Pentru Japoneza se freaca untul cu zahar, se adauga nucile, apoi faina, praful de copt si albusurile batute spuma.
Pentru Japoneza se freaca untul cu zahar, se adauga nucile, apoi faina, praful de copt si albusurile batute spuma. Punem la copt in tava tapetata cu unt si faina. Dam la copt pe jumatate, apoi scoatem si punem deasupra o compozitie facuta din 200 gr. de zahar pudra care se bate cu sase galbenusuri, adaugam un albus batut spuma, o lingura de faina, ungem blatul din tava si dam la cuptor pana se intareste. Dupa ce s-a racit, se unge cu crema de cacao.
Japoneza, se serveste cu crema dupa ce s-a racit.

De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Cobbler cu piersici și înghețată cu topping crunchy - Delicios și parfumat

Am profitat de aceasta ocazie, ca tot este sezonul ei si prin magazine se gaseste in cantitate si la pret bun, am luat si eu...
Prajitura cu rubarba si cirese
Comentarii