Sari la conținut

Poză

SA NE LUPTAM IN RETETE

183 răspunsuri la acest topic

#41 A_44066

A_44066

• Membri
  • 1954 posturi

Postat 10 February 2011 - 11:17 PM

Dar a scris cineva formula magica "pentru concurs" si n-a fost luat in considerare?
Question: What would it be like to feel no envy, jealousy, regret, guilt, shame, blame, or hatred?

#42 Guvi

Guvi

Master of disaster

• Administratori
  • 8299 posturi

Postat 10 February 2011 - 11:40 PM

Daneza, ar fi fost mai simplu, cred, sa nu ne acuzi din nou inainte de favoritism inainte de a te fi uitat putin pe forum. In afara faptului ca exact la topicul acesta au existat niste declinari de a participa, am mai intrebat si autoarele unor retete postate la "Imagini" daca ne fac onoarea sa intre in joc, si am fost refuzata. Atunci cand, la sfarsitul lunii decembrie am constatat ca nu era nicio reteta dedicata concursului, noi, echipa moderatoare, am hotarat s-o desemnam pe Roxana castigatoare, pentru ca postase cele mai multe retete in imagini (si nu vorbesc acum numai despre cele postate la "Imagini"), desi nu specificase "pentru concurs" la niciuna dintre ele. Ideea a fost sa dam un impuls userilor si sa animam putin lucrurile, deci am renuntat si la poze si postari de linkuri in topicul asta. La fel am procedat si in ianuarie.

Cat despre desemnarea Roxanei drept culinareasa lunii si in ianuarie, Elisha nu are niciun amestec in "sapaturile" despre care vorbesti tu. Eu am cautat si la Panificatie, pentru ca asa facusem anterior, si i-am semnalat Elishei ca Roxana are o reteta in imagini si acolo. Si daca iti imaginezi ca am facut asta doar pentru ca Roxana sa mai primeasca inca un sort si o carte identice cu primele, atunci da, recunosc spasita ca am favorizat-o.

Edit: Si da, este greseala mea ca nu am mentionat acest lucru in regulament, mi-a scapat lucrul asta, acum imi pun cenusa in cap.

Guvi's

Fan n_puiu

Lord, grant me the serenity to accept the things I cannot change, the courage to change the things I can,
and the wisdom to hide the bodies of those people I had to kill because they pushed me too far

#43 Rebella

Rebella

micro Bucatar

• Membri
  • 22 posturi

Postat 11 February 2011 - 12:52 AM

si pana la urma, mai trebuie specificat sub titlul retetei ca-i pentru concurs, sau le calculati voi la numar asa ,fara specificare?
mersi em_new_15.gif

Sa fim oameni macar atata timp cat stiinta n-a descoperit ca suntem ... altceva!

#44 Roxana.

Roxana.

Peculiar State of Mind

• Membri
  • 6115 posturi

Postat 11 February 2011 - 01:01 AM

QUOTE(Daneza13 @ Feb 10 2011, 02:32 PM) <{POST_SNAPBACK}>

nu stiu cata dreptate ai cu timpu' liber dar de la o vreme ai timp doar sa isti la cearta, sa scoti ochii sau sa ridici nush cate fuste. Nu te-au invatat parintii ca nu-i frumos s-arati cu degetul?

eu nu inteleg de ce nu ti-ai spus framantarile luna trecuta cand a fost desemnata prima culinareasa. de fapt eu nu inteleg ce te deranjeaza; ca am fost eu desemnata culinareasa lunii si tu nu pentru retetele postate in vremuri demult uitate? stiu, merg sa stau la colt, nush cum de mi-am permis sa pun retete la panificatie fara sa-ti cer tie accordu'
daca vrei sort si carte ti le ofer cu cea mai mare placere, le-am dat si luna trecuta le dau si luna asta, nu pentru asta am postat retetele, dar se pare ca unii vad doar ce le convine wink.gif

plictiseala asta .... rolleyes.gif

#45 Happy.

Happy.

Supercalifragilistic!!!

• Membri
  • 8845 posturi

Postat 11 February 2011 - 07:55 AM

QUOTE(Roxana. @ Feb 11 2011, 01:01 AM) <{POST_SNAPBACK}>
nu stiu cata dreptate ai cu timpu' liber dar de la o vreme ai timp doar sa isti la cearta, sa scoti ochii sau sa ridici nush cate fuste. Nu te-au invatat parintii ca nu-i frumos s-arati cu degetul?

eu nu inteleg de ce nu ti-ai spus framantarile luna trecuta cand a fost desemnata prima culinareasa. de fapt eu nu inteleg ce te deranjeaza; ca am fost eu desemnata culinareasa lunii si tu nu pentru retetele postate in vremuri demult uitate? stiu, merg sa stau la colt, nush cum de mi-am permis sa pun retete la panificatie fara sa-ti cer tie accordu'
daca vrei sort si carte ti le ofer cu cea mai mare placere, le-am dat si luna trecuta le dau si luna asta, nu pentru asta am postat retetele, dar se pare ca unii vad doar ce le convine wink.gif

plictiseala asta .... rolleyes.gif

Scuza-ma Roxana, dar n-ai inteles nimic. Daneza nu te-a acuzat de nimic. A spus doar ca regulamentele concursurilor sunt extrem de lacunare, si cu o indarjirire uluitoare sufera tot felul de modificari mai mult sau mai putin anuntate publicului de rând. Asa se explica si de unde apar tot felul de confuzii si discutii la fiecare concurs propus.

Dar nah, pe cine mai intereseaza in acest caz unde este dreptatea, cand cu totii stim ca "nu e pentru căței" vorba fabulei.

P.S. Frumos si demn ar fi ca argumentele aduse in ideea de a bate obrazul sa nu faca un atac ostentativ la persoana si la familie.

Editat de Happy., 11 February 2011 - 07:55 AM.

#46 Elisha

Elisha

bucatar incepator

• Membri
  • 2318 posturi

Postat 11 February 2011 - 04:15 PM

CITAT(Daneza13 @ Feb 10 2011, 09:32 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ma gandeam sa mai postez si eu ceva retete pe aici, pentru ca de ceva vreme nu prea am mai avut timp sa fac asta...Dar nerespectarea crunta a regulamentului concursului m-a facut sa ma razgandesc. De ce sa-mi pierd vremea cand se pare c-am avut foarte mare dreptate cand am zis ca premiile se dau pe pile, dupa ochi frumosi. In primul rand, nici una din retetele participante pana acum nu are specificat sub titlu retetei (lucru Foarte important , da?) : pentru concursul lunii ....
Observ ca admini/moderatorii decid cine participa sau nu rolleyes.gif

Pana la urma e sau nu concurs ??? ca vad ca te contrazici singura in topicul Loc de cinste pentru culinarese: " Intrucat abia in luna noiembrie am lansat aceasta initiativa a noastra, care de altfel nu este concurs..."

Pentru a desemna castigatioarea preferata (n-am nimic cu niciuna dintre castigatoarele de pana acum, nu ma intelegeti gresit) se sapa dupa retete prin alte subforumuri (vezi Panificatie)...cand aici scrie clar ca participa retetele postate la Retete in Imagini.

Decat sa deschideti nspemii de concursuri cu reguli schimbate si paraschimbate pana la finalizare - asta pentru a avea cat mai mare trafic - mai bine unul si bun, dar cu un regulament clar care sa fie respectat in totalitate pana la capat. Si nu schimbat pe parcurs dupa bunul plac al celor de sus.

Bun revenit Daneza em_new_15.gif

Foarte frumoase retete ai postat pe acest forum si sunt sigura ca de multe ori au fost extraordinar de utile. Iti multumesc mult!

Acest topic este o initiativa a noastra pentru a premia membrii care intotdeuna ne rasfata cu retetele lor care mai de care. Nu e concurs insa la finalul acestui an se lasa cu concurs/competitie- sau cum vrei tu sa numesti intre castigatoarele titlului. Pentru ca avem un premiu surpriza.

Pentru o mai buna vizualizare a retetelor noi ne-am gandit ca ar fi fost ok sa specifice ca participa. Ne era mai usor sa le gasim. Atat. Dar daca nu s-a pus nu a fost nicio problema.
Am zis de retete in imagini insa si retetele de la Panificatie sunt retete in imagini. Implicit am tinut cont si de ele.

Nu am dat niciodata pe pile premiile dar pentru alegerea premiantilor in cazul acestui demers al nostru luam in calcul numarul retetelor care contin imagini. Membrul care adauga cele mai multe intr-o luna devine premiant.

Alegerea s-a facut la vedere. Am deschis si un topic tip "cuprins" pentru o mai buna gestionare.

O seara perfecta iti doresc si pentru orice nelamurire te rog sa imi scrii.

Am aparatul meu -foto- , sunt pionier :D:

#47 rym

rym

D.Cantemir

• Moderatori
  • 8774 posturi
  • Interests:ski nautic.

Postat 11 February 2011 - 04:51 PM

QUOTE(Rebella @ Feb 11 2011, 12:52 AM) <{POST_SNAPBACK}>
si pana la urma, mai trebuie specificat sub titlul retetei ca-i pentru concurs, sau le calculati voi la numar asa ,fara specificare?
mersi em_new_15.gif

le numaram noi.
http://www.culinar.r...inareasa-lunii/

#48 zoazorel

zoazorel

Fregmentez hevelenderu' !

• Membri
  • 5791 posturi
  • Interests:Culinarit, dulciurit, imprietenit...

Postat 12 February 2011 - 12:16 PM

Felicitari, IriA, si, inca odata, felicitari Roxana! groupwave.gif
Nu ma pricep, da' insist sa persist! Si cateodata chiar imi iese!
FAN n_puiu de la GLAVACIOC incoace, inspre zilele noastre si forever!

Nu-i cereti unei femei imposibilul. E capabila sa vi-l ofere!!!

#49 IriA

IriA

Big Chef

• Culinareasa lunii
  • 539 posturi

Postat 22 February 2011 - 04:30 PM

Fac o vizita pe aici sa va spun ca am primit saptamana trecuta premiul. Va multumesc mult pentru el, a fost o surpriza foarte placuta cartea, mai ales ca am gasit si o reteta de-a mea in ea D.gif Va pup pe toate si ne mai vedem la concursuri si nu numai!
Zambiti! Viata se vede mai frumos din spatele unui zambet!

IriA.ro

#50 Elisha

Elisha

bucatar incepator

• Membri
  • 2318 posturi

Postat 22 February 2011 - 05:11 PM

CITAT(IriA @ Feb 22 2011, 04:30 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Fac o vizita pe aici sa va spun ca am primit saptamana trecuta premiul. Va multumesc mult pentru el, a fost o surpriza foarte placuta cartea, mai ales ca am gasit si o reteta de-a mea in ea D.gif Va pup pe toate si ne mai vedem la concursuri si nu numai!

Sunt incantata sa iti citesc randurile! em_new_15.gif Si iti multumim pentru implicare!

#51 Elisha

Elisha

bucatar incepator

• Membri
  • 2318 posturi

Postat 22 February 2011 - 06:23 PM

Hello

Am formulat mai clar prima postare din acest topic. Se poate citi aici

#52 Elisha

Elisha

bucatar incepator

• Membri
  • 2318 posturi

Postat 01 March 2011 - 05:11 PM

Andreea-georgiana primavara a venit si de astazi esti premiata cu titlul de "Culinareasa lunii". Felicitari! em_new_15.gif

#53 A_44066

A_44066

• Membri
  • 1954 posturi

Postat 01 March 2011 - 11:13 PM

Felicitari, Andreea!
Question: What would it be like to feel no envy, jealousy, regret, guilt, shame, blame, or hatred?

#54 IriA

IriA

Big Chef

• Culinareasa lunii
  • 539 posturi

Postat 02 March 2011 - 04:49 PM

Bravo Andreea groupwave.gif
Zambiti! Viata se vede mai frumos din spatele unui zambet!

IriA.ro

#55 Irnke

Irnke

Master of disaster

• Membri
  • 4274 posturi

Postat 02 March 2011 - 06:24 PM

Felicitari Andreea!!!
atmosfera e ciudata, cand bei numa' apa plata!!

#56 andreea-georgiana

andreea-georgiana

micro Bucatar

• Culinareasa lunii
  • 36 posturi

Postat 02 March 2011 - 09:26 PM

QUOTE(Irenke @ Mar 2 2011, 06:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Felicitari Andreea!!!

multumesc fetelor em_new_15.gif promit ca mai vin cu retete,dar o perioada cam aglomerata acum em_new_05.gif

#57 andreea-georgiana

andreea-georgiana

micro Bucatar

• Culinareasa lunii
  • 36 posturi

Postat 09 March 2011 - 09:39 PM

multumesc pentru premiu rolleyes.gif e minuanat

#58 Elisha

Elisha

bucatar incepator

• Membri
  • 2318 posturi

Postat 10 March 2011 - 09:08 AM

CITAT(andreea-georgiana @ Mar 9 2011, 09:39 PM) <{POST_SNAPBACK}>
multumesc pentru premiu rolleyes.gif e minuanat

Ne bucuram ca iti place!

#59 Elisha

Elisha

bucatar incepator

• Membri
  • 2318 posturi

Postat 01 April 2011 - 03:22 PM

Andreea-Rodica este de astazi culinareasa lunii Martie em_new_15.gif .Iti multumim pentru implicare Andreea smile.gif

#60 Bianca_21

Bianca_21

Master of disaster

• Membri
  • 5391 posturi

Postat 01 April 2011 - 04:54 PM

Felicitari Rodica!

Răspunde la acest topic

1 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi