2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Storcator de fructe
oanaC
mesaj Feb 28 2005, 01:19 PM

Academic Chef

Grup: Membri
Postari: 1,312
Inregistrat pe: 5-November 01
De la: Bucuresti
Membrul Nr.: 533

Bun, dupa subiectul palpitant cu masina de spalat, va cer din nou ajutorul pentru storcatorul de fructe.
Robotul meu de bucatarie nu are incorporat asa ceva, in consecinta as dori sa-l achizitionez separat. Pe piata sunt destule dar...
Sambata dimineata eram in vizita la fina mea, petrecusem pana tarziu si in eram intr-o dulce moleseala, asa ca ne uitam partial si la televizor unde era teleshoping. Si am vazut prezentarea pentru Power Juicer, ce grozav e, bla bla stiti cum e la teleshoping.
Dar mi se pare grozav ca poti introduce fructul intreg, sau taiat destul de mare, ca este silentios, iar partea cu sucul ramas in pulpa la un storcator obisnuit este adevarata (am facut proba cu Phillips-ul finei); e totusi destul de piperat ca pret, si am auzit de multe ori ca produsele prezentate la tV nu-s chiar asa grozave...Si in sfarsit intrebarea icon_smile.gif are cineva Power Juicer? sau a auzit de bine sau de rau de la altcineva care l-a folosit? Ca pe de o parte l-as cumpara, pe de alta nu...
Go to the top of the page

+Quote Post
Adriana Nicoleta
mesaj Feb 28 2005, 04:29 PM

.

Grup: Membri de onoare
Postari: 25,863
Inregistrat pe: 12-March 02
Membrul Nr.: 2,760

Punctul numărul 1, nu crede și tu ce spun ăia de la tv care tre să vândă!
Punctul număru 2, eu aveam un storcător mic (Moulinex) care deși filtra ce-i drept pentru că sucul mergea în recipientul de dedesubt, era mic. Așa că l-am dus în casa de la munte (așa se face aici cu lucrurile de aruncat dar care funcționează laugh.gif ) și am luat altul (Braun) cu care sucul merge direct în pahar.
Cel care mie mi-a plăcut mult e cel al Mayei.

+Quote Post
roxana anca
mesaj Feb 28 2005, 04:47 PM

Academic Chef

Postari: 1,234
Inregistrat pe: 23-October 03
Membrul Nr.: 9,635

Uite aici poate te ajuta:
http://www.domo.ro/produs.php?id=P:2593&PH...dafa808#detalii

sau aici
http://www.magazinultau.ro/list.php?catego...e&clasificare3=

sau
http://www.altex.ro/produse.php?domeniu=El...atoare%20fructe

sau
http://www.elanko.ro/products.php?path=2;4...der=price&pag=2

incearca si vizualizeaza aceste pagini poate te ajuta. Cred ca este vorba si de puterea motorului. Pe Adriana sau pe Maya le poti intreba (exact cum spunea Adriana).
Dar exista vreo poza cu storcatorul Mayei ?

Roxana Anca

+Quote Post
Adriana Nicoleta
mesaj Feb 28 2005, 05:21 PM

.

Aoleu, mea culpa, nu mai pricep românește sau nu sunt la zi cu termenii. icon_redface.gif
Eu mă refeream la storcător de citrice.
Storcător de fructe binențeles că am și de ăla, l-am cumpărat când Marco era în burtică special pentru el că mi-am zis: o să-i dau la copilașu' meu numai sucuri făcute de mămica lui dar….. socoteala de când e în burtă nu se potrivește cu cea de după icon_rotf.gif
Drept pentru care cel pe care îl am eu este Moulinex care e acolo pe ultimul link pus de Roxana Anca, și cre' că l-am folosit de fro 10 ori în 10 ani pentru că este teribil de obositor de spălat bașca că filtrul nu pot să-l pun în mașina de vase, plus că fructele fac o spumă deasupra pe care Marco când o vede fuge prin toată casa și eu după el, partea a doua e ca fructele trebuie curățate deci și de semințe și de coajă, așa că mai întâi de toate gândește-te bine dacă îl vrei cu adevărat

+Quote Post
MAYA
mesaj Feb 28 2005, 09:25 PM

Dulcinea del Toboso

Postari: 23,459
Inregistrat pe: 10-July 02
De la: Germany
Membrul Nr.: 3,966

[quote=Adriana Nicoleta]
Cel care mie mi-a plăcut mult e cel al Mayei.[/quote]

Al meu ,e doar storcator de citrice...

O prietena are un storcator de fructe,de care este foarte încîntata(de fapt e un robotel de bucatarie..mai face si multe alte chestii în afara de stors fructe)..nu mai stiu sigur cum îl cheama..ceva de genul Magic Maxx(nu stiu exact)

--------------------
Maya's World .

+Quote Post
Lancelot
mesaj Feb 28 2005, 10:23 PM

xxxxxxxxxx

Postari: 2,611
Inregistrat pe: 19-March 04
Membrul Nr.: 12,856

Hmmmm, Roxana Anca, ca cate vizualizari le-ai facut alora cred ca trebuie sa te taxez vreo 30 de Euroi.Ce te faci acum?Vinzi pasarica aia? laugh.gif

--------------------

+Quote Post
roxana anca
mesaj Mar 1 2005, 09:05 AM

Academic Chef

Postari: 1,234
Inregistrat pe: 23-October 03
Membrul Nr.: 9,635

Ce am facut Lancelot de ce trebuie sa ma taxezi ? Sunt link-urile de la DOMO< Altex, etc

Roxana Anca

+Quote Post
oanaC
mesaj Mar 2 2005, 12:07 PM

Academic Chef

Va multumesc pentru raspunsuri dar tot nelamurita sunt; nu zic ca storcatoarele din comert nu-s bune dar cel de la TV se lauda cu tot ce le lipseste celorlalte: nu ramane suc in pulpa, nu trebuie maruntit, curatat nimic (fructele incap intregi). Nu stiti pe nimeni care sa-l fi cumparat?

+Quote Post
Eugenia
mesaj Mar 2 2005, 01:36 PM

Master of disaster

Postari: 1,925
Inregistrat pe: 12-December 01
Membrul Nr.: 1,338

La ce pret afiseaza ei (parca e in jur de 5 milioane, nu?) imi vine sa sparg ecranu ! Astept leii noi poate ies mai ieftin icon_razz.gif

+Quote Post
Gabitza
mesaj Mar 2 2005, 01:50 PM

Musafir :)

Postari: 952
Inregistrat pe: 12-June 02
Membrul Nr.: 3,715

Poate ne dau salariile in lei vechi si preturile sa le platim in lei noi smile.gif

--------------------
"Live well, laugh often, love much"

+Quote Post
Adriana Nicoleta
mesaj Mar 2 2005, 02:54 PM

.

Oana eu în locul tău până ce nu găsesc o persoană în carne și oase care să-mi spună cu gurița ei și din experiența proprie ceea ce-ți zice ăla prin ecran, nu cred nimic.

+Quote Post
oanaC
mesaj Mar 2 2005, 03:05 PM

Academic Chef

Asa m-am gandit si eu; banii i-am castigat extra, si ma gandeam sa-mi iau ceva special, dar nici sa-i arunc nu-mi vine, asa ca astept o persoana care intradevar cum e domle ca pare grozav.

+Quote Post
MAYA
mesaj Mar 2 2005, 06:21 PM

Dulcinea del Toboso

Postari: 23,459
Inregistrat pe: 10-July 02
De la: Germany
Membrul Nr.: 3,966

QUOTE(oanaC)
Asa m-am gandit si eu; banii i-am castigat extra, si ma gandeam sa-mi iau ceva special, dar nici sa-i arunc nu-mi vine, asa ca astept o persoana care intradevar cum e domle ca pare grozav.

dar nu poti sa-l comanzi de la TV-Shop...si sa-l vazi/probezi?? si daca nu e bun ,trimite-l înapoi.Doar spun,daca nu esti multumit,îti înapoiaza suma în întregime..sau?? ..asa spun aia la TV..chiar garanteaza..dar eu nu stiu,nu am comandat nicidata ceva de la TV.

--------------------
Maya's World .

+Quote Post
radu3
mesaj Feb 12 2006, 03:52 PM

micro Bucatar

Postari: 1
Inregistrat pe: 12-February 06
Membrul Nr.: 30,300

Nu stiu daca topicul mai este de actualitate dar si eu am acum aceasi problema..........imi trebuie un storcator de fructe..........dar unul bun. Am vazut si reclama aia cu La lane care este unde va la 6 milioane dar mai este una mai recent pe teleshoping cu un storcator power juicer (sau cam asa ceva) in care poti baga fructele intregi si are 12.000 de turatii/min (braun mp80 are doar 9000).
Pana aici toate bune dar.....oare asa o fi? Asa ca apare din nou intrebarea .......care storcator este mai bun sau mai bine zis pote imi recomanda cineva unul bun care sa faca cam aceste lucruri bine:
1)Sa stoarca fructul bine (adica pulpa ramasa sa fie cat mai "uscata")
2)Sa nu fie prea zgomotos
3)Daca se poate sa se introduca fructele si legumele intregi....ar fi si mai bine
Eu unul am tot cautat pe net si mi-au sarit in ochi cateva modele si anume:
1)Braun mp 80 cca 3.500.000 lei
2)bosch mes 1000 cca 3.300.000 lei
3)power juicer (cel din reclama de la tv shop) cca 3.400.000
Daca cumva aveti asa ceva va rog sa imi ziceti si mie cum se comporta.......sau daca aveti alt model astept propuneri sa le discutam.

+Quote Post
Deena
mesaj Mar 6 2006, 10:46 PM

Master of disaster

Postari: 1,934
Inregistrat pe: 4-April 04
De la: Targoviste (Dambovita)
Membrul Nr.: 13,266

QUOTE(MAYA @ Mar 2 2005, 06:21 PM) [snapback]94495[/snapback]

dar nu poti sa-l comanzi de la TV-Shop...si sa-l vazi/probezi?? si daca nu e bun ,trimite-l înapoi.Doar spun,daca nu esti multumit,îti înapoiaza suma în întregime..sau?? ..asa spun aia la TV..chiar garanteaza..dar eu nu stiu,nu am comandat nicidata ceva de la TV.

Baga ei ceva, o scuza sau un motiv pentru care banii nu pot fi returnati ... sunt patita.

--------------------
Printesa noastra, Eva Andreea

+Quote Post
adi69
mesaj Nov 13 2006, 12:17 PM

Captain Cook

Postari: 354
Inregistrat pe: 9-October 03
De la: Iasi
Membrul Nr.: 9,389

Vreau sa-i fac fetitei mele o cura cu sucuri proaspete.Si daca tot trebuie sa cumpar un storcator macar sa cumpar ceva bun sa ma tina mai mult..Asa ca ,am cautat pe net si-am gasit un storcator centrifugal profesional,marca Gatroback.Problema mea, este ca e destul de scumpisor si n-as vrea sa ma trezesc cu cine stie ce minune acasa ,dupa ce am platit.M-a pus putin pe ganduri faptul ca am intrebat la firma care importa cate turatii are si mi-a spus ca furnizorul nu poate sa ii dea un raspuns explicit iar in cartea tehnica nu se specifica..
Stie cineva mai multe despre aceasta marca?

Dar despre Power Juiser-ul la care fac reclama la tv ce puteti sa-mi spuneti?

--------------------
Adriana

+Quote Post
bimbilica
mesaj Nov 22 2006, 11:03 AM

zen

Postari: 3,307
Inregistrat pe: 13-October 06
De la: Ardeleanca din Reghin,acum in capitala
Membrul Nr.: 34,351

Buna.Si noi ne-am luat storcator de fructe mai mult pt bb,dar sunt tare dezamagita de el,e Moulinex si ramane foarte mult suc in pulpa,si am dat 200 ron pe el. Sunt foarte hotarata sa merg la magazinul Cocor parca,pt k acolo au cu vanzare directa cei cu power juiser si vreau sa vad o demonstratie si daca e asa cum zic ei,al meu e,daca nu,renunt la ideea k voi gasi un storcator bun.

--------------------

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

+Quote Post
s_tana
mesaj Nov 22 2006, 11:39 AM

mami de fluturas

Postari: 4,116
Inregistrat pe: 12-July 05
De la: deutschland
Membrul Nr.: 25,609

(adi69 @ Nov 13 2006, 02:17 PM) [snapback]267206[/snapback]

Vreau sa-i fac fetitei mele o cura cu sucuri proaspete.Si daca tot trebuie sa cumpar un storcator macar sa cumpar ceva bun sa ma tina mai mult..Asa ca ,am cautat pe net si-am gasit un storcator centrifugal profesional,marca Gatroback.Problema mea, este ca e destul de scumpisor si n-as vrea sa ma trezesc cu cine stie ce minune acasa ,dupa ce am platit.M-a pus putin pe ganduri faptul ca am intrebat la firma care importa cate turatii are si mi-a spus ca furnizorul nu poate sa ii dea un raspuns explicit iar in cartea tehnica nu se specifica..
Stie cineva mai multe despre aceasta marca?

Dar despre Power Juiser-ul la care fac reclama la tv ce puteti sa-mi spuneti?

adi si noi suntem in cautarea unui storcator de fructe bun pt cand mai creste matei.tot la cel care te-ai orientat tu m-am oprit si eu,la noi se numeste GASTROBACK si este destul de apreciat.chiar citeam ca cineva a scris ca din 8 mere a scos 1l de suc.asta daca o fi adevarat nu stiu. rolleyes.gif

Acest mesaj a fost editat de s_tana: Nov 22 2006, 11:40 AM

+Quote Post
bimbilica
mesaj Nov 22 2006, 12:16 PM

zen

Postari: 3,307
Inregistrat pe: 13-October 06
De la: Ardeleanca din Reghin,acum in capitala
Membrul Nr.: 34,351

Si in Romania unde am putea gasi marca asta?Oare la TCM nu o au,k am vazut un storcator si era destul de ieftin,60 ron si nu am avut incredere,dar nu stiu ce marca era,cand am ocazia am sa trec si pe acolo. Si in Germania,la ce mag ati gasit Gastroback?

--------------------

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

+Quote Post
s_tana
mesaj Nov 22 2006, 04:16 PM

mami de fluturas

Postari: 4,116
Inregistrat pe: 12-July 05
De la: deutschland
Membrul Nr.: 25,609

eu l-am vazut la media markt dar pe internet este mai ieftin putin.

+Quote Post
Reclama

Google Ads

Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
Tags
Nici un cuvant cheie adaugat.

1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membri:

Design by: Free IPB Skins & Web Proxy
RSS Versiunea Lo-Fi Astazi este: 31st October 2014 - 10:22 AM

Autentificare

Nu sunteti membru inca ?

Dureaza doar cateva minute sa va inregistrati.

Inregistrati-va acum

Adresa email
Parolă
Invizibil pe forum (nu ma adauga in lista de utilizatori activi pe forum)

Ati uitat parola?
Înregistrare