Sari la conținut

Poză

In Romania - 2010

62 răspunsuri la acest topic

#61 kismoni

kismoni

Master of disaster

• Membri
  • 6198 posturi

Postat 31 August 2010 - 07:09 PM

QUOTE(Magdulici @ Aug 28 2010, 12:23 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Drum bun înapoi spre casă, moni. smile.gif

QUOTE(blue jay @ Aug 29 2010, 03:38 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Frumoase poze Moni ! Se pare ca ati avut o vacanta ! Te pup !

QUOTE(cris31 @ Aug 29 2010, 04:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Moni sa-ti fie de bine concediul. Cred ca am fotografiat aceeasi floare. Eu pe 17 august, deci mai devreme cu cateva zile decat tine! em_new_04.gif

QUOTE(rym @ Aug 29 2010, 09:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ce coincidenta placuta. smile.gif

QUOTE(lauralaurentiu @ Aug 30 2010, 01:53 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Moni, sa va fie de bine vacanta! smile.gif Privind fotografiile imi dau seama ca nu avea cum sa va fie altfel decat foarte, foarte bine, pentru ca toate imaginile emana un aer de acasa, cu oameni dragi, atmosfera patriarhala, mancare buna si multa liniste. smile.gif

QUOTE(zoazorel @ Aug 30 2010, 12:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Moni, drum bun inapoi!
veti avea la ce sa va ganditi inca un an! pupic.gif

merci fetelor smile.gif

a trecut vacanta din Ro, ne-am incarcat bateriile cu liniste,relax si voie buna,multa ,multa smile.gif)

si foto cu un gulyas facut la ceaun smile.gif

Imagini atașate

• Immagine_1846.jpg

#62 nancymorya

nancymorya

micro Bucatar

• Membri
  • 2 posturi

Postat 24 July 2013 - 01:43 PM

Good to see your post and fruit trees. Proper maintenance of courtyard. Thanks for sharing it. Good work. :)

#63 MihaiVochin

MihaiVochin

micro Bucatar

• Membri
  • 2 posturi

Postat 21 February 2020 - 07:21 PM

În luna septembrie 2019, fiind în trecere prin Brașov, am optat pentru o noapte de cazare la Residence Hirscher, deoarece ne primea cu cățelul, un bichon havanez, și era amplasat în centru. Pentru o noapte am plătit 242 lei și am folosit vouchere de vacanță.

Ajunși la destinație, la poalele Muntelui Tâmpa, pe strada Apollonia Hirscher, o stradă destul de îngustă, am parcat mașina în fața hotelului, fiind locuri rezervate pentru oaspeții acestuia.

Am primit cheia camerei, care, fiind situată la etajul 1, am urcat pe o scară din lemn veche și am avut ceva emoții. Acestea au dispărut foarte repede.

Camera era foarte mare, cu un tavan înalt, modernă și cu un decor elegant. Lenjeria era de calitate, existau halate de baie și papuci de cameră. Baia era mare, prevăzută cu cabină de duș.

Legat de scară, am aflat că această clădire este monument istoric și nu pot înlocui scara. Dar hotelul dispune și de lift.

Chiar dacă se află doar la 200 de metri de Piața Sfatului și de Strada Republicii hotelul beneficiază de o locație liniștită, fiind ferit de gălăgie.

Micul dejun bufet, inclus în preț, a fost foarte bun, meniul zilei cu o gamă variată de produse, servit cu amabilitate într-o atmosferă plăcută. Mi-a adus aminte de micul dejun servit în Austria la Hotel-Restaurant Moser Pöchlarn.

Răspunde la acest topic

1 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi