Sari la conținut

Poză

SA NE LUPTAM IN RETETE

183 răspunsuri la acest topic

#1 Elisha

Elisha

bucatar incepator

• Membri
  • 2318 posturi

Postat 30 November 2010 - 05:08 PM

In caz ca nu ştiaţi, va spunem ca aveţi un talent culinar extraordinar! Ne place foarte mult cum îmbinaţi prepararea mâncării cu fotografia, ne place sa va citim si sa va descoperim. Prin acest anunţ va dam de ştire ca din luna decembrie vom premia lunar membrii care posteaza cel mai mare număr de reţete.
Si începem cu luna decembrie 2010. Prin urmare, persoana (de gen masculin sau feminin) care va posta cele mai multe reţete (de orice fel: dulciuri, ciorbe, reţete pentru cei mici) cu imagini (ingrediente, mod de preparare, produs final) in luna decembrie ( 01.12 - 31.12) pe forumul culinar.ro va fi premiata cu:
• 1 şorţ culinar.ro
• 1 carte de bucate
• va fi decorată drept Culinareasa lunii decembrie. La profil, sub nickname va fi adăugat acest titlu cu o culoare foooarte atrăgătoare. (Cine este pentru roz sa zică sau daca aveţi alte preferinţe la culori va rog...)". Acest titlu (Culinăreasa lunii) va fi acordat lunar membrelor care posteaza cel mai mare numar de retete cu imagini.
• va intra în finala din luna decembrie 2011, unde un premiu surpriza este pus la bătaie
• va fi adăugata/adăugat la loc de cinste in cadrul unui topic închis, care va conţine numele tuturor câştigătoarelor.

Foarte important: pentru a simplifica procedura, vor participa la concurs toate reţetele cu imagini postate in luna respectiva, urmând ca la sfârşitul fiecărei luni să o desemnam pe culinareasa lunii.
După ce le vom alege pe toate cele 12 culinarese (decembrie 2010, ianuarie 2011, februarie 2011, martie 2011, aprilie 2011, mai 2011, iunie 2011, iulie 2011, august 2011, septembrie 2011, octombrie 2011, noiembrie 2011) in decembrie 2011 vom deschide un topic nou-nout, unde cele 12 finaliste vor fi rugate sa realizeze un meniu pentru Crăciun. Din meniu trebuie sa faca parte un desert, un fel principal si un aperititv. Toate preparatele trebuie să conţină imagini clare (cat se poate de artistice si catchy) iar produsul final sa fie cu biletelul Particip la concursul Culinareasa Anului 2011.
Câştigătoarea finalei va fi votată prin sondaj de membrii forumului culinar.ro.
Retetele cu imagini "participante" vor fi indexate in acest topic: Index retete culinareasa lunii

Sunt invitati si domnii la initiativa noastra smile.gif
Am aparatul meu -foto- , sunt pionier :D:

#2 Bianca_21

Bianca_21

Master of disaster

• Membri
  • 5391 posturi

Postat 30 November 2010 - 07:39 PM

Frumos din partea voastra, eu am rugat acu vreo doi ani sa se faca cam asa ceva, dar numai la dulciuri, si fara premii, doar un hall of fame ca sa zic asa, si n-a picat bine deloc, imi pare bine sa vad ca munca fetelor de aici este apreciata, la cate retete superbe ne scriu.

#3 Pocahontas

Pocahontas

in coltzul advers

• Membri de onoare
  • 24480 posturi
  • Interests:alea alea

Postat 30 November 2010 - 08:03 PM

CITAT(Bianca-21 @ Nov 30 2010, 07:39 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Frumos din partea voastra, eu am rugat acu vreo doi ani sa se faca cam asa ceva, dar numai la dulciuri, si fara premii, doar un hall of fame ca sa zic asa, si n-a picat bine deloc, imi pare bine sa vad ca munca fetelor de aici este apreciata, la cate retete superbe ne scriu.

io stiu ca s-a facut la un moment dat un top al retetelor, fara premii, doar asa, pt aplauze D.gif
de data asta e cu totul altceva, retete oricum se pun pe forum, de ce sa nu fie si o rasplata pentru cea mai harnica, nu ? te bagi ? smile.gif

#4 Bianca_21

Bianca_21

Master of disaster

• Membri
  • 5391 posturi

Postat 30 November 2010 - 08:28 PM

rad tare.gif M-ai spart, inca nu am apucat sa fac nici 10% din ce mi-am propus din retetele de aici, plus ca nu ma pot compara atatea fete, printre care si tu care vin cu retete super, nu e falsa modestie rad tare.gif in 4 ani cred ca am adus si eu vreo 10 amarate de retete D.gif de obicei nu caut retete noi ca sunt aici destule si cand dau de ceva fain vin si pun si eu o reteta doua rolleyes.gif

#5 Rebella

Rebella

VIP Member

• Best romantic story teller
  • 7090 posturi
  • Interests:chestii, socoteli

Postat 02 December 2010 - 11:54 PM

io vreau doar sortzul em_new_10.gif
Sa fim oameni macar atata timp cat stiinta n-a descoperit ca suntem...altceva!

#6 Guvi

Guvi

Master of disaster

• Administratori
  • 8299 posturi

Postat 03 December 2010 - 03:01 AM

QUOTE(Rebella @ Dec 2 2010, 11:54 PM) <{POST_SNAPBACK}>
io vreau doar sortzul em_new_10.gif

Sa zicem c-ai spart gheata cu brunch-ul? D.gif

Guvi's

Fan n_puiu

Lord, grant me the serenity to accept the things I cannot change, the courage to change the things I can,
and the wisdom to hide the bodies of those people I had to kill because they pushed me too far

#7 Rebella

Rebella

VIP Member

• 7090 posturi

Postat 03 December 2010 - 07:22 PM

QUOTE(Guvi @ Dec 3 2010, 01:01 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Sa zicem c-ai spart gheata cu brunch-ul? D.gif

ahh nuuuuu rad tare.gif
io pe la concursuri n-am intrat decat sa ma uit la pozele si retetele fetelor, din cand in cand
aseara, dupa ce-am postat io brunch-ul am vazut topicul asta pe prima pagina si-am zis sa trag cu ochiul sa vaz despre ce vorbitz aici D.gif
daca pun retete, pun ceva mai nou si ce nu s-a mai executat p-acilea; nu pt cadouri

nu ca nu mi-as permite un sotz lol da' daca l-as primi de la culinar, m-as bucura tari em_new_67.gif

ps: retetele trebuie postate si aici sau numai la imagini?

aveti o gramada de treaba, sa urmariti fiecare user in parte cate retete pune, etc... io zic sa va dati singure cadouri dupa toata munca asta D.gif

#8 Guvi

Guvi

Master of disaster

• Administratori
  • 8299 posturi

Postat 03 December 2010 - 07:37 PM

QUOTE(Rebella @ Dec 3 2010, 07:22 PM) <{POST_SNAPBACK}>
nu ca nu mi-as permite un sotz lol da' daca l-as primi de la culinar, m-as bucura tari em_new_67.gif

ps: retetele trebuie postate si aici sau numai la imagini?

aveti o gramada de treaba, sa urmariti fiecare user in parte cate retete pune, etc... io zic sa va dati singure cadouri dupa toata munca asta D.gif

cred c-ai vrut sa zici "sortz" em_new_24.gif

Retetele se posteaza la imagini, aici doar poza cu produsul final si link catre topicul de la imagini. O sa adaug si la regulamentul concursului.

Guvi's

Fan n_puiu

Lord, grant me the serenity to accept the things I cannot change, the courage to change the things I can,
and the wisdom to hide the bodies of those people I had to kill because they pushed me too far

#9 droopina

droopina

vudu? iudu! uidu! aidu!

• Moderatori
  • 10095 posturi

Postat 03 December 2010 - 07:52 PM

CITAT(Rebella @ Dec 3 2010, 07:22 PM) <{POST_SNAPBACK}>

Mai tu ai informatii din interior D.gif Ne-ai dat de gol em_new_24.gif
Life sucks and then you die! Damn right!

#10 Rebella

Rebella

VIP Member

• 7090 posturi

Postat 03 December 2010 - 08:03 PM

QUOTE(Guvi @ Dec 3 2010, 05:37 PM) <{POST_SNAPBACK}>
cred c-ai vrut sa zici "sortz" em_new_24.gif

am luat-o razna rau cu scrisul zilele astea .. si nici nu-i de la patrunjel rad tare.gif

QUOTE(droopina @ Dec 3 2010, 05:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Mai tu ai informatii din interior D.gif Ne-ai dat de gol em_new_24.gif

opaa .. pai ziceti asa .. va sa zica aveti un "premiu special" pregatit pt marea finala .. era inclus, pe langa sortz em_new_67.gif

#11 rym

rym

D.Cantemir

• Moderatori
  • 8774 posturi
  • Interests:ski nautic.

Postat 03 December 2010 - 09:17 PM

QUOTE(Rebella @ Dec 3 2010, 08:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>
am luat-o razna rau cu scrisul zilele astea .. si nici nu-i de la patrunjel rad tare.gif
opaa .. pai ziceti asa .. va sa zica aveti un "premiu special" pregatit pt marea finala .. era inclus, pe langa sortz em_new_67.gif

marea finala de la anul.
acum la sfarsitul fiecarei luni ai putea primi pe langa sot..-cartea de bucate plus decoratia de 'culinareasa lunii':D:

#12 Elisha

Elisha

bucatar incepator

• Membri
  • 2318 posturi

Postat 04 January 2011 - 06:42 PM

Dragi culinarese pentru luna decembrie avem una bucata castigatoare si anume doammmmmmnnnnaaaaaaa Roxanaaaaaa. Pe mine m-a minunat cu retetele ei pline de savoare si de multe ori m-a prins in off-side, chiar inainte de masa si sunt sigura ca multa lume ii admira talentul si rabdarea. Oricum Roxi un pachetel format din sort culinar.ro si carte de bucate va "zbura" catre tine. Te rog sa nu te feresti si sa il prinzi, da ?

Multumim si felicitari!

Am aparatul meu -foto- , sunt pionier :D:

#13 Guvi

Guvi

Master of disaster

• Administratori
  • 8299 posturi

Postat 04 January 2011 - 06:52 PM

Felicitari, Roxi! em_new_15.gif

Guvi's

Fan n_puiu

#14 A_44066

A_44066

• Membri
  • 1954 posturi

Postat 04 January 2011 - 06:58 PM

Asa este, Roxana, iti admiram talentul si rabdarea.
Felicitari!
Question: What would it be like to feel no envy, jealousy, regret, guilt, shame, blame, or hatred?

#15 rym

rym

D.Cantemir

• Moderatori
  • 8774 posturi
  • Interests:ski nautic.

Postat 04 January 2011 - 06:59 PM

Felicitari. em_new_15.gif

#16 Irnke

Irnke

Master of disaster

• Membri
  • 4274 posturi

Postat 05 January 2011 - 12:40 AM

Uh, iarasi am ramas pe dinafara. Da rapid prind din urma D.gif
Felicitari Roxana. Il meriti pe bune. groupwave.gif
atmosfera e ciudata, cand bei numa' apa plata!!

#17 Bianca_21

Bianca_21

Master of disaster

• Membri
  • 5391 posturi

Postat 05 January 2011 - 09:08 AM

Felicitari Roxana, pentru retetele alea cu ciocolata si nu numai meriti titlul din plin!!!

#18 Roxana.

Roxana.

Peculiar State of Mind

• Membri
  • 6115 posturi

Postat 05 January 2011 - 08:02 PM

multumesc juriului, multumesc partidului, multumesc familiei, multumesc prietenilor si vecinilor

aaaaaaa, ma scuzati, asta era spiciu pentru Oscar rade.gif

saru'mana Elisha, o sa-ti trimit PM cand m-oi hotari cui ii voi da cartea si sortul, pana ajunge la mine postasu' moare pe drum

sa nu-mi fac firma de ras, nu puteam veni cu mana goala

serviti-va

Chocolate_Walnut_Candy_Box.jpg

Chocolate_Walnut_Candy_Box_1.jpg

#19 Irnke

Irnke

Master of disaster

• Membri
  • 4274 posturi

Postat 05 January 2011 - 08:13 PM

CITAT(Roxana. @ Jan 5 2011, 08:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
multumesc juriului, multumesc partidului, multumesc familiei, multumesc prietenilor si vecinilor

aaaaaaa, ma scuzati, asta era spiciu pentru Oscar rade.gif

saru'mana Elisha, o sa-ti trimit PM cand m-oi hotari cui ii voi da cartea si sortul, pana ajunge la mine postasu' moare pe drum

sa nu-mi fac firma de ras, nu puteam veni cu mana goala

serviti-va

Mooama da cu ce de bunatati apari, iarasi. Da cum sa nu ne servim. SI ce leai aranjat. rolleyes.gif
Felicitari fata, ca meriti. Ia fa bine si du una bucata de tava dinasta si in bar, stii bine ca pe acolo se prelinda lumea mult, si pe langa un coniac sau ceva ce bune or fi. D.gif
Acuma esti Blue, hahaha, felicitari groupwave.gif
Pup buburuza
atmosfera e ciudata, cand bei numa' apa plata!!

#20 Roxana.

Roxana.

Peculiar State of Mind

• Membri
  • 6115 posturi

Postat 05 January 2011 - 08:18 PM

Acuma esti Blue, hahaha, felicitari groupwave.gif
Pup buburuza

sunt alergica la roz tongue.gif

pupam pupam

Răspunde la acest topic

5 utilizatori citesc acest topic