Sari la conținut

Poză

Am slabit 20kg

48 răspunsuri la acest topic

#21 Sandra

Sandra

Bucataras

• Membri
  • 68 posturi

Postat 18 December 2002 - 01:09 AM

Raluca a doua varianta era adresata Stefaniei care nu se poate desparti in sensul cuvintului de" mic dejun "iar daca tu te indoiesti de cele scrise de mine anterior......... does it matter have it your own way! Sandra

#22 elena alina

elena alina

Captain Cook

• Membri
  • 466 posturi

Postat 18 December 2002 - 12:45 PM

raluca_dy, as face orice sa am greutatea ta.....actuala, am 1.72 si , imi e rushine sa zic.....67kg. fetele mai vechi in forum stiu ca am avut o rochita care trebuia sa o umplu (aia alba hihihih) si am mancat cateva luni ca o purcica, numai ca nici dupa nunta nu m-am oprit din ingrasat pentru ca mi-am pastrat --le obiceiuri alimentare dobandite in asa scurt timn, rezultatul am cu 10 kg mai mult decat anu trecut pe vremea asta......
poate o dieta dupa sarbatori arat ca un balot de paie imbracat, nu mai am nici o forma, a doar burta e perfect rotunda

#23 ANCUTA

ANCUTA

Master of disaster

• Membri
  • 2915 posturi

Postat 18 December 2002 - 10:16 PM

Lasa elena alina, ca dupa sarbatori facem un grup mare de tot.Zic eu care tocmai am scris o reteta de cozonaci pe care o fac de Craciun.
[addsig]
ANCUTA

#24 Sandra

Sandra

Bucataras

• Membri
  • 68 posturi

Postat 19 December 2002 - 12:03 AM

Elena Alina,nu te descuraja! incearca una din solutile de pe forum si sigur vei reusi.Eu am fost in aceeasi situatie ca si tine,cind ma priveam in oglinda disperam de felul in care aratam si imi aduceam aminte de vremurile bune cind eram supla 1,67 inaltime iar greutatea de 53 kg.Dar intr-o buna zi am avut puterea de-a spune NU dulciurilor si mincarii exesive,binenteles perioada de tranzitie a fost groaznica dar totul s-a reglementat si am reusit.Sinceritatea in privinta destainuirii tale m-a impresionat sint convinsa ca esti o persoana puternica cu multa vointa care va triumfa,toate cele bune Sandra.

#25 eli

eli

Captain Cook

• Membri
  • 221 posturi

Postat 19 December 2002 - 07:35 AM

am citit cateva din mesajele tale, sandra, si pot sa zic ca mi-ai dat din nou sperante! de mai multe luni incerc sa slabesc, dar de fiecare data am esuat. voi incerca reteta ta. multumesc!

#26 elena alina

elena alina

Captain Cook

• Membri
  • 466 posturi

Postat 19 December 2002 - 10:28 AM

Ancuta, asa sa facem, dupa sarbatori toata lumea la slabit........facem si concurs "cine slabeste mai mult" ? hihihihi
Sandra sarumana pentru incurajari

#27 ANCUTA

ANCUTA

Master of disaster

• Membri
  • 2915 posturi

Postat 19 December 2002 - 03:37 PM

Elena alina, tu nu poti participa la concurs numai daca ii faci interdictie tatalui tau sa mai faca de mincare, altfel nu te vad bine la concurs.
[addsig]
ANCUTA

#28 Gabitza

Gabitza

Musafir :)

• Membri
  • 952 posturi

Postat 19 December 2002 - 04:19 PM

Ma inscriu si eu la concurs. Am avut Christmas party la servici azi, si sint deja plina de bunatatzuri...Si de-abia au inceput sarbatorile...
Ma fac ca nu vad, pina dupa sarbatori, ca toate astea se depun din greu....Dupa aceea, mai vedem
"Live well, laugh often, love much"

#29 luciana

luciana

micro Bucatar

• Membri
  • 18 posturi

Postat 22 December 2002 - 12:54 AM

Fetelor,ce am uitat sa va spun,eu nu am oglinda in casa (doar cea de la baie) dar nu ma pot urca nici pe scaun sa ma uit la "pernite" ca daca nu-i convine kg mele si se dezmembreaza?

#30 ANCUTA

ANCUTA

Master of disaster

• Membri
  • 2915 posturi

Postat 22 December 2002 - 04:36 PM

Da, si de cite ori prinzi undeva o oglinda mare te rasfeti in ea? tin minte ce dragi imi erau oglinzile din lifturi si magazine, cind nu aveam o oglinda mare prin apartamente.In Israel nu am avut nici macar una mica in baie, asa ca ieseam in casa scarilor unde era una imensa, plus in lift, plus la parter.
[addsig]
ANCUTA

#31 elena alina

elena alina

Captain Cook

• Membri
  • 466 posturi

Postat 23 December 2002 - 09:09 AM

hihihi Ancuta pe la sfarsitul lui ianuarie ma mut in casa mea, fara tata.....atunci sa vezi cura de slabire, cine-i mai face fetei toate mofturile? ea? nuuuuu, prefera sa doarma daca are timp liber, sotul? sa pape la mamicuta lui aia buna si "acra" (ca sa vezi mai lui ii face cadou de craciun si "mie" imi da doua perne, da dupa ce ma mut la casa mea, scarba, parca nu putea sa-mi ia si ea o crema de doi lei,simteam ca e cadou pt mine.... cat despre perne poate sa si le bage unde vrea, nici nu le iau de la ea, nu imi trebuie, eu am din puf facute de bunica).

#32 elena alina

elena alina

Captain Cook

• Membri
  • 466 posturi

Postat 23 December 2002 - 09:13 AM

a, uitasem de mos nicolae lui fiisu i-a fakut cadou, normal, ceva de imbracat, iar mie carlige de rufe......... si atunci am zis ca o ciocolata era mult mai potrivita, voi ce ziceti? cum se trateaza o astfel de soacra? de craciun am de gand sa-i fak cadou, desi nu merita nimik, un lucru total nefolositor, pentru casa, eventual bucatarie, eventual un set de farfurii hidoase, grosolane....... macar sa simta

#33 oana

oana

Bucataras

• Membri
  • 58 posturi

Postat 23 December 2002 - 09:41 AM

Salut!N-am rezistat sa nu-ti scriu .

Pe 2002-12-23 09:13, elena a scris:
cum se trateaza o astfel de soacra? de craciun am de gand sa-i fak cadou, desi nu merita nimik, un lucru total nefolositor, pentru casa, eventual bucatarie, eventual un set de farfurii hidoase, grosolane....... macar sa simta smile.gif

Eu,in locul tau,nu i-as lua farfurii,fie ele si grosolane.Tot le poate folosi.I-as lua un bibelou hidos,:un tap de exemplu,un iepuras cu pufulet stii tu,d 'alea de se gaseau pe timpuri.Sau i-as lua o carte(sunt o multime acum)gen"Cum sa fii o soacra buna"smile.gif
Sa ne spui ce i-ai luat pana la urma.Sunt tare curioasa.Carlige de rufe?Nu-i normala.

#34 elena alina

elena alina

Captain Cook

• Membri
  • 466 posturi

Postat 23 December 2002 - 10:36 AM

oana, sa stii ca iepurasul cu puf nu ar fi cine stie ce pentru ea......l-ar expune , da ideea cu cartea mi se pare geniala, numai ca nu am vazut o astfel de carte...... macar ceva sa se "apropie" .......

#35 oana

oana

Bucataras

• Membri
  • 58 posturi

Postat 23 December 2002 - 11:44 AM

Cred ca numai noi doua mai suntem pe forum.Eu sunt la servici,dar n-am nici un chef de lucru.Se vede,nu?
Zici ca n-ai vazut carti din astea?Nu stiu unde stai,dar daca esti in Romania,sigur ai o librarie cu carti de la Humanitas sau Teora.La mine sunt pline librariile cu carti de genul:
-Femeia la 40 ani(ai putea sa-i iei si una de asta,dar femeia dupa 80 ani:)ca sa se simta prost)
-Cum sa fii un manager mai bun
-Cum sa-ti cresti copilul etc.
Da 'de ce naiba se poarta asa cu tine?

#36 Gabitza

Gabitza

Musafir :)

• Membri
  • 952 posturi

Postat 23 December 2002 - 12:01 PM

Mai sint si eu pe aici, ultima zi inainte de concediu...Credeti ca mai lucreza cineva astazi ceva? Eu stau si ma uit pe geam cum ninge, astept sa iau salariul si sa plec. Si urmaresc ce se mai scrie pe forum, dar e slaba miscarea.
"Live well, laugh often, love much"

#37 elena alina

elena alina

Captain Cook

• Membri
  • 466 posturi

Postat 23 December 2002 - 01:40 PM

si eu ca voi la servici, nici eu nu am chef de nik, da nu am avut cum sa trag chiulul, adika am cam muncit.
Oana iti zic eu ce are cu mine........e geloasa, mi-a declarat asta odata in fata, in gluma cica hihihihi, i-am luat puiul de sub fusta, pui care pana la 24 de ani nu avusese nici o femeie in preajma in afara de masa...... si in plus eu sunt naspa.....ma distrez cu prietenii, fumez, iti dai seama ......

#38 Sandra

Sandra

Bucataras

• Membri
  • 68 posturi

Postat 23 December 2002 - 04:17 PM

Elena Alina am citit mesajele tale si crede-ma ca o femeie ca soacra ta nu merita prea multe sacrificii,eu te sfatui sa o lasi in slava domnului si sa o ignori total.Tu te intelegi bine cu iubitul tau?daca da nu incerca sa-i scoti ochii lui daca ea are are o asa aleasa educatie,zau ar fi pacat sa va despartiti pe seama nesimtirii ei.Apropo, prin Romania nu se mai gaseste sorici de porc?De ce nu cumperi o fisie de soric cu par pirlit pe el invelit, cochet in staniol auriu si sa-l faci cadou ei?Auzi draga cirlige de rufe ........cit rafinament inbinat cu uzul si utilul ha,ha,ha Sarbatori Fericite si nu minca prea mult soric ............Sandra

#39 Ianculescu

Ianculescu

micro Bucatar

• Membri
  • 5 posturi

Postat 23 December 2002 - 10:31 PM

Pe 2002-12-23 09:13, elena a scris:
a, uitasem de mos nicolae lui fiisu i-a fakut cadou, normal, ceva de imbracat, iar mie carlige de rufe......... si atunci am zis ca o ciocolata era mult mai potrivita, voi ce ziceti? cum se trateaza o astfel de soacra? de craciun am de gand sa-i fak cadou, desi nu merita nimik, un lucru total nefolositor, pentru casa, eventual bucatarie, eventual un set de farfurii hidoase, grosolane....... macar sa simta

Eu nu sint soacra , nici macar copii nu am dar vreau sa iti spun si punctul meu de vedere pentru ca eu sint neutra si poate mai obiectiva .
Soacra ta crede probabil ca ti-a facut mare placere oferindu-ti ceva util . Ca n-a prea nimerit-o , e partea a doua . Intentia conteaza !...Multe soacre nu fac nici un cadou nurorilor...Ea ar fi foarte fericita daca ar primi tot ceva util si mai bine fa-i pe plac decit sa o " taxezi " pentru insatisfactia pe care ti-a produs-o . La urma urmei , ce cadou mai frumos vrei din partea ei decit cel pe care ti l-a facut deja : sotiorul .
Te rog sa nu o iei ca pe o mustrare ( desi , intr-un fel , cam asta este ) dar am observat din vasta mea experienta ( eh...) ca e tare bine sa ai relatii bune cu soacra si cred ca e o dovada de inteligenta sa stii cum sa o manipulezi in avantajul tau ( ce urit suna asta ! ). Incearca sa te detasezi de micile frecusuri si meschinarii zilnice si sa ai o atitudine superioara , de toleranta .
E o vorba care imi place mie : " unde-i dragoste putina , usor de catat pricina...".
Acuma chiar sa o iubesti pe soacra poate ca nu o sa poti dar macar nu cata pricina !

#40 elena alina

elena alina

Captain Cook

• Membri
  • 466 posturi

Postat 24 December 2002 - 08:21 AM

sandra...... soric? hihihi are destul...

Ianculescu daca nu mentionai eram sigura ca esti soacra, ai si tu dreptate, dar poti ajunge si la limita, ete na ca eu am cam ajuns cu soacra...... cu sotul ma impac forte bine si in 99,99% din cazuri cand ne-am ciondanit motivul a fost acelasi......fam. lui

Răspunde la acest topic

0 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi