Shake-ul de banane este ideal pentru micul dejun sau pentru o gustare intre mese. Shakeul de banane este foarte hranitor si sanatos.
Shake-ul de banane este ideal pentru micul dejun sau pentru o gustare intre mese. Shakeul de banane este foarte hranitor si sanatos.
Daca ai blender totul merege super usor, daca nu ai o sa faci ca mine! Cu mixerul vertical imi maruntesc banana, pun laptele si apoi miere. Mai mixez putin si gataaaa!!! Pentru celelalate variante adaug banana si restul de fructe, le mixez, pun laptele si mierea daca mai este cazul!
Rapid si delicios!
Eu mai pun in loc de lapte si iaurt si e la fel de delicios! Imi prepar bunatatea cu iaurt si la serviciu, in cazul asta maruntesc banana cu furculita! Merge si e bun!
Shake-ul de banane se serveste rece, din pahare inalte.
Acesta reteta este scrisa de Ana pentru concursul media-content. Si tu poti publica retete pe culinar.ro si ai sansa de a castiga un Iphone sau un Ipad.

De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Clătite americane cu fructe, înghețată și topping crunchy
Tarta cu dovlecei zucchini este atât de bună încât o poţi mânca la micul dejun lângă o cana cu lapte, la prânz ca...
Tarta cu dovlecei zucchini
Se potriveste pentru zilele senine de vara, este fara coacere, iar efortul este minim. Retete dietetice
Prajitura cu jeleu de cirese si crema de frisca
Comentarii