4 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Metoda de curatire a ficatului, si eliminare a pietrelor
apascaritei mari...
mesaj Jul 22 2008, 09:38 PM

genuine passion for food

Grup: Membri
Postari: 950
Inregistrat pe: 27-September 05
De la: Los Angeles
Membrul Nr.: 27,728

Am pus aici subiectul asta pt ca ajuta si la slabire, mai ales pt cele care au ambitie sa slabeasca si sint disciplinate.

E o metoda f simpla si la indemina oricui, de a-si curati ficatul si a elimina pietrele de la fiere, eu am facut-o de citeva ori, si o stiu de la persoane care o fac de cel putin o data pe luna si se simt foarte bine, au energie mai multa si se cunoaste chiar si pe fatza lor ca organismul lucra altfel.
Aici in America e recomandata metoda asta chiar si de doctori nutritionisti, dar eu tin minte ca in urma cu 30 de ani poate, maica-mea o tinea si ea, nu stiu in ce fel pt ca atunci nu prea eram eu interesata de lucruri de felul asta.

Am aici un link pt cei care cunosc engleza:

http://curezone.com/cleanse/liver/huldas_recipe.asp

dar eu va spun cum fac eu pt ca acolo cer mai multe lucruri care eu nu le-am facut si totusi am reusit sa elimim o gramada de pietre.

Deci ai nevoie de sare amara, ulei de masline si suc de grepfruit sau suc de lamiie. Cei care iau medicamente pt colesterol, nu pot lua grepfruit ca face reactie care nu e buna.

Aleg o zi cind sint libera , ziua mea libera e lunea, deci duminica maninc doar legume fierte cu putina sare, la breakfast ceva usor, piine prajita cu gem, nu unt, nu margarina nu ulei, nu lactate sau carne, pt ca lichidul din bila (fierea) trebuie sa se adune, deci nu trebuie sa punem fierea la lucru in ziua aia. Dupa ora 2 pm, nu mai maninc nimic, la ora 6 seara beau un pahar de apa in care am dizolvat 1 lingura de sare amara, e rea dar e suportabila. La ora 8 seara beau inca un pahar de apa cu 1 lingura de sare amara. Nu mai maninc nimic, cu toate astea nu mi-e foame deloc.
Ma pregatesc pt ora 10 seara cind beau uleiul de masline cu lamiia, deci inainte de 10 trebuie sa fiu gata de culcare, toaleta de seara terminata, la 9.45 storc lamiia sau grepfruitul, jumate de cup( 4 oz sau 125 millilitri) masor uleiul jumate de cup(4 oz sau 125 mil) le amestec impreuna cu o lingurita( in carte zice ca s-ar putea sa se coaguleze, mie nu mi s-a intimplat, dar daca se intimpla singura problema e ca e cam gretoasa la baut) si le beau la marginea patului, in picioare, imediat ce am baut ma culc, nu mai merg nici macar la bucatarie sa spal paharul, e foarte important sa faci asa, ca altfel s-ar putea sa nu lucre, ma culc pe spate, doar capul putin ridicat pe perna, si trebue sa stau nemiscata 30 min, pt mine e cea mai grea faza pt ca eu ma cam fitzii in pat, dupa 30 min( altii zic ca e destul doar 20 min de stat nemiscat pe spate) pot sa ma intorc cum vreau doar sa nu ma scol, oricum dormi bustean pt ca ai o somnolenta in tine de numa.Dr Hulda din linkul care vi l-am dat zice ca sa iei somnifere, dar eu n-am luat niciodata.Simti ca umbla trenul pe la tine prin burta, dar e ceva ce poti controla, nu e o diaree din aia care sa n-o poti stapini, oricum daca vrei la toaleta, poti face drumul asta dar sa te culci imediat dupa aia.
La ora 6 dimineata, ar trebui baut alt pahar de apa cu o lingura de sare amara, si la ora 8 dim alt pahar de apa cu sare amara, eu am sarit peste astea doua pt ca au avut efect destul alea de seara. Poate pt ca n-am baut sarea amara de dimineata, am inceput sa elimin pietrele mai tirziu lunea, doctorul Hulda zice ca dupa ora 8 dimineata incepi sa le elimini, si pina la ora 12 ar trebui sa fii gata, eu am cam lungit-o toata ziua. Dupa ora 12 poti incepe sa maninci dar ceva usor.

Eu nu ma simt prea slabita a doua zi, o am pe cumnata mea care zice ca e destul de slabita. Cred ca fiecare organism e diferit.

Daca aveti intrebari, imi puteti pune, oricum ar trebui sa va documentati bine inainte de a incepe asa ceva, poate gasiti si in romaneste informatii.

Acest mesaj a fost editat de apascaritei maria: Jul 23 2008, 06:29 AM

--------------------
A good meal ought to begin with hunger.
Go to the top of the page

+Quote Post
Otilia
mesaj Jul 22 2008, 10:01 PM

Carevasazica...la pensii!

Postari: 2,662
Inregistrat pe: 16-November 02
De la: Printre fiare
Membrul Nr.: 5,451

Maria, multumim pentru cura. biggrin.gif

Imi poti spune, daca se precizeaza in carte, cum ajuta aceasta cura in regimurile de salbire?!

--------------------

Fighting over the internet is like special olympics, no matter if you win, you're still retarded!

+Quote Post
apascaritei mari...
mesaj Jul 22 2008, 10:32 PM

genuine passion for food

Eu n-am citit cartea lui dr Hulda, dar un ficat curat proceseaza mai bine mincarea decit unul plin de impuritati.
Am o cunostinta care tine tot la 3 saptamini cura asta si a slabit vreo 20 de pounds(~10 kile). Nu e o cura de slabire, e o curatire a ficatului si a bilei, ceea ce ajuta in cura de slabire.

Daca topicul meu nu e la locul potrivit, o sa ma ingrijesc sa fie mutat de aici.

--------------------

+Quote Post
anne16
mesaj Jul 22 2008, 10:39 PM

pe aici

Postari: 3,423
Inregistrat pe: 11-March 07
De la: AG-RO
Membrul Nr.: 36,900

Scuze dar ce reprezinta: " sare amara"?

In Ro care este?

--------------------
fan: n_puiu si NM-tzu
" Nu cunosc alt semn al superioritatii decat bunatatea "
- Ludwig van Beethoven

+Quote Post
Otilia
mesaj Jul 22 2008, 10:46 PM

Carevasazica...la pensii!

Postari: 2,662
Inregistrat pe: 16-November 02
De la: Printre fiare
Membrul Nr.: 5,451

Maria, eu cred ca subiectul tau se afla la locul potrivit wink.gif .

--------------------

Fighting over the internet is like special olympics, no matter if you win, you're still retarded!

+Quote Post
apascaritei mari...
mesaj Jul 22 2008, 11:14 PM

genuine passion for food

QUOTE(anne16 @ Jul 22 2008, 06:39 PM) *
Scuze dar ce reprezinta: " sare amara"?

In Ro care este?

In RO eu o stiu de sare amara, in latina e Magnesium Sulfate, si in engleza Epsom Salt.

Thank you Otilia!

--------------------

+Quote Post
anne16
mesaj Jul 22 2008, 11:49 PM

pe aici

Postari: 3,423
Inregistrat pe: 11-March 07
De la: AG-RO
Membrul Nr.: 36,900

[quote name='apascaritei maria' date='Jul 22 2008, 11:14 PM' post='553990']
In RO eu o stiu de sare amara, in latina e Magnesium Sulfate, si in engleza Epsom Salt.

sare amara "Sulfat de magnegiu" se gaseste in farmacii
Multumesc

Am intrebat pentru ca doresc sa fac aceasta "curatire a ficatului" si vroiam sa stiu ce caut, sa nu pierd timpul prin magazine (nu prea am timp)

Acest mesaj a fost editat de anne16: Jul 22 2008, 11:50 PM

--------------------
fan: n_puiu si NM-tzu
" Nu cunosc alt semn al superioritatii decat bunatatea "
- Ludwig van Beethoven

+Quote Post
Lapona Enigel
mesaj Jul 23 2008, 12:31 PM

Cu ursii albi

Postari: 6,053
Inregistrat pe: 5-April 04
De la: inbetween
Membrul Nr.: 13,288

Maria, draga mea, am citit cura ta si am ramas cu o nelamurire: de la ora 2 p.m. nu se mai mananca nimic?
Cred ca este o metoda eficienta de a elimina toxinele. Multumesc de reteta!

Si...inca o intrebare, daca e naiva iertare dar nu ma pricep deloc: cum iti dai seama ca elimini pietrele? Si pietrele astea le facem toti? Intreb pentru ca ma intereseaza intr-adevar. De ceva ani am probleme cu stomacul...cu stomacul zic eu dar poate e chiar cu fierea. Ieri iar m-a lovit iar o criza si noaptea in pat m-a taiat de durere in partea dreapta.

--------------------
.................................
În ţări de gheaţă urgisită,
Pe-acelaşi timp trăia cu el,
Laponă mică, liniştită,
Cu piei, pre nume Enigel.
..................................
Că dacă-n iarnă sunt făcută,
Şi ursul alb mi-e vărul drept,
Din umbra deasă, desfăcută,
Mă-nchin la soarele-nţelept.
.......................................

1. Day A.H. - only theories? Explore more at http://channel.nationalgeographic.com/chan...th-pole-shift-1 about the After Humans Era.

+Quote Post
risca
mesaj Jul 23 2008, 12:53 PM

Big Chef

Postari: 585
Inregistrat pe: 17-October 06
De la: Oslo
Membrul Nr.: 34,410

A incercat si mama cura asta acum vreo cativa ani. Singurul efect a fost o voma puternica ca de abia a putut s-o opreasca. Poate n-a tinut ea cum trebuie. Pana la urma n-a scapat si s-a operat de fiere. Totusi se pare ca ea n-a avut pietre ci doar o stramtorare a canalului biliar.

+Quote Post
apascaritei mari...
mesaj Jul 23 2008, 05:06 PM

genuine passion for food

Lori, nu mai maninci nimic de la ora 2 pina a doua zi la ora 12, interesant ca nu simti nici un fel de foame.
Risca, imi pare rau ce s-a intimplat la mama ta poate nu tolereaza sarea amara, dar mie nu mi-a venit nici o senzatie de voma.

In weekend o sa-mi fac timp sa traduc exact ce zice dr Hulda.

--------------------

+Quote Post
Cassia
mesaj Jul 24 2008, 04:46 AM

Academic Chef

Postari: 1,403
Inregistrat pe: 23-January 04
De la: Aproape de ocean
Membrul Nr.: 11,328

QUOTE(Lapona Enigel @ Jul 23 2008, 03:31 AM) *
Maria, draga mea, am citit cura ta si am ramas cu o nelamurire: de la ora 2 p.m. nu se mai mananca nimic?
Cred ca este o metoda eficienta de a elimina toxinele. Multumesc de reteta!

Si...inca o intrebare, daca e naiva iertare dar nu ma pricep deloc: cum iti dai seama ca elimini pietrele? Si pietrele astea le facem toti? Intreb pentru ca ma intereseaza intr-adevar. De ceva ani am probleme cu stomacul...cu stomacul zic eu dar poate e chiar cu fierea. Ieri iar m-a lovit iar o criza si noaptea in pat m-a taiat de durere in partea dreapta.

Lori, exact asta m-am intrebat si eu. Banui ca atunci cind mergi la WC... faza cu diareea.

Interesanta cura.
Ma gindesc cu groaza la datul pe git al uleiului. Eu chiar ar trebui sa incerc pentru ca am probleme cu fierea de ani de zile. Dar ... uleiul bata-l vina... cred ca o sa imi vars matzele de scirba.

+Quote Post
dark angel
mesaj Jul 24 2008, 05:16 AM

Master of disaster

Postari: 4,876
Inregistrat pe: 3-March 05
Membrul Nr.: 22,015

sa stii ca nu e chiar asa rau! acum ani buni aveam probleme cu digestia si beam ulei sa pot iesi ! nu mi se parea asa de rau acum...depinde de fiecare!

+Quote Post
apascaritei mari...
mesaj Jul 24 2008, 06:05 AM

genuine passion for food

Sorry Lori ca nu ti-am raspuns complect la intrebarea ta.Iti dai seama care sint pietre pt ca se ridica deasupra in apa si sint majoritatea colorate. Zice ca pietrele din fiere au cristale de colesterol in ele si stau deasupra apei. Am pus aici in engleza copy/paste de pe linkul care l-am pus in primul post.Nu vreau sa fiu prea grafica sa nu fiu ridiculizata.
Pietre are toata lumea inclusiv copiii.

<<<<"Cleansing the liver of gallstones dramatically improves digestion, which is the basis of your whole health. You can expect your allergies to disappear, too, more with each cleanse you do! Incredibly, it also eliminates shoulder, upper arm, and upper back pain. You have more energy and increased sense of well being.

It is the job of the liver to make bile, 1 to 1.5 quarts in a day! The liver is full of tubes (biliary tubing) that deliver the bile to one large tube (the common bile duct). The gallbladder is attached to the common bile duct and acts as a storage reservoir. Eating fat or protein triggers the gallbladder to squeeze itself empty after about twenty minutes, and the stored bile finishes its trip down the common bile duct to the intestine.

For many persons, including children, the biliary tubing is choked with gallstones. Some develop allergies or hives but some have no symptoms. When the gallbladder is scanned or X-rayed nothing is seen. Typically, they are not in the gallbladder. Not only that, most are too small and not calcified, a prerequisite for visibility on an X-ray. There are over half a dozen varieties of gallstones, most of which have cholesterol crystals in them. They can be black, red, white, green or tan colored. The green ones get their color from being coated with bile. Notice in the picture (pg. 545) how many have imbedded unidentified objects. Are they fluke remains? Notice how man are shaped like corks with longitudinal grooves below the tops. We can visualize the blocked bile ducts from such shapes. Other stones are composites- made of many smaller ones- showing that they regrouped in the bile ducts some time after the last cleanse.

At the very center of each stone is found a clump of bacteria, according to scientists, suggesting a dead bit of parasite might have started the stone forming.

As the stones grow and become more numerous the back pressure on the liver causes it to make less bile. Imagine the situation if your garden hose had marbles in it. Much less water would flow, which in turn would decrease the ability of the hose to squirt out the marbles. With gallstones, much less cholesterol leaves the body, and cholesterol levels rise.

Gallstones, being porous, can pick up all the bacteria, cysts, viruses and parasites that are passing through the liver. In this way "nests" of infection are formed, forever supplying the body with fresh bacteria. No stomach infection such as ulcers or intestinal bloating can be cured permanently without removing these gallstones from the liver.>>>>>

<<<<<<<<<<<<<<"Cleansing the liver of gallstones dramatically improves digestion, which is the basis of your whole health. You can expect your allergies to disappear, too, more with each cleanse you do! Incredibly, it also eliminates shoulder, upper arm, and upper back pain. You have more energy and increased sense of well being.

It is the job of the liver to make bile, 1 to 1.5 quarts in a day! The liver is full of tubes (biliary tubing) that deliver the bile to one large tube (the common bile duct). The gallbladder is attached to the common bile duct and acts as a storage reservoir. Eating fat or protein triggers the gallbladder to squeeze itself empty after about twenty minutes, and the stored bile finishes its trip down the common bile duct to the intestine.

For many persons, including children, the biliary tubing is choked with gallstones. Some develop allergies or hives but some have no symptoms. When the gallbladder is scanned or X-rayed nothing is seen. Typically, they are not in the gallbladder. Not only that, most are too small and not calcified, a prerequisite for visibility on an X-ray. There are over half a dozen varieties of gallstones, most of which have cholesterol crystals in them. They can be black, red, white, green or tan colored. The green ones get their color from being coated with bile. Notice in the picture (pg. 545) how many have imbedded unidentified objects. Are they fluke remains? Notice how man are shaped like corks with longitudinal grooves below the tops. We can visualize the blocked bile ducts from such shapes. Other stones are composites- made of many smaller ones- showing that they regrouped in the bile ducts some time after the last cleanse.

At the very center of each stone is found a clump of bacteria, according to scientists, suggesting a dead bit of parasite might have started the stone forming.

As the stones grow and become more numerous the back pressure on the liver causes it to make less bile. Imagine the situation if your garden hose had marbles in it. Much less water would flow, which in turn would decrease the ability of the hose to squirt out the marbles. With gallstones, much less cholesterol leaves the body, and cholesterol levels rise.

Gallstones, being porous, can pick up all the bacteria, cysts, viruses and parasites that are passing through the liver. In this way "nests" of infection are formed, forever supplying the body with fresh bacteria. No stomach infection such as ulcers or intestinal bloating can be cured permanently without removing these gallstones from the liver.

Preparation

--------------------------------------------------------------------------------

Liver cleanse and gallbladder cleanse flush NO surgery

Ingredients

1/2 CupOlive Oil Extra Virgin (= 1.25 dl)

1 Big grapefruit (2 small) (Or 3 lemons)

4 tablespoon EPSOM salts = ( MgSO4 + 7H2O)

(EPSOM salts = Magnesium Sulphate = EPSOMITE = Magnesium Sulfate Heptahydrate)

3 cups water (=750 dl)

(P.S .!! 1 cup = 250 ml = 2.5 dl = 0.25 l )

--------------------------------------------------------------------------------

[Comment inserted by webmaster:

You can substitute 3 cups water (=750 dl) (that is used in this recipe to dissolve Epsom salt) with 3 cups freshly pressed grapefruit juice, or freshly pressed apple juice . That way you will not feel unpleasant taste of Magnesium Sulphate
( = Magnesium Sulfate = Epsom salt = MgSO4 + 7H2O) ]

[If using lemon juice, do not blend juice with oil.
Drink little oil, little juice, from 2 differnt cups.

If you mix oil and juice, it may (it doesn't happens always) sligtly congell, and get a slimy consitence that is not easy to swallow.
It may become slimy.

It never happens with grapefruit juice!]

Choose a day like Saturday for the cleanse, since you will be able to rest the next day.

Take no medicines, vitamins or pills that you can do without; they could prevent success. Stop the parasite program and kidney herbs too, the day before.

Eat a no-fat breakfast and lunch such as cooked cereal with fruit, fruit juice, bread and preserves or honey (no butter or milk), baked potato or other vegetables with salt only. This allows the bile to build up and develop pressure in the liver. Higher pressure pushes out more stones.

2:00 PM. Do not eat or drink after 2 o'clock. If you break this rule you could feel quite ill later. Get your Epsom salts ready. Mix 4 tbs. in 3 cups water and pour this into a jar. This makes four servings, 3/4 (three fourths) cup each. Set the jar in the refrigerator to get ice cold (this is for convenience and taste only).

[ You can substitute 3 cups water with 3 cups freshly pressed grapefruit juice, or freshly pressed apple juice, it tastes better .]

6:00 PM. Drink one serving 3/4 (three fourths cup) of the ice cold Epsom salts. If you did not prepare this ahead of time, mix 1 tbs. in 3/4 (three fourth) cup water now. You may add 1/8 (one eight) tsp. vitamin C powder to improve the taste. You may also drink a few mouthfuls of water afterwards or rinse your mouth. Get the olive oil (ozonated, if possible) and grapefruit out to warm up.

Alternative Schedule 1: Omit the first Epsom Slats dose at 6 p.m. Take only one dose, waiting till 8 p.m. Change nothing else. Many people still get stones with one less dose. If you do not, do the full course next time. "The Cure For HIV and AIDS" By Hulda Clark pg.585

8:00 PM. Repeat by drinking another 3/4 (three fourths) cup of Epsom salts.You haven't eaten since two o'clock, but you won't feel hungry. Get your bedtime chores done. The timing is critical for success.

9:45 PM. Pour 1/2 (half) cup (measured) olive oil into the pint jar. Add 2 drops HCl to sterilize. Wash grapefruit twice in hot water and dry; squeeze by hand into the measuring cup. Remove pulp with fork. You should have at least 1/2 (half) cup, more (up to 3/4 (three fourths) cup) is best. You may use part lemonade. Add this to the olive oil. Also add Black Walnut Tincture. Close the jar tightly with the lid and shake hard until watery (only fresh grapefruit juice does this).

Now visit the bathroom one or more time, even if it makes you late for your ten o'clock drink. Don't be more than 15 minutes late. You will get fewer stones.

10:00 PM. Drink the potion you have mixed. Take 4 ornithine capsules with the first sips to make sure you will sleep through the night. Take 8 if you already suffer from insomnia. Drinking through a large plastic straw helps it go down easier. You may use oil and vinegar salad dressing, or straight honey to chase it down between sips. Have these ready in a tablespoon on the kitchen counter. Take it all to your bedside if you want, but drink it standing up. Get it down within 5 minutes (fifteen minutes for very elderly or weak persons).

Lie down immediately. You might fail to get stones out if you don't. The sooner you lie down the more stones you will get out. Be ready for bed ahead of time. Don't clean up the kitchen. As soon as the drink is down walk to your bed and lie down flat on your back with your head up high on the pillow. Try to think about what is happening in the liver. Try to keep perfectly still for at least 20 minutes. You may feel a train of stones traveling along the bile ducts like marbles. There is no pain because the bile duct valves are open (thank you Epsom salts!). Go to sleep, you may fail to get stones out if you don't.

Next morning. Upon awakening take your third dose of Epsom salts. If you have indigestion or nausea wait until it is gone before drinking the Epsom salts. You may go back to bed. Don't take this potion before 6:00 am.

2 Hours Later. Take your fourth (the last) dose of Epsom salts. You may go back to bed again.

"The Cure For HIV and AIDS" By Hulda Clark pg.585
Alternative Schedule 2: After taking the first dose of Epsom salts in the morning, wait two hours and take a second dose of the oil mixture (but only 1/2 cup)and go back to bed. After two more hours take another dose of Epsom salts. This schedule can increase the number of stones you remove."

After 2 More Hours you may eat. Start with fruit juice. Half an hour later eat fruit. One hour later you may eat regular food but keep it light. By supper you should feel recovered.

How well did you do?

Expect diarrhea in the morning. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Cassia, sa stii ca uleiul de masline amestecat cu lamiie nu e gretos de loc, mai tare m-am scirbit la sarea amara.

Acest mesaj a fost editat de apascaritei maria: Jul 24 2008, 06:25 AM

--------------------

+Quote Post
apascaritei mari...
mesaj Jul 24 2008, 06:15 AM

genuine passion for food

E copy/paste, o sa traduc in weekend:

<<<<<<<<<
Use a flashlight to look for gallstones in the toilet with the bowel movement.

Use colander to make sure you collect all stones

Imagine Atasata

Look for the green kind since this is proof that they are genuine gallstones, not food residue. Only bile from the liver is pea green. The bowel movement sinks but gallstones float because of the cholesterol inside.

Calcified stones and stones containing protein may sink, but colander will catch all stones.

Count them all roughly, whether tan or green. You will need to total 2,000 stones before the liver is clean enough to rid you of allergies or bursitis or upper back pains permanently. The first cleanse may rid you of them for a few days, but as the stones from the rear travel forward, they give you the same symptoms again. You may repeat cleanses at two week intervals. Never cleanse when you are ill.>>>>>>

Acest mesaj a fost editat de apascaritei maria: Jul 24 2008, 06:18 AM

--------------------

+Quote Post
Floricica
mesaj Jul 24 2008, 06:25 AM

is de-a dreptu' pe langa

Postari: 4,490
Inregistrat pe: 9-February 05
De la: Onesteanca in Toronto
Membrul Nr.: 21,207

Maria, multumesc si eu pentru topic. Ma bate gandul sa incerc si eu in scop preventiv ca indura saracul ficat toate pacatele mele.

3 intrebari am, daca nu e mare deranj:

1- cum deocamdata nu am probleme, nu ma doare nimic, pot tine o data regimul asta sau cat de des e recomandat in scopul detoxifierii?
2- am citit in site-ul respectiv ca e recomadata o cura de dezintoxicare a rinchilor inainte de a o incepe pe cea de curatare a ficatului. Am cautat insa nu am vazut o reteta pentru curatarea rinichilor. Ai cumva ceva si despre asta?
3- sarea/ epsom se gaseste in farmacii ( drug stores) gata preparata? Intreb de Epsom salts sau Epsomite si tre' sa stie aia?

Multumesc frumos

--------------------

Nu sufar din cauza nebuniei, profit in fiecare moment de ea.

+Quote Post
apascaritei mari...
mesaj Jul 24 2008, 06:33 AM

genuine passion for food

Floricica, eu cred ca nu face nici un rau sa o faci, nici eu n-am avut probeme cu fierea, sau cu pietre sau dureri de cap, doar ca vreau sa am mai multa energie.

Despre cura de rinichi sau celelalte cure ce le recomanda inainte de asta ( am citit, o sa-ti dau link) am intrebat si eu persoane care le cunosc si stiu ca au facut cura de ficat si toti mi-au zis ca au sarit peste asta si se simt foarte bine. Dar probabil ca n-ar fi rau s-o facem si pe aia.

Epsom salt gasesti la farmacie sau drug store, eu o iau de la wall mart, e linga spirtul medicinal.

--------------------

+Quote Post
Floricica
mesaj Jul 24 2008, 06:59 AM

is de-a dreptu' pe langa

O voi incerca si eu, ca tot sunt intr-o semivacanta si am o multime de carti de citit. Ochii in cap ii pot misca, nu? Cine stie ce margica fac si eu smile.gif) Ii dau gaura si o pun pe lantzuc. Perla a la Floricica, unicata, editie limiata rolleyes.gif

Senzatia de rau/ameteala de a doua zi dureaza mult sau e in functie de organism? A treia doza trebuie luata a doua dimineata, din cate am inteles si inapoi in pat pana termin cartea de citit tongue.gif

Multumesc

--------------------

+Quote Post
apascaritei mari...
mesaj Jul 24 2008, 07:17 AM

genuine passion for food

Floricico, eu nu m-am simtit deloc slabita, eu de felul meu sint mai rezistenta. O data cind am facut cura asta chiar ca am luat portie dubla de sare amara(din greseala) si m-am gindit ca cine stie ce patesc, eh, n-am avut nimic.

E tare chestia cu margica ala Floricica, ai toate culorile si formele, poti alege.

--------------------

+Quote Post
Floricica
mesaj Jul 24 2008, 10:46 PM

is de-a dreptu' pe langa

Din pacate la mica farmacie de langa mine nu aveau sare amara cu uz intern, ci doar pentru baie. Dar am intrebat personalul si mi-au spus ca gasesc la alte locatii. Caut.
Asta din poze e buna de baie si costa in jur de 6-7 dolari. Preferabila oricarei spume de baie cu detergenti.
Poze Micsorate Atasate
Imagine Atasata

--------------------

+Quote Post
Lapona Enigel
mesaj Jul 24 2008, 11:24 PM

Cu ursii albi

Postari: 6,053
Inregistrat pe: 5-April 04
De la: inbetween
Membrul Nr.: 13,288

Maria iti multumesc tare tare mult, acum o sa am timp sa iti citesc si linkul. Prin urmare efecte negative, in afara de , eventual, o voma, nu cred ca voi avea asa ca doresc sa incerc in special daca spui ca ar avea efect si asupra alergiilor: asta ar fi cel mai mare beneficiu pentru mine pentru ca in ultimii ani am dezvoltat niste alergii oribile si anul acesta heyfever ceea ce ma descumpaneste total. Asa ca saptaman viitoare voi incerca-o dar mai ntai treebuie sa aflu cum se numeste sarea amara aici. Multumesc tare mult. De multe ori am avut senzatii inexplicabile de greata, subit, ca ma si suspectam ca sunt insarcinata desi stiu ca greturile in cazul asta vin dimineata nu dupa-amiaza sau seara.

--------------------
.................................
În ţări de gheaţă urgisită,
Pe-acelaşi timp trăia cu el,
Laponă mică, liniştită,
Cu piei, pre nume Enigel.
..................................
Că dacă-n iarnă sunt făcută,
Şi ursul alb mi-e vărul drept,
Din umbra deasă, desfăcută,
Mă-nchin la soarele-nţelept.
.......................................

1. Day A.H. - only theories? Explore more at http://channel.nationalgeographic.com/chan...th-pole-shift-1 about the After Humans Era.

+Quote Post

4 Pagini V   1 2 3 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
Tags
Nici un cuvant cheie adaugat.

1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membri:

Design by: Free IPB Skins & Web Proxy
RSS Versiunea Lo-Fi Astazi este: 1st September 2014 - 09:31 AM

Autentificare

Nu sunteti membru inca ?

Dureaza doar cateva minute sa va inregistrati.

Inregistrati-va acum

Adresa email
Parolă
Invizibil pe forum (nu ma adauga in lista de utilizatori activi pe forum)

Ati uitat parola?
Înregistrare