Sari la conținut

Poză

Retetar pentru produse de cofetarie si patiserie

177 răspunsuri la acest topic

#161 Guvi

Guvi

Master of disaster

• Administratori
  • 8299 posturi

Postat 24 April 2012 - 05:05 AM

QUOTE(lauramft @ Apr 23 2012, 08:37 PM) <{POST_SNAPBACK}>
o putem primi si noi??????????

userul pe care l-ai citat a scris mesajul respectiv acum 7 ani si, dupa cum ai constatat singura vizitandu-i profilul, nu a mai activat pe forum de 2 ani. probabil ca ai avea ceva mai multe sanse de reusita trimitandu-i un PM in loc sa insisti pe topicul acesta.

Guvi's

Fan n_puiu

Lord, grant me the serenity to accept the things I cannot change, the courage to change the things I can,
and the wisdom to hide the bodies of those people I had to kill because they pushed me too far

#162 neamielualarau

neamielualarau

Academic Chef

• Membri
  • 1004 posturi

Postat 04 January 2013 - 10:47 AM

CITAT(Guvi @ Apr 24 2012, 06:05 AM) <{POST_SNAPBACK}>
userul pe care l-ai citat a scris mesajul respectiv acum 7 ani si, dupa cum ai constatat singura vizitandu-i profilul, nu a mai activat pe forum de 2 ani. probabil ca ai avea ceva mai multe sanse de reusita trimitandu-i un PM in loc sa insisti pe topicul acesta.

interesant era daca a apucat cineva sa intre in posesiune din cei care au cerut-o.. daca da, poate ar putea face un efort... nu de alta, da' ma intereseaza si pe mine tongue.gif

in alta ordine de idei, o are cineva de vanzare, scanata pe cd, la 50lei.. plus transport cica.. pe un site de publicitate.. poate punem mana de la mana si luam si noi un exemplar? ca fiind pdf ni-l impartim noi, fara probleme.. rolleyes.gif amatori? (ar fi de discutat prin PM treb'soara asta)

#163 bujo

bujo

micro Bucatar

• Membri
  • 1 posturi

Postat 22 March 2013 - 03:08 PM

CITAT(roxana anca @ Jun 16 2005, 03:33 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Am pus mana pe o editie din 1963- contine 450 pag - am scanat cartea si daca intereseaza pe cineva ? O sa maine indexul cartii si daca intereseaza pe cineva astept un semnal.
Roxana Anca

Buna, indraznesc sa cer si eu acest retetar, ti-as fi extrem de recunoscatoare. Adresa mea este: graficris@yahoo.com

#164 neamielualarau

neamielualarau

Academic Chef

• Membri
  • 1004 posturi

Postat 22 March 2013 - 09:13 PM

CITAT(bujo @ Mar 22 2013, 04:08 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Buna, indraznesc sa cer si eu acest retetar, ti-as fi extrem de recunoscatoare. Adresa mea este: graficris@yahoo.com

sigur ai vazut de cand dateaza mesajul? D.gif blink.gif doua mii cinci? acum 8 (opt) ani?

#165 narcisamihaela

narcisamihaela

micro Bucatar

• Membri
  • 2 posturi

Postat 07 June 2013 - 01:48 PM

As dori si eu daca se poate aceasta carte

#166 neamielualarau

neamielualarau

Academic Chef

• Membri
  • 1004 posturi

Postat 07 June 2013 - 05:38 PM

CITAT(narcisamihaela @ Jun 7 2013, 02:48 PM) <{POST_SNAPBACK}>
As dori si eu daca se poate aceasta carte

doamne, mai fetelor, daca v-ati uita voi din ce data dati reply la mesaje.. din 2005 pana acum sunt 8 ani, de atunci nici urma de cea care a postat..

#167 cookie_mug

cookie_mug

micro Bucatar

• Membri
  • 1 posturi

Postat 23 July 2013 - 01:25 PM

CITAT(neamielualarau @ Jan 4 2013, 08:47 AM) <{POST_SNAPBACK}>
interesant era daca a apucat cineva sa intre in posesiune din cei care au cerut-o.. daca da, poate ar putea face un efort... nu de alta, da' ma intereseaza si pe mine tongue.gif

in alta ordine de idei, o are cineva de vanzare, scanata pe cd, la 50lei.. plus transport cica.. pe un site de publicitate.. poate punem mana de la mana si luam si noi un exemplar? ca fiind pdf ni-l impartim noi, fara probleme.. rolleyes.gif amatori? (ar fi de discutat prin PM treb'soara asta)

Buna, eu as fi interesata de varianta scanata, cum putem comanda? Am nevoie urgent de retetar (aprox 2 saptamani) pentru o manastire din Romania.

Multumesc sta pe ganduri.gif

#168 adriannabb

adriannabb

micro Bucatar

• Membri
  • 1 posturi

Postat 20 October 2013 - 02:29 PM

A primit cineva aceasta carte?

#169 neamielualarau

neamielualarau

Academic Chef

• Membri
  • 1004 posturi

Postat 20 October 2013 - 06:36 PM

CITAT(adriannabb @ Oct 20 2013, 03:29 PM) <{POST_SNAPBACK}>
A primit cineva aceasta carte?

de „primit” nu stiu, dar eu am cumparat-o...

#170 sorinafatma

sorinafatma

micro Bucatar

• Membri
  • 1 posturi

Postat 10 July 2014 - 12:57 PM

buna ziua,imi doresc tare mult acest retetar.Ma poti ajuta cumva????

#171 neamielualarau

neamielualarau

Academic Chef

• Membri
  • 1004 posturi

Postat 03 October 2014 - 08:15 AM

CITAT(sorinafatma @ Jul 10 2014, 01:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
buna ziua,imi doresc tare mult acest retetar.Ma poti ajuta cumva????

gasesti de vanzare pe okazii, prin anticariate..

#172 Secu86

Secu86

micro Bucatar

• Membri
  • 4 posturi

Postat 22 October 2014 - 07:40 AM

Cartea in cauza am gasit-o pe internet. Este scanata si apoi convertita in formatul word dupa care in .pdf.
Calitatea textului si a pozelor este buna. Cine o doreste sa-mi lase un mesaj pe acest forum sau sa-si scrie adresa de e-mail in cadrul acestui topic si i-o voi trimite.

#173 neamielualarau

neamielualarau

Academic Chef

• Membri
  • 1004 posturi

Postat 23 October 2014 - 08:01 AM

CITAT(Secu86 @ Oct 22 2014, 08:40 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Cartea in cauza am gasit-o pe internet. Este scanata si apoi convertita in formatul word dupa care in .pdf.
Calitatea textului si a pozelor este buna. Cine o doreste sa-mi lase un mesaj pe acest forum sau sa-si scrie adresa de e-mail in cadrul acestui topic si i-o voi trimite.

am vazut si eu doua exemplare, patiserie-cofetarie si retetar general, pe scribd, despre alea este vorba?

#174 Secu86

Secu86

micro Bucatar

• Membri
  • 4 posturi

Postat 23 October 2014 - 01:02 PM

CITAT(neamielualarau @ Oct 23 2014, 06:01 AM) <{POST_SNAPBACK}>
am vazut si eu doua exemplare, patiserie-cofetarie si retetar general, pe scribd, despre alea este vorba?

Da. Cel putin de acolo am descarcat-o si eu.

#175 viorelgruia

viorelgruia

micro Bucatar

• Membri
  • 2 posturi

Postat 28 October 2014 - 01:21 AM

QUOTE(Secu86 @ Oct 22 2014, 05:40 AM) <{POST_SNAPBACK}>

vreau si eu cartea prin email. viorelgruia@yahoo.com

QUOTE(bujo @ Mar 22 2013, 01:08 PM) <{POST_SNAPBACK}>

il pot avea si eu? viorelgruia@yahoo.com

#176 CristinaTom

CristinaTom

micro Bucatar

• Membri
  • 1 posturi

Postat 07 November 2014 - 11:42 PM

Ciao Roxana imi poti trimite si mie fisierul pe gafteac@yahoo.com. Mersi frumos.

#177 neamielualarau

neamielualarau

Academic Chef

• Membri
  • 1004 posturi

Postat 08 November 2014 - 10:19 AM

fisierul e foarte mare, nu il mai cereti ca nu poate fi trimis pe mail. mergeti pe scribd si cautati „retetar”, le veti gasi pe ambele, este unul de cofetarie-patiserie si unul general. scribd va care sa cotizati, dar puteti ocoli asta daca urcati inainte un fisier oarecare de prin calculator, un manual de aspirator sa zicem..

#178 Cornealoredana

Cornealoredana

micro Bucatar

• Membri
  • 1 posturi

Postat 13 June 2019 - 07:43 PM

As dori si eu un exemplar daca este vorba despre retatarul lui Benone Lazar din 1963. Il caut de mult si nu-l gasesc online de cumparat sub nici o forma. Adresa mea ar fi loredana_m1986 at yahoo punct com

Răspunde la acest topic

1 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi