Ciorba de loboda si legume este o mancare de post sanatoasa si delicioasa. Spalam loboda in mai multe ape, apoi o oparim in apa fierbinte 1 minut.
Ciorba de loboda si legume este o mancare de post sanatoasa si delicioasa. Spalam loboda in mai multe ape, apoi o oparim in apa fierbinte 1 minut si lasam sa se raceasca.
Tocam legumele marunt - ceapa verde, dovlecelul, cartoful, ardeiul, morcovul si telina si le calim putin in ulei. Apoi adaugam apa (2 l) si lasam sa fiarba. Cand a inceput apa sa fiarba, adaugam 2 linguri de orez si lasam la fiert pana se fac legumele. Spre sfarsit acrim ciorba cu zeama de la 2 lamai si mai lasam 10 minute. Condimentam dupa gust si adaugam verdeata tocata.
Se poate servi si calda si rece, cu ceapa sau usturoi verde.
Pofta buna!

De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tartă cu caise și înghețată - Deliciu aromat și răcoritor

Am pregatit un tort racoritor cu fructe de sezon.
Tort de inghetata cu caise si ciocolata alba
Comentarii