Sari la conținut

Poză

Placinta de dovleac cu foi "Bella"

32 răspunsuri la acest topic

#21 julix_2007

julix_2007

Master of disaster

• Culinareasa lunii
  • 7643 posturi

Postat 28 October 2011 - 08:31 PM

CITAT(droopina @ Oct 28 2011, 09:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Te rog sa nu fii rautacioasa cu concurenta din decembrie, da? D.gif

De loc, iubita, caci nu tin sa fiu culinareasa anului, mai ales ca sunt atatea culinarese adevarate care chiar ar trebui sa aiba acest titlu. Si nu o spun doar acum, am spus-o de nenumarate ori. Pacat ca acele culinarese nu tin sa isi schimbe culoarea. La mine s-a datorat intamplarii si conjuncturii, nu ca mi-s eu "cireasa de pe cort".

#22 droopina

droopina

vudu? iudu! uidu! aidu!

• Moderatori
  • 10095 posturi

Postat 28 October 2011 - 08:39 PM

CITAT(Irenke @ Oct 28 2011, 08:27 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Pai fataa, iti dai seama ca doar asa se poate ajunge culinareasa lunii si in plus mai e si concursu cu mobila unde o reteta e 50 de puncte, sau ceva de genu din cate tin eu minte chin.gif

Tii minte gresit tongue.gif Alea se dau la retete adaugate pe site. Nu ca ar fi greu sa copi-peist, da' tineam (mortis chiar rade.gif) sa lamuresc audienta ;)
Life sucks and then you die! Damn right!

#23 cerra

cerra

Master of disaster

• Membri
  • 4025 posturi

Postat 28 October 2011 - 08:44 PM

CITAT(beatricecristian @ Oct 28 2011, 08:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Oricum ma lipsesc sa mai postez ceva. Sunteti rautacioase, m-am convins!!
Imi pierd timpul si puneti-va site-ul la punct daca sunteti asa destepte!! tongue.gif

SORRY!

Este un Site ff destept unde trebuie sa fi destept sau cel putin in devenire daca nici una din astea doua macar ascultator sa il poti manuii.

Nu suntem rautacioase, doar ca tu esti prea incapatinata sau prea mindra sa ne bagi in seama. este ff simplu: am fost prima care ti am scris ca ai repostat reteta da? ti am dat 2 linkuri da??? dc raspunzi Adminei asa? ptr ca esti rautacioasa si incapatinata da?

Daca ti am dat linkurile, trebuia sa te duci si sa te uiti acolo sa vezi daca am dreptate sau nu la ce ti am dat. este ff simplu exista arhiva de index da? si ptr mincaruri si ptr dulciuri sau nu sti sa cauti. (si daca iti explica cineva tu oricum faci doar cum vrei tu egal ca este bine sau nu)

Adica noi iti vrem binele si tu ne rasplatesti cum? ne faci rautacioase?

Trebuie sa fi atenta si daca nu sti ceva sa nu iti fie rusine sa intrebi. Pe oricare site te duci si te comporti asa toti te vor ignora daca incearca sa te ajute si tu faci asa cum faci cu noi.

Nu are nimeni nimik cu tine. Doar ca regula este una ptr toata lumea si nu inteleg supararea ta pe noi. Daca te uitai la mesajul meu in care te avertizam ca ai repus o reteta intr-un topic nou, nu raspundeai asa Adminei. Dovada ca faci doar ce vrei tu egal ca este bine sau nu.

Imi pare tare rau ca te superi, dar nu ai dreptate.

Tu esti cea rautacioasa nu noi care incercam sa te ajutam atunci cind putem.

Editat de cerra, 28 October 2011 - 08:46 PM.

#24 julix_2007

julix_2007

Master of disaster

• Culinareasa lunii
  • 7643 posturi

Postat 28 October 2011 - 08:47 PM

CITAT(Guvi @ Oct 28 2011, 09:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
corect!
vezi ce gresit gandesti? rade.gif

Astazi am afirmat sus si tare, in viata reala, ca-s o vrajitoare si pe deasupra is si gresita. Cum holera sa gandesc drept?

#25 Irnke

Irnke

Master of disaster

• Membri
  • 4274 posturi

Postat 28 October 2011 - 08:54 PM

CITAT(droopina @ Oct 28 2011, 09:39 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Tii minte gresit tongue.gif Alea se dau la retete adaugate pe site. Nu ca ar fi greu sa copi-peist, da' tineam (mortis chiar rade.gif) sa lamuresc audienta ;)

aha, deci asa, D.gif , eu am crezut ca si pe forum din moment ce se calculeaza si comntariile D.gif
Oricum, cine sunt eu sa ma pun cu un maestru culinar. rolleyes.gif mai bine beau o gura de vin si ma relaxez. rolleyes.gif
atmosfera e ciudata, cand bei numa' apa plata!!

#26 cerra

cerra

Master of disaster

• Membri
  • 4025 posturi

Postat 28 October 2011 - 10:04 PM

Propun lipirea retetei pe topicul cu foi ''Bella'' nu conteaza ca in linkul propus este o placinta cu mere ca nu se bat foile ca sunt umplute unele cu mere altele cu dovleac.

Asa ar fi fost corect din partea deschizatoarei de topic de aici sa faca rugamine spre Admin sau moderator sa lipeasca reteta la un link de placinte cu foi ''Bella'' daca a postat gresit

Am ales eu un link si va rog frumos sa lipiti aici

http://www.culinar.r...acinta-cu-mere/

insist cu lipirea retetei ptr ca asa este corect.

#27 Irnke

Irnke

Master of disaster

• Membri
  • 4274 posturi

Postat 28 October 2011 - 10:07 PM

CITAT(cerra @ Oct 28 2011, 11:04 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Propun lipirea retetei pe topicul cu foi ''Bella'' nu conteaza ca in linkul propus este o placinta cu mere ca nu se bat foile ca sunt umplute unele cu mere altele cu dovleac.

Asa ar fi fost corect din partea deschizatoarei de topic de aici sa faca rugamine spre Admin sau moderator sa lipeasca reteta la un link de placinte cu foi ''Bella'' daca a postat gresit

Am ales eu un link si va rog frumos sa lipiti aici

http://www.culinar.r...acinta-cu-mere/

insist cu lipirea retetei ptr ca asa este corect.

Cerra, amazoana care esti shades.gifem_new_34.gif
atmosfera e ciudata, cand bei numa' apa plata!!

#28 cerra

cerra

Master of disaster

• Membri
  • 4025 posturi

Postat 28 October 2011 - 10:11 PM

no sunt ff pasnica.

#29 Guvi

Guvi

Master of disaster

• Administratori
  • 8299 posturi

Postat 28 October 2011 - 10:34 PM

QUOTE(cerra @ Oct 28 2011, 11:04 PM) <{POST_SNAPBACK}>

O las aici pentru un motiv foarte intemeiat, altfel ar fi fost demult lipita in alta parte.

Guvi's

Fan n_puiu

Lord, grant me the serenity to accept the things I cannot change, the courage to change the things I can,
and the wisdom to hide the bodies of those people I had to kill because they pushed me too far

#30 cerra

cerra

Master of disaster

• Membri
  • 4025 posturi

Postat 28 October 2011 - 10:41 PM

CITAT(Guvi @ Oct 28 2011, 11:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
O las aici pentru un motiv foarte intemeiat, altfel ar fi fost demult lipita in alta parte.

I understand D.gif

#31 Daniela Adriana Bogdan

Daniela Adriana Bogdan

micro Bucatar

• Membri
  • 2 posturi

Postat 21 January 2019 - 09:21 PM

nu gasesc pozele cu sarciu vietii, dar pont, reteta fix la fel dar mai putin de munca: poti coace dovleacul inainte si sa faci miezul praf cu o furculita, scapi de partea cu rasul si gustul e mult mai bun. am cautat poze cu ale mele dar nu le gasesc.

#32 Daniela Adriana Bogdan

Daniela Adriana Bogdan

micro Bucatar

• Membri
  • 2 posturi

Postat 21 January 2019 - 09:24 PM

aici e o reteta de placinta simpla cu dovleac copt!eu ca sa scap de dat pe razatoare am folosit robotul😬😁

#33 robertpandea

robertpandea

micro Bucatar

• Membri
  • 5 posturi

Postat 09 May 2019 - 11:04 AM

Foarte bun acest preparat!

Răspunde la acest topic

1 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi