Vanilicile sunt foarte bune si se fac din faina, unt sau margarina, zahar si nuci macinate.
Pentru vanilici se framanta bine si se lasa la rece timp de o jumatate de ora, apoi se coc si, calde, se dau prin zahar pudra. Prajiturilor li se dau forme de potcoava.
Vanilicile se pot servi la ceai si sunt foarte gustoase.

De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tartă cu caise și înghețată - Deliciu aromat și răcoritor

Am pregatit un tort racoritor cu fructe de sezon.
Tort de inghetata cu caise si ciocolata alba
Comentarii