Reply to this topicStart new topic
> Restaurante ieftine si buuune in BUCURESTI, Unde iesim cu gasca fara sa rupem portofelul
artista.
mesaj Aug 8 2008, 04:26 PM

micro Bucatar

Grup: Membri
Postari: 23
Inregistrat pe: 27-March 08
Membrul Nr.: 42,311

Tot caut de cateva zile informatii despre preturi la terase si restaurante.

N-am gasit nimic concret!Unde scrie despre restaurant , nu zice nimeni nimic de preturi.
Propun sa ne informam din experientele celorlalti ca sa mai schimbam terasa si restaurantul unde mergem de obicei.
Poate scriem numele acestuia cu niste caractere speciale ca sa-i ajutam pe ceilalti la cautare.
Go to the top of the page

+Quote Post
artista.
mesaj Aug 8 2008, 04:38 PM

micro Bucatar

Hai ca incep yo!

Vreti sa va scoateti prietenii?Sau iesiti si platiti nemteste , sau o sarbatoriti pe soacra?

Va propun , un local fara fite , dar cu mancare buna si ieeftina:RESTAURANTUL VULTURUL.Aprope de iesirea din Bucuresti pe A1-Buc-Pitesti pe partea dreapta

Va mai recomand RESTAURANTUL COCOSU" ROSU-in Militari prima la dreapta dupa Apusului , la Agip ;mergeti cam 400m si il veti gasi pe dreapta.Copiii au locuri speciale de joaca.Servirea e mai lenesa ca la Vulturu dar e un pic mai elegant si au multe dulciuri bune.

Acum sa va spun cum e cu preturile:
-noi iesim in gasca cam 10 persoane.Nota de plata nu sare de 300-400 ron.Felurile principale sunt 12-17 ron.Berea e ca la chioscul de la bloc.Un pastrav mare nu sare de 15 ron , o halba de fresh de lamaie e 4-6 ron.La Vulturu e chiar fresh!!
Ambele au terase dragute! Maidraguta la Cocos!

astept si de la voi dontknow.gif recomandari!

Acest mesaj a fost editat de artista.: Aug 10 2008, 10:31 PM

+Quote Post
BD
mesaj Aug 8 2008, 04:53 PM

Master of disaster

Grup: Culinareasa lunii
Postari: 14,857
Inregistrat pe: 28-February 02
De la: Bucuresti
Membrul Nr.: 2,618

Cine e vio?

Pe vremuri mergeam si noi la Vulturul, mancarea si preturile facandu-ne sa nu observam unul din cele mai chicioase decoruri care exista. Pana cand intr-o zi, in baia care nu e intotdeauna curata, am vazut o tenie pe jos. Ne-am imaginat in fel si chip cum ar fi putut sa ajunga ea acolo, de unde iesise sau fusese scoasa. De atunci pas la Vulturul.

Mie imi placea Gara Lipscani, nu am mai fost de mult nu stiu daca si-a mentinut preturile mici si mancarea buna plus atmosfera.

--------------------
Ale mele

şi când plâng eu râd

+Quote Post
Bogdana
mesaj Aug 8 2008, 04:54 PM

Master of disaster

Postari: 8,527
Inregistrat pe: 11-November 05
Membrul Nr.: 28,786

si eu stau prin militari, am renuntat la cocosul rosu, chelnerii sunt indolenti, servirea e vai steaua ei si fresul de lamaie e din prafuri, de vulturul am auzit d ebine dar nu am ajuns inca acolo
artista, iti recomand tot in zona, casa roz, la capatul lui 336, dragut, chelneri amabili, portiile pe vremuri erau imense acum sunt rezonabile, enjoy

--------------------
Asa, si?

+Quote Post
artista.
mesaj Aug 10 2008, 10:28 PM

micro Bucatar

CITAT(Bogdana @ Aug 8 2008, 05:54 PM) *
si eu stau prin militari, am renuntat la cocosul rosu, chelnerii sunt indolenti, servirea e vai steaua ei si fresul de lamaie e din prafuri, de vulturul am auzit d ebine dar nu am ajuns inca acolo
artista, iti recomand tot in zona, casa roz, la capatul lui 336, dragut, chelneri amabili, portiile pe vremuri erau imense acum sunt rezonabile, enjoy

Si eu am observat ca freshul e fals iar chelnerii..parca fac in dusmanie,,,

+Quote Post
nick58
mesaj Nov 2 2008, 12:57 PM

micro Bucatar

Postari: 10
Inregistrat pe: 30-September 08
Membrul Nr.: 45,442

In Berceni ce recomandati? huh.gif

+Quote Post
nick58
mesaj Nov 8 2008, 02:19 PM

micro Bucatar

Postari: 10
Inregistrat pe: 30-September 08
Membrul Nr.: 45,442

CITAT(nick58 @ Nov 2 2008, 01:57 PM) *
In Berceni ce recomandati? huh.gif

up huh.gif

+Quote Post
cryss68
mesaj Apr 21 2009, 07:58 AM

micro Bucatar

Postari: 1
Inregistrat pe: 20-April 09
Membrul Nr.: 50,870

Restaurant LOTCA-bucatarie pescareasca. Eminescu 171...

+Quote Post
thor26
mesaj Jun 27 2009, 09:33 AM

micro Bucatar

Inregistrat pe: 27-June 09
Membrul Nr.: 52,402

Eu stiu un reataurant ieftin si super bun in Carrefour Vitan, langa AUTOVIT. Am mancat la ei o chestie numita "sach", un fel de gratar facut pe tava de lut....e super si ieftin. Restaurantul se numeste "Treff"

+Quote Post
zoazorel
mesaj Aug 23 2009, 01:40 PM

Fregmentez hevelenderu' !

Postari: 5,791
Inregistrat pe: 24-May 07
De la: Braila
Membrul Nr.: 37,851

Mergeti la "L'Incontro" pe 1 Decembrie 1918, in sectorul 3.N-o sa va para rau!Am mancat 3 persoane cu 112 lei, cu bautura (bere si Martini) si-nghetata de-aproape ca ne-a ramas in farfurii!

--------------------
Nu ma pricep, da' insist sa persist! Si cateodata chiar imi iese!
FAN n_puiu de la GLAVACIOC incoace, inspre zilele noastre si forever!

Nu-i cereti unei femei imposibilul. E capabila sa vi-l ofere!!!

+Quote Post
claudika
mesaj Oct 17 2009, 10:04 PM

Academic Chef

Postari: 1,040
Inregistrat pe: 30-November 08
De la: bucuresti
Membrul Nr.: 46,848

Am fost aseara la decano. Mie mi-a placut : micut , cochet, cu specific oriental,servire ok, atmosfera foarte placuta, muzica orientala live smile.gif , preturi accesibile . Per total o seara cu muzica si dans pe care o voi repeta curand .

--------------------
Claudika

+Quote Post
adi_dalma
mesaj Mar 9 2010, 11:27 AM

Big Chef

Postari: 650
Inregistrat pe: 31-January 08
Membrul Nr.: 41,231

Casa Enache ....pe Str.Grigore Alexandrescu (aproape de intersectia cu Dorobanti)

--------------------
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wzUNTpP/]

Secretul unei minţi şi al unui corp sănătos nu stă în a plânge după trecut sau în a te îngrijora pentru viitor ori a anticipa necazurile, ci în a trăi clipa în mod înţelept şi cinstit.

citat din Buddha

+Quote Post
dandax
mesaj Mar 18 2010, 10:49 AM

micro Bucatar

Postari: 4
Inregistrat pe: 25-February 10
Membrul Nr.: 56,997

Eu stiu un restaurant foarte bun in Bucuresti este deschis de curand, pe site-ul lor poti sa vezi preturile si chiar si ce au in meniu. Mie una imi place foarte mult Mignon A Bistro, atmosfera este pariziana, foarte linistit, nu este foarte mare dar la subsol are o crama f frumoasa. Preturile sunt foarte bune si accesibile oricui. Va recomand sa mergeti acolo si sa imi psuneti daca va placut sau nu.

+Quote Post
micutzu
mesaj Feb 17 2011, 11:30 AM

micro Bucatar

Inregistrat pe: 17-February 11
Membrul Nr.: 234,769

La Istria mai poti manca bine. Asta e bun si pt ati mentine silueta. Specific pescaresc, ambienta superba, preturi ok. EU zic ca merita incercat

+Quote Post
amellia
mesaj Feb 17 2011, 02:57 PM

Captain Cook

Postari: 356
Inregistrat pe: 29-June 09
Membrul Nr.: 52,449

La Nuci in militari zona Lujerului .papica buna , preturi idem .. intre 8 si 25 un fel principal .. 8 fiind scaricica la gratar portie mare si f bine degresata si 25 muschi de vita pe care nu la m incercat inca .o bere de la 4 la 7 lei .. vin la max 27 .. limonada bunnnnnnna 7 lei 500 mll.E spatios , nu inghesuit chelneri f ok ( mi am uitat acolo tel mobil si inainte sa realizez ca l am uitat ei au sunat la last dialed nr .. si au anuntat ca proprietarul telefonului la uitat lallalal ..).
Duraza un pic pina vine papica dar pt mine personal asta nu e o chestie negativa .. prefer sa astept 20 25 de min dar sa stiu ca e facut atunci nu reincalzit .
Era sa uit , toalete curate dar f f f f mici :) nerecomandat persoanelor claustrofobice :))
Din pacate nu au site , dar Mr Gogle stie el ceva pe acolo . harta .. rewievuri ..

--------------------
Ziua de ieri a trecut. Ziua de mâine nu a sosit încă. Nu avem la dispoziţie decât ziua de azi. Hai să începem.

+Quote Post
Cristi1986
mesaj Feb 21 2011, 11:57 PM

micro Bucatar

Postari: 2
Inregistrat pe: 21-February 11
Membrul Nr.: 235,232

Am gasit un restaurant bun in Centrul Istoric. Se numeste Red Angus Steakhouse. Mancarea super ok, ambientul foarte primitor si ospatarii ok. Preturile variaza de la mici la mari. Am aflat de el din casuta postala cand am primit un flyer ca voi primi o sticla de vin gratis daca comand 2 feluri principale. Am fost cu prietena mea si a fost excelent. La inceput recunosc ca am crezut ca este o gluma cu sticla de vin gratis, dar a fost ok.

Este un tip acolo care te intreaba mereu cum e mancarea si chestii din astea si e strain, dar e kterink tipu. Mi-a spus ca nu au deschis de mult timp si ca incearca sa introduca un model nou la noi. in fine. Personal va recomand a fost super ok. De obicei nu prea intru in restaurante pe care nu le stiu, dar la ei am profitat de oferta. Daca va pasioneaza mai e valabila oferta pana la 15 martie. Poti sa te duci daca vrei doar cu parola de pe site ul lor de facebook "Master Rib-Eye" si e ok.

Dupa mine merita incercat.

+Quote Post
cris86
mesaj Feb 22 2011, 08:19 PM

micro Bucatar

Inregistrat pe: 22-February 11
Membrul Nr.: 235,256

M-am uitat pe site-ul lor si arata ft tare, si mancarea si inauntru!
Eu nu am primit flyer din ala, dar acum ca stiu parola o sa profit de ocazie D.gif
practic ma duc acolo si zic ca am primit oferta lor cu o sticla de vin gratis si parola "master rib eye" si gata?

Mersi

CITAT(Cristi1986 @ Feb 21 2011, 09:57 PM) *
Am gasit un restaurant bun in Centrul Istoric. Se numeste Red Angus Steakhouse. Mancarea super ok, ambientul foarte primitor si ospatarii ok. Preturile variaza de la mici la mari. Am aflat de el din casuta postala cand am primit un flyer ca voi primi o sticla de vin gratis daca comand 2 feluri principale. Am fost cu prietena mea si a fost excelent. La inceput recunosc ca am crezut ca este o gluma cu sticla de vin gratis, dar a fost ok.

Este un tip acolo care te intreaba mereu cum e mancarea si chestii din astea si e strain, dar e kterink tipu. Mi-a spus ca nu au deschis de mult timp si ca incearca sa introduca un model nou la noi. in fine. Personal va recomand a fost super ok. De obicei nu prea intru in restaurante pe care nu le stiu, dar la ei am profitat de oferta. Daca va pasioneaza mai e valabila oferta pana la 15 martie. Poti sa te duci daca vrei doar cu parola de pe site ul lor de facebook "Master Rib-Eye" si e ok.

Dupa mine merita incercat.

+Quote Post
Cristi1986
mesaj Feb 23 2011, 08:49 PM

micro Bucatar

Postari: 2
Inregistrat pe: 21-February 11
Membrul Nr.: 235,232

CITAT(cris86 @ Feb 22 2011, 06:19 PM) *
M-am uitat pe site-ul lor si arata ft tare, si mancarea si inauntru!
Eu nu am primit flyer din ala, dar acum ca stiu parola o sa profit de ocazie D.gif
practic ma duc acolo si zic ca am primit oferta lor cu o sticla de vin gratis si parola "master rib eye" si gata?

Mersi

Dap. Eu am inteles de la ei ca au mai distribuit flyere cu acest subiect unde oamenii veneau cu flyer-ul, dar sunt acceptati si cei care vin cu parola.

E ok.

+Quote Post
scrhym
mesaj May 18 2011, 10:11 AM

micro Bucatar

Inregistrat pe: 18-May 11
Membrul Nr.: 245,570

QUOTE(artista. @ Aug 8 2008, 02:26 PM) *
Tot caut de cateva zile informatii despre preturi la terase si restaurante.

N-am gasit nimic concret!Unde scrie despre restaurant , nu zice nimeni nimic de preturi.
Propun sa ne informam din experientele celorlalti ca sa mai schimbam terasa si restaurantul unde mergem de obicei.
Poate scriem numele acestuia cu niste caractere speciale ca sa-i ajutam pe ceilalti la cautare.

eu recomand restaurantul Maru' lui Adam, de la capatul liniei de autobuz 331. Mancarea este foarte buna la fel si servirea. -----------------

Acest mesaj a fost editat de Guvi: May 18 2011, 04:48 PM
Motivul editarii: reclama neuatorizata

+Quote Post
voxstelarum
mesaj Jun 1 2011, 10:28 AM

micro Bucatar

Inregistrat pe: 1-June 11
Membrul Nr.: 245,707

Salutare, sunt nou aici, dar am zis sa va spun si voua un restaurant la care am fost eu acum cateva zile, este un restaurant tip fast food, adica pe langa notiunea de restaurant pe care o stie toata lumea, adopta si un stil tip fast food cu mancaruri tip fast food si unde iti poate livra mancarea la domiciliu, are terasa, ceea ce mie imi place mai ales pt faptul ca vine caldura si daca tot este cald si frumos afara, poti sta si manca afara sub umbrela, este frumos, mie mi-a placut.
Restaurantul se numeste Acvila, au si site ...... si se afla in sectorul 4, adresa este drumul jilavei nr. 1.
Mancarea este proaspata si foarte buna.

Acest mesaj a fost editat de stormy: Jun 1 2011, 01:18 PM
Motivul editarii: fara reclama, da?!

+Quote Post
Reclama

Google Ads

Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
Nici un cuvant cheie adaugat.

1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membri:

Design by: Free IPB Skins & Web Proxy
RSS Versiunea Lo-Fi Astazi este: 23rd October 2014 - 07:07 PM

Autentificare

Nu sunteti membru inca ?

Dureaza doar cateva minute sa va inregistrati.

Inregistrati-va acum

Adresa email
Parolă
Invizibil pe forum (nu ma adauga in lista de utilizatori activi pe forum)

Ati uitat parola?
Înregistrare