Sari la conținut

Poză

Am slabit 20kg

47 răspunsuri la acest topic

#41 Ianculescu

Ianculescu

micro Bucatar

• Membri
  • 5 posturi

Postat 24 December 2002 - 10:05 PM

Pe 2002-12-24 08:21, elena a scris:

sandra...... soric? hihihi are destul...

Ianculescu daca nu mentionai eram sigura ca esti soacra, ai si tu dreptate, dar poti ajunge si la limita, ete na ca eu am cam ajuns cu soacra...... cu sotul ma impac forte bine si in 99,99% din cazuri cand ne-am ciondanit motivul a fost acelasi......fam. lui

Scuza-ma , nu ma pot abtine sa-ti dau sfaturi pretioase ! Nici nu stii cit de bine te inteleg cind spui ca ai ajuns la limita dar am vazut de multe ori ce efect distructiv are genul acesta de dispute soacra-nora...Chiar daca nu este evident sotul tau are adinc intiparite in sistem principii proprii mamei lui si daca te ambitionezi sa ii demonstrezi ca ea nu are dreptate risti sa il faci sa realizeze ca ii esti straina si nu aveti prea multe in comun . E mai bine sa accepti sotul asa cum este si sa nu te obosesti prea mult ca sa il transformi . Soacra vine la pachet cu sotul si , repet , e o dovada de inteligenta sa stii cum sa o tragi de partea ta .
Iti imaginezi cum ar fi daca sotul s-ar lega mereu de chestii care nu ii plac la tatal tau ?
Daca nu l-ai vazut , iti recomand un film care mi-a placut foarte mult , nu neaparat legat de soacre dar foarte instructiv in legatura cu modul in care pot evolua lucrurile intre doi soti care se iubesc cu pasiune : War of two Roses ( titlul s-ar putea sa nu fie intocmai dar stiu sigur ca era cu Kathleen Turner si Michael Douglas )
Sper sa nu te superi ca m-am bagat si eu in discutie , intentiile au fost bune ...

#42 luciana

luciana

micro Bucatar

• Membri
  • 18 posturi

Postat 04 January 2003 - 12:19 PM

Buna,fetelor s-au terminat sarbatorile,cine incepe o cura de slabit cu mine?Primul pas:trebuie sa-mi cumpar oglinda mare;al doilea:un abonament la o sala de fitness;al treilea:adio dulciuri.

#43 luciana

luciana

micro Bucatar

• Membri
  • 18 posturi

Postat 04 January 2003 - 12:35 PM

Ancuta, cand prindeam o oglinda mare nu conta unde(magazin,vitrina,lift)stateam cam 15 min sa ma privesc,apoi ma minunam de proportii dupa care, cand ajungeam mancam....fara sa ma stresez prea mult.

#44 luciana

luciana

micro Bucatar

• Membri
  • 18 posturi

Postat 04 January 2003 - 12:37 PM

Pardon,cand ajungeam acasa (am uitat)

#45 kamer

kamer

micro Bucatar

• Membri
  • 2 posturi

Postat 18 January 2003 - 11:20 PM

buna fetleor!stiu ca va simtiti datoare sa incercati toate retetele...le-am incercat si eu si am dat rezultate pe moment dar apoi,treptat am pus la loc. cred ca regimurile de scurta durata si cu multe kg. pierdute nu sunt o solutie.poate pe moment.
sunt intr-o tare unde mancare este mult mai calorica de cat in tara si totusi tb. sa slabesc.si de 2 sapt. merg la sala si pot sa spun ca am vazut rezultate.de macat am invata sa renunt.si totusi din cat in cad mananc ceva duce.asa ca incercati sa faceti sport..adica sa gasiti o sala. stiu ca o sa ziceti ca nu aveti timp si va este greu dar eu lucrez 6 zile pe sapt. de la 10dim. la 11 seara si totusi merg...nimic nu este usor si daca vreti veti reusi...
multa bafta la toate si ne mai auzim...

#46 Moni

Moni

Bucataras

• Membri
  • 165 posturi

Postat 20 January 2003 - 11:40 AM

Omul invizibil
vorbeste cu webmasterul sa faca ceva pt tine, sa-ti dea un nume , o istorie

#47 charisma

charisma

micro Bucatar

• Membri
  • 28 posturi

Postat 20 January 2003 - 02:11 PM

Buna fetelor,
Colega mea de birou a slabit vreo 20 de kg. in vreo 3-4 luni deci daca doriti sa aflati cum .... nu trebuie decat sa nu mai mancati dupa 7 seara si sa incercati sa mancati cam asa:

1. Carne vita, pasare, peste slab (fiarta sau gratar)- 150 gr. /zi

2. Salam de vara sau sunca slaba 100 gr./zi

3. Lapte de vaca semidegresat sau iaurt sau lapte acru -400-500 ml./zi

4. 4 oua pe saptamana, fierte sau ochiuri romanesti

5. Branza de vaci sau branza telemea de vaci sau branza topita 50 gr./zi

6. Zarzavaturi, legume crude aprox. 500 gr./zi din care cartofi 50 gr.
(ardei gras, ceapa, ciuperci, conopida, dovlecei, fasole verde, gulii, ridichi, urzici, spanac, loboda, morcovi, varza, telina)

7. Fructe (grepfruit, portocale, mandarine, pepene verde, cirese, visine, zarzare, caise, capsuni, mere)

8. Paine 50 gr./zi ( i chifla) sau 100 gr. mamaliguta

9. Grasimi : unt 10 gr. /zi
ulei 30 gr./zi

10. Suc de fructe si compoturi indulcite cu zaharina 500 - 700 ml/zi

Eu zic ca nu e greu deloc si nici nu faci foamea.

In speranta ca vom auzi de mari succese, BAFTA!!!!

#48 Felicia_Paraschivescu

Felicia_Paraschivescu

micro Bucatar

• Membri
  • 1 posturi

Postat 04 March 2020 - 07:38 PM

In urma cu mai bine de 10 luni am dat nastere unui baietel minunat, insa am luat pe timpul sarcinii, cum era si normal, peste 20 de kilograme. Am incercat dupa nastere fel de fel de metode, diete, cam toate cu efect aproape de ZERO. In urma cu 5 luni am gasit ceva nou pe piata romaneasca, pe baza de lapte, defapt este un lapte, dar mai special. Conclucia este ca am reusit sa slabesc aproape 15 kilograme, ceeea ce nu este rau deloc. O sa continui dieta pana ajung la kilogramele de dinainte de a ramane insarcinata. 

Numai bine si Doamne ajuta!

Va pup. Felicia

Răspunde la acest topic

1 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi