Se spala pulpele si se taie in doua. Cartofii se curata si se taie cubulete. Pe tava (eu folosesc tava de la cuptor) se pune ulei cat sa acopere tot..
Se spala pulpele si se taie in doua. Cartofii se curata si se taie cubulete.
Pe tava (eu folosesc tava de la cuptor) se pune ulei cat sa acopere tot... se pun cartofii cubulete...si se toarna o jumatate de cana de apa cu o lingura de bulion peste ei. Apoi se amesteca bine totul...pt a fi toti cartofii acoperiti uniform pt a nu se lipi.
Se pun pulpele peste cartofi...Si apoi se pune tava in cuptor pentru o ora...la mijlocul intervalului se intoarce carnea!
Reteta propusa de Sandrita

De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Frigănele cu fructe și înghețată - Desert simplu și savuros

Nicio dulceata nu este mai buna pentru delicioasele clatite!! Pentru concurs ,,toamana se numara borcanele"
Dulceata de visine
Comentarii