Sari la conținut

Poză

Dermatita atopica

25 răspunsuri la acest topic

#21 Munteanu_20159

Munteanu_20159

Mami de Rege si Printz!

• Membri
  • 4330 posturi

Postat 21 March 2010 - 04:43 PM

Alice, merci de recomandare.
Noi nu mai avem de multa vreme...Sa zic ca i-a trecut dermatita pe la 1 an si cateva luni. Slava Domnului!

#22 lianalorelei

lianalorelei

micro Bucatar

• Membri
  • 6 posturi

Postat 03 March 2012 - 12:06 PM

CITAT(bulinuta @ Mar 21 2010, 04:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Alice, merci de recomandare.
Noi nu mai avem de multa vreme...Sa zic ca i-a trecut dermatita pe la 1 an si cateva luni. Slava Domnului!

Cu ce i-a trecut?

#23 paula-h

paula-h

Academic Chef

• Membri
  • 1304 posturi

Postat 11 July 2012 - 11:56 AM

Nu a mai scris nimeni de ceva timp...dar asa ca info pentru mamici, in apa de baita a piticilor puneti un saculet cu tarate, face minuni.
Numai bine!

Mamica de nazdravani :)

#24 tamm

tamm

micro Bucatar

• Membri
  • 3 posturi

Postat 08 July 2014 - 08:43 PM

Dragelor, stiu ca este un forum despre aceasta problema la pitici, insa vreau sa va impartasesc cum m-am vindecat eu. Am facut dermatita cu cateva zile inainte sa nasc, si dupa vizite la diversi doctori, tratamentul a fost acelasi, crema cu corticosteroizi. Eu alaptam si cu mare teama am folosit aceste creme. Timp de 7 luni am urmat tratament si nimic, pana intr-o zi cand s-a extins pe san si nu mai puteam alapta copilul, cand am zis ca trebuie sa fie si alta solutie decat aceste creme care nu fac nimic.
Asa ca am citit zeci de pagini pe internet, doar doar voi gasi tratamentul minune. Am gasit mai multe marturii cum ca ar face bine cateva zile la plaja (la mare, sau la ocean pentru cei care locuiesc aproape). Reticenta am mers 2 zile la ocean (eu locuind aproape de Atlantic), am stat cu mainile in apa cat am putut de mult. Le lasam in apa, apoi le uscam la soare, cam 4 ore pe zi, 2 zile. Dupa ce-a de-a doua zi de plaja, mainile s-au vindecat in proportie de 95%, iar sanul 100%. Vindecarea mainilor a continuat acasa, am luat apa din ocean si ma spalam de cate ori puteam pe zi. In 2-3 zile si mainile s-au vindecat 100%.

#25 MillaTinuska

MillaTinuska

micro Bucatar

• Membri
  • 7 posturi

Postat 02 March 2020 - 11:33 AM

cremele și unguentele pe bază de hormoni vor vindeca totulsecret.gif

#26 Valery_LeraLera

Valery_LeraLera

micro Bucatar

• Membri
  • 8 posturi