Reply to this topicStart new topic
> Regimul Oshawa
dora_m
mesaj Mar 17 2004, 03:46 PM

MINOS D'OROS

Grup: Membri
Postari: 2,949
Inregistrat pe: 2-February 04
De la: Bucuresti-Italia
Membrul Nr.: 11,580

Este un regim fanstastic (cel putin pentru mine) si nemaipomenit pt cei care sunt adeptii unei alimentatii lacto-vegetariene care vor sa profite de beneficiile unui post negru dar nu-l pot tine. Si atunci pot apela cu incredere la acest regim-medicament care elimina toxinele din corp si care te scapa si de multe boli. Regimul se tine in serii de cate 10 zile cand ai voie sa mananci doar anumite alimente cu pauze de 3-5 zile intre ele cand ai voie doar anumite alte alimente. Cine doreste detalii, e binevenit in discutie. Va pup, luptam pe baricade pt castigarea razboiului cu kg in plus!
[addsig]

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
dalia
mesaj Mar 17 2004, 11:06 PM

Bucataras

Postari: 148
Inregistrat pe: 9-January 04
De la: Satu Mare (Satu Mare)
Membrul Nr.: 10,984

eu vreau detalii!!!

--------------------
dalia

+Quote Post
alinutica
mesaj Mar 18 2004, 09:06 AM

micro Bucatar

Postari: 35
Inregistrat pe: 15-August 02
De la: Bucuresti
Membrul Nr.: 4,306

si eu vreau detalii, te rog
cat ai slabit si in cat timp?
pupicei

+Quote Post
dora_m
mesaj Mar 18 2004, 02:15 PM

MINOS D'OROS

dupa cum v-am zis regimul se desfasoara pe serii de cate 10 zile cu pauza de 3-5zile intre aceste serii. in zilele de pauza n-ai voie sa mananci decat fructe, legume, supe de legume, iaurt. nu carne, prajeli, tocaturi, patiserie, nimic cu conservanti, faina alba, tot ce are aditivi si e-uri. iata regimul:

regimul cu cereale integrale oshawa

iata care sunt caracteristicile regimului oshawa:

durata este de 10 zile, in care se consuma doar apa si cereale: orez, grau integral, mei si hrisca, fierte sau coapte si sarate dupa gust.

pauza intre doua regimuri succesive este de 3-5 zile.

se poate tine o serie mai lunga de regimuri de 10 zile, cu pauza respectiva intre ele, limitata numai de starea globala de vitalitate si de optiunea fiecaruia.

reguli la iesirea din regimul cu cereale integrale oshawa

in prima zi, meniul va fi constituit preponderent din fructe proaspete si bine coapte, cereale, foarte putine grasimi (provenite din uleiul alimentar), legume fierte. nu se vor consuma: carne, alcool, produse lactate, orice fel de mancare fermentata, conservata sau cu aditivi de sinteza.

in a doua zi se introduce iaurtul (nu mai mult de 200 g), polenul de albine, nucile, arahidele si alunele neprajite.

abia in a treia zi se pot consuma mancaruri mai grele, dar in nici un caz carne, prajeli, produse de patiserie, margarina.

cazuri in care este recomandat acest regim

in medicina chineza si cea japoneza, acest regim este cunoscut ca modalitate foarte eficienta de amplificare a energiei yang, pozitive, de control in fiinta. asadar, acest regim este indicat in toate dezechilibrele cauzate de un exces al energiei yin, negative, lunare cum ar fi: cancerul, tumorile benigne, obezitatea si supraponderalitatea, scleroza in placi, labilitatea psihica. este si un regim de purificare, indicat in consecinta la iesirea din iarna pentru a scapa de toxinele acumulate in timpul iernii. este recomandat celor care nu au vitalitatea necesara pentru a tine un post negru obisnuit, dar vor totusi sa beneficieze de efectele deosebite ale unui post.

[ acest mesaj a fost modificat de : dora de 2004-03-18 14:16 ]

--------------------

+Quote Post
dora_m
mesaj Mar 18 2004, 02:20 PM

MINOS D'OROS

eu am slabit 4kg in prima serie de 10 zile, apoi l-am reluat la vreo 2 luni dupa aceea si am slabit 2kg in a doua serie de 10 zile si 2kg in a treia serie de 10zile. de data aceasta le-am tinut consecutiv cu pauza de rigoare intre ele. am facut o pauza mai mare (de doua saptamani) si de luni ma apuc de a patra serie. daca vreti va spun cum imi preparam mesele din cereale si ce mancam eu in cele 10 zile. succes daca va hotarati sa-l tineti!
[addsig]

--------------------

+Quote Post
raluca_teodora
mesaj Mar 28 2008, 08:54 PM

Academic Chef

Postari: 1,049
Inregistrat pe: 18-April 07
De la: Arad
Membrul Nr.: 37,420

Dora, daca mai dai pe aici, tare te-as ruga sa imi spui cum ai continuat dupa seriile de Oshawa. Eu sunt in a cincea zi, ma simt extraordinar de bine, am o energie in mine cum n-am avut de luni de zile, dar imi e frica de efectul de yo-yo. Simt ca am slabit, dar nu m-am cantarit inca. Oricum, nu asta era primul scop. Slabitul am de gand sa il fac in timp mai indelungat. Dar as vrea sa stiu cum si ce sa mananc sa imi pastrez cat mai mult starea asta de bine.

--------------------

+Quote Post
michelle28
mesaj Mar 31 2008, 02:04 PM

micro Bucatar

Postari: 9
Inregistrat pe: 9-December 05
Membrul Nr.: 29,325

Buna,

Am inceput si eu acest regim de ieri. Inca nu simt nevoia sa mananc si altceva si nu mie greu. Probabil greul va veni dupa cateva zile cand ma voi satura de atatea cereale. Scopul meu este o detoxifiere, pe care o sa o obtin in timp cred, dar sper sa si slabesc 2-3 kg cu ocazia asta biggrin.gif
Ieri am mancat 100g de grau fiert pe care il pusesem la inmuiat de seara, in speranta ca il pot manca crud a doua zi, dar fiind tot tare, l-am fiert si amestecat cu 100g hrisca inmuiata doar 2 ore. Mi-am facut si un terci din faina de grau, tot cam 100g. Azi am fiert niste orez, sper sa fie mai bun la gust decat hrisca, pe care mai tarziu am sa incerc sa o mananc coapta. Am sarat cu sare de mare.
Raluca, ai incercat sa faci turtite din acelea? Cum le coci? In tigaie de teflon sau in cuptor? O sa incerc si eu maine. Mie cel mai greu imi este sa beau 2 l de apa. Reusesc doar 1,5 l si mi-e teama de constipatie.

Cu bine!

+Quote Post
raluca_teodora
mesaj Apr 1 2008, 09:10 AM

Academic Chef

Postari: 1,049
Inregistrat pe: 18-April 07
De la: Arad
Membrul Nr.: 37,420

Bine ai venit, Michelle!
In primul rand, multa bafta in tinutul acestui regim. Hai sa-ti spun cate ceva din ce am facut eu.
Intai imi fac autocritica si recunosc ca am scurtat regimul, din motive extrem de obiective si exterioare mie, cu doua zile. Dar oricum, efectul s-a simtit puternic, si aproape in toate privintele urmarite de mine. Adica am scapat de nesuferita de acnee ce mai chinuie de cateva luni (bine, au mai ramas cateva pete, dar e bine acum), am scapat de nenorocitele de arsuri la stomac ce nu ma lasau sa adorm. Cerealele au actionat ca un superpansament gastric. Dar cel mai spectaculos rezultat a fost disparitia aproape in totalitate a celulitei de pe coapse si fese!!! Nu am slabit decat vreun kil sau doua, dar a meritat fiecare minut tinut al acesti regim.
Ce am mancat: mei fiert (l-am preferat), orez fiert (asta nu mi-a placut, am mancat doar odata), hrisca fiarta, si simpla, si amestecata cu mei fiert, ca mi s-a parut mai gustos. Nu am fost inspirata sa imi cumpar faina integrala, si atunci in cateva seri am dat la manivela rasnitei manuale de zahar. Am macinat grosier graul, l-am pus la inmuiat peste noapte, cu putina sare si dimineata am facut turtitele respective ca pe niste chiftele mai mari, sau mai bine zis ca pe niste parjoale (imi pare rau ca nu am facut poze). Le-am pus asa, mai zemoase pe o tigaie cu un teflon intact, fara zgarieturi, si le-am dat la cuptor. Sincer, nu am fost atenta la ceas sa stiu cat au stat la cuptor, dar le-am scos cand am vazut ca se desprind frumos de tigaie. Au fost cel mai gustos lucru mancat in acest regim. Au gust si mai ales miros de paine proaspata, de casa. Aaa, era sa uit: am mai rontait rondele de orez expandat.
Apa am baut foarte multa fata de cat beam eu de obicei. Adica in jur de trei litri pe zi. De cate ori imi era foame/pofta, trageam o dusca de apa. Cu constipatia nu am avut probleme, probabil din cauza apei sau poate pentru ca nu am mancat mult orez.
Eu am avut pofte, mi-a fost pofta pe mirosul legumelor proaspete - rosie, castravete. De aceea acum, cand am oprit regimul (din motive obiective, cum spuneam rolleyes.gif ), primul lucru pe care l-am mancat a fost o rosie.
E interesant ca nu imi vine sa mananc carne (si nici nu o sa mananc in graba), nu am senzatie de foame accentuata. Doar cu apa am lasat-o cam moale si imi pare rau. Dar nu mai pot bea atata. Oricum, abia astept sa treaca acesta cauze ce m-au facut sa intrerup, si saptamana viitoare cred ca mai bag o tura de Oshawa!!
Chiar nu e greu de tinut, si rezultatele sunt mai mult decat spectaculoase! Nu am crezut asta cand m-am apucat de el, ci simteam nevoia de a-mi domoli cumva organismul care parca o luase razna. Dar m-am convins singura si am fost uimita de rezultate.
Daca mai ai intrebari, sunt aici, si acusi sper sa ma alatur iar cu o tura de regim smile.gif

--------------------

+Quote Post
coralya
mesaj Apr 2 2008, 09:59 PM

micro Bucatar

Postari: 1
Inregistrat pe: 2-April 08
Membrul Nr.: 42,448

Buna fetelor,

Si eu sunt aproape la sfarsitul primei perioade de 10 zile din regimul asta. E chiar foarte bun, eu nu am slabit deloc, insa nici nu era asta intentia mea fiindca cu greutatea stau foarte bine slava Domnului, insa am vrut doar sa-mi detoxifiez un pic organismul dupa perioada de iarna si cand am vazut rezultatele m-am hotarat sa mai tin vreo cateva ture, bineinteles cu o pauza mai lunga un pic de Pasti. E chiar nemaipomenit regimul asta, eu simt in special la ten, din punct de vedere al tranzitului intestinal si ca stare generala, ma simt mult mai usoara si plina de energie. E chiar super bun, eu sunt hotarata sa tin cel putin 3 ture, sper sa si reusesc smile.gif , si nu vad de ce nu fiindca au inceput chiar sa-mi placa cerealele, am gasit pe net mai multe retete si combinatii si e chiar ok. Eu am descoperit si o specialitate care chiar imi place: turtitele de grau sau multicereal taiate la mijoc si introdus in interior terci de hrisca mai moale(care se prepara din faina de hrisca cu putina sare peste care se adauga apa clocotita si se lasa vreo 20 min) , ai impresia ca e ceva cu crema la mijloc, mie chiar imi plac tongue.gif . Succes si voua cu regimul! wink.gif

+Quote Post
georgeta81
mesaj May 20 2008, 08:05 PM

micro Bucatar

Postari: 2
Inregistrat pe: 19-May 08
Membrul Nr.: 43,281

Dragele/Dragii mei,

cu ziua de azi, sunt in al 9-lea an in care ma tot lupt cu kilogramele incercand ba o data sa imi stabilizez greutatea, o alta data sa pierd in greutate sau, pur si simplu sa revin la o anumita greutate pe care o consideram eu corespunzatoare inaltimii mele... Sa nu care cumva sa credeti ca intre timp nu am bagat la greu diverse bunatati pentru care acum sunt dispusa si nevoita sa incep suferinta extrema angel13.gif

Pot sa va spun ca in tot acest timp, cele mai multe kilograme (8kg mai exact) le-am dat jos in timp de o luna si o saptamana cand am tinut regimul cu alimentatia pe puncte. PS: super cura asta pentru leneshele ca mine tongue.gif , eu nu faceam sport, aveam doar activitatile unui om obisnuit, nimic interesant.

De ce va scriu?
In primul rand sa va salut si cunosc pe cat mai multe dintre voi (cu Poca si Biju, care sunt suuuuper totale, m-am familiarizat putin dat fiind faptul ca aseara am citit tota incursiunea lui Biju prin fascinanta farfurie a curei lui Poca pana la faza cu suitul pe cantar si tobele (stiu ca e de anul trecut povestea dar mi-a facut mare placere sa o parcurg)... by the way, m-am distrat suuuuper) si sa va cer niste sfaturi in legatura cu cura pe care sunt pe cale sa o incep ... maine biggrin.gif .

Principiul de baza il stiu: orez cu grau si mei ... si... grau cu mei si orez .... si .... mei cu grau si iar orez, putina apa si sare (astea doua is pentru psihic ...cred....) si altceva nimic timp de 10 zile. Totusi, am auzit ca aceasta cura este foarte benefica atat pentru ca te ajuta sa slabesti pierzand astfel kilogramele in exces cat si pentru ca detoxifiaza organismul... sa fie oare chiar asa?
Daca exista cineva printre voi care a tinut aceasta cura (si nu numai) si care poate spune ceva despre experienta cu Oshawa, astept cu drag comentariile.
Pana atunci, merg sa imi pun in oala neshte orez la fiert pentru maine(cu apa si putzina sare icon_biggrin.gif ).

Aaaaa, am uitat sa va spun, am 71 kg si 1.59cm ...mda, cam mult, ma dispera si pe mine cand citesc mirificele cifre ca parca nici macar alea nu prea merg bine impreuna, insa imi place mancarea mai mult decat imi placea a ma chinui cu gandul la o rochie numarul 38... sunt si marimea 44 cand e de musai si trebuie sa imi cumpar, ce, alea nu is bune ? Is tot acelasi model headbang.gif
Ehei, e timpul sa imi contrazic afirmatia si sa vreau sa intru in rochia aia cu numarul 38, si incep sa ma cam chinuie gandurile si nu ma las pana o sa si reusesc!
Pentru optimistele ca mine biggrin.gif maxima topicului meu: Daca vrei, si e clar ca vrei, poti!

Imagini Atasate
Imagine Atasata

+Quote Post
pesi
mesaj May 20 2008, 08:19 PM

Master of disaster

Postari: 19,834
Inregistrat pe: 27-January 04
Membrul Nr.: 11,411

Bine ai venit la Cura de slabire si spor la slabit ! floare.gif

Uite si pe aici fete care tin aceasta dieta sau au tinut :

http://www.culinar.ro/forum/continut/forum...Regimul-Oshawa/

http://www.culinar.ro/forum/continut/forum...cereale-Oshawa/

+Quote Post
Otilia
mesaj May 20 2008, 08:26 PM

Carevasazica...la pensii!

Postari: 2,662
Inregistrat pe: 16-November 02
De la: Printre fiare
Membrul Nr.: 5,451

Bun venit Georgeta!

E bine cind esti plin te optimism.... optimismul ajuta mult, mai ales in programele de slabire.

Din punctul meu de vedere Oshawa nu-ti va aduce rokia marimea 38 la care tintesti.... poate citeva kg in minus pe care le vei recupera destul de repede si, poate o detoxifiere temporara..... Totusi, pentru rezultate bune si care sa se mentina pe termen lung este nevoie de mult mai mult decit curele fulger. E nevoie de o reeducare a obiceiurilor alimentare si de sport (ajuta enorm de mult).

Pe forum sunt scrise pagini intregi despre aceste doua kestiuni. Eu zic ca, decit sa maninci orez griu si mei citeva zile, mai bine sa investesti timpul respectiv in documentare despre cum e sanatos sa slabesti si apoi sa treci la treaba. Vei vedea ce rezultate frumoase vei obtine!

Succes! wink.gif

--------------------

Fighting over the internet is like special olympics, no matter if you win, you're still retarded!

+Quote Post
polyanna
mesaj Jun 9 2008, 11:29 PM

Bucataras

Postari: 128
Inregistrat pe: 5-February 08
Membrul Nr.: 41,352

Georgeta,
ap eu sunt deacort cu Otilia
ca si eu am incercat o gramada de cure deastea fulger da la 3 zile tremuram si ma apucau niste nervi de numa.........
asa ca renuntam.........
de trei saptamani m-am apucat sa citesc mai mult despre alimentatia sanatoasa si cura de slabit, ca si eu sunt o pofticioasa de numa da acuma de o saptamana m-am apucat sa reduc pastele fainoase, painea,orezu,cartofii prajiti si carnea de porc.
bineinteles m-am apucat sa fac exercitii fizice.
ca degeaba faci o cura fulger si dai kg jos daca muschii is vai de ei.
eu is de parere incet si sigur......
mult succes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

--------------------
polyanna

+Quote Post
cryssa28
mesaj Sep 16 2008, 06:06 AM

micro Bucatar

Inregistrat pe: 16-September 08
Membrul Nr.: 45,165

Buna,
Am cercat sa tin si eu regimul Oshawa, sunt uimita de reactia corpului meu, insa nu am putut sa-l tin pana la capat- doar 7 zile. Am trecut prin toate stadiile nefericite - am avut in primele 3 zile Candida asha cum n-am avut in viata mea, dar a trecut de la sine, apoi am avut simptomele racelii si apoi epuizare totala. Nu am fost in stare sa fac aproape nimic in aceste 7 zile, caci vroiam doar sa dorm. Am "tras" de mine sa pot merge la munca. Ce rau imi pare ca nu am reusit sa o tin asha cum trebuia....poate o sa mai incerc in viitor. Am slabit mult in 7 zile si am mancat destul de bine si de sarat. Mancam din 2 in 2 ore si beam apa la greu. Mentionez ca am consumat toate cele 4 grauntze....sunt cam satula de ele. O sa raman pe regim vegan, ca sa pot sta departe de dulciuri si jank.
Stie cineva sa-mi spuna de ce am fost atat de epuizata? De abia puteam merge, imi era lene sa si manac. Eram total in reluare-eu fiind o persoana activa.

+Quote Post
afterwop
mesaj Jan 9 2009, 07:37 PM

micro Bucatar

Inregistrat pe: 9-January 09
Membrul Nr.: 47,953

Salutari tuturor ! Am inceput ieri o dieta Oshawa si am doua intrebari: am voie sa mananc grau sau orez expandat? si am voie sa beau apa minerala?

+Quote Post
pesi
mesaj Jan 9 2009, 08:41 PM

Master of disaster

Postari: 19,834
Inregistrat pe: 27-January 04
Membrul Nr.: 11,411

poti pune intrebarile tale fetelor care au mai tinut cura la subiectul :
http://www.culinar.ro/forum/continut-pagin...awa/pagina/260/

+Quote Post
eu_ioana22
mesaj Jan 9 2009, 08:43 PM

Bucataras

Postari: 125
Inregistrat pe: 19-August 08
Membrul Nr.: 44,768

Georgeta

Regimul Oshawa este extraordinar de bun pentru o serie de afectiuni. Daca respecti in tocmai ceea ce prescrie doctorul Oshawa, inclusiv la momentul reluarii alimentatiei, nu vei aduna
kilogramele inapoi si nici nu iti va fi rau. DAR, trebuie sa tii cont de faptul ca acesta NU este un regim drastic daca si consumi ceea ce ai voi sa mamanci. Daca insa vei facea foamea pentru ca nu iti place hrisca inmuiata in apa... acesta deja nu mai este regim Oshawa.pet, daca faci
Personal nu imi dau cu parerea la nimereala despre acest regim, am citit, am studiat foarte mult, am cunostinte care au tinut acest regim, si am tot respectul fata de cei care au taria si vointa sa il tina. Repet, daca faci intocmai ca la carte, poti avea parte de o surpriza extrem de placuta. Insa, trebuie ca si starea ta de sanatate sa permita un astfel de regim.
afterwop
In regimul Oshawa este de preferat apa plata si orezul brun, nu cel expandat.

--------------------

start: 17ian2010 - mai am de pierdut 51 kg....

+Quote Post
mambo
mesaj Apr 21 2009, 07:26 PM

micro Bucatar

Inregistrat pe: 21-April 09
Membrul Nr.: 50,915

CITAT(cryssa28 @ Sep 16 2008, 07:06 AM) *
Buna,
Am cercat sa tin si eu regimul Oshawa, sunt uimita de reactia corpului meu, insa nu am putut sa-l tin pana la capat- doar 7 zile. Am trecut prin toate stadiile nefericite - am avut in primele 3 zile Candida asha cum n-am avut in viata mea, dar a trecut de la sine, apoi am avut simptomele racelii si apoi epuizare totala. Nu am fost in stare sa fac aproape nimic in aceste 7 zile, caci vroiam doar sa dorm. Am "tras" de mine sa pot merge la munca. Ce rau imi pare ca nu am reusit sa o tin asha cum trebuia....poate o sa mai incerc in viitor. Am slabit mult in 7 zile si am mancat destul de bine si de sarat. Mancam din 2 in 2 ore si beam apa la greu. Mentionez ca am consumat toate cele 4 grauntze....sunt cam satula de ele. O sa raman pe regim vegan, ca sa pot sta departe de dulciuri si jank.
Stie cineva sa-mi spuna de ce am fost atat de epuizata? De abia puteam merge, imi era lene sa si manac. Eram total in reluare-eu fiind o persoana activa.

helllo:)
si eu am tinut, aceleasi simptome in primele zile dar..cu vointa si rabdare, dupa alrte 2-3 zile energia a revenit si chiar ajuns mai mare k inainte;)
Dr. Radulescu din Iasi care mi-a recomandat mi-a spus ca era perioada de deziontoxifierea mai masiva...si de asta lipsa energiei, iar cand se mai curata revine energia..ceeea ce s-a si intamplat;)
Deci spor, mai incerca si vointa..plus miscare am inteles ca este ff buna..doar chinezii si yoghinii fac si tao ori asane..ca sa miste energia si echilibraze;)

+Quote Post
Miky01
mesaj Apr 22 2009, 08:58 AM

Captain Cook

Postari: 201
Inregistrat pe: 26-February 09
Membrul Nr.: 49,320

CITAT(cryssa28 @ Sep 16 2008, 07:06 AM) *
Am trecut prin toate stadiile nefericite - am avut in primele 3 zile Candida asha cum n-am avut in viata mea, dar a trecut de la sine, apoi am avut simptomele racelii si apoi epuizare totala. Nu am fost in stare sa fac aproape nimic in aceste 7 zile, caci vroiam doar sa dorm. Am "tras" de mine sa pot merge la munca. Ce rau imi pare ca nu am reusit sa o tin asha cum trebuia....poate o sa mai incerc in viitor. Am slabit mult in 7 zile si am mancat destul de bine si de sarat. Mancam din 2 in 2 ore si beam apa la greu. Mentionez ca am consumat toate cele 4 grauntze....sunt cam satula de ele. O sa raman pe regim vegan, ca sa pot sta departe de dulciuri si jank.

Si eu am trecut prin acelasi momente, raceala, candida, slabiciune- dar am reusit sa tin toate cele 10 zile. Si eu stiu ca de la detoxifiere te simti asa; oricum, am o veste proasta, candida nu trece definitiv nici dupa cele 10 zile. La cea mai mica raceala trebuie sa fii atenta. Poate intra la categoria boli cronice si asta inseamna ca ar trece doar dupa inca o serie... dar eu una nu mai pot, sau nu acum.

In schimb, eu am slabit doar 1 kg in 10 zile! Groaznic de putin. Dar am scazut in circumferinta, este vizibil. Acum, dupa Oshawa am ales dieta macrobiotica (am deschis un topic la Cure de slabire, dar lumea nu prea e interesata laugh.gif ). Incerc sa mananc 50 % cereale, restul legume, salate, fructe, mai rar peste. Lactate nu e voie, dar rar nu e o problema. La paine am renuntat, ma refer la cea alba, imi fac lipii, ca niste clatite, in tigaia de teflon (cu faina integrala, apa, sare, uneori pun si mac). Daca optezi pentru un regim mai sanatos, dieta asta e super. Sa fii vegetarian si sa mananci paine alba sau margarina, cum fac unii e o mare pacaleala, numai sanatos nu mananci...

Acest mesaj a fost editat de Miky01: Apr 22 2009, 09:01 AM

--------------------

+Quote Post
Miky01
mesaj Apr 22 2009, 02:00 PM

Captain Cook

Postari: 201
Inregistrat pe: 26-February 09
Membrul Nr.: 49,320

smile.gif Daca esti interesata de dieta, aici este topicul:
http://www.culinar.ro/forum/continut/Cura-...a-macrobiotica/

--------------------

+Quote Post
Reclama

Google Ads

Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
Nici un cuvant cheie adaugat.

1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membri:

Design by: Free IPB Skins & Web Proxy
RSS Versiunea Lo-Fi Astazi este: 26th October 2014 - 07:10 AM

Autentificare

Nu sunteti membru inca ?

Dureaza doar cateva minute sa va inregistrati.

Inregistrati-va acum

Adresa email
Parolă
Invizibil pe forum (nu ma adauga in lista de utilizatori activi pe forum)

Ati uitat parola?
Înregistrare