Sari la conținut

Poză

Odorizante de camera

70 răspunsuri la acest topic

#61 stella

stella

Ajutor de bagator de seama

• Membri
  • 10123 posturi
  • Interests:^_^ :D

Postat 24 October 2008 - 06:11 PM

Cassia , le-am luat de fapt de la Zurich, de la un magazin cu chestii nature etc...si erau soldate...nu mai stiu cat am dat pe ele... biggrin.gif
Fan n_puiu for ever

#62 Cassia

Cassia

Academic Chef

• Membri
  • 1403 posturi

Postat 24 October 2008 - 06:12 PM

Pentru dezodorizare eu folosesc geamul deschis smile.gif
Pentru odorizare: coji de citrice, betisoare tibetane (sint facute cu ierburi si miros foarte placut si discret) si cind se poate, multe flori.
In masina am niste bilute care absorb mirosurile, desi in general nu imi trebuie pentru ca inca miroase a piele si a masina noua.

#63 lucretia@

lucretia@

micro Bucatar

• Membri
  • 36 posturi

Postat 16 December 2008 - 07:19 PM

air wick reglat la 36 de minute, asta avem noi, singura chestie e ca daca esti concentrat pe ceva te cam sperie zgomotul. imi place doza de frezie si iasomie, aia de lavanda nu imi place.

#64 Icey

Icey

Big Chef

• Membri
  • 648 posturi

Postat 26 January 2009 - 11:59 AM

Tot air wick, dar symphonia, imi place ca are doua esente care se alterneaza.

#65 Adina_K

Adina_K

The Black Princess

• Membri
  • 1826 posturi

Postat 26 January 2009 - 08:33 PM

daaa, airwick, flori albe.
pentru masina am luat mai nou my shaladan (shalan??), cutiuta parfumata rau. si am pus doua rolleyes.gif cool.gif
cert e ca am dus o colega pana acasa din motive de ploaie si sarmana n-a scos un cuvant tot drumul. ma gandeam ca e din cauza mea, ca as fi super soferita si e saraca rupta de frica, asa ca n-am zis nimic wink.gif
cand colo, alba toata la fatza.. imi zice ca ea nu suporta mirosuri de astea in masina.
pai, si de ce nu a zis? ca deschideam un geam.
dar intamplarea asta nu m-a facut sa renunt la ele biggrin.gif

#66 moatza

moatza

Master of disaster

• Membri
  • 5505 posturi

Postat 26 January 2009 - 08:39 PM

QUOTE(Adina_K @ Jan 26 2009, 08:33 PM) <{POST_SNAPBACK}>
daaa, airwick, flori albe.
pentru masina am luat mai nou my shaladan (shalan??), cutiuta parfumata rau. si am pus doua rolleyes.gif cool.gif
cert e ca am dus o colega pana acasa din motive de ploaie si sarmana n-a scos un cuvant tot drumul. ma gandeam ca e din cauza mea, ca as fi super soferita si e saraca rupta de frica, asa ca n-am zis nimic wink.gif
cand colo, alba toata la fatza.. imi zice ca ea nu suporta mirosuri de astea in masina.
pai, si de ce nu a zis? ca deschideam un geam.
dar intamplarea asta nu m-a facut sa renunt la ele biggrin.gif

citind postul tau m-au trecut fiori reci, ca si eu am trait o situatie din asta. basca, eu am si rau de masina, groaznic!
si ce sa-i mai spun omului, cand el fusese plin de intentii bune.

#67 kismoni

kismoni

Master of disaster

• Membri
  • 6198 posturi

Postat 26 January 2009 - 09:00 PM

in bai am trio briza marina ,sunt 3 ,pe rand da un dumpf divers la 30 min cred ,am pus pe minim
in camera de zi am air wick la 36 minute ,lacramioare sau citrice cand cum imi vine schimb pe ele
mai am ici colo scented oil candle ( lumanari uleioase) , cred ca am in casa vreo 200 de lumanari smile.gif))))) de toate felurile formele culorile natiunile smile.gif cadoul cel mai potrivit e sa imi cadorisesti lumanari smile.gif se vor arde pe rand cu siguranta smile.gif
copiii au vaporizatorul la calorifer si le-am pus in el ulei de tei (idei naturiste)
aerisesc lung casa si asa aerul este proaspat si discret parfumat

#68 Adina_K

Adina_K

The Black Princess

• Membri
  • 1826 posturi

Postat 26 January 2009 - 10:09 PM

QUOTE(moatza @ Jan 26 2009, 08:39 PM) <{POST_SNAPBACK}>
citind postul tau m-au trecut fiori reci, ca si eu am trait o situatie din asta. basca, eu am si rau de masina, groaznic!
si ce sa-i mai spun omului, cand el fusese plin de intentii bune.

Moatzo, imi pare rau, .. si mi-a parut rau si pentru ea, dar daca am mania asta..
macar unul mic agatat la oglinda, dar pe ala il schimb o data la doua zile.. deci tot dracul ala ar fi.
imi plac si cele de bagat in priza, airwiku', dar pana acum, din cele testate, cel mai smecher e cel de flori albe. ala de portocale nici nu se simte si e la aceeasi intensitate..

#69 gabiGABI

gabiGABI

micro Bucatar

• Membri
  • 1 posturi

Postat 17 April 2012 - 09:45 AM

QUOTE(Floricica @ Oct 22 2008, 05:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Stie cineva ceva despre lampile alea din cristale de sare? Are cineva acasa? Merita cumparate?

Lampile de sare sunt foarte bune. Mai multe detalii pe xxx

Editat de stormy, 17 April 2012 - 12:29 PM.
fara reclama

#70 cornelia-gateste

cornelia-gateste

micro Bucatar

• Membri
  • 4 posturi

Postat 11 June 2013 - 07:43 PM

eu am glade si sunt multumita de el :D

#71 carmen2011

carmen2011

micro Bucatar

• Membri
  • 32 posturi

Postat 26 July 2017 - 09:27 AM

http://greenliving.r...zant-de-camera/si nu sunt sigurele metode, dar sunt extrem de eficiente mai ales pentru cei cu alergie la chimicalele din deodorantele de interior

Life Chose The wise Ones

Răspunde la acest topic

1 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi