Sari la conținut

Poză

SA NE LUPTAM IN RETETE

183 răspunsuri la acest topic

#21 InnaD

InnaD

Captain Cook

• Membri
  • 366 posturi

Postat 05 January 2011 - 08:19 PM

Felicitari Roxana!!! em_new_15.gif

#22 Irnke

Irnke

Master of disaster

• Membri
  • 4274 posturi

Postat 05 January 2011 - 08:20 PM

CITAT(Roxana. @ Jan 5 2011, 08:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
sunt alergica la roz tongue.gif

pupam pupam

Hahahaha, bun asa. groupwave.gif
atmosfera e ciudata, cand bei numa' apa plata!!

#23 Roxana.

Roxana.

Peculiar State of Mind

• Membri
  • 6115 posturi

Postat 06 January 2011 - 12:28 AM

QUOTE(InnaD @ Jan 5 2011, 01:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Felicitari Roxana!!! em_new_15.gif

multumesc Inna

#24 Elisha

Elisha

bucatar incepator

• Membri
  • 2318 posturi

Postat 06 January 2011 - 10:19 AM

CITAT(Roxana. @ Jan 5 2011, 08:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
multumesc juriului, multumesc partidului, multumesc familiei, multumesc prietenilor si vecinilor

saru'mana Elisha, o sa-ti trimit PM cand m-oi hotari cui ii voi da cartea si sortul, pana ajunge la mine postasu' moare pe drum

sa nu-mi fac firma de ras, nu puteam veni cu mana goala

serviti-va

Roxi felicitari inca o data. Trimite-mi datele persoanei si se rezolva tongue.gif.

Next time acele fursecuri, ciocolatele le vreau la pachet, nu doar virtual...eiiii rad tare.gif
Am aparatul meu -foto- , sunt pionier :D:

#25 Elisha

Elisha

bucatar incepator

• Membri
  • 2318 posturi

Postat 04 February 2011 - 03:05 PM

Pentru luna ianuarie 2011 em_new_57.gif :

Multumim IriA pentru minunatele retete! De azi esti "decorata" cu titlul de "Culinareasa lunii"

#26 Elisha

Elisha

bucatar incepator

• Membri
  • 2318 posturi

Postat 04 February 2011 - 06:00 PM

Draga Roxii cum ascunsezi tu reteta ta de Pani Popo si nu o vazui ca sa o pun la socoteala...
Cu scuzele de rigoare te rog sa primesti "coronita" pentru activitate exemplara D.gif si luna aceasta. em_new_15.gif

#27 rym

rym

D.Cantemir

• Moderatori
  • 8774 posturi
  • Interests:ski nautic.

Postat 05 February 2011 - 01:45 PM

Felicitari IriA! groupwave.gif

#28 Roxana.

Roxana.

Peculiar State of Mind

• Membri
  • 6115 posturi

Postat 07 February 2011 - 04:43 AM

QUOTE(elisha25 @ Feb 4 2011, 11:00 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Draga Roxii cum ascunsezi tu reteta ta de Pani Popo si nu o vazui ca sa o pun la socoteala...
Cu scuzele de rigoare te rog sa primesti "coronita" pentru activitate exemplara D.gif si luna aceasta. em_new_15.gif

si eu care credeam c-o ascunsesem bine tongue.gif

Felicitari IriA floare.gif abia astept sa vedem cu ce ne mai incanti privirile

#29 Elisha

Elisha

bucatar incepator

• Membri
  • 2318 posturi

Postat 07 February 2011 - 10:18 AM

CITAT(Roxana. @ Feb 7 2011, 04:43 AM) <{POST_SNAPBACK}>
si eu care credeam c-o ascunsesem bine tongue.gif

Noroc ca port ochelari D.gif. Multumim Roxi draga inca o data. Trimite-mi pls pe PM cum sa procedez si de data asta cu premiul D.gif

#30 IriA

IriA

Big Chef

• Culinareasa lunii
  • 539 posturi

Postat 07 February 2011 - 01:02 PM

Am vazut ceva la numele meu si era sa cad de pe scaun! Si dupa aia am venit si m-am uitat aici... si ce vad? Felicitari! Va multumesc , dar sunt confuza :D Pana la urma am luat eu titlul pe ianuarie, sau Roxana? blink.gif E bine in ambele feluri, dar va intreb ca sa stiu daca am azi un motiv in plus de bucurie rolleyes.gif Oricum, va multumesc ca m-ati luat in considerare! floare.gif
Zambiti! Viata se vede mai frumos din spatele unui zambet!

IriA.ro

#31 droopina

droopina

vudu? iudu! uidu! aidu!

• Moderatori
  • 10095 posturi

Postat 07 February 2011 - 01:17 PM

CITAT(IriA @ Feb 7 2011, 01:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Am vazut ceva la numele meu si era sa cad de pe scaun! Si dupa aia am venit si m-am uitat aici... si ce vad? Felicitari! Va multumesc , dar sunt confuza :D Pana la urma am luat eu titlul pe ianuarie, sau Roxana? blink.gif E bine in ambele feluri, dar va intreb ca sa stiu daca am azi un motiv in plus de bucurie rolleyes.gif Oricum, va multumesc ca m-ati luat in considerare! floare.gif

Iria, felicitari! Premiul este pentru luna ianuarie a.c.

In decembrie va veti duela pentru premiul cel mare, asa ca stati tunate D.gif
Life sucks and then you die! Damn right!

#32 Elisha

Elisha

bucatar incepator

• Membri
  • 2318 posturi

Postat 07 February 2011 - 01:57 PM

CITAT(IriA @ Feb 7 2011, 01:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>

IriA atat tu cat si Roxi sunteti culinaresele lunii ianuarie. Roxi a fost si in decembrie D.gif.

Premiul tau il pot trimite pe aceeasi adresa pe care mi-ai dat-o prin PM?

#33 IriA

IriA

Big Chef

• Culinareasa lunii
  • 539 posturi

Postat 07 February 2011 - 02:14 PM

Uraaa! groupwave.gif Multumesc pentru vestea cea buna si felicitari Roxanei! Sunt onorata sa impart acest titlu cu tine em_new_15.gif
Elisha, multumesc ca stai cu ochii pe noi! Premiul il primesc cu mare drag tot la aceeasi adresa.
Cat despre concursul din decembrie, am emotii inca de pe acum! Sper sa ma ridic la inaltimea competitiei! Ia sa vedem cine mai intra in joc cu noi!

IriA.ro

#34 Elisha

Elisha

bucatar incepator

• Membri
  • 2318 posturi

Postat 07 February 2011 - 02:24 PM

CITAT(IriA @ Feb 7 2011, 02:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Uraaa! groupwave.gif Multumesc pentru vestea cea buna si felicitari Roxanei! Sunt onorata sa impart acest titlu cu tine em_new_15.gif
Elisha, multumesc ca stai cu ochii pe noi! Premiul il primesc cu mare drag tot la aceeasi adresa.
Cat despre concursul din decembrie, am emotii inca de pe acum! Sper sa ma ridic la inaltimea competitiei! Ia sa vedem cine mai intra in joc cu noi!

Nu doar eu...o comunitate intreaga va vede minunatiile..Bravo gajix si multumim!

#35 A_44066

A_44066

• Membri
  • 1954 posturi

Postat 07 February 2011 - 03:10 PM

Felicitari, doamnelor!
Question: What would it be like to feel no envy, jealousy, regret, guilt, shame, blame, or hatred?

#36 IriA

IriA

Big Chef

• Culinareasa lunii
  • 539 posturi

Postat 08 February 2011 - 03:29 PM

Acum, daca tot m-ati surprins asa placut, va invit la masa!

Multumesc pentru tot!

IriA.ro

#37 Irnke

Irnke

Master of disaster

• Membri
  • 4274 posturi

Postat 08 February 2011 - 03:35 PM

Felicitari fetelor, si la cat mai multe retete superbe!!!!
atmosfera e ciudata, cand bei numa' apa plata!!

#38 Bus_39096

Bus_39096

în_sorită

• Moderatori
  • 3979 posturi
  • Interests:comedia umana

Postat 08 February 2011 - 05:19 PM

QUOTE(elisha25 @ Feb 7 2011, 01:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
IriA atat tu cat si Roxi sunteti culinaresele lunii ianuarie. Roxi a fost si in decembrie D.gif.

Felicitari maxime! smile.gif iar Roxanei dublu maxime!
Toata lumea iti vrea binele... nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

#39 Daneza13

Daneza13

Master of disaster

• Membri
  • 2213 posturi

Postat 10 February 2011 - 09:32 PM

QUOTE(elisha25 @ Nov 30 2010, 05:08 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Doar in cazul in care nu stiati vrem sa va spunem ca aveti un talent culinar extraordinar. Ne place foarte mult cum imbinati mancarea cu fotografia, ne place sa va citim si sa va descoperim. Lansam acest anunt ca sa va dam de stire ca din luna decembrie o sa vrem sa premiem lunar culinareasa lunii.
Si incepem cu luna decembrie 2010. Prin urmare persoana care va adauga cele mai multe retete (de orice fel: dulciuri, ciorbe, retete pentru cei mici) cu imagini (ingrediente, mod de preparare, produs final) in luna decembrie ( 01.12 - 31.12) pe forumul culinar.ro va fi premiata cu:
  • 1 sort culinar.ro
  • 1 carte de bucate
  • va fi "decorata" Culinareasa lunii decembrie. La profil, sub nickname va fi adaugat acest titlu cu o culoare foooarte atragatoare. Cine este pentru roz sa zica sau daca aveti alte preferinte la culori va rog...
  • va intra in finala de anul viitor, luna decembrie 2011, unde un premiu surpriza este pus la bataie
  • va fi adaugata la loc de cinste in cadrul unui topic inchis, care va contine numele castigatorelor.
Foarte important: pentru o evidenta clara va rugam sa specificati sub titlul retetei : pentru concursul lunii decembrie ( sau dupa caz, ianuarie, etc)
Dupa ce vom alege toate cele 12 culinarese (decembrie 2010, ianuarie 2011, februarie 2011, martie 2011, aprilie 2011, mai 2011, iunie 2011, iulie 2011, august 2011, septembrie 2011, octombrie 2011, noiembrie 2011) in luna decembrie 2011 vom deschide un topic nou-nout, unde cele 12 finaliste vor trebui sa realizeze
un meniu pentru Craciun.
Castigatoarea finalei va fi votata prin sondaj de membri forumului culinar.ro.

Retetele se posteaza la "Retete in imagini", cu specificatia "pentru concursul culinareasa lunii". La topicul de fata de posteaza doar fotografia cu produsul final si un link catre topicul corespunzator de la imagini.

Ma gandeam sa mai postez si eu ceva retete pe aici, pentru ca de ceva vreme nu prea am mai avut timp sa fac asta...Dar nerespectarea crunta a regulamentului concursului m-a facut sa ma razgandesc. De ce sa-mi pierd vremea cand se pare c-am avut foarte mare dreptate cand am zis ca premiile se dau pe pile, dupa ochi frumosi. In primul rand, nici una din retetele participante pana acum nu are specificat sub titlu retetei (lucru Foarte important , da?) : pentru concursul lunii ....
Observ ca admini/moderatorii decid cine participa sau nu rolleyes.gif

Pana la urma e sau nu concurs ??? ca vad ca te contrazici singura in topicul Loc de cinste pentru culinarese: " Intrucat abia in luna noiembrie am lansat aceasta initiativa a noastra, care de altfel nu este concurs..."

Pentru a desemna castigatioarea preferata (n-am nimic cu niciuna dintre castigatoarele de pana acum, nu ma intelegeti gresit) se sapa dupa retete prin alte subforumuri (vezi Panificatie)...cand aici scrie clar ca participa retetele postate la Retete in Imagini.

Decat sa deschideti nspemii de concursuri cu reguli schimbate si paraschimbate pana la finalizare - asta pentru a avea cat mai mare trafic - mai bine unul si bun, dar cu un regulament clar care sa fie respectat in totalitate pana la capat. Si nu schimbat pe parcurs dupa bunul plac al celor de sus.

A life spent making mistakes is not only more honourable but more useful than a life spent doing nothing. - George Bernard Shaw

Aventuri Culinare

#40 Happy.

Happy.

Supercalifragilistic!!!

• Membri
  • 8845 posturi

Postat 10 February 2011 - 09:57 PM

Si eu am vrut sa intreb unde sunt pozele si linkurile, dar imi era teama ca iar se interpreteaza ca as cauta scandal. Oricum regulamentul e lacunar rolleyes.gif

Danezo, da-l incolo de concurs, eu de abia astept sa vad noile tale "lucrari" aici sau la tine acasa. Promit ca iti fac si diploma, iti cumpar si iti imprim si șort. :D

Editat de Happy., 10 February 2011 - 09:57 PM.

Răspunde la acest topic

1 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi