etc...
deci DILEMA!
lA cLUJ LA dR GALEA pt care bag mana in foc ca e un super doctor pt ca mama mea il cunoaste.. unde mi se ofera un pret rezonabil adika undeva la 17 mil capsele si in final atentia fata de doctor care mai mult de 1000 de euro nu duce.. sau Bucuresti Dr Iordache, operatia aleasa de mine costuri MARI.. si nu mag mana in foc pt doctor..
HELP!

Eu m-am operat acum 5 ani, in ianuarie 2002, cred ca am mai scris eu de mai multe ori pe aici, la d-l doctor Galea. Pe atunci era unicul doctor in Romania care facea aceasta interventie. Nu am avut de ales. Nici nu am avut atatea mijloace de informare cum sunt acuma. Chiar si asa, dupa 5 ani eu ma simt excelent, sunt fericita ca am facut-o si as face-o inca o data daca ar mai trebui.

Celor ce doresc informatii le recomand sa vorbeasca personal cu doctorii la consultatie sau la telefon. Ei stiu cel mai bine. Una e gastroplastia verticala cu inel de silicon, altceva este LapBand-ul sau gastric sleeve-ul. Apoi unele interventii sunt recomandate la obezitati fff mari cu indici IMC de peste 50, altele se fac la indici mai mici cu IMC-uri peste 35.
Apoi trebuie verificat bugetul personal pentru ca si preturile difera de la interventie la interventie.

Cu toate informatiile "la mana" important este sa iei o decizie. Aici nimeni nu te poate influenta! TU insati trebuie sa iei o foaie de hartie, sa o imparti in doua, o parte AVANTAJE cealalta parte DEZAVANTAJE. Completezi coloanele si la sfarsit faci o evaluare. Te duci in fata oglinzii, te uiti la tine si-ti zici daca MERITA sau NU MERITA sacrificiul.

E o chestiune de prioritati. Doar noi insine putem decide ce-i mai bine in cazul nostru si care ne sunt PRIORITATILE.

Nu e nici o lasitate daca cineva se hotaraste sa nu se opereze. E pur si simplu o optiune personala. smile.gif

.................

Doctorul Iordache de la Bucuresti a operat-o pe o cunostinta de-a mea (155kg/1,70m), anul trecut in mai, laparoscopic, procedura gastric-sleeve. E un domn simpatic si are mare experienta.
De d-l doctor Rubin Munteanu inca nu am auzit.
Oricum pe masura ce aceste interventii devin tot mai obisnuite si la indemana pacientilor, vor aparea tot mai multi chirurgi care sa le practice.

Acest mesaj a fost editat de Laura.lala: Apr 18 2007, 06:17 PM

--------------------

GVIS - Dr. Galea Romeo Florin, Cluj-Napoca, 09.01.2002

Go to the top of the page

+Quote Post
JOLIEFEMME
mesaj Apr 18 2007, 10:35 PM

Captain Cook

Postari: 302
Inregistrat pe: 28-November 06
De la: U.K.
Membrul Nr.: 35,120

(Otilia @ Apr 16 2007, 08:30 AM) [snapback]328399[/snapback]

Jolie in primul rind bine ai venit hello.gif In al doilea rind iti urez mult succes! Imi place de tine, ceea ce scrii emana un optimism enorm si asta ajuta mult! wink.gif

asa este Otilia, eu sunt eterna optimista! IAR SOTUL MEU VESNICUL PESIMIST!!!
poate asta ne-a si unit, oricum eu am pe nas UNA BUCATA OCHELARI ROZ si nimeni nu poate sa mii dea jos!! incearca barbatemiu sa-mi zica ca e asa si pe dincolo si ca stai c-o fi c-o pati... EU NIMIC!!!!
M-am dus la doctori am vb cu ei pentru una din operatii pt ca asa cum mi-a scris Laura.Lala informatia toata o am, acum trebuie doar sa ma decid la care operatie sa ma orientez, si sotul meu ingrijorat sa vedem sa asteptam.. APAI CE SA ASTEPT CA AM ASTEPTAT O VIATA INTREAGA!! smile.gif)
Asta is eu Otilia, vesnica optimista.. si cand zic una apai in cuie ramane.. degeaba vine al meu sotz saracu sa incerce sa imi scoata "cuiele" ca eu vin cu "aparatul de sudura" si tot acolo ramane decizia smile.gif)
DECI CU MANDRIE VA ANUNTZ CA MA OPEREZ!!!! asta daca vrea si dl doctor bineinteles... sapt viitoare ma duk la Bucuresti.. si.. sa speram in bine si ca vin acasa cu o programare rapida... ca daca imi zice doctorul 3 saptamani il iau la bataie
cool.gif

--------------------
operatie: GASTRIC SLEEVE, Dr. Rubin Munteanu, Sp. Sf. Ioan, Bucuresti/ Data: 27.04.2007 Pana in prezent 48 kg JOS!! prima luna post operator -17 kg.

+Quote Post
Otilia
mesaj Apr 19 2007, 02:30 AM

Carevasazica...la pensii!

Postari: 2,662
Inregistrat pe: 16-November 02
De la: Printre fiare
Membrul Nr.: 5,451

thumbsup.gif Atunci iti doresc mult succes, recuperare rapida, si sa-ti fie cu folos!

--------------------

Fighting over the internet is like special olympics, no matter if you win, you're still retarded!

+Quote Post
roxana24
mesaj Apr 21 2007, 03:37 PM

Bucataras

Postari: 162
Inregistrat pe: 8-November 05
De la: intre CLUJ_NAPOCA si ITALIA
Membrul Nr.: 28,751

Jolie ,Bine ai venit si iti urez si eu mult mult succes ,sa sti ca vei avea cu siguranta rezultate excelente!
Ieri am probat niste blugi "din vremurile bune" pe care i-am tinut in dulap cam de 3 ani si voiam sa vad cat mai am pana vor intra pe mine din nou,masurandu-i din ochi pareau cam mici, dar am zis sa incerc. Nici nu va inchipuiti ce satisfactie cand am vazut ca intra perfect pe mine biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
[b]SA I TINEM PUMNII LA TANYA PT SAPTAMANA VIITOARE!!! ITI UREZ MULTA MULTA BAFTA SI INSANATOSIRE GRABNICA!!! PUPICI

--------------------
Data operatiei 13.12.06
lap-band( inel gastric)
operata in Italia
-64 kg :)))) foto cu mine pg.105(inainte de operatie si dupa un an si jumatate de la operatie) si pg 208 (foto acum dupa 2 ani de la operatie) in O METODA DRASTICA

25.03.2010 ABDOMINOPLASTICA -operata in Italia Roma , doct VITTORINI PAOLO
Foto in topicul , Chirurgia Plastica Reconstructiva dupa obezitate

+Quote Post
Romina
mesaj Apr 21 2007, 06:20 PM

Romina-Frumoasa dar bestie

Postari: 1,296
Inregistrat pe: 26-February 07
De la: romania
Membrul Nr.: 36,712

Salutare fetelor,

Am ajuns si eu acasa de la Cluj, ma simt bine si acum stau si hibernez. Totul a fost bine acolo am ramas foarte impresionata de felul in care am fost tratata acolo atat de medici cat si de personalul medical in general.Chiar m-am mirat ca exista si astfel de oameni in sistemul sanitar ca peste tot asteapta doar sa le dai .Am fost tratata foarte de bine si pentru asta le multumesc.
In mare operatia a decurs bine dar am avut eu o complicatie in timpul operatie si a trebuit sa-mi faca splenectomie fiindca am facut ruptura de splina. Am sunt bine ma recuperez bine in primele 10 zile cat am stat la spital am slabit 8 kile acum incerc sa merg mai lent sa nu ma epuizez prea tare....
In rest nu stiu ce sa va mai scriu.......pana in decembrie am target 65-68 de kile......acum am 90.....

Va pup si sa ne mai auzim.

Corimar

Taniuka iti urez bafta si sa te intorci sanatoasa.Pupici...

--------------------
Romina- Frumoasa dar bestie...

“Mereu cand ajungi punctual nu va fi nimeni sa te vada, dar cand intarzii doar 5 minute… vor fi toti deja prezenti…”

Join me in the Phentermine support group!

+Quote Post
Otilia
mesaj Apr 22 2007, 05:15 PM

Carevasazica...la pensii!

Postari: 2,662
Inregistrat pe: 16-November 02
De la: Printre fiare
Membrul Nr.: 5,451

Corimar, felicitari! Iti urez recuperare grabnica! rolleyes.gif

--------------------

Fighting over the internet is like special olympics, no matter if you win, you're still retarded!

+Quote Post
Romina
mesaj Apr 23 2007, 12:11 PM

Romina-Frumoasa dar bestie

Postari: 1,296
Inregistrat pe: 26-February 07
De la: romania
Membrul Nr.: 36,712

Merci.....acum asta este obiectivul principal recuperarea..ca sunt foarte slabita si imi cam este foame..
Dar mai un pic si trec la alimente care mai tin si de foame nu numai lichide.

Corimar..

--------------------
Romina- Frumoasa dar bestie...

“Mereu cand ajungi punctual nu va fi nimeni sa te vada, dar cand intarzii doar 5 minute… vor fi toti deja prezenti…”

Join me in the Phentermine support group!

+Quote Post
boticelina
mesaj Apr 23 2007, 01:16 PM

Bucataras

Postari: 52
Inregistrat pe: 1-December 06
Membrul Nr.: 35,205

Fetelor, va rog frumos, ajutati-ma si pe mine cu datele de contact ale doctorilor care fac aceste proceduri! Ma intereseaza in primul rand cel al dlui. Galea de la Cluj. El face si laparoscopic pt inel? sau face doar inteventia clasica Route-en-y? Imi puteti da si detalii legate de costuri?

Va multumesc

Email-ul meu: boticelina@yahoo.com

--------------------
data op.: 31.05.2007, GVIS
Cluj, prof. dr. Romeo GALEA

+Quote Post
boticelina
mesaj Apr 25 2007, 10:51 AM

Bucataras

Postari: 52
Inregistrat pe: 1-December 06
Membrul Nr.: 35,205

Va multumesc pentru ajutor tutror celor care mi-au scris.

Am vb cu dl. doctor aseara si sunt programata pentru operatie pe 22 mai. Sa nu credeti ca am citit topicul acesta de pe forum si m-a plesnit ideea. Cochetam cu ea de vreun an, chiar am o cunostinta care s-a operat acum un an (tot la dl. Galea) dar cu care am pierdut legatura si n-am mai avut de unde sa aflu datele de contact ale domnului doctor.

Dar trebuie sa ma las de fumat mellow.gif

--------------------
data op.: 31.05.2007, GVIS
Cluj, prof. dr. Romeo GALEA

+Quote Post
roxana24
mesaj Apr 26 2007, 06:17 PM

Bucataras

Postari: 162
Inregistrat pe: 8-November 05
De la: intre CLUJ_NAPOCA si ITALIA
Membrul Nr.: 28,751

Salut ! Am vesti despre Tanya. A fost operata ieri , operatia s-a incheiat cu succes si ea este bine ! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Acest mesaj a fost editat de roxana24: Apr 26 2007, 06:18 PM

--------------------
Data operatiei 13.12.06
lap-band( inel gastric)
operata in Italia
-64 kg :)))) foto cu mine pg.105(inainte de operatie si dupa un an si jumatate de la operatie) si pg 208 (foto acum dupa 2 ani de la operatie) in O METODA DRASTICA

25.03.2010 ABDOMINOPLASTICA -operata in Italia Roma , doct VITTORINI PAOLO
Foto in topicul , Chirurgia Plastica Reconstructiva dupa obezitate

+Quote Post
Lexy
mesaj Apr 26 2007, 09:26 PM

micro Bucatar

Postari: 2
Inregistrat pe: 26-April 07
De la: Bucuresti
Membrul Nr.: 37,535

Fetelor in primul rand vreau sa va urez la toate succes in scaparea de kg in plus si la cele care vor sa isi faca operatia mult noroc si multa sanatate.
Si eu vreau sa imi fac operatia ,cred ca la mine va fi nevoie de sleeve gastric am 160 de kg la 174cm...trebuie neaparat sa o fac nimika nu mai da rezultate si ma ingras in continuu..mi s-au umflat picioarele de cateva luni ma doare spatele ingrozitor...vreau si eu mai multe detalii despre chirurgii care fac aceste operatii..din cluj si bucuresti..nu conteaza de unde..si poate imi spune si mie cineva ceva si de preturi..m-ar interesa cea laparoscopica pt ca mi-e o frica teribil sa stau in spital de mai mult de 2 nopti..e ca o fobie..si am inteles ca cea laparoscopica nu lasa nici cicatrici (ft mari ca in cazul celei clasice)..pentru cine vrea sa ma ajute cu informatii va multumesc anticipat.Multa sanatate fetelor si sa ne auzim cu bine ..pup Alexandra

P.S emailul meu este L3XANDRA@yahoo.com..adresa de yahoo messenger aceiasi..

+Quote Post
deea77
mesaj Apr 27 2007, 10:57 AM

micro Bucatar

Postari: 11
Inregistrat pe: 29-January 07
Membrul Nr.: 36,241

buna fetelor. eu ma simt ffffffffffffffffff bine. inca nu imi revin din socul de a manca ciocolata si a slabi, dar o sa ma obisnuiesc. cred ca in 2.5 luni de cand am fost operata, am mancat mai multa ciocolata decat in ultimii 3 ani.
merita, va rog nu mai stati pe ganduri
pa pupici

+Quote Post
Laura.lala
mesaj Apr 27 2007, 01:32 PM

Master of disaster

Tanya sa te faci bine repede si sa vii sa ne dai vesti ! floare.gif

--------------------

+Quote Post
nicolejunior
mesaj Apr 27 2007, 06:20 PM

Bucataras

Postari: 64
Inregistrat pe: 27-April 07
De la: Cluj-Napoca
Membrul Nr.: 37,544

Salut fetelor, e prima data cand postez pe acest forum. Vreau sa va spun ca si eu m-am operat la Timisoara, mi-am pus Lap band, cea mai buna solutie. eu sunt din Cluj, si era cat pe ce sa ma operez la doctorul Galea, dar ma bucur ca nu am facut-o, pentru ca cunosc doua persoane care au probleme foarte mari din cauza lui, sunt doar in perfuzii, nu pot manca nimic. Sfatuiesc pe oricine a luat hotararea de a se opera, de a alege Lap band. e metoda cea mai putin invaziva, cu cele mai putine riscuri....Si se face laparoscopic. pe langa asta, daca ceva nu ar fi in regula cu inelul , acesta poate fi scos, fara ca stomacul sa fie afectat.E foarte important aces lucru. Operatia pe care o face domnul Galea afecteaza stomacul foarte tare, eu m-am speriat cand am fost sa discut cu el, si am vazut ce capse urmeaza sa imi puna pe stomac!!!!!Inelul ajustabil (lap band) este pur si simplu atasat de stomac, si este din silicon....
O sa dau mai multe detalii peste cateva zile, acum ma grabesc foarte tare, dar am tinut neapart sa imi spun parerea, pentru ca eu nu am avut unde sa intreb, mi-a fost foarte greu sa iau decizia corecta, si pana la urma sunt foarte fericita ca nu am recurs la niste capse in stomac.

--------------------
Lap-band 2006 la 135 kg am slabit pana la 115 kg
Gastric Sleeve- 19 marie 2009 la 118 kg Dr. Munteanu

19 martie 09 - 117.5 kg
01 aprilie 09 - 110 kg (-7.5)
19 mai 09 - 101 kg(-17.5)
19 iunie 09 - 97.5 kg(-20)
19 august - 93 kg (-24.5)
19 septembrie- 89.5 kg (-28)
19 martie 10 - 86,5kg (-31)

20 sept 2012- 102 kg
12 dec 2012- 96 kg

+Quote Post
andradutza83
mesaj Apr 28 2007, 10:02 AM

micro Bucatar

Inregistrat pe: 28-April 07
Membrul Nr.: 37,550

buna ziua la toata lumea!
sunt noua pe forum si am si eu o mare problema, sunt mare tongue.gif
am citit mesajul lui JOLIEFEMME si am fost si eu la dr. galea, dar nu mi-a inspirat incredere deloc
eu m-am hotarat sa merg la dr. iordache chiar daca sunt mai ridicate costurile
operatia pa cere o faca galea consta in taierea stomacului si capsarea cu capse din titan si este ireversibila, in schimb la bucuresti operatia se face laparoscopic si este reversibila.

+Quote Post
Laura.lala
mesaj Apr 29 2007, 09:23 PM

Master of disaster

(Tofan Nicoleta 43923 @ Apr 27 2007, 05:20 PM) [snapback]331930[/snapback]

Salut fetelor, e prima data cand postez pe acest forum. Vreau sa va spun ca si eu m-am operat la Timisoara, mi-am pus Lap band, cea mai buna solutie. eu sunt din Cluj, si era cat pe ce sa ma operez la doctorul Galea, dar ma bucur ca nu am facut-o, pentru ca cunosc doua persoane care au probleme foarte mari din cauza lui, sunt doar in perfuzii, nu pot manca nimic. Sfatuiesc pe oricine a luat hotararea de a se opera, de a alege Lap band. e metoda cea mai putin invaziva, cu cele mai putine riscuri....Si se face laparoscopic. pe langa asta, daca ceva nu ar fi in regula cu inelul , acesta poate fi scos, fara ca stomacul sa fie afectat.E foarte important aces lucru. Inelul ajustabil (lap band) este pur si simplu atasat de stomac, si este din silicon....Operatia pe care o face domnul Galea afecteaza stomacul foarte tare, eu m-am speriat cand am fost sa discut cu el, si am vazut ce capse urmeaza sa imi puna pe stomac!!!!!
O sa dau mai multe detalii peste cateva zile, acum ma grabesc foarte tare, dar am tinut neapart sa imi spun parerea, pentru ca eu nu am avut unde sa intreb, mi-a fost foarte greu sa iau decizia corecta, si pana la urma sunt foarte fericita ca nu am recurs la niste capse in stomac.

Aparatul acela nu se pune in stomac. Cu acel aparat se aplica niste capse de titaniu care masoara maxim 5-7 mm fiecare, apoi se arunca la gunoi. Pe stomac se aplica si inelul de silicon cu diametru de 4,5 cm la femei si 5 cm la barbati.
Stomacul nu este afectat, principiul este exact ca si la lap band, iar cine nu tolereaza inelul, acesta se poate scoate prin metoda laparoscopica fara nici o problema.

Am tinut sa mentionez asta fiindca de multe ori se intelege gresit.

Ma bucur ca ai avut oportunitatea sa-ti pui LapBand, ai sa vezi ca de acum in doi ani vei fi si uitat ca ai fost vreodata grasa. smile.gif

Eu una nu tin sa-i fac reclama gratis domnului Galea, eu subiectul acesta l-am deschis tocmai pentru a informa persoanele care doresc sa se opereze. Eu incerc sa fiu cat mai obiectiva si sa impartasesc din modesta mea experienta care a fost una FERICITA.

Acest mesaj a fost editat de Laura.lala: Apr 29 2007, 09:25 PM

--------------------

+Quote Post
nicolejunior
mesaj Apr 30 2007, 10:47 AM

Bucataras

Postari: 64
Inregistrat pe: 27-April 07
De la: Cluj-Napoca
Membrul Nr.: 37,544

Da, mi se pare foarte important sa impartasim celorlalti experienta noastra, pentru ca mie mi-a fost foartte greu sa iau o decizie, negasind pe nimeni care sa ma indrume.foarte greu am si gasit un doctor bun, si de fapt, indiferent ce solutie alegi, sa te documentezi, sa fii foarte hotarata ca ai luat decizia potrivita..sper ca nu am fost prea dura in primul mesaj, in care spuneam ca imi pare bine ca nu am apelat la domnul Galea, dar am tinut sa avertizez pe cei care apeleaza la el, pentru ca au fost cazuri de-ale lui care nu fac deloc bine, stau doar in perfuzii.

+Quote Post
andradutza83
mesaj Apr 30 2007, 03:07 PM

micro Bucatar

Inregistrat pe: 28-April 07
Membrul Nr.: 37,550

as vrea foarte mult sa vorbesc cu nicolejunior. daca citesti acest mesaj te-as ruga sa ma contactezi pe adresa mea de mail, poate poti sa-mi dai mai multe detalii despre cine face aceasta operatie in timisoara. adresa mea este andradutza83@yahoo.com. sper sa vorbim cat mai curand pentru ca sunt foarte nerebdatoare sa-mi fac si eu aceasta operatie.

Acest mesaj a fost editat de andradutza83: Apr 30 2007, 03:11 PM

+Quote Post
JOLIEFEMME
mesaj May 1 2007, 11:55 PM

Captain Cook

(Tofan Nicoleta 43923 @ Apr 27 2007, 04:20 PM) [snapback]331930[/snapback]

Salut fetelor, e prima data cand postez pe acest forum. Vreau sa va spun ca si eu m-am operat la Timisoara, mi-am pus Lap band, cea mai buna solutie. eu sunt din Cluj, si era cat pe ce sa ma operez la doctorul Galea, dar ma bucur ca nu am facut-o, pentru ca cunosc doua persoane care au probleme foarte mari din cauza lui, sunt doar in perfuzii, nu pot manca nimic. Sfatuiesc pe oricine a luat hotararea de a se opera, de a alege Lap band. e metoda cea mai putin invaziva, cu cele mai putine riscuri....Si se face laparoscopic. pe langa asta, daca ceva nu ar fi in regula cu inelul , acesta poate fi scos, fara ca stomacul sa fie afectat.E foarte important aces lucru. Operatia pe care o face domnul Galea afecteaza stomacul foarte tare, eu m-am speriat cand am fost sa discut cu el, si am vazut ce capse urmeaza sa imi puna pe stomac!!!!!Inelul ajustabil (lap band) este pur si simplu atasat de stomac, si este din silicon....

eu te-as contrazice, lap bandul e un inel de silicon asta inseamna in termeni medicali un corp invaziv pe care in ani sau zeci de ani corpul il va respinge.. sau poate aluneca sau poate crea eroziuni. Metoda minim invaziva inseamna METODA LAPAROSCOPICA la orice tip de interventie se aplica ea, Lap Bandul pe de alta parte este destul de invaziv...dar nu la toti... car depre Dr Galea, a operat 5 cunostinte toate 5 sunt bine, eu nu m-am operat la el pur si simplu pt ca am vrut Sleeve NU Bypass in Y. depinde de la caz la caz nimeni nu e perfect. saluty

Acest mesaj a fost editat de JOLIEFEMME: May 1 2007, 11:58 PM

--------------------
operatie: GASTRIC SLEEVE, Dr. Rubin Munteanu, Sp. Sf. Ioan, Bucuresti/ Data: 27.04.2007 Pana in prezent 48 kg JOS!! prima luna post operator -17 kg.

+Quote Post
JOLIEFEMME
mesaj May 2 2007, 12:21 AM

Captain Cook

BINE V-AM REGASIT VREAU SA VA DAU O0 BOMBA...
v-am spus eu ca sunt gagautza si ca daca vreau ceva tot asa se face.. luni 23 aprilie adika sapt trecuta cam si cand am scris aici ultima oara, sotul meu a vandut una din masini... asa din senin.. la pranz a incheiat afacerea ca i se pusese pata pe ea si vroia sa scape de ea.. iar dupa masa am fost la restaurant sa mancam.. el se uita la mine.. eu la el.. si imi zice: nu vrei sa merem la Bucuresti unde ai gasit tu sa faci Gastric sleev-ul si sa ne interesam>?
MARTI 24 APRILIE ERAM LA BUC la SF. Ioan la control, m-a intrebat doctorul cand as vrea sa fac interventia, eu i-am raspuns"maine!" ca documentata si paradocumentata eram.. el a zambit mi-a dat un catastif de analize de facut SI M-A PROGRAMAT PT VINERI..
ASA CA SA VA EXPLIC AZI ESTE MARTI 1 APRILIE SI INTR-O SAPTAMANA AM FACUT CONTROL ANALIZE, SPITALIZARE OPERATIE SI PERIOADA POSTOPERATORIE... sunt acasa am 5-6 zile pe lichide apoi pe piureuri si cum spunea cineva mai devreme.. IN CURAND O SA UIT CA AM FOST GRASA..
deci cine vrea poate, va reamintesc UNA BUCATA SAMPATAMA!!! control analize operata si post operator...
m-a operat vineri, la Sf Ioan cum suneam dar din ce am vazut eu acolo pot fi martor viu....
SA VA EXPLIC.. SUNT UN OM IMPOSIBIL, PRETENTIOS, SI FFFFFF AGRESIV!!!
SOTUL MEU E UN OM STRICT, SI FFF GREU DE CONVINS... DAR FOARTE FOARTE GREU DE CONVINS...
SI TOTUSI DR IORDACHE NU L-A CONVINS.. nici pe al meu sotz, nici pe mine...
ASTA NU INSEAMNA CA NU E DOCTOR BUN!!! ESTE CAZ PROPRIU IMI ASUM RESPONSABILITATEA PENTRU GANDIREA NOASTRA , DAR PE NOI NU NE-A CONVINS!
IN SCHIMB AM CUNOSCUT PE DR. RUBIN MUNTEANU [color=#000000] omul scurt concis la obiect, nu ca Iordache... "stati sa vedem, cand, cum, daca.. tra la la"
Munteanu iti da sa faci analize.. ies bine.. TAIE!.. nu ies bine.. Soarta!
Marti m-a vazut, a stat 2 ore dupa noi sa ne explice ca am avut noroc sa il prindem chiar cand iesea dijn alta interventie si avea 2 ore pauza ca mai facea un Sleeve, e super chirurg, e cunoscut pt faptul ca el sustine simpozioanele pt laparoscopie, deci daca va hotarati, cu toata incerederea, vinerin m-a operat, am, avut si complicatii ca stomacul meu se ascunsese de frica dupa coaste, a stat omu 5 ore in operatie da m-a sz\cos cu 5 gaurele minuscule, la care vineri acum le scot si firele... in 2 zile mergeam pe picioare.. dupa 4 zile cum vedeti sunt acasa...
Nu e nimic invaziv, Nu capseaza, nu monteaza inele, e pe viatza, nu dauneaza la viitoare sarcini, si cum spun Americanii la aceasta ora este cea interventia cu gradul cel mai mic de complicatii sau mortalitate.
sunt super multumita, si acum ma refac.. da cred ca de sapt viitoare pot sa joc si fotbal ca de recuperat ma recuperez super bine, si tanti care a operat=o marti cand am fost eu la control a fost cea care mi-a cedat5 patul in rezerva Vineri.. tocmai o externase... si ea avea o burtica breton.

INFORMATII PT CURIOSI:

=>>COST: - KIT de ustensile - 2500 euro
-medicamente pentru anestezie INTRA SI POST operator = 10-12 milioane=350 euro
-dreptul la doctor( PE BUNE CA MERITA DIN PLIN) 300-500 euro
-drept la Dr. anestezist 100 euro
-analize 2.000.000=70 euro aprox
-spaga la cadrele medicale... la mine au fost compplicatii si sunt rea de durere + ca sotul a avut a nevoie sa doarma acolo si eu am avut nevoie de extra perne extra paturi etc.. deci undeva la 200 de euro a fost si spaga la infirmiere asistente etc
- laq control 100 de euro (50 la anestezista 50 la doctor)
Total cost : aproximativ la 3500 dar eu as spune 4000-4500 euro cu toate cele..

=>>Spitalul : car de cat curat cu parc biserica etc.. spersonalul foarte OK
=>> Operatia: reversibila, buna, sanatoasa, fara afectiouni.. spitalizare 3 zile maxim 4
=>> Doctori: Iordache Nicolae( a cam imbatranit) si Rubin Munteanu (bestial doctor)

deci FARA TEAMA SAU FRICCA.. E USOR FETELOR...
VA PUP SU DAC A VRETI DETALII SUNT LA DOSPOZITIA DVS.

--------------------

+Quote Post

816 Pagini V  « < 10 11 12 13 14 > » 
Closed TopicStart new topic
Tags
Nici un cuvant cheie adaugat.

11 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (11 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membri:

Design by: Free IPB Skins & Web Proxy
RSS Versiunea Lo-Fi Astazi este: 26th November 2014 - 11:23 PM

Autentificare

Nu sunteti membru inca ?

Dureaza doar cateva minute sa va inregistrati.

Inregistrati-va acum

Adresa email
Parolă
Invizibil pe forum (nu ma adauga in lista de utilizatori activi pe forum)

Ati uitat parola?
Înregistrare