Reply to this topicStart new topic
> Pete ramase de la cosuri
felice
mesaj Apr 23 2004, 05:30 PM

micro Bucatar

Grup: Membri
Postari: 7
Inregistrat pe: 21-April 04
De la: Bucuresti
Membrul Nr.: 13,660

aveti idee cum se pot scoate urmele maroni ramase de la cosurile ???????
Go to the top of the page

+Quote Post
Pocahontas
mesaj Apr 23 2004, 11:25 PM

in coltzul advers

Grup: Membri de onoare
Postari: 24,480
Inregistrat pe: 6-February 04
De la: stanga la dreapta
Membrul Nr.: 11,709

felice , cand eram tanara si nelinistita aveam si eu un cos , doua , trei, patru, si dupa ce cosul isi dadea obstescul sfarsit ramanea semn, urma maro cum zici tu, si nu faceam nimic, iar acum nu mi-au mai ramas (de mult) pete maro si alte alea, concluzia e ca trec singure, tu ingrijeste-ti tenul cu creme potrivite, fa-ti peeling, gomaj, du-te la sauna, fa sport, stai la soare, nu mai manca multa ciocolata si dulciuri 9si astea favorizeaza aparitia acneei) si o sa vezi ca vor trece de la sine
[addsig]

+Quote Post
Aniroc
mesaj Apr 26 2004, 08:21 PM

Bucataras

Postari: 76
Inregistrat pe: 28-March 04
De la: Drobeta Turnu Severin (Mehedinti)
Membrul Nr.: 13,096

salut! eu sunt din severin, iar la noi in farmacii exista o crema speciala pt asa ceva. pe cutie nu scrie nimic, este preparata in farmacii si "i se spune" : crema pt pete. e grozava. daca stii pe cineva de aici poti ruga sa-ti cumpere. costa 25000. iti scoate si cosurile, chiar si pe acelea nasoale, de sub piele.

+Quote Post
Otti
mesaj Apr 28 2004, 05:15 PM

Otti

Postari: 3,662
Inregistrat pe: 12-February 04
De la: Berlin
Membrul Nr.: 11,851

aniroc poti te rog sa fii mai explicita pt ca mi-as dori si eu crema si sper sa o gaseasca mama si la noi in oras.ce contine,din ce e preparata?

--------------------
��Arriba! �Arriba! ��ndale! ��ndale!�
Viata-i grea zilele-s putine, daca poti traieste bine

+Quote Post
Aniroc
mesaj Apr 29 2004, 05:37 PM

Bucataras

din pacate nu scrie nimic pe acesta crema, e o cutie alba simpla, altceva nu stiu, eventual sa intrebe mama ta despre o crema "pt pete" si poate exista si acolo in farmacii.
incearca, altceva nu stiu, nu zis farmacistele nimic, dar la noi sunt in toate farmaciile. nu are nume crema.serios. incearca!!!

+Quote Post
Cali
mesaj May 12 2004, 12:44 PM

Academic Chef

Postari: 1,324
Inregistrat pe: 24-March 04
De la: aici
Membrul Nr.: 12,977

Daca esti draguta poti sa intrebi la farmacia unde ti-ai preparat tu crema ce compozitie are ? Si sa ne spui si noua...
Multumesc frumos

+Quote Post
Aniroc
mesaj May 12 2004, 10:47 PM

Bucataras

eu ma duc acasa doar la vacanta...asa ca din pacate o sa mai dureze...problema este ca nu sunt sigura ca va vrea farmacista sa-mi dea reteta....
imi pare rau....

+Quote Post
SPERANTA
mesaj Jun 15 2004, 08:44 AM

micro Bucatar

Postari: 31
Inregistrat pe: 3-September 03
De la: ROMANIA
Membrul Nr.: 8,861

Aniroc,ai scris de o crema care se gaseste preparata in farmacii. Ei bine,am gasit aceasta crema-sau poate n-o fi cea despre care vorbeai tu , aici in farmacie se numeste,, crema pt. curatat" ,este alba si are ca un praf , mai dur in crema. Chestia e ca mie imi da o senzatie de arsura usoara si a inceput sa se descuameze pielea , asa trebuie? sau poate fac alergie eu. Poti sa-mi dai mai multe detalii, cum se aplica, cat trebuie sa stau cu ea, se aplica toata fata sau numai pe portiuni?
Te rog. Multumesc si te pup.

[ Acest mesaj a fost modificat de : angelica de 2004-06-15 09:46 ]

+Quote Post
Shewanna
mesaj Jun 17 2004, 05:55 PM

Bucataras

Postari: 78
Inregistrat pe: 16-May 04
De la: Romania
Membrul Nr.: 14,279

Miroase a mentol? Si trebuie sa agiti inainte sa folosesti? Eu stiam ca acea crema e pentru cosuri in sine, nu pentru pete.
Eu ma gandesc ca daca iti exfoliezi pielea 1 data pe saptamana, in timp ti se duc, cu atat mai mult daca te expui la soare se duc si petele, castigi si un bronz minunat zimbitor

+Quote Post
SPERANTA
mesaj Jun 18 2004, 09:05 AM

micro Bucatar

Postari: 31
Inregistrat pe: 3-September 03
De la: ROMANIA
Membrul Nr.: 8,861

e crema,deci nu se agita inainte de folosire, iar solutia cu mentol este antiprurit(care are in compozitie si glicerina- care nu provoaca arsuri) , nu despre asta vorbeam. Vad ca ANIROC, nu ne mai da nici un semn sa ne luminam si noi.

+Quote Post
dana333
mesaj Aug 31 2014, 02:10 PM

micro Bucatar

Postari: 1
Inregistrat pe: 31-August 14
Membrul Nr.: 255,814

Am vazut ca sunt pe net tot felul de tratament facute in casa care zic ca te ajuta, dar iti zic din experienta mea ca nu au nici un efect.
Am avut si eu acesta problema cu pete ramase de la cosuri si am reusit sa scap de toate dupa ce am inceput sa folosesc un stick natural pentru petele lasate de acnee si iritații ale pielii cu arbore de ceai-tea tree, vitamina E si ulei de menta de la Thursday Plantation.
Acest produs l-am cautat mult si e singurul produs care si-a facut treaba, mi-au disparut toata urmele lasate de acnee cu el.

+Quote Post
Reclama

Google Ads

Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
Nici un cuvant cheie adaugat.

1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membri:

Design by: Free IPB Skins & Web Proxy
RSS Versiunea Lo-Fi Astazi este: 16th September 2014 - 05:25 PM

Autentificare

Nu sunteti membru inca ?

Dureaza doar cateva minute sa va inregistrati.

Inregistrati-va acum

Adresa email
Parolă
Invizibil pe forum (nu ma adauga in lista de utilizatori activi pe forum)

Ati uitat parola?
Înregistrare