Reply to this topicStart new topic
> Extra Fit ???
Higeia
mesaj Jan 30 2004, 10:44 AM

Master of disaster

Grup: Membri
Postari: 1,504
Inregistrat pe: 30-December 02
De la: Bucuresti
Membrul Nr.: 6,002

Am citit de curand o pagina -reclama in revista TVmania pentru produsul EXTRA FIT
Se spune ca este mult utilizat in Canada si SUA. Sunt pastile care se folosesc in cafea ca indulcitor si trebuie luate atatea cate kg. vrei sa slabesti(ex: 16 kg. in 3 saptamani) .
Se livreaza doar prin posta la xcomanda. Or fii bune? Ce efecte secundare pot avea?
Rog pe cineva din tarile mentionate sa-mi spuna daca este adevarat, deoarece nora mea vrea sa le foloseasca . Cu prietenie Higeia
[addsig]

--------------------
"Lumineaza-ti zilele vietii , si nu vor mai fi ceeace sunt" Chateaubriand
Cu bine Higeia

[size="5"] http//acasalaIleana/[color="#FF00FF"][/color][size="5"]
Go to the top of the page

+Quote Post
Danna
mesaj Jan 30 2004, 02:29 PM

Master of disaster

Postari: 1,582
Inregistrat pe: 11-March 03
Membrul Nr.: 6,873

Zilele trecute la stirile de la ora 19,00 la Antena1 sau Pro TV a fost un reportaj despre reclamele care au inundat ziarele si revistele din Romania si care promoveaza produsele care iti garanteaza 100% slabitul in timp record, fara chin, fara dieta, fara sport si care nu fac altceva decat sa pacaleasca si sa scoata banii din buzunarul omului care isi doreste neaparat sa slabeasca. Au fost si declaratii ale catorva persoane care au fost amagite de aceste reclame si care dupa ce le-au cumparat , au constat ca dupa folosirea lor ca efectul promis nu a aparut.
Eu una nu am folosit aceste produse, dar nu pot crede ca aceste pastile te pot ajuta sa slabesti fara sa tii schimbi alimentatia, pur si simplu consumand acest indulcitor in functie de numarul de kilograme dorit.
Ce mi s-a parut mie foarte ciudat de cand au inceput sa apara aceste produse pe piata romaneasca, este faptul ca nu poti comanda decat prin posta, ca nu apare nicaieri o adresa a firmei, ci doar o casuta postala. Lucru care in mod normal ar trebui sa dea de gandit celor care sunt tentati sa cumpere produsele respective.

[addsig]

--------------------
Nu traim pentru a manca, ci mancam pentru a trai.

+Quote Post
Cassia
mesaj Jan 30 2004, 07:26 PM

Academic Chef

Postari: 1,403
Inregistrat pe: 23-January 04
De la: Aproape de ocean
Membrul Nr.: 11,328

Draga Higeia,

Eu sunt din Canada si nu am vazut astfel de pastile in nici o reclama la TV.
As recomanda sa fiti foarte, foarte atente cu ceva care garanteaza slabit atit de spectaculos in termen extrem de scurt pentru ca nu poate sa fie bine pentru organism.

Stiu ca o dieta implica efort, fizic mai ales dar si mental, si stiu de asemenea ca niste pastile 'minune ' oricind vor fi tentante, dar inainte de a da banii sau a va pune viata in joc, poate ca mai bine merita incercat ceva mai putin drastic si cu mijloace la dispozitie.

Piata americana a fost inundata de tot felul de medicamente pentru slabit, majoritatea dovedindu-se ulterior ca sunt extrem de toxice si au dus la boli de inima.
Canadienii nu au permis accesul unor medicamente pe piata interna pentru ca nu aveau suficiente dovezi ca nu sunt periculoase.

+Quote Post
ely
mesaj Feb 3 2004, 09:35 AM

micro Bucatar

Postari: 49
Inregistrat pe: 27-January 04
Membrul Nr.: 11,413

Draga Higeia,cunosc pe cineva care a folosit astfel de pastile si pot sa-ti spun sigur ca nu au avut nici un efect.
Este o mare PACALEALA!
Cum poate sa creada cineva ca se poate slabni atat de usor(sa mananci si sa slabesti).Ar insemna ca nimeni nu ar mai avea probleme cu greutatea.
NU EXISTA(inca)MEDICAMENTE MINUNE(pt. slabit)!

--------------------

+Quote Post
Reclama

Google Ads

Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
Nici un cuvant cheie adaugat.

1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membri:

Design by: Free IPB Skins & Web Proxy
RSS Versiunea Lo-Fi Astazi este: 22nd September 2014 - 06:15 PM

Autentificare

Nu sunteti membru inca ?

Dureaza doar cateva minute sa va inregistrati.

Inregistrati-va acum

Adresa email
Parolă
Invizibil pe forum (nu ma adauga in lista de utilizatori activi pe forum)

Ati uitat parola?
Înregistrare