Sari la conținut

Poză

La sezatoare ....

• Acest topic este închis
20486 răspunsuri la acest topic

#20481 hoya

hoya

Academic Chef

• Membri
  • 1418 posturi

Postat 29 December 2011 - 03:34 PM

Sa va traiasca Cris!!! Sa fie sanatos si sa va aduca de fiecare data zambete pe fata... groupwave.gif

#20482 Gasteropoda Tzushti

Gasteropoda Tzushti

Big Chef

• Membri
  • 919 posturi

Postat 29 December 2011 - 03:56 PM

Cris, felicitari!

QUOTE(adeje @ Dec 21 2011, 02:59 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Super tare, nu-l stiam. Si ai aflat distanta? Ca eu vroiam sa-l fac langa gard si la 7m de casa.

In Romania distanta minima e 60 cm de la gard.

#20483 emilika

emilika

Academic Chef

• Membri
  • 1259 posturi

Postat 29 December 2011 - 08:17 PM

Cris felicitari pentru nepotel. bebe.gif
Hoya, ce ma bucur sa te mai citesc!

#20484 sheng

sheng

Master of disaster

• Moderatori
  • 13871 posturi

Postat 30 December 2011 - 03:59 PM

Pup toate fetele cheekkiss.gif
Ce mai mesteriti ?

Eu inca ma simt ca un curcan umplut em_new_05.gif Nu mai vreau carne, nu mai vreau prajituri, vreau numai apa si ....cafea rad tare.gif

#20485 cris31

cris31

Master of disaster

• Membri
  • 3620 posturi

Postat 30 December 2011 - 06:20 PM

Gata, ne-am intors in patria mama! Am imbracat frumos juniorul si l-am dus la casa lui! Evident marea majoritate a hainutelor sant inca mari! Am uitat cat de mici pot fi nou nascutii!!
Evident e o scumpete si e foarte nostim sa vezi pe fata aia in miniatura toate sentimentele pe care le traieste. Zambeste de multe ori in somn, papa cu pofta dar evident ca are dureri mari la burtica si atunci se inroseste tot, se incrunta, strange gurita nasturas si evident tipa cat il tin puterile, apoi cand a trecut criza isi revine usor la starea de bine si zambeste din nou!

Va multumesc din nou pentru toate urarile de bine. E un sentiment usor ciudat, evident ca in primul rand e cel de implinire, copilul nostru a devenit si el parinte la randul lui, e la casa lui, cu familia lui, deci ne-am achitat de sarcini, ducem natia mai departe... pe de alta parte ne uitam unul la altul, eu si Crisu si ne pare rau ca au trecut anii peste noi, ca am imbatranit si ca totul a trecut parca prea repede si amintirile cu cei doi copii ai nostri cand erau mici parca sant din ce in ce mai indepartatate.

In alta ordine de idei tin sa va anunt ca pentru Revelion nu pregatesc mare lucru pentru ca zilele ce au trecut am fost atat de emotionata incat nu am avut putere sa ma gandesc la asa ceva si de fapt doresc ceva mai usor. O sa fac din nou niste bile de branza cu ceapa verde si verdeata invelite in straturi colorate si o sa pun alaturi si bobite de struguri, imi place combinatia asta dulce sarat, mai am caltabosi, chisca si sunca afumata, ciorbita de pui. O sa vad ce salata fac, mi-a placut ideia Melculinei cu salata verde si seminte de toate cele si o sa mai pun si ceteva fileuri de somon afumat. Friptura rece de porc si carnati afumati, sa fie acolo, pentru ca de data asta nu o sa mai avem musafiri, chiar o sa plecam noi in vizita. Dulce o sa incerc maine sa fac sumloi galusca a lui Kiken Hana pentru ca mi s-a pus mai demult pata pe ea. Daca imi place ce iese, o sa monticizez reteta si mai fac si o portie de terina cu portocale si grepfruit pentru ca am cam multe prin casa si pacat de ele.

Cam atat!

#20486 emilika

emilika

Academic Chef

• Membri
  • 1259 posturi

Postat 31 December 2011 - 06:19 PM

Un an nou cat mai bun, cu dorinte implinite si oameni buni prin preajma!
La multi ani montignutelor!

Miniaturi atașate

• peisaj_de_anul_nou_1440x900.jpg

#20487 sheng

sheng

Master of disaster

• Moderatori
  • 13871 posturi

Postat 01 January 2012 - 02:56 PM

Sezatoarea continua A I C I

4 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 4 vizitatori, 0 utilizatori anonimi