7 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Faimoasa cura de 13 zile -, sau "Dieta daneza"
CARMEN.B
mesaj Feb 3 2004, 10:04 AM

micro Bucatar

Grup: Membri
Postari: 49
Inregistrat pe: 27-February 02
De la: Calarasi (Calarasi)
Membrul Nr.: 2,601

Cred ca marea majoritate a "grasutelor" cunoasteti cura de 13 zile a medicilor danezi prin care s-ar modifica metabolismul, schimbarea fiind atit de profunda (zic ei) incit dupa reluarea alimentatiei normale (fara excese de fainoase si dulciuri) greutatea se mentine timp de 2 ani.
<BR>Dupa cure esuate, m-am decis s-o fac si pe asta. Vad ca suport bine, mai ales ca seara se maninca "mai bine" ( gratar, de exemplu).
<BR>M-am inarmat cu f.multa vointa( cred ca asta este principala arma de lupta)... si prestez...
<BR>In plus fac gimnastica dimineata si seara si masaje abdominale, ori de cite ori se poate. Nu m-am suit pe cintar inca , dar eu zic ca se vede.
<BR>Astept informatii , incurajari si sugestii de la persoane care au tinut-o. Promit sa va tin la curent.
[addsig]
Go to the top of the page

+Quote Post
Alicia
mesaj Feb 3 2004, 10:39 AM

Bucataras

Postari: 121
Inregistrat pe: 28-January 04
De la: In afara Romaniei
Membrul Nr.: 11,445

Buna Carmen!
Succes cu dieta de 13 zile, dar nu uita ca si o guma de mestecat in plus impune orirea dietei!
[addsig]

--------------------
Frumusetea este o chestiune de exercitiu ...

+Quote Post
Eve
mesaj Feb 3 2004, 10:42 AM

micro Bucatar

Postari: 4
Inregistrat pe: 13-October 03
De la: Bucuresti
Membrul Nr.: 9,469

Buna, Carmen!!! Se pare ca aceasta cura are efecte numai asupra unor persoane, exact ca orice dieta, sau cura de slabire. In schimb, mi se pare foarte dificila, trebuie sa iti lipesti o hartie de frunte, pe care sa scrie mereu ce ai de papa... Complication... Dar iti sugerez sa citesti mai multe pareri pe idieta.ro, un site unde am vazut ca exista subiect special si amplu pentru dieta definitiva, si isi dau mai multi cu parerea... Plus ca sunt descrise niste variatii la aceasta dieta, cum ar fi dieta japoneza... Incearca si... succces!

+Quote Post
Aleksia
mesaj Feb 3 2004, 11:46 AM

micro Bucatar

Postari: 20
Inregistrat pe: 13-December 03
Membrul Nr.: 10,569

Multumesc Eve pentru adresa de web, tocmai m-am inscris........ poate invat ceva nou....

+Quote Post
Elisa
mesaj Feb 3 2004, 09:03 PM

micro Bucatar

Postari: 7
Inregistrat pe: 30-January 04
Membrul Nr.: 11,507

Hei! Succes! Sa sti ca si eu am tinut dieta si am slabit 20 kg in 2 saptamani! Acum am corp de fotomodel. am avut 70 kg iar acum am 50kg la 1m si 70cm ! Sa sti ca e cool!

[ Acest mesaj a fost modificat de : Elisa de 2004-02-03 21:04 ]
Imagini Atasate
Imagine Atasata

+Quote Post
BLONDA
mesaj Feb 3 2004, 11:54 PM

Captain Cook

Postari: 492
Inregistrat pe: 5-October 03
De la: Romania
Membrul Nr.: 9,327

Elisa cum ai reusit sa slabesti 20 kg in 2 saptamani?
Mi se pare enorm de mult...
Si pe langa asta eu cred ca le mai si pui inapoi dupa asta.
Nu stiu ce sa zic....
Mi se pare un pic cam mult.

+Quote Post
KISS
mesaj Feb 4 2004, 03:49 AM

micro Bucatar

Postari: 2
Inregistrat pe: 31-January 04
Membrul Nr.: 11,517

Pe 2004-02-03 21:03, Elisa a scris:
Hei! Succes! Sa sti ca si eu am tinut dieta si am slabit 20 kg in 2 saptamani! Acum am corp de fotomodel. am avut 70 kg iar acum am 50kg la 1m si 70cm ! Sa sti ca e cool!  

[ Acest mesaj a fost modificat de : Elisa de 2004-02-03 21:04 ]
Buna Elisa! citesc si nu-mi vine sa cred...20 de kg. in 2 saptamani! Asta da, as vrea si eu... Doar ca la mine e mai putin greu, pt. ca lucrez intr-un domeniu in care cura de slabire nu-si are locul: fac prajituri! imi place ceea ce fac, pt. moment e cool, tot timpul incerc retete noi, nu e plictisitor deloc, doar ce ma omoara e "testatul" asta! Tentatia e extraordinara, si nu mai stiu ce sa mai fac sa ma abtin de tot, cu toate ca ma abtin, dar nu cred ca indeajuns! Am citit despre dieta de schimbare a metabolismului in 13 zile, mi-am propus si eu sa o tin, dar tocmai acum nu pot. Acum vine Valentine 's day, am de incercat ceva retete noi si pur si simplu mi-e frica sa nu clachez. Sunt f. hotarata sa o tin, dar vreau sa-mi iau toate precautiile necesare. As vrea sa-mi dai mai multe detalii depre felul in care ai tinut dieta, ai putea? Merci mult de tot!

+Quote Post
sella
mesaj Feb 4 2004, 07:58 AM

Captain Cook

Postari: 229
Inregistrat pe: 1-August 03
De la: In your dreams
Membrul Nr.: 8,508

Buna fetelor,Carmen scriene si nou aici retata de ta de dieta in ce consta ea zilnic(dejun,prinz,cina)
bafta la fete si multa abitzie.
[addsig]

--------------------

+Quote Post
bebe_mic
mesaj Feb 4 2004, 08:48 AM

micro Bucatar

Postari: 24
Inregistrat pe: 24-September 03
Membrul Nr.: 9,157

draga elisa,
lasa-ne cu prostiile astea! ne jignesti inteligenta! cine te poate crede?! 20 kg in 2 saptamani NU poti slabi nici macar daca (doamne fereste) esti bolnav si nu poti manca nimic. sau poate ai uitat sa mentionezi ca ai facut lipoaspiratie desi cred ca nici asa nu ai avea sanse sa slabesti atat.
'recordurile" astea sunt f usor de tastat. greu/ imposibil de atins!

mai, "corp de fotomodel" cu mintea goala, LASA-NE!

+Quote Post
manenus
mesaj Feb 4 2004, 09:25 AM

micro Bucatar

Postari: 38
De la: Bacau (Bacau)
Membrul Nr.: 11,424

Nici eu nu cred ca se poate slabi asa de mult intr-un timp asa de scurt .Dar poate ai sa vrei sa ne impartasesti si noua cum ai facut.

+Quote Post
Danna
mesaj Feb 4 2004, 09:33 AM

Master of disaster

Postari: 1,582
Inregistrat pe: 11-March 03
Membrul Nr.: 6,873

Vreau sa va spun ca eu am tinut aceasta faimoasa dieta si cunosc foarte multe persoane care au tinut-o asa cum scrie pe hartie, strict, fara vreo abatere. Este o pura aberatie, ca sa nu spun minciuna, sa spui ca in 13 zile ai slabit 20 kg. Povesti din asta am auzit nenumarate. Daca lucrurile ar sta asa cum a scris Eliza ca in doua saptamani poti arata ca un fotomodel, atunci nu ar mai exista persoane cu probleme de greutate. Si daca ar face cineva lipoaspiratie, nu se scapa de problema legata de greutate, apeland la aceasta metoda, pentru ca esti obligata sa iti schimbi alimentatia definitiv, altfel kilogramele se intorc la fel de repede.
Asa ca sfatul meu este sa nu va luati dupa oricine care vine aici si arunca un mesaj aiurea, precum praful in ochi. Organismul, asa cum spune si Bebe_mic, chiar daca trece prin traume, boli, etc., nu poate slabi atat de mult in doar 2 saptamani.
[addsig]

--------------------
Nu traim pentru a manca, ci mancam pentru a trai.

+Quote Post
Kara
mesaj Feb 4 2004, 03:48 PM

micro Bucatar

Postari: 1
Inregistrat pe: 19-January 04
De la: Iasi (Iasi)
Membrul Nr.: 11,192

Am tinut si eu dieta de 13 zile. Am facut sport si am baut apoape 3 litri de apa pe zi. Abia daca am slabit 4 kg.
Cunosc cel putin trei persoane care nici nu ai putut sa treaca de a treia zi.
Cu siguranta e imposibil sa slabesti 20 in doua saptamani.

+Quote Post
BLONDA
mesaj Feb 4 2004, 06:54 PM

Captain Cook

Postari: 492
Inregistrat pe: 5-October 03
De la: Romania
Membrul Nr.: 9,327

Exista o explicatie!!!
A baut 20 de litri de apa s-a cantarit... a tinut cura 2 saptamani si a slabit...
Sunteti de acord cu mine?
Deci se poate...

+Quote Post
manenus
mesaj Feb 4 2004, 06:56 PM

micro Bucatar

Postari: 38
De la: Bacau (Bacau)
Membrul Nr.: 11,424

Aici iti dau dreptate Blonda ca eu una altfel nu imi explic dar cum am rugat-o si aseara poate ne prezinta si noua miraculoasa ei cura.

+Quote Post
Elaa
mesaj Feb 10 2004, 04:14 PM

Bucataras

Postari: 82
Inregistrat pe: 10-February 04
Membrul Nr.: 11,797

Salutari la toata lumea!
Este prima data cad scriu pe acest forum, dar de citit va citesc de o bucata de vreme buna!
Sunteti nemaipomenite si-mi pare bine ca v-am gasit.
Ca si voi am si eu aceeasi problema: greutatea. De ani de zile incerc sa dau jos , dar incercarile mele nu au facut decat sa o iau in sus. Dar nu mai vreau sa ma gandesc la trecut si , deci , la lucruri negative si m-am decis ca e cazul si timpul sa si pun in atak planul impotriva greutatilor. Asa ca de inceput am ales sa urmez "faimoasa" dieta de skimbare a metabolismului. Nu cred ca se slabesc chiar 10-20 kg dar o sa va spun la final rezultatul. Urati-mi succes si as vrea sa stiu daca o mai tine cineva/ sau ce parere aveti de ea.
Imi pare asa bine ca v-am gasit!

+Quote Post
Danna
mesaj Feb 10 2004, 04:27 PM

Master of disaster

Postari: 1,582
Inregistrat pe: 11-March 03
Membrul Nr.: 6,873

Parerea mea este ca nu merita sa te chinui cu aceasta dieta.
[addsig]

--------------------
Nu traim pentru a manca, ci mancam pentru a trai.

+Quote Post
Elaa
mesaj Feb 10 2004, 04:33 PM

Bucataras

Postari: 82
Inregistrat pe: 10-February 04
Membrul Nr.: 11,797

Multumesc Dana pentru raspunsul tau, dar de ce spui asta? Ai incercat-o si tu si nu a dat nici un rezultat?
Eu am inceput-o ieri si pana acum ma simt ok.

+Quote Post
ROSCATA
mesaj Feb 11 2004, 07:43 AM

micro Bucatar

Postari: 1
Inregistrat pe: 11-February 04
Membrul Nr.: 11,807

Salut ELA,
Eu sunt la a sasea zi de cand tin dieta si se vede,mai mult au observat si altii.La mine e mai greu cu pofta,gatesc pentru sotul si baietelul meu si e greu sa ma abtin.
Trebuie muuuuulta vointa.
SUCCES!
PA

+Quote Post
bebe_mic
mesaj Feb 11 2004, 09:00 AM

micro Bucatar

Postari: 24
Inregistrat pe: 24-September 03
Membrul Nr.: 9,157

Am tinut si eu aceasta miraculoasa cura. nici n-o puteam rata caci le-am incercat pe toate
cu siguranta NU se dau jos kg promise. in ceea ce priveste regimul in sine, mi se pare un pic dezechilibrat in sensul ca se pune accent pe cina (desi indicat ar fi pe mic dejun)si se consuma ceva cam multe oua pe saptamana.
sfatul meu ar fi sa nu te chinui cu ea. pastreaza partea buna din regim si incearca sa o transformi in mod de viata.
ideal ar fi sa ai 3-5 mese pe zi (mici dar dese) care sa cuprinda/ contina toti macro si micro nutrientii necesari organismului, sa renunti la prajeli, dulciuri concentrate.
painea integrala si cerealele este bine sa faca parte din regimul tau dar in cantitati mici (este bine sa fie consumate la masa de dimineata).
ar mai fi multe lucruri de spus dar forumul este plin de sfaturi pe teme diverse.

+Quote Post
mimsi
mesaj Feb 11 2004, 10:20 AM

Bucataras

Postari: 177
Inregistrat pe: 10-December 02
Membrul Nr.: 5,744

am tinut si eu dieta acum un an. Mi s-a parut destul de grea, dar am dat jos 7 kg (am tinut-o f. strict si am baut si cei 2l de apa). Eu am fost multumita, numai ca seara mi se facea somn de la ora 8 din cauza nemancarii. Succes! (gustul cel mai odios l-a avut telina fiarta)

+Quote Post
Reclama

Google Ads

Quote Post

7 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
Tags
Nici un cuvant cheie adaugat.

1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membri:

Design by: Free IPB Skins & Web Proxy
RSS Versiunea Lo-Fi Astazi este: 20th December 2014 - 09:57 AM

Autentificare

Nu sunteti membru inca ?

Dureaza doar cateva minute sa va inregistrati.

Inregistrati-va acum

Adresa email
Parolă
Invizibil pe forum (nu ma adauga in lista de utilizatori activi pe forum)

Ati uitat parola?
Înregistrare