Sari la conținut

Poză

Chifle aromate

69 răspunsuri la acest topic

#61 PaulaM

PaulaM

just me

• Membri
  • 1665 posturi

Postat 22 June 2009 - 10:25 PM

CITAT(Sheherezada. @ Jun 22 2009, 01:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Fete dragi , eu am drojdie proaspata .Stiti cumva cata trebuie sa pun?pupici multi

O lingurita cu drojdie uscata are ~3, max. 4g, aplicand regula de 1:3, as zice 25 g drojdie proaspata.
Paula

#62 Sheherezada.

Sheherezada.

Master of disaster

• Membri
  • 3169 posturi
  • Interests:I fall asleep thinking of you. <br />Dreaming of things i wish were true. <br />As i wake i shed a tear, <br />cause i awake with out you here.

Postat 23 June 2009 - 01:52 PM

Sarut mana ! occasion14.gif
lI fall asleep thinking of you.
Dreaming of things i wish were true.
As i wake i shed a tear,
Cause i awake without you here.
Sheherezada for you!

BEETJE CHIQUE

www.Beetjechique.nl

#63 Narnia

Narnia

Captain Cook

• Membri
  • 281 posturi

Postat 25 June 2009 - 09:13 PM

Noi cumparam de la supermarket baghete cu unt si usturoi sau diverse ierburi aromatice si de mult vroiam sa incerc sa fac in casa. Reteta asta e exact ceea ce cautam. Eu n-am pus decat usturoi de data asta, dar au iesit excelente. Multumesc frumos, Shumaila. floare.gif

DSCF4973forum.jpg DSCF4974forum.jpg

DSCF4980forum.jpg DSCF4979forum.jpg

@ Sheherezada. Posted Jun 22 2009, 01:44 PM
Fete dragi , eu am drojdie proaspata .Stiti cumva cata trebuie sa pun?pupici multi

Eu le-am facut cu drojdie poaspata, aveam si uscata, dar vreau s-o consum pe cea din frigider, sa nu se invecheasca. laugh.gif
Am pus putin mai mult de jumatate dintr-un cub, cam 25-30 g. Din tot aluatul mi-au iesit 9 chifle destul de mari.

DSCF4969forum__Custom_.jpg

#64 marinaemy

marinaemy

Captain Cook

• Membri
  • 314 posturi
  • Interests:Imi place sa fac bunatati,cumparaturi lagreu si calatoriile

Postat 03 January 2010 - 02:26 PM

Doamne ce bine arata aceste chifle dar mai ales ce gust trebuie sa aibe cu untul ala cu usturoi,multumim pentru reteta floare.gif pupic.gif dar rog si eu fetele care se pricep mai bine sa scrie cate gr are o cupa faina si cati ml lapte are o cupa lapte.Pupici, astept cu nerabdare sa o pot face si eu.

#65 prichindel

prichindel

micro Bucatar

• Membri
  • 6 posturi

Postat 04 February 2010 - 01:50 AM

painici.JPG

hello2.gif super bune! toata lumea le adora! Le-am facut de multe ori si dupa reteta cealalta, cu painicile in spirala / forma de cochilie de melc.

#66 phllory

phllory

Bucataras

• Membri
  • 199 posturi
  • Interests:exploring life's extension....

Postat 23 February 2010 - 03:15 PM

gustoase..mdeah....bune..nuop 018.gif ... foarte bune??? posibil.......sunt BESTIALEEEEEEEEEEEEEEEEEE ... sunt criminaleeeeee....m-am speriat când le-am presat cu degetul blink.gif ... sunt foooooarte puffy..... headbang.gif 041.gif .....sunt minunate..nu mă aşteptam să iasă aşa ceva .... mii de pupicei!!

Miniaturi atașate

• P2230023.JPG
  • P2230030.JPG
  • P2230041.JPG
  • P2230042.JPG
  • P2230055.JPG
  • P2230062.JPG

Generally ... living life easy ;)

#67 ina2028

ina2028

micro Bucatar

• Membri
  • 1 posturi

Postat 24 June 2010 - 12:48 AM

am facut si eu ...au crescut foarte mari ..sunt bune dar nu au iesit macar putin sarate..desi am pus sare:(..uleiu trebuie in aluat?eu am uns doar vasul si aluatul la sfarsit.mersi de reteta:*data viitoare le fac perfecte;))

#68 phllory

phllory

Bucataras

• Membri
  • 199 posturi
  • Interests:exploring life's extension....

Postat 30 January 2011 - 04:49 PM

tot io pe aici....mi-au ieşit la fel de pufi....la fel de bune em_new_66.gif em_new_57.gif ... doar că de data asta am presărat şi susan negru şi......hmmmmm....aş zice că nu a fost o alegere tocmai bună ... so susan negru: better nop tongue.gif dar restul a fost wow!!! em_new_59.gif

P1300011.JPG

P1300004.JPG

Generally ... living life easy ;)

#69 Bus_39096

Bus_39096

în_sorită

• Moderatori
  • 3979 posturi
  • Interests:comedia umana

Postat 01 February 2013 - 01:39 PM

am facut aceste minunatii, ce au iesit foarte bune si au fost apreciate! ma mir ca n-am vazut pina acum reteta glasses.gif

v-o prezint pe cea mai mica (n-am pus patrunjel, ca le dauneaza alor mei rolleyes.gif ) - atit a mai ramas... dupa 10/15 min de scos din cuptor

2013_02_01_13.26.52.jpg
Toata lumea iti vrea binele... nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

#70 apetito

apetito

Master of disaster

• Membri
  • 5450 posturi

Postat 25 February 2013 - 03:33 PM

le-am facut si eu acum o saptamana
mi-au iesit 8 chifloaie superbabane, am folosit unt cu verdeata "de-a gata", aveam un cub care tot vagabonda prin frigider, la tzanc a fost!!
sunt fff bune, copilul meu mic a mancat una ca atare...dar sunt bune si langa o supa-crema de broccoli, sau ciuperci...sau cu cascaval, pateu...

cu siguranta ca se repeta

dovezi pozografice n-am, sper sa ma credeti pe cuvant.

geniul e ereditar, secretul artei este exercitiul.

Răspunde la acest topic

2 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi