Sari la conținut

Poză

Se poate scapa de tigari?

6 răspunsuri la acest topic

#1 remude

remude

micro Bucatar

• Membri
  • 11 posturi

Postat 21 April 2015 - 10:33 AM

As vrea sa renunt definitiv la tigari,dar pana acum nu am gasit nici o metoda care sa ma ajute intr-adevar sa fac acest lucru. Daca stiti vreo metoda care sa ma ajute v-as fi recunoscator.

#2 Pesi

Pesi

Master of disaster

• Membri
  • 22027 posturi

Postat 21 April 2015 - 12:13 PM

Incearca

Allen Carr How to stop smoking - se gaseste pe net format pdf

sau tradusa la fel format pdf
Allen Carr - Cum sa te lasi de fumat in 2 zile: Metoda Usoara a lui Allen Carr
sau mai este si cu titlul
In sfarsit nefumator - Metoda Usoara a lui Allen Carr

#3 lumynyta

lumynyta

micro Bucatar

• Membri
  • 41 posturi

Postat 29 April 2015 - 02:00 PM

Eu am scapat de tigari printr-un noroc. Am avut o raceala atat de puternica incat nici nu puteam sa vorbesc sau sa mananc din cauza acceselor de tuse incat dupa ce am scapat (a durat vreo saptamana) mi-a fost atat de teama sa nu reinceapa incat nu am mai fumat vreo 2 luni. Apoi. intr-un moment de stres maxim am fumat 4 tigari una dupa alta si.....mi-am varsat stomacul o zi intreaga dupa aceea. Asa ca....de atunci, nici macar nu imi mai trece prin cap sa repet experienta (si am fumat timp de 15 ani intre 1-2 pachete pe zi!!!)
Deci Noroc si Succes!
Mutatio Et Gaudium -(Change And Joy)

#4 remude

remude

micro Bucatar

• Membri
  • 11 posturi

Postat 31 March 2016 - 09:38 AM

Alte metode prin care se poate scapa de tutun. Pana acum am luat suplimente nicorix, plasturi si am rasfoit si cartea lui car. Am mai redus din tigari, dar scopul meu e sa renunt definitiv la ele.

#5 DANIELAGANEA

DANIELAGANEA

micro Bucatar

• Membri
  • 3 posturi

Postat 18 May 2016 - 12:16 PM

Eu stiu pe cineva care s-a lasat de tigari din ambitie,intr-o luna,dar simtea nevoia tot timpul sa manance ceva,si manca bomboane.Cred ca daca vrei,nu trebuie sa apelezi la diverse trucuri

#6 maryanab

maryanab

micro Bucatar

• Membri
  • 2 posturi

Postat 02 December 2016 - 02:37 PM

Alte metode prin care se poate scapa de tutun. Pana acum am luat suplimente nicorix, plasturi si am rasfoit si cartea lui car. Am mai redus din tigari, dar scopul meu e sa renunt definitiv la ele.

Si ce te-a ajutat cel mai mult? Nicorixul sau plasturii?

#7 carmen2011

carmen2011

micro Bucatar

• Membri
  • 37 posturi

Postat 26 July 2017 - 08:39 AM

Eu le-am incercat pe toate. Nimic nu a mers, pana nu m-am speriat foarte tare si nu am actionat prin vointa proprie nu am reusit. Si nu sunt lupul moralist. A fost greu, uneori imi venea sa ma tavalesc pe jos, dar a trecut. Tot procesul de renuntare definitva a durat cativa ani, pentru ca, la un moment dat, recidivam. Dar, pana la urma a mers si pot spune ca sunt 5 ani de cand nici macar nu am mai pus tigara in gura...

Life Chose The wise Ones

Răspunde la acest topic

1 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi