Reply to this topicStart new topic
> pantofii, cizmele din piele intoarsa!, cum le revigorez?
sheherezada
mesaj Jan 15 2008, 03:08 PM

micro Bucatar

Grup: Membri
Postari: 38
Inregistrat pe: 27-May 06
Membrul Nr.: 32,176

Fetelor ce trucuri folositi sa revigorati pielea intoarsa? Am cateva cizme pe care le-am tot purtat si parca si-au pierdut `puful`acela de la inceput.... se spala? se dau cu crema? Mi-a fost frica sa le dau cu altceva decat o perie moale sau o carpa sa indepartez mizeria, uscate bineinteles! Insa parca s-au tocit si nici nu-mi mai vine sa le port sad.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
seima
mesaj Jan 15 2008, 03:45 PM

Academic Chef

Postari: 1,471
Inregistrat pe: 29-December 05
De la: Warsaw
Membrul Nr.: 29,623

Pielea intoarsa se curata cu burete inmuiat in spirt - in cazul culorilor inchise. In celelalte cazuri - se folosesc perii care nu sunt foarte aspre.
Exista spray-uri pentru piele intoarsa - unele colorate - altele incolore. Cu ele se reconditioneaza pielea intoarsa.
Eu am folosit spray-uri de la Salamander - foarte bune, cizmele aratau mereu ca noi.

+Quote Post
sheherezada
mesaj Jan 15 2008, 03:54 PM

micro Bucatar

Postari: 38
Inregistrat pe: 27-May 06
Membrul Nr.: 32,176

QUOTE(seima @ Jan 15 2008, 03:45 PM) *
Pielea intoarsa se curata cu burete inmuiat in spirt - in cazul culorilor inchise. In celelalte cazuri - se folosesc perii care nu sunt foarte aspre.
Exista spray-uri pentru piele intoarsa - unele colorate - altele incolore. Cu ele se reconditioneaza pielea intoarsa.
Eu am folosit spray-uri de la Salamander - foarte bune, cizmele aratau mereu ca noi.

Esti o dulce, la fel ca si tortul de pe blog-ul tau smile.gif. Mersic, o sa-cep sa caut spray-uri, sincer, habar n-aveam ca exista... notworthy.gif iar la cele maron inchis o sa incerc cu spirt.

Pupici si spor!

+Quote Post
imra
mesaj Jan 15 2008, 03:55 PM

Academic Chef

Postari: 1,022
Inregistrat pe: 16-April 07
Membrul Nr.: 37,411

Si la noi s-a pastrat bine incaltamintea din piele intoarsa pe care am dat-o cu spray, dar am facut asta de la bun inceput.

--------------------
Stelutza

+Quote Post
cris69
mesaj Jan 15 2008, 03:59 PM

Master of disaster

Postari: 3,143
Inregistrat pe: 10-December 07
De la: de pe aici de aproape
Membrul Nr.: 40,320

bine ca v-am gasit. si eu am o pereche de mocasini si nu m-am indurat sa-i arunc ca-mi erau dragi. am sa incerc si eu sfaturile voastre si va spun cum au iesit. multumesc mult de tot.

+Quote Post
seima
mesaj Jan 16 2008, 01:59 PM

Academic Chef

Postari: 1,471
Inregistrat pe: 29-December 05
De la: Warsaw
Membrul Nr.: 29,623

QUOTE(sheherezada @ Jan 15 2008, 03:54 PM) *
Esti o dulce, la fel ca si tortul de pe blog-ul tau smile.gif. Mersic, o sa-cep sa caut spray-uri, sincer, habar n-aveam ca exista... notworthy.gif iar la cele maron inchis o sa incerc cu spirt.

Pupici si spor!

N-ai pentru ce! Sa cauti spray-uri pentru toata incaltamintea ta din piele intoarsa. Cureti pielea cu buretel inmuiat in spirt, apoi dai cu spray.
Noroiul uscat il inlaturi cu perii.

PS. Ai grija, in Ro spirtul este colorat in albastrui, asa ca nu-l folosi la curatat incaltaminte de culori deschise!

+Quote Post
cris69
mesaj Jan 16 2008, 03:22 PM

Master of disaster

Postari: 3,143
Inregistrat pe: 10-December 07
De la: de pe aici de aproape
Membrul Nr.: 40,320

CITAT(seima @ Jan 16 2008, 01:59 PM) *
N-ai pentru ce! Sa cauti spray-uri pentru toata incaltamintea ta din piele intoarsa. Cureti pielea cu buretel inmuiat in spirt, apoi dai cu spray.
Noroiul uscat il inlaturi cu perii.

PS. Ai grija, in Ro spirtul este colorat in albastrui, asa ca nu-l folosi la curatat incaltaminte de culori deschise!

mersi, ai mei sunt negri.trebuie sa-i scot de la naftalina.

+Quote Post
LIZY
mesaj Oct 11 2008, 10:47 PM

Bucataras

Postari: 121
Inregistrat pe: 6-January 06
De la: US
Membrul Nr.: 29,717

Multumesc si eu pentru sfat! smile.gif Acum stiu cum sa ii curat fetii sandalele si poate reusesc sa le fac din nou frumoase.

+Quote Post
Reclama

Google Ads

Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
Nici un cuvant cheie adaugat.

1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membri:

Design by: Free IPB Skins & Web Proxy
RSS Versiunea Lo-Fi Astazi este: 23rd December 2014 - 12:00 AM

Autentificare

Nu sunteti membru inca ?

Dureaza doar cateva minute sa va inregistrati.

Inregistrati-va acum

Adresa email
Parolă
Invizibil pe forum (nu ma adauga in lista de utilizatori activi pe forum)

Ati uitat parola?
Înregistrare