Sari la conținut

Poză

aluat de paste in robot

5 răspunsuri la acest topic

#1 simona

simona

Master of disaster

• Membri
  • 4968 posturi

Postat 25 June 2008 - 09:32 AM

Fetelor , atzi facut cumva aluat de paste in robot? Il invarte , il framanta? chiar daca e mai vartos? Eu am un BOSCH Concept 7200. Fac toate aluaturile in el , dar ma gandesc ca asta de paste e mult mai tare decat ala cu drojdie...

Voi ce spunetzi?

Träume nicht dein Leben - sondern lebe deinen Traum.

#2 Adriana Nicoleta

Adriana Nicoleta

.

• Membri de onoare
  • 25863 posturi

Postat 25 June 2008 - 09:34 AM

CITAT(simonaro29 @ Jun 25 2008, 09:32 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Fetelor , atzi facut cumva aluat de paste in robot? Il invarte , il framanta? chiar daca e mai vartos? Eu am un BOSCH Concept 7200. Fac toate aluaturile in el , dar ma gandesc ca asta de paste e mult mai tare decat ala cu drojdie...

Voi ce spunetzi?

Pai mie intotdeauna mi-l face Ken smile.gif tocmai pentru ca e mai tare decit aluatul cu drojdie si el in citeva minute il termina perfect, sa-ti pun niste linkuri sa-l vezi?

#3 Adriana Nicoleta

Adriana Nicoleta

.

• Membri de onoare
  • 25863 posturi

Postat 25 June 2008 - 09:38 AM

Uite aici pas cu pas, de 2 ori.
http://www.culinar.r...-si-Garganelli/
Daca ti-e frica ca nu duce robotul fa cite putin aluat, cite 2-3 sute de grame de faina.

#4 simona

simona

Master of disaster

• Membri
  • 4968 posturi

Postat 25 June 2008 - 09:38 AM

QUOTE(Adriana Nicoleta @ Jun 25 2008, 09:34 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Pai mie intotdeauna mi-l face Ken smile.gif tocmai pentru ca e mai tare decit aluatul cu drojdie si el in citeva minute il termina perfect, sa-ti pun niste linkuri sa-l vezi?

aluatul sau pe Ken? tongue.gif

uite ce retzeta am eu: 750 gr faina
un pahar apa caldutza
sare
1 ou
zahar
putzin ulei de masline ( 3 lg)

E pt PIROSKI , sau PIROGI , nush cum le zice , sunt Maultaschen poloneze. Data trecuta mi le-o facut fina-mea , acum vreau sa le fac eu.

#5 Adriana Nicoleta

Adriana Nicoleta

.

• Membri de onoare
  • 25863 posturi

Postat 25 June 2008 - 09:43 AM

Ken e intr-un mesaj vechi tare, nu mai stiu pe unde tongue.gif
Intre timp ti-am pus linkurile, nu stiu daca ajunge apa pentru ca eu pastele fainoase le fac numai cu ou si faina de griu dur sau uneori normal, incearca asa cum ti-a zis fina si pe parcurs vezi daca e nevoie sa adaugi ori lichid pentru ca e prea tare ori faina daca e prea moale.
Dar repet, daca ti-e frica ca obosesti robotu fa jumate de cantitate, eventual o faci de 2 ori daca iti trebuie cantitatea totala.

#6 simona

simona

Master of disaster

• Membri
  • 4968 posturi

Postat 25 June 2008 - 09:44 AM

QUOTE(Adriana Nicoleta @ Jun 25 2008, 09:43 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Ken e intr-un mesaj vechi tare, nu mai stiu pe unde tongue.gif
Intre timp ti-am pus linkurile, nu stiu daca ajunge apa pentru ca eu pastele fainoase le fac numai cu ou si faina de griu dur sau uneori normal, incearca asa cum ti-a zis fina si pe parcurs vezi daca e nevoie sa adaugi ori lichid pentru ca e prea tare ori faina daca e prea moale.
Dar repet, daca ti-e frica ca obosesti robotu fa jumate de cantitate, eventula o faci de 2 ori daca iti trebuie cantitatea totala.

asa am sa fac , si asa am cumparat oua mici smile.gif

Răspunde la acest topic

1 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi