Sari la conținut

Poză

Meniurile Drupinilor

51 răspunsuri la acest topic

#21 droopina

droopina

vudu? iudu! uidu! aidu!

• Moderatori
  • 10095 posturi

Postat 25 April 2007 - 04:02 PM

(Alis @ Apr 25 2007, 12:36 PM)

Arata foarte bine tot ce-ai pregatit.Ai muncit,nu gluma.Felicitari si inca o data "LA MULTI ANI!"

wub.gif wub.gif wub.gif Multumesc! Stii cum e, ca atunci cand faci pentru cei dragi nu mai conteaza cat muncesti... rolleyes.gif

pupic.gif
Life sucks and then you die! Damn right!

#22 anangel_lexi

anangel_lexi

micro Bucatar

• Membri
  • 19 posturi

Postat 26 April 2007 - 11:55 AM

La multi ani si din partea mea. Ar trebui sa ma invrednicesc si eu si sa ma gandesc la un meniu pt ziua mea, dar sincer nu am niciun chef de tantavai. Totusi ma gandesc sa invit cateva prietene la un picnic pe undeva, poate imi dati si mie ceva idei de meniu la iarba verde. Multumesc!

#23 droopina

droopina

vudu? iudu! uidu! aidu!

• Moderatori
  • 10095 posturi

Postat 26 April 2007 - 01:35 PM

(anangel_lexi @ Apr 26 2007, 09:55 AM)

La multi ani si din partea mea. Ar trebui sa ma invrednicesc si eu si sa ma gandesc la un meniu pt ziua mea, dar sincer nu am niciun chef de tantavai. Totusi ma gandesc sa invit cateva prietene la un picnic pe undeva, poate imi dati si mie ceva idei de meniu la iarba verde. Multumesc!

Lexi, pupic.gif si multumesc frumos pentru urari!

Nici eu n-am vrut sa fac mare tantzavai, da am scapat de famelion??? Si eu ma gandeam la un picnic, ceva, dar atunci era prea rece pentru asa ceva. Dar poate tu ai mai mult noroc biggrin.gif

Uite aici link-ul al un subiect foarte misto pe Culinar:

http://www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=10983

rasfoieste-l si e imposibil sa nu-ti ramana gandul la ceva... rolleyes.gif

#24 moatza

moatza

Master of disaster

• Membri
  • 5505 posturi

Postat 10 June 2007 - 09:00 PM

droopina, cred ca n-ai sa te superi ca ma lipesc si eu aici.
mi-am invitat cativa prieteni si m-am sarbatorit in ideea ca, poate, ma hotarasc sa schimb prefixul marti. ma mai gandesc si v-anunt.
am inceput cu peste marinat:
[attachmentid=105649]
hamsii uscati bine in cuptor, cu sos de usturoi, smantana si verdeata(lipseste din poza), surimi si paine prajita:
[attachmentid=105650]
salata boeuf:
[attachmentid=105651]
au urmat sarmalute de curcan in vita, cu smantana si ardei iuti:
[attachmentid=105652]
gratar din ceafa de porc, ciocanele de pui si carnati de plescoi +salata de cruditati (asta a mai ramas dupa inca 2 repetitii)
[attachmentid=105653]
intre timp s-au rontait alune prajite de mine si foetaj cu cascaval (am schimbat marca si acum am luat vico, mare greseala!)
[attachmentid=105654]
a urmat o bavareza cu capsuni:
[attachmentid=105655]
un tort cu ciocolata + inghetata de capsuni si ciocolata (asta nu-i in poze)
[attachmentid=105656]
am baut cat am avut...+niste vin alb, sec, de la focsani
[attachmentid=105657]
pana la sfarsitul petrecerii nu m-am hotarat daca voi declara tot adevarul, totusi ma simt nevoita, ca..."faptele vorbeste" ohmy.gif
[attachmentid=105658]
de la anu' o iau invers cu numaratoarea, sunt f hotarata!!! wink.gif

#25 Khali

Khali

Big Chef

• Membri
  • 651 posturi

Postat 10 June 2007 - 09:42 PM

Iti zic La multi ani de pe acum pupic.gif
Si sa stii ca e important cat de tanara esti la suflet smile.gif

#26 droopina

droopina

vudu? iudu! uidu! aidu!

• Moderatori
  • 10095 posturi

Postat 11 June 2007 - 07:37 AM

(moatza @ Jun 10 2007, 07:00 PM)

droopina, cred ca n-ai sa te superi ca ma lipesc si eu aici.
mi-am invitat cativa prieteni si m-am sarbatorit in ideea ca, poate, ma hotarasc sa schimb prefixul marti. ma mai gandesc si v-anunt.

icon_cheers.gif icon_cheers.gif icon_cheers.gif nu ma supar absolut deloc; chiar ma bucur ca te pot lua "sub aripa protectoare" laugh.gif laugh.gif laugh.gif

LA MULTI ANI FERICITI iti urez de pe acum! Restul, la "bune maniere", unde le este locul (urarilor, of course).

Vaz ca v-ati distrat, iar meniul a fost de vara biggrin.gif S-o tineti tot asa, si cand o fi mai rau tot asa sa va fie rolleyes.gif

pupic.gif

P.S.: Ti-a mai ramas niste peste, ca de-ala as manca cu tonele laugh.gif

#27 droopina

droopina

vudu? iudu! uidu! aidu!

• Moderatori
  • 10095 posturi

Postat 29 October 2007 - 09:25 AM

Na ca ma bag aici, ca sa nu mai stric si alte topice :lol:

Ieri o venit lumea sa ne serbeze si sa ne aduca aminte ca au trecut 4 ani de la nunta noastra rolleyes.gif Cat de repede au trecut..... in fine.

La aperitive am avut:
- oua de prepelita cu masline (initial vroiam sa fur ideea BD-ului cu oua de prepelita cu icre, dar ovcors ca la noi nu se gasesc de-alea de contrabanda :lol: )
- castraveti cu crema de branza si ton (:pupic: pentru reteta)
- rulouri din sunca presata cu crema de branza (:pupic: pentru inspiratie)
- cascaval si ghiudem

IMG10085.JPG

Am avut si un platou cu branzeturi si ridichi proaspete (am uitat sa-l pozez)

Apoi, friptura de porc (in ulei, Adriana, multumesc din suflet), carnaciori, fasole inelita in bacon (multumesc pentru reteta)

IMG10086.JPG

Salata din: varza chinezeasca, rosii cherry, castraveti, baby-corn, masline, surimi, zotarrella, marar, sare, piper, ulei, otet

IMG10091.JPG

Cartofi natur

IMG10093.JPG

Iar la desert:
- rulouri cu crema de vanilie (prestate de sot :D )
- prajituri cu crema de lamaie (astea-s cumparate, ca la catai dezastru sunt la praji... rolleyes.gif )
- pateuri cu branza si stafide (astea am descoperit ca-mi ies :lol: )

IMG10098.JPG

IMG10099.JPG

#28 crisa78

crisa78

Master of disaster

• Membri
  • 1523 posturi

Postat 29 October 2007 - 09:54 AM

Droop, arata minunat tot ce ati pregatit, iar voi sunteti extraordinari! Sa fiti la fel de fericiti si frumosi toata viata! Inca o data la multi ani! pupic.gif
Zambeste, maine va fi mai rau!

#29 Ursuleatza

Ursuleatza

Master of disaster

• Membri
  • 2720 posturi

Postat 29 October 2007 - 10:36 AM

Droopi, sunteti super impreuna! La multi ani cu intarziere (am avut saptamana trecuta o groaza pe cap) si sa fiti fericiti si de-acum incolo si sa va iubiti multttttttttttt! occasion14.gif floare.gif

#30 mitze katze

mitze katze

Captain Cook

• Membri
  • 235 posturi
  • Interests:bucatareala si decoratiuni, printre altele.....

Postat 29 October 2007 - 01:42 PM

La multi ani, sa fiti sanatosi si fericiti si sa-mi aruncati si mie cu prastia un pateu ca imi vine sa musc din monitor.

#31 Adriana Nicoleta

Adriana Nicoleta

.

• Membri de onoare
  • 25863 posturi

Postat 29 October 2007 - 02:19 PM

CITAT(droopina @ Oct 29 2007, 08:25 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Apoi, friptura de porc (in ulei, Adriana, multumesc din suflet), carnaciori, fasole inelita in bacon (multumesc pentru reteta)

Cu placere si cit mai multi ani fericiti impreuna!

#32 andreea fr

andreea fr

Master of disaster

• Membri
  • 1873 posturi

Postat 29 October 2007 - 02:26 PM

Droopi ultima poza m-a facut aproape sa plang (vorbesc serios) asa de bine ce dati impreuna, se vede ca sinceritatea si ubirea planeaza intre voi ... bravo ! smile.gif

#33 sava laura

sava laura

Master of disaster

• Membri
  • 4200 posturi

Postat 29 October 2007 - 05:16 PM

...foarte faini sinteti amandoi, Droop! rolleyes.gif ...si ce-ai pregatit arata tare bine.
Sa traiti fericiti pana la adanci batraneti! pupic.gif

#34 imra

imra

Academic Chef

• Membri
  • 1022 posturi

Postat 29 October 2007 - 05:34 PM

Felicitari, Droopi! acum profit de ocazie ca sa mai pun inca o data punctul pe "i"! rolleyes.gif ...stii tu...
Stelutza

#35 moatza

moatza

Master of disaster

• Membri
  • 5505 posturi

Postat 29 October 2007 - 06:56 PM

QUOTE(droopina @ Oct 29 2007, 09:25 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Ieri o venit lumea sa ne serbeze si sa ne aduca aminte ca au trecut 4 ani de la nunta noastra rolleyes.gif Cat de repede au trecut..... in fine.

Si gugustiucii biggrin.gif

droopi, gugustiucilor, sa dea Domnul sa pui poze si la 20 de ani de la nunta, asa cum voi face eu la anu'.
multi inainte!

#36 droopina

droopina

vudu? iudu! uidu! aidu!

• Moderatori
  • 10095 posturi

Postat 29 October 2007 - 07:29 PM

QUOTE(crisa78 @ Oct 29 2007, 09:54 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Droop, arata minunat tot ce ati pregatit, iar voi sunteti extraordinari! Sa fiti la fel de fericiti si frumosi toata viata! Inca o data la multi ani!

icon_redface.gif senchiu. Masa a fost mai mult impusa ca sa zic asa, ca noi vroiam s-o tulim laugh.gif Da a fost fain, ca ne-am mai adunat si noi.
Deci imi pregatesc sclipicii pentru tzuraiurili vuastre? Hai ca pan' la anu ma fac dama bine laugh.gif

QUOTE(Ursuleatza @ Oct 29 2007, 10:36 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Droopi, sunteti super impreuna! La multi ani cu intarziere (am avut saptamana trecuta o groaza pe cap) si sa fiti fericiti si de-acum incolo si sa va iubiti multttttttttttt!

pupic.gif Ursu si multumesc din suflet. Interesant ie ca inca nu ne-am plictisit dupa atatia ani (4 ani de convietuit si 13 ani de cand ne stim inseparabili biggrin.gif )

QUOTE(mitze katze @ Oct 29 2007, 01:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
La multi ani, sa fiti sanatosi si fericiti si sa-mi aruncati si mie cu prastia un pateu ca imi vine sa musc din monitor.

Mitze, daca stiam te treceam pe lista pentru ieri; s-or papat tuate la foc automat (le-a zis al meu ca mai mancat facute de mine si n-a patit nik laugh.gif ).
Multumesc din suflet pentru urari floare.gif

QUOTE(Adriana Nicoleta @ Oct 29 2007, 02:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Cu placere si cit mai multi ani fericiti impreuna!

N-ai sughitzat? Te-am pomenit la tot famelionul si le-am dat reteta biggrin.gif Eu zic sa inregistrezi marca "friptura in ulei" ca nu se stie niciodata laugh.gif
pupic.gif si voua la fel

#37 droopina

droopina

vudu? iudu! uidu! aidu!

• Moderatori
  • 10095 posturi

Postat 29 October 2007 - 07:39 PM

QUOTE(andreea fr @ Oct 29 2007, 02:26 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Droopi ultima poza m-a facut aproape sa plang (vorbesc serios) asa de bine ce dati impreuna, se vede ca sinceritatea si ubirea planeaza intre voi ... bravo !

Ei na! Cum sa planji? Poate ca te-am speriat, de-aia laugh.gif Da' noi asa suntem mereu, cum zice al meu "razaciosi" laugh.gif
Fuarte multumesc din suflet pupic.gif Ca de obicei esti o draguta si ffff sincera. Apreciez wink.gif

QUOTE(sava laura @ Oct 29 2007, 05:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>
...foarte faini sinteti amandoi, Droop! ...si ce-ai pregatit arata tare bine.
Sa traiti fericiti pana la adanci batraneti!

Cum ziceam si mai sus, a cam fost oleac' fortata, ca ne-au prins astia in ultimul moment ca vrem s-o tulim undiva (de fapt ne-am scapat ca fraierii laugh.gif ). So, meniul a fost incropit rapid; nu-i cine stie ce inginerie. Multumesc din sufletul meu de copchil pentru toate urarile voastre, mai ales ca sunt venite din partea unor gajici minunate cool.gif

QUOTE(imra @ Oct 29 2007, 05:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Felicitari, Droopi! acum profit de ocazie ca sa mai pun inca o data punctul pe "i"! ...stii tu...

Imra, Imra, cine stie cunoaste cool.gif
pupic.gif si-ti intorc inzecit urarile

QUOTE(moatza @ Oct 29 2007, 06:56 PM) <{POST_SNAPBACK}>
droopi, gugustiucilor, sa dea Domnul sa pui poze si la 20 de ani de la nunta, asa cum voi face eu la anu'.
multi inainte!

Ooooooooooooooooooo, fuarte fain. Pot sa fiu prima care va ureaza inca multi-multi ani fericiti de acum incolo? biggrin.gif
pupic.gif

#38 droopina

droopina

vudu? iudu! uidu! aidu!

• Moderatori
  • 10095 posturi

Postat 29 October 2007 - 07:43 PM

PIES la cele doo mesaje de mai sus:

Scuze ca v-am papat emoticuanele, da' nu ma lasa sa pun cate as vrea eu biggrin.gif

Si doi: fac apel catre duamna moderatuare Hepi, sa-mi de-a si mie hintul de unde ia ea emoticuane de-alea faine biggrin.gif

Si trei si gata laugh.gif , chiar va multumesc sincer pentru urarile voastre. M-au uns pe suflet rolleyes.gif

Si ca sa nu mai lungim pelteaua, sper sa fi inspirat (expirat laugh.gif ) pe cineva cu meniul aista

#39 sarah_nc

sarah_nc

Master of disaster

• Membri
  • 1925 posturi

Postat 29 October 2007 - 08:23 PM

QUOTE(andreea fr @ Oct 29 2007, 06:26 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Droopi ultima poza m-a facut aproape sa plang (vorbesc serios) asa de bine ce dati impreuna, se vede ca sinceritatea si ubirea planeaza intre voi ... bravo ! smile.gif

subscriu si eu la cele spuse de tine.ce cuplu minunat.ati fost creati unul pentru celalat.multa sanatate si fericire impreuna si la mai multi ani,si adanci batrineti. floare.gif

#40 BD

BD

Master of disaster

• Culinareasa lunii
  • 14857 posturi

Postat 29 October 2007 - 10:16 PM

uite-te la ora, acu scapai de ce stii tu ca era de scapat. dar nu de tot, mai am un telefon de luat in barba, un drum de facut si maine dimineatza iar pe cai.

asa ca intrai repede sa vaz ce minuni facusi si imi dadui seama ca de urat ti-am urat pe draq.

asa ca pana ne reintalnim sanatate, fericire, virtute, papa bun in continuare si sa ramai razacioasa ca si pana acum cu misha cu tot. pupic.gif

pour la fille qui a invente les nouveaux maclavais hip hip uraaaa! biggrin.gif
Ale mele

şi când plâng eu râd

Răspunde la acest topic

0 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi