Sari la conținut

Poză

Dieta fara alte vrajeli, 5 kg/saptamana

2511 răspunsuri la acest topic

#2501 FloriPislan

FloriPislan

micro Bucatar

• Membri
  • 2 posturi

Postat 13 April 2016 - 10:25 PM

Buna, Pocahontas! :)
Eu tocmai m-am apucat de regimul descri de tine, au trecut deja 2 zile si ma intrebam daca pot bea cafea dimineata sau in timpul zilei, in conditiile in care respect intocmai meniul dat de tine.
Iti multumesc anticipat si promit sa-ti spun la final care a fost efectul. Sper din suflet sa mearga!
O seara frumoasa! :*

#2502 Pesi

Pesi

Master of disaster

• Membri
  • 22022 posturi

Postat 14 April 2016 - 05:50 AM

Buna Flori :floare:

Poca nu mai intra pe forum , dar da, poti bea cafea, nu dauneaza

Spor  :floare:

#2503 FloriPislan

FloriPislan

micro Bucatar

• Membri
  • 2 posturi

Postat 14 April 2016 - 08:00 PM

Multumesc mult, Pesi!floare.gif

Ai tinut si tu aceasta dieta? A functionat la tine?

#2504 Pesi

Pesi

Master of disaster

• Membri
  • 22022 posturi

Postat 15 April 2016 - 03:15 PM

Am incercat dar nu am reusit :( Mi se pare prea restrictiva in alimente si ... de asta

#2505 DANIELAGANEA

DANIELAGANEA

micro Bucatar

• Membri
  • 3 posturi

Postat 20 May 2016 - 10:10 AM

Eu sunt o gurmanda si cu greu pot duce o dieta pana ala capat,dar am descoperit una de curand de pe un sait "dieta 2000 de calorii",asa se numeste  eu am reusit sa slabesc 3 kg in doua saptamani

#2506 LadyC

LadyC

micro Bucatar

• Membri
  • 1 posturi

Postat 04 April 2017 - 09:20 AM

Buna
Am găsit dieta acum.... aaa am uitat sa ma prezint... Am 1,61 înălțime, 58,3kg și 38 ani și 2 copii. Pana acum 2 ani, am avut 47 de kg (greutate pe care am menținut-o de la 14 ani, fără dificultăți). Acum 2 ani, din cauza unui divorț urat, am slăbit 7 kg, eram un schelet ambulant.... am dori sa pun cele 7 kg înapoi, numai ca am pus 18...... in fine.... azi e a doua zi de dieta, ieri am mâncat numai cartofi și..... surpriza azi aveam mai puțin 1,1 kg....

#2507 Raluka Cristina Ponoran

Raluka Cristina Ponoran

micro Bucatar

• Membri
  • 1 posturi

Postat 31 August 2017 - 12:19 PM

Buna eu am inceput de luni si sunt usor dezamăgită ieri ma am urcat le cântar si nu a fost nici un rezultat

Luni am mâncat 2 cartofi fiert marti 2 bucăți de muschi de pui fiert si ieri 2 grefe
oare dc ??????😢😢😢😢😢😢dimineata beau o cana de cafea dar fara zahar la țigară si apoi apa

#2508 Dana_Tudoric?

Dana_Tudoric?

micro Bucatar

• Membri
  • 1 posturi

Postat 01 February 2018 - 04:11 PM

Buna fetelor sunt noua pe forum dar va urmăresc de foarte mult timp.Felicitari tuturor celor care au slăbit și celor care doar au încercat.Am si eu o întrebare : toate sunteți nefumatoare???😣

#2509 DuleaNina

DuleaNina

micro Bucatar

• Membri
  • 2 posturi

Postat 31 May 2019 - 08:28 AM

Buna fetelor sunt noua pe forum, dar am citit aproape tot. Imi pare sincer rau ca Pocahontas nu mai intra, era cea care te sustinea neconditionat ridicandu-ti moralul si treceai peste zilele de dieta mult mai usor. 

Eu am inceput regimul de 5 zile, deci sunt in ziua de peste. De dimineata m-am cantarit si am dat jos 4 kg. Sunt foarte multumita si sper sa mai dau jos 1.5kg pana la sfarsit.

Am tinut dieta , fara nici o alta abatere.

em_new_23.gif tuturor.

#2510 DuleaNina

DuleaNina

micro Bucatar

• Membri
  • 2 posturi

Postat 03 June 2019 - 08:39 AM

Buna............ Cred ca sunt singura pe aici dar poate mai intra cineva si vrea totusi sa mai citeasca pareri noi.

Revin cu ultimele noutati de dupa dieta. Pot spune ca am respectat absolut la mm dieta si iata-ma dupa o saptamana cu 5 KG mai putin.

Concluzie : cu seriozitate, curaj si ambitie, poti sa  faci o schimbare in viata ta.

PS- Cea mai grea zi a fost cea cu cartofi (prima zi)-pentru mine

Grapefruitul poate fi inlocuit cu pomelo

Totul depinde cum te intretii si dupa.( Eu m-am ingrasat in urma unei operatii-nu din cauza mancarii excesive sau nesanatoase- de aceea cred ca imi va fi usor  si dupa)

Multa bafta tuturor celor ce vor sa incerce aceasta dieta.

fericita2.gif  

#2511 RamonaLr

RamonaLr

micro Bucatar

• Membri
  • 2 posturi

Postat 26 August 2019 - 07:37 PM

Bunaa ,mai este cineva pe aici dupa atatia ani de cand s.a postat dieta minune ?
Am inceput si eu dieta de astazi , sunt la cartofi . Sunt odiosi :))

#2512 RamonaLr

RamonaLr

micro Bucatar

• Membri
  • 2 posturi

Postat 26 August 2019 - 07:48 PM

Nu imi vine sa cred !!! De dimineatA cand am inceput cura aveam 69,6 iar dupa o Zi grea ptr mine ca am mancat cartifii aia fierti fara nici un gust nu m am putut abtine si m am cantarit fiind 20:45 si eliminand o parte dim apa bauta si ma tot cantaresc de cateva minute si arata 68,4 😳! Nu imi vine a crede ca intr o zi am dat jos 1,2 sau poate 1,5 kg .. revin cu noutati . A mai incercat cineva recent dieta ?

Răspunde la acest topic

11 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 11 vizitatori, 0 utilizatori anonimi