Sari la conținut

Poză

Oale, cratiti si alte tingiri !

285 răspunsuri la acest topic

#281 BD

BD

Master of disaster

• Culinareasa lunii
  • 14857 posturi

Postat 24 November 2011 - 10:19 PM

eu gatesc si putin (se spala usor) cand ma pun astia la regim, pun doua degete de apa, legume (cartof, morcov, dn astea) si in trei minute am legumele fierte. eu am luat si o sita in care le pun si stau deasupra, se fac in abur mai bine ca la orice steamer.

in timp te deprinzi cu ce stie sa faca. e oricum o achizitie buna si care tine o viata, daca e bine intretinuta.

eu la cea mica i-am refacut supapa de siguranta, dupa ce a mancat-o cainele, numai sa nu o dau, asa mult m-am lipt de ea.

Editat de BD, 24 November 2011 - 10:20 PM.

Ale mele

şi când plâng eu râd

#282 carminap

carminap

Big Chef

• Membri
  • 704 posturi

Postat 24 November 2011 - 10:24 PM

A mea are si sita,se vede si in poza, un pic mai un spate.
sa stii ca m-am gandit cand am luat-o, ca o sa ma inspir de pe la tine.

#283 BD

BD

Master of disaster

• Culinareasa lunii
  • 14857 posturi

Postat 24 November 2011 - 10:28 PM

aaa, nu m-am prins ca aia e sita, a mea e nitel altfel, o sa o pozez odata. dar tot aia e ideea. un deget de apa si legumele si sunt gata imediat.

e foarte misto, ma tot uit la poza. daca ai ceva intrebari, nu ezita, dar cred ca are carticica explicita cu timpii de preparare. pilaful la kukta mie imi place la maxim. am mai pus poze pe ici pe colo, SANDI e divina ca m-a invatat sa il fac.
Ale mele

şi când plâng eu râd

#284 clauditsa

clauditsa

micro Bucatar

• Membri
  • 1 posturi

Postat 08 May 2012 - 06:11 AM

Salut! :) Nu stiu daca mai urmareste cineva topicul, dar, urmarind raspunsurile voastre, vroiam sa va anunt ca au aparut niste vase noi, din ceramica foarte rezistenta - le treci de la congelator pe flacara fara probleme (sunt garantate 25 de ani, le lasi mostenire in timpul asta! :))). Se cheama Pyroflam si se gasesc la real . Si mai e si un concurs, xxx, in care il puteti castiga doar cu un articol, o reteta. Trebuie sa aveti blog, dar poate fi si unul nou (eu mi l-am facut special ca sa pot participa tongue.gif ) Daca va intereseaza, puteti citi mai multe aici: xxx

Editat de rym, 08 May 2012 - 02:07 PM.
citeste putin regulamentul.

#285 senya_grig

senya_grig

micro Bucatar

• Membri
  • 1 posturi

Postat 13 March 2015 - 02:37 PM

Tigaile TEfal nu sunt ce se spune de fapt ca sunt.
Uitati cum arata o tigaie TEfal folosita 1 an de zile ca la carte ,dar pe aragaz normal .

#286 Ionus_Ioan

Ionus_Ioan

micro Bucatar

• Membri
  • 1 posturi

Postat 12 April 2017 - 08:26 PM

Am cumparat si eu o oala fonta emailata Vitesse,am gatit diverse pe ea inclusiv varza a la Cluj. Si totusi se prinde...mancarea.

Răspunde la acest topic

1 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi