Sari la conținut

Poză

Tenerife

32 răspunsuri la acest topic

#1 pitt4

pitt4

Pescar cu diploma !!

• Membri
  • 3927 posturi
  • Interests:pescuitul, pc, gatitul, filme...acu si foto

Postat 22 June 2008 - 12:12 PM

Deci cum deja se stie; in loc sa facem turul RO, ne-am decis sa facem anul acesta (ene-mene-muu...) Tenerife.

Este mai multe motive care erau nefavorabile turului RO, asta ca explicatie, nu trebuie s-o lungesc, mai trec ceva ani, poate, poate vom face ce am vrut initial, deci turul.

Despre Tenerife/Teneriffa(D) nu spun multe lucruri, ca nu ma pricep sa povestesc frumos cum stie Arcadia, BD, Maya sau multe alte fete de aici...
Cum spune BD, se poate cauta pe gogule, nu spun asta din lipsa de respect, dar am investit mult timp ptr. poze si asa.

Am pus poze de la hotelul nostru(curat si plin de luxul necesar..), imprejurimi, poze din Puerto de la Cruz, Santa Cruz, Masca, odata se poate vedea si virful Teide(300 mm icon_wink.gif ), Los Gigantes, de la Jungle Parc(cer scuze la fetele care nu se impaca cu zoo-urile, am incercat aici sa nu arat fiare sau sirma dupa care stau animalele, desi parca aici aveau destula libertate(....) ), am fost la "vinatoare de balene",se poate vedea intr-o poza si insula vecina "La Gomera",printre altele am descoperit(era s-o inebunesc pe sefa cu astea...) o gramada de flori, plante noi ptr. ochiul meu fotografic...

Probabil se mai va repeta cite o poza sau doua,dar la gramada asta de poze poate am mai pus cite una in plus....

Vacanta a durat 10 zile, din care am avut parte numai de vreme frumoasa. Am avut All iclusive, ce sa-i faci...asta-i neamtzu... tongue.gif
Au facut destui bani dupa mine, ca de baut nu stiu daca am baut 10 beri, eehh pe 10 zile, NU pe zi...in rest numai Schweppes.Sefa bineinteles vinul rosu al ei... Tommy si prietena ce au apucat.
Mi-au placut automatele de cafa ale lor.
De mancare nu spun decit ca a fost pe gustul meu. Si din belsug. Nu a fost plictiseala ci la f. mare alegere. Poze nu sa-u facut acolo, am vazut de doua, trei ori poate un blitz prin restaurant, dar s-au lasat oamenii repede de astea....

Precis ca am uitat o gramada de lucruri...dar puteti(daca ar fi interesant...) sa intrebati.

Ma-si bucura daca pozele sunt pe placul vostru.

Si acu repede la gratarit(bineintele pe carbuni tongue.gif ) ca altfel striga toata lumea dupa "grataragiu" ?!

Peter

Tenerife - Peter - 2008

PS. Mai Horia, dar berea asta neagra de RO se urca mai repede la cap, decit aia nemteasca!?
IMG_1508.jpg

Editat de pitt4, 22 June 2008 - 12:14 PM.

Salutari din Bavaria

#2 aliza

aliza

Master of disaster

• Membri
  • 5250 posturi
  • Interests:Calatorii, gatitul, muzica, cititul, fotografia

Postat 22 June 2008 - 12:47 PM

Pitt eu sincera sa fiu am ramas fara cuvinte, sunt superbe fotografiile .
Toate mi-au placut mult de tot, dar cele cu apusul sunt minunate rolleyes.gif

Pofta buna la gratarel smile.gif

#3 SANDI

SANDI

ETE FLEOSHC!!

• Membri
  • 6948 posturi
  • Interests:......................

Postat 22 June 2008 - 01:40 PM

Pitt am innebunit, am vazut toate pozele nu numai din Tenerife ....Superbe!!

#4 diamond

diamond

abcd...urs!

• Membri
  • 4041 posturi

Postat 22 June 2008 - 05:16 PM

pitt, le-am descarcat in calculator!!!

nu mai am cuvinte, coltz de rai nu alta!!!

#5 Pocahontas

Pocahontas

in coltzul advers

• Membri de onoare
  • 24480 posturi
  • Interests:alea alea

Postat 23 June 2008 - 12:44 AM

vazut toate pozele, foarte frumos Tenerife, tre' s-ajung si io acolo. Te-ai distrat pitt, norocosule smile.gif

#6 Anomiss

Anomiss

Master of disaster

• Membri
  • 4368 posturi

Postat 23 June 2008 - 10:17 AM

QUOTE(pitt4 @ Jun 22 2008, 01:12 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ma-si bucura daca pozele sunt pe placul vostru.

Pitt, multumesc din suflet, cat m-am uitat la poze m-am mai relaxat un pic, am evadat din Bucurestiul asta incins..preferata mea e poza cu cei doi indragostiti , sarutandu-se pe banca la apus. nu prea mi-a placut cum arata plajele acolo..imi imaginam plaje mai frumoase insa vegetatia e superba, atatea flori frumoase, colorate te invita sa le pozezi. multumesc inca odata
Un prieten adevarat iti intinde o mana si iti atinge sufletul!

#7 BD

BD

Master of disaster

• Culinareasa lunii
  • 14857 posturi

Postat 23 June 2008 - 10:43 AM

CITAT(Pocahontas @ Jun 23 2008, 01:44 AM) <{POST_SNAPBACK}>
vazut toate pozele, foarte frumos Tenerife, tre' s-ajung si io acolo. Te-ai distrat pitt, norocosule smile.gif

Vezi daca ai preteni in germania zi-le sa iti ia de acolo bilete, all inclusive din nemtzia e mai ieftin decat economicul la noi (Nush de ce dar asa stau lucrurile).

Pitt, fara comentarii, superbe pozele (nu ca stii tu sa faci poze, noroc cu natura ca te-a ajutat tongue.gif pupic.gif )

edit: vulturul (vulturii) cu capul alb unde era? la zoo sau pe strada la o bere?

Editat de BD, 23 June 2008 - 10:46 AM.

Ale mele

şi când plâng eu râd

#8 raluca_teodora

raluca_teodora

Academic Chef

• Membri
  • 1049 posturi

Postat 23 June 2008 - 01:45 PM

Peter... notworthy.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
Poze de catalog!
Cate flori frumoase, si le-ai observat pe toate cool.gif . Eu nu inteleg cum ai ajuns asa de aproape de animalul ala fioros (leopard era?) si ma tot gandesc cat ai stat la panda sa surprinzi soparla aia chiar cand scoate limba sa apuce prada. Si in pestera aia ce era? Cadavru, mumie?

O mare parte din poze sunt compozitii excelente, poze-scoala!!

#9 Maya

Maya

Dulcinea del Toboso

• Membri de onoare
  • 23459 posturi

Postat 23 June 2008 - 02:57 PM

Superbe imagini,natura superba,pisici frumoase!Poza mea preferata e Calla..stiu ca e "interesant",ca din atîta mare de culori,sa alegi chiar Calla,dar pentru ochiometria mea,e o fotografie suerba! smile.gif

#10 Lapona

Lapona

Cu ursii albi

• Membri
  • 6054 posturi
  • Interests:Ceea ce se intampla si...de ce se intampla :)

Postat 23 June 2008 - 03:31 PM

Bine ati revenit din vacanta si sa va fie de bine!

Pozele sunt evident cat se poate de reusite, insa preferata mea e cea cu ghepardul, magnific! Si cea cu cascada, foarte bine sugerata curgerea, minunat!

Tu esti cel cu teleobiectivoiul ala care nu se mai termina??

Editat de Lapona Enigel, 23 June 2008 - 03:35 PM.

.................................
În ţări de gheaţă urgisită,
Pe-acelaşi timp trăia cu el,
Laponă mică, liniştită,
Cu piei, pre nume Enigel.
..................................
Că dacă-n iarnă sunt făcută,
Şi ursul alb mi-e vărul drept,
Din umbra deasă, desfăcută,
Mă-nchin la soarele-nţelept.
.......................................

1. Day A.H. - only theories? Explore more at http://channel.natio...th-pole-shift-1 about the After Humans Era.

#11 pitt4

pitt4

Pescar cu diploma !!

• Membri
  • 3927 posturi

Postat 23 June 2008 - 10:23 PM

QUOTE(aliza @ Jun 22 2008, 12:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Pitt eu sincera sa fiu am ramas fara cuvinte, sunt superbe fotografiile .
Toate mi-au placut mult de tot, dar cele cu apusul sunt minunate Pofta buna la gratarel

Aliza, vesnic dragutza foc. Merci . floare.gif

QUOTE(SANDI @ Jun 22 2008, 01:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Pitt am innebunit, am vazut toate pozele nu numai din Tenerife ....Superbe!!

Sandi, eu nu o sa platesc spitalizarea...da imi place daca ti-au placut chiar asa mult. floare.gif

QUOTE(diamond_girl @ Jun 22 2008, 05:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>
pitt, le-am descarcat in calculator!!!

nu mai am cuvinte, coltz de rai nu alta!!!

Of, am uitat sa pun copyright, ce mai ...ai avut noroc de data asta..merci mult

QUOTE(Pocahontas @ Jun 23 2008, 12:44 AM) <{POST_SNAPBACK}>

Poca merci, a fost intr-adevar f. frumos, mai ales ca am avut voie(sefa..) cu aparatul foto

QUOTE(anomiss @ Jun 23 2008, 10:17 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Pitt, multumesc din suflet, cat m-am uitat la poze m-am mai relaxat un pic, am evadat din Bucurestiul asta incins..preferata mea e poza cu cei doi indragostiti , sarutandu-se pe banca la apus. nu prea mi-a placut cum arata plajele acolo..imi imaginam plaje mai frumoase insa vegetatia e superba, atatea flori frumoase, colorate te invita sa le pozezi. multumesc inca odata

uuups, cei doi indragostiti au fost Tommy al meu si prietena...Plajele amenajate, und am fost noi au fost altfel si destul de faine. In poze se vad parca mai mult autohtonii, lor le place plaja cu pitroi di alea negre. Insula vulcanica, ce mai..? Ma bucur ca ti-au placut.

QUOTE(BD @ Jun 23 2008, 10:43 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Pitt, fara comentarii, superbe pozele (nu ca stii tu sa faci poze, noroc cu natura ca te-a ajutat :edit: vulturul (vulturii) cu capul alb unde era? la zoo sau pe strada la o bere?

Una din pozele mele preferate. Sorry ca au fost facute printr-un parc, un fel de Zoo deci. NU toate animalele au fost libere.
hello.gif floare.gif

QUOTE(raluca_teodora @ Jun 23 2008, 01:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Peter...
Poze de catalog!
Cate flori frumoase, si le-ai observat pe toate cool.gif . Eu nu inteleg cum ai ajuns asa de aproape de animalul ala fioros (leopard era?) si ma tot gandesc cat ai stat la panda sa surprinzi soparla aia chiar cand scoate limba sa apuce prada. Si in pestera aia ce era? Cadavru, mumie?

O mare parte din poze sunt compozitii excelente, poze-scoala!!

Raluca merci mult.
In pestera aceia era o mumie. Leopardul nu a fost fioros si cum spune Laponica; am un teleobiectiv care nu se mai termina blink.gif
Sopirla se tot plimba pe stinci pe linga mine. Era enervanta, mi-a scos si limba.

QUOTE(MAYA @ Jun 23 2008, 02:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Superbe imagini,natura superba,pisici frumoase!Poza mea preferata e Calla..stiu ca e "interesant",ca din atîta mare de culori,sa alegi chiar Calla,dar pentru ochiometria mea,e o fotografie suerba! smile.gif

Maya, merci, spune-mi te rog Calla, aia care este? Hai ca nu stiu, serios. huh.gif

QUOTE(Lapona Enigel @ Jun 23 2008, 03:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Bine ati revenit din vacanta si sa va fie de bine!

Pozele sunt evident cat se poate de reusite, insa preferata mea e cea cu ghepardul, magnific! Si cea cu cascada, foarte bine sugerata curgerea, minunat!
Tu esti cel cu teleobiectivoiul ala care nu se mai termina??

Lori, saru'mina. Leopardul mi-a placut si mie. Eu nu stiu, ce ai citit cu teleobiectivul, dar am unul de 300 mm. Si l-am dat de pereti in concediu.

Am uitat ceva?

Peter

Editat de pitt4, 23 June 2008 - 10:26 PM.

Salutari din Bavaria

#12 petunie

petunie

Am buburuza!!!

• Membri
  • 5929 posturi

Postat 23 June 2008 - 10:58 PM

Cred ca Maya zicea de poza cu numarul 65.Mie imi plac toate,dar toate,fara exceptii,ca de altfel tot ce am vazut pana acum la tine.

Foarte frumoase poze!!!Mi-am salvat link-ul si sper sa apuc maine sa-i arat si omului meu pozele tale.

#13 anne16

anne16

pe aici

• Membri
  • 3423 posturi

Postat 23 June 2008 - 11:55 PM

Am ramas fara cuvinte.................

Superb, totul............
fan: n_puiu si NM-tzu
" Nu cunosc alt semn al superioritatii decat bunatatea "
- Ludwig van Beethoven

#14 maria ramona

maria ramona

Captain Cook

• Membri
  • 315 posturi

Postat 24 June 2008 - 08:12 AM

Pitt am cazut in admiratie ca de fiecare data cand vad fotografii facute de tine. Esti un om deosebit si unul dintre putinii norocosi care vad si pot surprinde si pentru ceilalti superlativul si emotia...

am tresarit cand am vazut ghepardul, parca era linga mine
floare.gif

#15 cmlr

cmlr

femeie ambitioasa

• Membri
  • 2807 posturi

Postat 24 June 2008 - 09:34 AM

Pitt, ce minunati au putut sa vada ochii tai, super faine pozele, m-am servit si eu cu o poza, am pus-o pe desktop...thx! smile.gif
Miha

#16 Maya

Maya

Dulcinea del Toboso

• Membri de onoare
  • 23459 posturi

Postat 24 June 2008 - 07:22 PM

hai mah Peter! ÃŽntreab-o pe sefa,ca ea stie sigur care din toate florile alea e Calla tongue.gif
(aia alba,ce seamana cu un cornet cu tzutzurushca pe mijloc biggrin.gif )

Deci serios,toate-s frumoase,dar aia mi-a intrat la sufletel.Ador întunecatele:D
foto nr . 65

#17 arcadia

arcadia

Master of disaster

• Membri
  • 1917 posturi

Postat 24 June 2008 - 08:14 PM

profesore, minunata excursie, minunate poze, daca stiam ca meri in tenerife, te rugam sa-mi aduci lantana alba. caut de cand eram tanara! tongue.gif

despre floarea asta e vorba, ca sa nu te bag si io in ceata, ca Maya cu calla ei. (de fapt cala ta, draga ei... biggrin.gif )

lantana.JPG

felicitari, again! smile.gif
Normalul e o conventie si nimic mai mult.

#18 pitt4

pitt4

Pescar cu diploma !!

• Membri
  • 3927 posturi

Postat 24 June 2008 - 09:53 PM

QUOTE(petunie @ Jun 23 2008, 10:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Cred ca Maya zicea de poza cu numarul 65.Mie imi plac toate,dar toate,fara exceptii,ca de altfel tot ce am vazut pana acum la tine.

Foarte frumoase poze!!!Mi-am salvat link-ul si sper sa apuc maine sa-i arat si omului meu pozele tale.

Mai Petunie, mai....mai traiesti? Care-i treaba? A fost si Horia cu sotia din RO. Nu suntem noi in stare?
Am numarat la poze de mi-o venit rau. Odata mi-au iesit 39, odata 128, pina ce Arcadia mi-a dat cu boata in cap sa-mi spuna care este Calla!

QUOTE(maria ramona @ Jun 24 2008, 08:12 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Pitt am cazut in admiratie ca de fiecare data cand vad fotografii facute de tine. Esti un om deosebit si unul dintre putinii norocosi care vad si pot surprinde si pentru ceilalti superlativul si emotia...
am tresarit cand am vazut ghepardul, parca era linga mine

wub.gif wub.gif wub.gif
floare.gif

QUOTE(cmlr @ Jun 24 2008, 09:34 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Pitt, ce minunati au putut sa vada ochii tai, super faine pozele, m-am servit si eu cu o poza, am pus-o pe desktop...thx!

Merci mult.
floare.gif

QUOTE(MAYA @ Jun 24 2008, 07:22 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hai mah Peter! ÃŽntreab-o pe sefa,ca ea stie sigur care din toate florile alea e Calla
(aia alba,ce seamana cu un cornet cu tzutzurushca pe mijloc )

Deci serios,toate-s frumoase,dar aia mi-a intrat la sufletel.Ador întunecatele
foto nr . 65

Este aia ce spune Arcadia?

QUOTE(arcadia @ Jun 24 2008, 08:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
profesore, minunata excursie, minunate poze, daca stiam ca meri in tenerife, te rugam sa-mi aduci lantana alba. caut de cand eram tanara! tongue.gif

despre floarea asta e vorba, ca sa nu te bag si io in ceata, ca Maya cu calla ei. (de fapt cala ta, draga ei... )

lantana.JPG

felicitari, again!

Arcadia, saru'mina. Esti o lady. Sunt in ceata acu. Lantana, Calla si alea, alea... Nebel total!

Peter

Merci Arcadia

Editat de pitt4, 24 June 2008 - 09:54 PM.

Salutari din Bavaria

#19 Happy.

Happy.

Supercalifragilistic!!!

• Membri
  • 8845 posturi

Postat 24 June 2008 - 10:11 PM

QUOTE(pitt4 @ Jun 24 2008, 10:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
A fost si Horia cu sotia din RO.
wub.gif wub.gif wub.gif
floare.gif

Deci sa zica Horia, sau care stie, unde mai are Horia sotii in afara de Ro?

#20 petunie

petunie

Am buburuza!!!

• Membri
  • 5929 posturi

Postat 24 June 2008 - 10:19 PM

CITAT(pitt4 @ Jun 24 2008, 09:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Mai Petunie, mai....mai traiesti? Care-i treaba? A fost si Horia cu sotia din RO. Nu suntem noi in stare?
Am numarat la poze de mi-o venit rau. Odata mi-au iesit 39, odata 128, pina ce Arcadia mi-a dat cu boata in cap sa-mi spuna care este Calla!

wub.gif wub.gif wub.gif

Ma chinui sa supravietuiesc rolleyes.gif

Nu am uitat de intalnirea noastra,numai ca nu prea am vreme.In orice caz,la un WE,o sa dam o fuga pana la locul ala mist ce ai pus tu poze mai demult,unde este si Spielplatz pt copii.O sa ma anunt din timp sa planificam.

Te-ai lamurit care e Calla?
IMG_9518.JPG

Răspunde la acest topic

1 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi