Sari la conținut

Poză

magazine online

200 răspunsuri la acest topic

#1 Sabe Li

Sabe Li

Captain Cook

• Membri
  • 463 posturi

Postat 17 March 2008 - 04:15 PM

Mi-a ramas in minte declaratia nu stiu carei vedete de la noi, ca a descoperit un magazin online de imbracaminte, de unde isi cumpara haine deosebite (de firma, pare-se), la preturi convenabile.

Cum eu caut cu disperare o poseta din piele buna, model nemaivazut icon_rotf.gif , dar nu foaarte scumpa (max. 350 lei sau nu mult peste rolleyes.gif ), m-am gandit sa deschid acest topic.
Nu doar cu magazine de marochinarie, ci si de imbracaminte, cosmetice ... ce stie fiecare.
Fireste, nu trebuie sa fie musai din Romania, dar sa putem face cumparaturi si noi, cele de aici... smile.gif

Sunt sigura ca sunt multe ladies bine informate si amatoare de shopping biggrin.gif .

#2 Sabe Li

Sabe Li

Captain Cook

• Membri
  • 463 posturi

Postat 17 March 2008 - 04:20 PM

Am atasat una care imi place mult, de pe www.bagsnob.com...

Imagini atașate

• preferata_mea.jpg

#3 emotion

emotion

Bucataras

• Membri
  • 73 posturi

Postat 17 March 2008 - 05:07 PM

Sabe Li,

Incearca www.yoox.com say www.forzieri.com ambele din IT livreaza in RO.

Spor la shopping!!! wink.gif
Ciao

#4 Licuric

Licuric

Captain Cook

• Membri
  • 471 posturi
  • Interests:Literatura realistă.<br />Căţeii.<br />Mehndi.<br />Mâncarea rapidă ÅŸi preferabil care se găteÅŸte singură :)

Postat 17 March 2008 - 05:32 PM

coastalscents.com e din SUA si shipuieÅŸte international

au pensule de machiaj din par natural la preturi bune plus alte chestii

Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.

#5 Diana

Diana

Captain Cook

• Membri
  • 240 posturi

Postat 24 March 2008 - 01:50 PM

Sabe Li, eu am cumparat lucruri de buna calitate de pe www.tarafashion.ro. Si nici preturile nu-s de speriat. smile.gif

#6 Hara

Hara

Bucataras

• Membri
  • 114 posturi

Postat 26 March 2008 - 09:26 PM

www.yokko.ro

#7 Xayidee

Xayidee

micro Bucatar

• Membri
  • 3 posturi
  • Interests:desenul<br />tricotajele<br />impletiturile<br />rolele<br />literatura

Postat 15 April 2008 - 05:06 PM

CITAT(Sabe Li @ Mar 17 2008, 05:20 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Am atasat una care imi place mult, de pe www.bagsnob.com...

incearca: Berry

#8 adriano2007

adriano2007

Bucataras

• Membri
  • 59 posturi

Postat 09 May 2008 - 11:08 AM

Buna fetelor si sunt interesata de cumparaturi on line dar imi puteti spune si mie daca se platesc niste taxe sau cum e cu aceasta treaba?va multumesc

#9 coconitza

coconitza

micro Bucatar

• Membri
  • 4 posturi

Postat 09 May 2008 - 12:07 PM

www.laredoute.fr livreaza in ro fara mari batai de cap, super preturi!

#10 Anomiss

Anomiss

Master of disaster

• Membri
  • 4368 posturi

Postat 09 May 2008 - 12:15 PM

QUOTE(coconitza @ May 9 2008, 01:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
www.laredoute.fr livreaza in ro fara mari batai de cap, super preturi!

coco, si eu am auzit si au marfa super!

am mai vazut haine super la preturi mici pe www.kiabi.com
si ceva cosmeticale organice pe www.sauber.ro
Un prieten adevarat iti intinde o mana si iti atinge sufletul!

#11 pufymic

pufymic

micro Bucatar

• Membri
  • 10 posturi

Postat 21 May 2008 - 01:47 PM

http://magazinrefan.ro/ cu produse cosmetice naturale

#12 Lizura

Lizura

a dancing miracle...

• Membri
  • 3318 posturi

Postat 21 May 2008 - 11:58 PM

QUOTE(emotion @ Mar 17 2008, 05:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Sabe Li,

Incearca www.yoox.com say www.forzieri.com ambele din IT livreaza in RO.

Spor la shopping!!! wink.gif
Ciao

Emotion stii cumva si site uri de cosmetice italiene care livreaza in US? Ma intereseaza in mod direct cosmetice Deborah.
If you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be dealt with. - Michael Jackson-
http://www.mjquotes.com/quotes.htm

#13 Licuric

Licuric

Captain Cook

• Membri
  • 471 posturi
  • Interests:Literatura realistă.<br />Căţeii.<br />Mehndi.<br />Mâncarea rapidă ÅŸi preferabil care se găteÅŸte singură :)

Postat 25 May 2008 - 09:28 AM

QUOTE(Lizura @ May 21 2008, 11:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Emotion stii cumva si site uri de cosmetice italiene care livreaza in US? Ma intereseaza in mod direct cosmetice Deborah.

stai ca acu mi-a picat fisa ca esti in SUA.

pai tu ai toate cosmeticalele alea la indemana si vrei deborah? eu in locul tau faceam prapad la mac, nixie si nyx. vezi ca aici au niste seturi, nu sunt "de firma" e bataie pe ele

http://www.coastalsc...category_id=122
Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.

#14 emotion

emotion

Bucataras

• Membri
  • 73 posturi

Postat 25 May 2008 - 12:59 PM

QUOTE(Lizura @ May 21 2008, 11:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>

Sorry Lizura, nu stiu sad.gif
Dar oricum cosmeticele astea Deborah, sunt in genul L'orealului - daca nu ma insel.Nu stiu daca s-ar merita se le comanzi pe net.

#15 Lizura

Lizura

a dancing miracle...

• Membri
  • 3318 posturi

Postat 25 May 2008 - 05:17 PM

QUOTE(Licuric @ May 25 2008, 09:28 AM) <{POST_SNAPBACK}>
stai ca acu mi-a picat fisa ca esti in SUA.

pai tu ai toate cosmeticalele alea la indemana si vrei deborah? eu in locul tau faceam prapad la mac, nixie si nyx. vezi ca aici au niste seturi, nu sunt "de firma" e bataie pe ele

http://www.coastalsc...category_id=122

personal am cosmetice de la Covergirl la Guerlain si LaPrairie, dar mi s-a pus pata pe seturile alea cu multe culori de la Deborah. Aici in seturile cu multe culori se baga gunoaie chinezesti...si cum anul trecut tocmai a fost scandalul cu plasticul cu reziduuuri petroliere si compusi toxici din jucariile produse in China...zic pass la tot ce inseamna firma Sephora care baga chinezarii in farduri si de asemenea la Ulta.

Editat de Lizura, 25 May 2008 - 05:18 PM.

If you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be dealt with. - Michael Jackson-

#16 Licuric

Licuric

Captain Cook

• Membri
  • 471 posturi

Postat 26 May 2008 - 11:26 AM

QUOTE(Lizura @ May 25 2008, 05:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
personal am cosmetice de la Covergirl la Guerlain si LaPrairie, dar mi s-a pus pata pe seturile alea cu multe culori de la Deborah. Aici in seturile cu multe culori se baga gunoaie chinezesti...si cum anul trecut tocmai a fost scandalul cu plasticul cu reziduuuri petroliere si compusi toxici din jucariile produse in China...zic pass la tot ce inseamna firma Sephora care baga chinezarii in farduri si de asemenea la Ulta.

da, te inteleg cu sephora. si eu mi-am luat farduri de la ei si sunt naspa.

eu din SUA mi-am comandat farduri minerale. sunt o gramada de firme cu chestii fara talc sau bismut, gen pure luxe, everyday minerals, alima...nici nu-mi vin toate-n minte acum..medusa...

dar nu stiu cat de ok sunt deborah, zicea o fata ca si-a luat rimel de la ei si ii facea ochi de raton, si parca nici culorile nu sunt prea rezistente.

oricum, sper sa gasesti deborah acolo, daca nu gasesti poate iti iau eu de aici si ti le trimit ca sa-ti faci placerea.

#17 Lizura

Lizura

a dancing miracle...

• Membri
  • 3318 posturi

Postat 27 May 2008 - 05:51 AM

QUOTE(Licuric @ May 26 2008, 11:26 AM) <{POST_SNAPBACK}>
da, te inteleg cu sephora. si eu mi-am luat farduri de la ei si sunt naspa.

eu din SUA mi-am comandat farduri minerale. sunt o gramada de firme cu chestii fara talc sau bismut, gen pure luxe, everyday minerals, alima...nici nu-mi vin toate-n minte acum..medusa...

dar nu stiu cat de ok sunt deborah, zicea o fata ca si-a luat rimel de la ei si ii facea ochi de raton, si parca nici culorile nu sunt prea rezistente.

oricum, sper sa gasesti deborah acolo, daca nu gasesti poate iti iau eu de aici si ti le trimit ca sa-ti faci placerea.

ei merci de oferta
deocamdata zic ca am aranjat eu ceva
cit despre rimel...eu folosesc doar scump..cit mai scump pt ochi foarte sensibili...am avut "placerea" sa imi pierd o buna parte din gene in studentie de la rimel Avon...asa ca sfatul meu e sa folositi rimel de calitate inainte de orice.

#18 polyanna

polyanna

Bucataras

• Membri
  • 128 posturi

Postat 27 May 2008 - 06:50 PM

eu am cumparat de la www.quelle.ro
au lucruri faine
eu cumparat cand faceau livrari in spania da acuma nu stiu de ce nu mai fac......

Editat de polyanna, 27 May 2008 - 07:11 PM.

polyanna

#19 Licuric

Licuric

Captain Cook

• Membri
  • 471 posturi

Postat 27 May 2008 - 07:35 PM

QUOTE(polyanna @ May 27 2008, 06:50 PM) <{POST_SNAPBACK}>
eu am cumparat de la www.quelle.ro
au lucruri faine
eu cumparat cand faceau livrari in spania da acuma nu stiu de ce nu mai fac......

am luat si eu de pe quelle, dar nu cred ca voi mai cumpara. mi-am comandat 3 perechi de incaltaminte si m-au sunat dupa 2 saptamani sa-mi spuna ca doua dintre chestiile pe care le comandasem nu erau pe stoc, desi pe site apareau ca fiind pe stoc. nu raspund la mailuri, site-ul lor da chix si in general partea de customer service este varza. cam atat. site-ul nu este actualizat si poti avea surprize neplacute.

#20 polyanna

polyanna

Bucataras

• Membri
  • 128 posturi

Postat 30 May 2008 - 02:10 PM

CITAT(Licuric @ May 27 2008, 07:35 PM) <{POST_SNAPBACK}>
am luat si eu de pe quelle, dar nu cred ca voi mai cumpara. mi-am comandat 3 perechi de incaltaminte si m-au sunat dupa 2 saptamani sa-mi spuna ca doua dintre chestiile pe care le comandasem nu erau pe stoc, desi pe site apareau ca fiind pe stoc. nu raspund la mailuri, site-ul lor da chix si in general partea de customer service este varza. cam atat. site-ul nu este actualizat si poti avea surprize neplacute.

da in general cand faci comanda asa
primesti surprize da no ............
asta e
ma gandesc ca ceva nu o mers de nu mai fac livrari in spania
o prietena o primit pachetu fara sa plateasca asta e buna da ma gandesc,
facand asa o sa dea faliment....... si s-or retras.......
in general nu se tin de cuvant si eu am muscat-o da nu la firma asta la alta...
polyanna

Răspunde la acest topic

0 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi