Reply to this topicStart new topic
> meniu pentru majorat
mihaela38
mesaj Jun 10 2006, 06:27 PM

micro Bucatar

Grup: Membri
Postari: 7
Inregistrat pe: 22-February 06
De la: Dobrogea
Membrul Nr.: 30,465

Ajutor! Pe 4 iulie fiica-mea implineste 18 ani.Am nevoie de idei pentru meniu.Vor fi cam 20 de adolescenti si 12-14 *babaciuni*Tot caut pe aici, dar nu mi-ar strica niste sfaturi in plus.Mersi anticipat.[font=Verdana][size=6][color=#000099]
Go to the top of the page

+Quote Post
Dariaa
mesaj Jun 10 2006, 08:20 PM

Captain Cook

Postari: 471
Inregistrat pe: 28-April 05
De la: Oradea (Bihor)
Membrul Nr.: 23,747

Acu` cateva luni am participat la majoratul unei domnisoare .
Totul a fost aranjat pe o masa aparte sa nu incurce, lumea mergea, isi culegea in farfurie si gata. Au fost platouri cu cascaval de mai multe feluri / salam de calitate / carnaciori picanti / chiftelute / snitele de dimensiuni mici / pulpe prajite , cateva boluri cu salate (beuf / ciuperci / vinete / ton) , un bol mare cu cruditati (rosii/castraveti/ardei/masline), saleuri (astea au fost cumparate, a gasit gazda un loc de unde a cumparat tot felul de bunatati cu crema de cascaval / sunca / umplutura gen pizza , astea au trecut toate), 3 feluri de prajituri si un tort mare cu fructe de padure (congelate) . Si s-a baut destul de mult , mai ales dupa ce noi "babaciunii" am plecat laugh.gif
Ceea ce am remarcat ... au fost apreciate dulciurile facute acasa, care intr`adevar au acel gust adevarat. Si tinerii au preferat paharele si farfuriile de unica folosinta cool.gif Astea au ajuns si pe post de scrumiera, gazda a uitat de acest amanunt ...
Mancarea ramasa a fost consumata drept cina de invitatii care au revenit la curatenie tongue.gif

Eu zic sa-ti intrebi fiica ce anume crede ea ca ar manca cu pofta colegii, intre timp rasfoieste paginile culinarului, vei gasi tot ce ai nevoie !
Si organizeaza-te din timp cu toate, asa nu ai cum sa gresesti.

La multi ani fiicei tale !!!

Acest mesaj a fost editat de Dariaa: Jun 10 2006, 08:29 PM

--------------------
Daria & felina fioroasa Giulia

+Quote Post
mihaela38
mesaj Jun 12 2006, 02:56 PM

micro Bucatar

Postari: 7
Inregistrat pe: 22-February 06
De la: Dobrogea
Membrul Nr.: 30,465

Mersi pentru sugestii,ceva in genul asta o sa fie.Nu stiu insa daca voi avea timp sa pregatesc eu ceva,salate de exemplu, dulciuri, chiar nu cred ca voi avea timp.Imi trebuie destul de multe la cati invitati vor fi, iar eu voi merge la serviciu zilele alea.Ma gandeam sa gasesc ceva ce merge preparat mai din timp.Oricum, aperitivele le voi cumpara si tortul il voi comanda la cofetarie.Cu servirea mesei, va fi gen bufet, sper sa danseze destul de mult ca nu am nici scaune pentru atatia invitati.Multumesc inca o data.

+Quote Post
andreea fr
mesaj Jun 12 2006, 03:48 PM

Master of disaster

Postari: 1,873
Inregistrat pe: 19-February 06
De la: Franta
Membrul Nr.: 30,436

QUOTE(mihaela38 @ Jun 12 2006, 12:56 PM) [snapback]225123[/snapback]

Nu stiu insa daca voi avea timp sa pregatesc eu ceva,salate de exemplu, dulciuri, chiar nu cred ca voi avea timp.

pai ii spui fetei tale ca daca vrea sa fie o petrecere reusita sa te ajute si ea ca e mare! laugh.gif

+Quote Post
Dariaa
mesaj Jun 12 2006, 07:48 PM

Captain Cook

Postari: 471
Inregistrat pe: 28-April 05
De la: Oradea (Bihor)
Membrul Nr.: 23,747

Poi daca cumperi tot ... atunci e usor ...

--------------------
Daria & felina fioroasa Giulia

+Quote Post
Reclama

Google Ads

Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
Nici un cuvant cheie adaugat.

1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membri:

Design by: Free IPB Skins & Web Proxy
RSS Versiunea Lo-Fi Astazi este: 29th August 2014 - 06:04 PM

Autentificare

Nu sunteti membru inca ?

Dureaza doar cateva minute sa va inregistrati.

Inregistrati-va acum

Adresa email
Parolă
Invizibil pe forum (nu ma adauga in lista de utilizatori activi pe forum)

Ati uitat parola?
Înregistrare