Sari la conținut

Poză

Si eu slabesc: 17 kg

29 răspunsuri la acest topic

#21 Ral

Ral

micro Bucatar

• Membri
  • 21 posturi

Postat 15 March 2004 - 07:35 PM

Hm.. Tea, nu renunta! De azi am inceput si eu regimul disociat... sper sa il tin pe termen lung, desi acum am o tzinta ff. urgenta: ziua de joi, cand trebuie sa ma duc la un eveniment f important.
Stiu ca in 3-4 zile nu am sa fac mare lucru dar... sunt optimista. Ce rost are sa fim grase si sa ne plangem toata ziua de mila daca noi CHIAR PUTEM schimba asta?
Si eu am cam aceleasi masuri cu tine.. asa ca... gata, capu` sus si impreuna.. inainte!
[addsig]

#22 Tea

Tea

micro Bucatar

• Membri
  • 17 posturi

Postat 17 March 2004 - 12:50 PM

Heheheh
Mercic Ral, am luat-o de la capat si de luni am respectat regimul, dar nu m-am mai suit pe cintar, luni o sa ma sui iarasi, dar mi-a revenit increderea in mine....
Bafta si tie pt joi....

#23 Ral

Ral

micro Bucatar

• Membri
  • 21 posturi

Postat 19 March 2004 - 03:51 AM

tocmai am venit de la petrecere. normal ca am mancat exagerat .. si carnita, si prajiturele, si sampanie, si de toate. dar nu imi pare rau, am dansat o multime plus ca daca o iau maine de la capat o sa treaca aproape neobservat.

mai rau e ca s-a intamplat ceva mai naspa.. dar am scris deja despre asta la rubrica "stiati ca.." a forumului.

pe curand si... sa ne vedem la vara in costum de baie si sa exclamam "vaai, ce misto arati!"

[ acest mesaj a fost modificat de : ral de 2004-03-19 03:52 ]

#24 Tea

Tea

micro Bucatar

• Membri
  • 17 posturi

Postat 19 March 2004 - 10:05 AM

ral,
bine ca te-ai simtit ok si ca nu te simti aiurea ca ai mincat, acum doar trebuie sa continui regimul.
am citit ce ai scris la stiati ca....este o situatie dificila, dar consider ca daca raspunde o voce dificila, macar de 2-3 ori, o sa se mai calmeze.... nu am avut probleme, cind s-a luat un sef de mine, pt ca sunt genul mai dur, si i-am taiat "macaroana" din prima...cu glume ...dar sper sa rezolvi situatia asta incordata ok pt tine.

#25 Tea

Tea

micro Bucatar

• Membri
  • 17 posturi

Postat 19 March 2004 - 10:06 AM

ehhh...am vrut sa spun o voce de barbat, nu dificila

#26 diet obsesion

diet obsesion

micro Bucatar

• Membri
  • 32 posturi

Postat 23 March 2004 - 12:19 PM

fetelor, eu ajung acasa dupa 7 jumate ...nu mananc nimic toata ziua, iar seara mananc pe la 8, 8 jumate o salata de cruditati (morcov ras cu castraveti, ardei, salata, rosie..) credeti ca ma ingrasa?

#27 Tea

Tea

micro Bucatar

• Membri
  • 17 posturi

Postat 26 March 2004 - 05:57 PM

hello

cred ca tine de organism, dar nu este indicat nici pt corp sa maninci doar seara...ar fi bine sa incerci sa maninci si dimineata, este mult mai sanatos...
ar trebui sa vezi cum variaza kg....
la mine, dupa ce 5 zile amm mincat tot felul de prostii...au variat cu un kg in sus, dar m-am reambitionat, si dupa 2 zile l-am parasit...
dar ma simt asa , putin descurajata si ma doare si stomacul, cred ca mai mult de --i ca nu am ambitie decit ca nu prea maninc....si cind vad mincarea, parca nu as minca-o si m-as intoarce la pateuri, ciocolati si restul lucrurilor, zicindu-mi ca oricum sunt o grasa urita si obosita....(
dar, deocamdata nu m-am intors ( cu exceptia celor 4-5 zile in care de fapt am mincat sandwich-uri pt ca nu am fost in bucuresti ) si sper sa treaca perioada asta...deocamdata, dupa aproape 4 saptamini de regim, ma pot lauda cu exact 5 kg date jos. de fapt cred ca sunt vreo 5,5 kg. nu este rau....daca ar fi si luna urmatoare la fel, as fi foarte fericita....dar sa fie odata...

#28 monika

monika

micro Bucatar

• Membri
  • 1 posturi

Postat 03 April 2004 - 04:13 PM

buna, grasutelor!:)ma primiti si pe mine in clubul vostru?hm?:(yo sunt tare necajita!am 1.64si 70 de kg ,ditamai .......si as vrea sa slabesc 15 kg in 3 luni.e posibil oare?offffff........nuj ce sa ma mai fac.....cred ca o sa mor si nu o sa mai revin la kg de alta data.aveam 55kh inainte de a ma marita! fetelor astept un rapuns !

#29 Andrusca

Andrusca

micro Bucatar

• Membri
  • 26 posturi

Postat 03 April 2004 - 07:04 PM

nici nu realizati ce greseala imensa faceti mancand doar o data si culmea aia si masa de seara, cand am urmat sfatul lui alex de manca din 2 in 2 ore sub forma de gustari echilibrate nutritiv si sa fac cum trebuie antrenamentul cardiovascular, totul s-a schimbat, rezultatele apar parca dupa fiecare zi, cea mai mare nebuna eu am fost cu prostii si prostii de regimuri de doi bani, in a manca aia o zi intreaga, in a manca o salata iar o zi intreaga pana cand am inteles cu adevarat cum stau lucrurile, ce o fi asa de greu? alergati la greu minim 50 minute intens cu pauza de 2 minute la fiecare 10 minute cum am facut eu pe zi in fiecare zi si o sa le ia naiba de prostii si de regimuri care totdeauna stagneaza si nu dau rezultate, cum bine spunea alex cantitatea de hormoni tiroidieni scade vertiginos cand apare infometare din asta nebuneasca(cum o faceam eu inainte), daca nu ma credeti tineti un astfel de regim 2 saptamani dupa care faceti-va un test de tiroida si o sa aveti o surpriza mare.....unele fete imi spun si ce daca scade? ei bine cand scade poti sa mananci o frunza de salata o zi intreaga cum faceam eu si tot sa te ingrasi. asa ca sa terminam zic eu cu metode din astea ieftine si demodate si sa trecem la treaba. eu deja am trecut si rezultatele au fost incredibile. ps: am testat peste 15 regimuri pompuase si unele facute de super doctori nu stiu cum si nu a tinut nici unul decat prima saptamana cand am inteles acum cum pleca multa apa din corp. nu funtionau niciodata pentru ca nu pot fi transformate intr-un mod de viata permanent la un moment dat renunti la ele si atunci e si mai rau, pe cand un alergat seara si mese echilibrate, normale de mai multe ori pe zi pot fi un regim de viata.

#30 Costin Elena

Costin Elena

micro Bucatar

• Membri
  • 2 posturi

Postat 13 April 2019 - 01:38 PM

buna.ma primiti si pe mine in grup?

Răspunde la acest topic

1 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi