Sari la conținut

Poză

Meniu pentru seara de Craciun.

207 răspunsuri la acest topic

#41 anya26

anya26

Bucataras

• Membri
  • 154 posturi
  • Interests:cooking

Postat 02 January 2007 - 03:11 PM

woww laura
totul arata splendid
parca ai avea 10 miini nu 2
un an nou fericit

#42 Francisca

Francisca

Master of disaster

• Membri
  • 1540 posturi
  • Interests:Nu va-ntereseaza :))

Postat 02 January 2007 - 04:44 PM

Laura, absolut super, ca tot ceea ce pregatesti tu!

Decoratiile cu lumanari in portocala le voi incerca negresit! smile.gif

Member of n_puiu Fan Club!

#43 Chipotle

Chipotle

Big Chef

• Membri
  • 963 posturi

Postat 02 January 2007 - 05:07 PM

WOOOOOOOW Laura... in sfarsit m-am intors si eu din vacanta si ce sa vad?????? doar minunatii... ce bine a aratat totul. Bravo inca o data

An nou fericit si la cat mai multe bunatati

#44 Mocca

Mocca

Captain Cook

• Membri
  • 459 posturi
  • Interests:multe si ..marunte

Postat 02 January 2007 - 06:25 PM

Super super super, arata minunat , felicitari si un An Nou plin si frumos ca si masa pe care ai pregatit-o.

Laura faci niste lucruri minunate si iti multumesc din suflet ca ni le impartasesti si noua.
La Multi Ani si multa sanatate tie si intregii familii! pupic.gif

mocca

#45 T_29878

T_29878

Captain Cook

• Membri
  • 473 posturi

Postat 02 January 2007 - 07:17 PM

Felicitari...totul este minunat...inclusiv tu... wink.gif
Un an nou cu tot ce-ti doresti...si mai bucura-ne cu prezenta...
Wrong or right...Black or white...If I close my eyes...It's all the same

#46 T_29878

T_29878

Captain Cook

• Membri
  • 473 posturi

Postat 02 January 2007 - 07:48 PM

Ti-am furat ideea cu portocala decorativa,care mi se pare super....am facut cateva si pt prieteni...Tks pupic.gif
Iata si portocala ta alaturi de stelutele Mayei
[attachmentid=77248]

Miniaturi atașate

• 1.jpg

Editat de Cris_Tina, 02 January 2007 - 07:50 PM.

Wrong or right...Black or white...If I close my eyes...It's all the same

#47 Maya

Maya

Dulcinea del Toboso

• Membri de onoare
  • 23459 posturi

Postat 02 January 2007 - 08:11 PM

Laura..esti extraordinara!La multi ani tie si familiei tale.Un An Nou,plin de bucurii,cu multa fericire,muuuuulta sanatate,ca-i mai buna decît toate,si realizari pe tot planu'!

#48 Adriana Nicoleta

Adriana Nicoleta

.

• Membri de onoare
  • 25863 posturi

Postat 02 January 2007 - 08:57 PM

Superb totul!
Ai vazut ca exista deja un mesaj in care am scris mai intii ideile si mai apoi ceea ce am realizat de Craciun, nu esti de acord sa-ti lipesc acolo mesajul asa cum am facut cu cele scrise de celelalte culinarese?

#49 Maya

Maya

Dulcinea del Toboso

• Membri de onoare
  • 23459 posturi

Postat 02 January 2007 - 11:26 PM

Atunci nu mai vad rostul indexarii..deja vad ca unele linkuri nu mai functioneaza..bine ca aflu si eu la spartul tîrgului de ce ..
..si eu cugetam ca Pacala..ce oi fi facut ohmy.gif ...ca deja mi s-a atras atentia pe MP ca nu merg unele linkuri..

#50 sava laura

sava laura

Master of disaster

• Membri
  • 4200 posturi

Postat 03 January 2007 - 12:10 AM

In primul rand- sa spun ca nu sint de acord cu mutarea subiectului meu altundeva! Meniul meu e unul personalizat, intreg, cu poze pas cu pas- ca as fi putut sa-l pun la Retete in imagini fara nici o problema...
Si-i dau totala dreptate Mayei, in sensul ca nu vad nici eu care mai e rostul indexarii... ce vad eu in chestia asta e: un sir lung si plictisitor de pagini,la mijlocul caruia m-as plictisi de moarte si as inceta cautarea in favoarea unui subiect personalizat, aerisit. Fiecare a muncit la meniul sau, fiecare are partea lui de originalitate si cred ca ar fi frumos ca atunci cand deschide Culinarul la Meniuri deosebite...sa se poata bucura si multumi personal celorlalti pentru aprecierile facute. Mai ales ca cele 5 pagini-cat contine segmentul "Meniuri speciale" nu mi se par colosale,le poti parcurge usor, nu ca pe cele 45 de pagini de la Retete in imagini, de ex.

#51 Adriana Nicoleta

Adriana Nicoleta

.

• Membri de onoare
  • 25863 posturi

Postat 03 January 2007 - 12:39 AM

Pai dincolo erau despartite si s-au vrut lipite,
aici nu se vrea, faca-se voia tuturor. biggrin.gif

#52 sava laura

sava laura

Master of disaster

• Membri
  • 4200 posturi

Postat 03 January 2007 - 01:55 AM

Si in al doilea rand, vreau sa va multumesc voua-fetelor, care m-ati incurajat mereu si mi-ati umplut inima de bucurie cu cuvintele voastre frumoase! Sinteti cele mai faine fete de pe planeta! biggrin.gif

Diana, esti o draguta pupic.gif si m-ai inveselit tare cu ce mi-ai scris.

Francisca, iti multumesc frumos! pupic.gif Te vei distra cu confectionarea lumanarilor...stiu-fiindca asa am "patit" si eu laugh.gif

Chipotle, te pup biggrin.gif si iti doresc UN AN NOU FERICIT!

Mocca, sint foarte bucuroasa ca iti place! Iti multumesc mult pentru urari! pupic.gif La MULTI ANI! si tot ce-ti doresti sa ti se indeplineasca!

Cris_Tina, mi-ai facut o surpriza extraordinara cu lumanarea-portocala biggrin.gif, ti-a iesit foarte frumoasa!
Iti multumesc din suflet pentru urari, Un An Nou Fericit si tie alaturi de familie! pupic.gif

Maya, iti multumesc mult pupic.gif si-ti doresc numai bine,tie si familiei tale, acum la intrarea in noul an!

Adriana, ma bucur ca s-au clarificat lucrurile! biggrin.gif

#53 padureanca

padureanca

Bucataras

• Membri
  • 66 posturi

Postat 03 January 2007 - 10:10 PM

Laura, superb meniul tau. Am ramas cam muta la ce am vazut si ma intreb cum unii au talent cu carul si altii ioc. wink.gif , aici m-am inclus pe mine.

#54 sava laura

sava laura

Master of disaster

• Membri
  • 4200 posturi

Postat 04 January 2007 - 02:57 AM

Padureanca, esti o scumpa! Nu mai spune asa ceva ca nu te cred biggrin.gif pupic.gif

#55 Daneza13

Daneza13

Master of disaster

• Membri
  • 2213 posturi

Postat 04 January 2007 - 07:34 PM

Laura, felicitari pentru tot ce-ai pregatit ! Toate sunt nemaipomenite (si salvate wink.gif ).
Am si eu intrebare: tu cand te mai odihnesti laugh.gif ? Vad ca esti in priza tot timpul. Acum ce ne mai pregatesti bun? meniul de Sf. Ion, asa-i? pupic.gif
A life spent making mistakes is not only more honourable but more useful than a life spent doing nothing. - George Bernard Shaw

Aventuri Culinare

#56 sava laura

sava laura

Master of disaster

• Membri
  • 4200 posturi

Postat 05 January 2007 - 01:35 AM

Dana, iti multumesc mult! pupic.gif
Si sa stii ca intr-adevar sint franta ca de-aia n-am mai facut nimica de Revel, nici macar un tort... si m-am bucurat tare cand am fost invitati la masa la socrii wink.gif ca asa am reusit si eu sa stau, macar un pic, la sfarsit de an...
Dar cum a inceput un an nou, am inceput si eu sa-mi reiau obiceiurile... laugh.gif si da- ai dreptate, exact la meniul de Sfantul Ioan lucram biggrin.gif ca doar azi mai pot sa coc... ca sint tot sarbatori pana Duminca...
Asa ca: I'll be back! laugh.gif

Editat de sava laura, 05 January 2007 - 01:37 AM.

#57 sava laura

sava laura

Master of disaster

• Membri
  • 4200 posturi

Postat 22 March 2007 - 03:25 PM

Am refacut saratelele cu ocazia zilei de nastere a cumnatei mele Alina. Au iesit la fel de gustoase tongue.gif
I le-am facut in forma de floare rolleyes.gif
[attachmentid=91373]

Miniaturi atașate

• saratele1.jpg

#58 s_tana

s_tana

mami de fluturas

• Membri
  • 4116 posturi

Postat 07 July 2007 - 04:37 PM

am facut si eu azi saratelele,tare bune au iesit.din lipsa susanului,am aruncat ceva mac prin aluat. smile.gif

[attachmentid=111167]

Miniaturi atașate

• IMG_0632.JPG

#59 sava laura

sava laura

Master of disaster

• Membri
  • 4200 posturi

Postat 07 July 2007 - 04:56 PM

(s_tana @ Jul 7 2007, 05:37 PM)

am facut si eu azi saratelele,tare bune au iesit.din lipsa susanului,am aruncat ceva mac prin aluat. smile.gif

... tare fain ti-au iesit saratelele, Miha rolleyes.gif si ma bucur mult de tot ca ti s-au parut bune. Si mie imi plac mult, ai vazut ca n-am ratat nici o ocazie biggrin.gif ... si le-am facut rapid... sau asa mi se pare mie ca se fac foarte repede si usor... eu le-am facut si-n timpul saptamanii cand vroiau ai mei ceva sarat smile.gif
... si super-coincidenta, chiar azi am vrut sa le fac, numai ca ma misc cam greu prin bucatarie... dar acum ca le-am vazut la tine ...eusa_drool.gif
pupic.gif

#60 Insha

Insha

Captain Cook

• Membri
  • 215 posturi

Postat 08 July 2007 - 01:39 PM

Laura, eu sunt o admiratoare de-a ta si vroiam de mult sa-ti spun ca de cand ti-am vazut meniul mi-am cumparat o forma de bradut ca sa fac si eu tarta brad de Craciun. Caut in continuare si forma de stea tot din cauza ta biggrin.gif . Tot ce faci tu arata super si cred ca gustul este pe masura. eusa_clap.gif

Răspunde la acest topic

0 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi