Sari la conținut

Poză

La sezatoare ....

• Acest topic este închis
20486 răspunsuri la acest topic

#21 mon

mon

Master of disaster

• Membri
  • 1958 posturi

Postat 02 February 2006 - 07:02 AM

Bine ai venit Shana, ma bucur nespus ca ni se mareste gashka.

Eu am cam tras chiulul la raport zilele aste, dar sunt pe baricade fara abatere. Acum e tarziu, dar revin maine cu un raport detaliat.

Noapte buna,
Mon (de la Montignac icon_biggrin.gif )

#22 NAZDRAVANA

NAZDRAVANA

Big Chef

• Membri
  • 747 posturi

Postat 02 February 2006 - 03:44 PM

dry.gif cred ca am intrat bine. si eu tzin monti de pe 15 ianuarie 2006 si am slabit destul demult. oricum, l-am adoptat ca mod de viatza nu ca regim. nuj daca e suficient cat mananc, dar mie imi este de ajuns. o sa postez si eu cam ce am mancat azi...daca-mi este permis.
2 clatite monti cu branza degresata, o pulpa de pui fripata si o bucatzica de carnat de casa tot fript si el, o cana de ceai verde cu lamaie(pana acum) si o cana de lapte dulce fiert. (degresat si el). o sa mai mananc o salata de fasole boabe, o cana sau 2 de ceai verde si o cana de lapte dulce sau 2 mere. imi e mai mault decat suficient ce mananc. nuj cum e la ceilaltzi...celelalte. ma enerveaza ca nu am gasit pe nici un site cartea de RETZETE!!! a lui monti. am intzeles ca sunt chestii separate, adik carte de retzete si carte despre regim. acum....nu am decat pe cea despre regim. poate mai venitzi si voi cu idei ca yo...am cam ramas in pana.

#23 NAZDRAVANA

NAZDRAVANA

Big Chef

• Membri
  • 747 posturi

Postat 02 February 2006 - 03:45 PM

P.S: nu e neaparata nevoie sa mananc asa azi icon_razz.gif . sunt cam schimbatoare in privintza asta rolleyes.gif

#24 tanku

tanku

sheepish sheep

• Membri
  • 310 posturi

Postat 02 February 2006 - 05:19 PM

QUOTE(NAZDRAVANA @ Feb 2 2006, 01:44 PM)

ma enerveaza ca nu am gasit pe nici un site cartea de RETZETE!!! a lui monti. am intzeles ca sunt chestii separate, adik carte de retzete si carte despre regim. acum....nu am decat pe cea despre regim. poate mai venitzi si voi cu idei ca yo...am cam ramas in pana.

Nazdravana, am eu cartea cu retete, format word. Lasa-mi un pm cu adresa ta, si ti-o pot trimite!

Mon si monti-girls, salutari!

#25 Bratu Monica 27686

Bratu Monica 27686

micro Bucatar

• Membri
  • 6 posturi

Postat 02 February 2006 - 09:30 PM

QUOTE(tanku @ Feb 2 2006, 06:19 PM)

Nazdravana, am eu cartea cu retete, format word. Lasa-mi un pm cu adresa ta, si ti-o pot trimite!

Mon si monti-girls, salutari!

Buna seara!
Daca aveti aceasta carte cu retete Monti,as fi foarte bucuroasa daca mi-ati trimite-o si mie.
Adresa mea este:
monikka36@yahoo.com
Multumesc anticipat si astept cu nerabdare.
Poate-mi mai vin ceva idei caci stau f prost cu imaginatia.
Monica

#26 Amanda77

Amanda77

Bucataras

• Membri
  • 92 posturi

Postat 04 February 2006 - 09:54 PM

Va rog fi-va mila si de o miresca care trebuie sa slabeasca pana in iulie, si trimiteti-mi si mie cartea cu retete monti. mii de multumiri. Adresa mea: briza_marii77@yahoo.com

#27 NAZDRAVANA

NAZDRAVANA

Big Chef

• Membri
  • 747 posturi

Postat 04 February 2006 - 09:58 PM

laugh.gif so...in mare da, e bun. dar nu sunt de acord cu unele chestii. trebuie sa mananci 3 mese pe zi obligatoriu, ok. dar nu sa mananci ultima masa la 9-10 seara. o sa te culci si alimentele consumate o sa formeze un bol alimentar care nu o sa fie dizolvat-digerat pana maine dimineatza si nu ai facut nimik. degeaba incerci sa slabesti daca nu rezolvi unele chestii, una din ele fiind mancatul la ore tarzii. seara, dupa 6, potzi sa mananci fructe -mere- sau ce gasesti tu pe unde esti-cica citrice nu ca nu mai potzi dormi din cauza lor- sau potzi sa mananci lactate. eu una asa fac. tre' sa bei cel putzin 2 kg de lichide pe zi:ceaiuri, apa. trebuie sa mananci supe sau ciorbe cel putzin o data la doua zile daca nu potzi in fiecare zi. trebuie sa consumi fibre ca sa potzi avea o digestie buna. painea trebuie sa fie pt dieta (gasesti o retzeta de paine monti de la mon). nuj daca e obligatoriu sa mananci paine, eu nu mai mananc. so.....daca mai ai intrebari, o sa mai intru cool.gif

#28 shana

shana

Bucataras

• Membri
  • 123 posturi

Postat 04 February 2006 - 11:56 PM

Ai dreptate cu manatul seara.Dar chiar nu reusesc sa mananc mai devreme.Programul meu este atat de incarcar incat nu am timp.Am multi pacienti si nici nu ma dezmeticesc bine ca trebuie sa ajung la master.Nu o fac voluntar, dar singura pauza e intre 3-4 dupa amiaza cand imi permit sa mananc si crede-ma ca lactatele nu le pot suporta! Iar cand ajung seara acasa mi-e destul de foame ca sa pot rabda fara sa mananc.In privinta digestiei , trec tot timpul cel putin 4 ore de la masa pana cand fac nani.
Ma bucur foarte tare atunci cand primesc pareri din partea voastra.

#29 mon

mon

Master of disaster

• Membri
  • 1958 posturi

Postat 05 February 2006 - 11:40 PM

In privinta mancatului seara, Monti nu zice ca nu ai voie sa mananci seara, poti sa mananci la orice ora, doar ca nu trebuie sa te culci mai devreme de 3 ore de la ultima masa, adica sa aloci timpul necesar digestiei inainte de culcare.

Daca este tarziu, va este foame si va este si foarte somn, preferati sa mancati niste fructe, ca fructele se digera in jumatate de ora si numai bine, cat va pregatiti de culcare s-au si digerat si puteti dormi linistite icon_smile.gif

#30 shana

shana

Bucataras

• Membri
  • 123 posturi

Postat 06 February 2006 - 10:10 PM

Pana la urma nu a fost asa cum mi-am propus si am mancat 2 pestisori merluciu pe seara. Mai am o intrebare : otet e voie in salata?
Noapte buna si va rog sa-mi raspundeti la ambele intrebari.

#31 shana

shana

Bucataras

• Membri
  • 123 posturi

Postat 06 February 2006 - 10:43 PM

Pentru ca nu ma satur niciodata de pus intrebari,poate sunteti dragute sa-mi spuneti si de unde pot lua acele grafice amuzante cu kg:de unde ai plecat ,unde esti, si pana unde vrei sa ajungi
Multumesc! help.gif

#32 boni

boni

doar monti...

• Membri
  • 2135 posturi

Postat 07 February 2006 - 11:51 AM

da, otet e voie. daca retin bine monti spune de salata cu vinegreta (adica ulei si otet)

refritor la a doua intrebare. da' un click pe unul din graficele care iti place si te duce automat pe site-ul care iti ofera asa ceva.

#33 allain

allain

Bucataras

• Membri
  • 122 posturi

Postat 08 February 2006 - 08:51 AM

wink.gif Neata la toate fetele!Shana te-am cautat pe toate forumurile pina te-am gasit,Ti-am raspuns cum am luat trenuletul,dar vad ca nu l-ai gasit!Apesi pe ticker-ul cu broscuta,apoi pe ticker si vezi ca sunt vreo 2 trenulete.Daca ai cartea lui Monti trimite-mi si mie te rog,si cea cu retete daca o ai la,stefaniacorlan@yahoo.com,multam fain!Inca ceva ce legume si vegetale ai voie in prima faza?Sunt sigura ca poti slabi 8kg pina in iunie,mai sunt 5 luni,nu?Va pup si numai bine! wink.gif
IPB Image

#34 allain

allain

Bucataras

• Membri
  • 122 posturi

Postat 08 February 2006 - 08:54 AM

wink.gif Am uitat,dati-mi si mie reteta de piine a lui Monti!Ciao! wink.gif
IPB Image

#35 teutzi

teutzi

micro Bucatar

• Membri
  • 3 posturi

Postat 08 February 2006 - 11:40 AM

As vrea si eu cartea de retete a lui Monti daca se poate! Va roooog!!! Adresa mea este teodora.ralu@gmail.com. Multumesc! eusa_pray.gif

#36 boni

boni

doar monti...

• Membri
  • 2135 posturi

Postat 08 February 2006 - 01:06 PM

QUOTE(mon @ Jan 28 2006, 01:37 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Iar painea de ce nu o faci tu singurica. Nu se face greu si este atat de gustoasa... familia mea e tare nemultumita cand trebuie sa manance paine cumparata... (eu o fac aproape zilnic)

Reteta am postat-o aici:

http://www.culinar.r...aine-integrala/

de ce nu cititi cu atentie tot ce se scrie si intrebati dupa aia? era cu o pagina in urma tot in subiectul asta.

Editat de Sheng, 15 February 2010 - 10:10 AM.

#37 allain

allain

Bucataras

• Membri
  • 122 posturi

Postat 08 February 2006 - 02:28 PM

wink.gif Scuze,rectific,reteta de piine,cu faina si tarita,nu mai stiu exact cantitatile.Numai bine wink.gif
IPB Image

#38 allain

allain

Bucataras

• Membri
  • 122 posturi

Postat 08 February 2006 - 02:29 PM

wink.gif Scuze,rectific,reteta de piine,cu faina si tarita,nu mai stiu exact cantitatile.Numai bine wink.gif
IPB Image

#39 mon

mon

Master of disaster

• Membri
  • 1958 posturi

Postat 09 February 2006 - 02:16 AM

In reteta asta de paine poti sa adaugi cata tarata iti place.
http://www.culinar.r...?showtopic=7279

Eu adaug cam jumatate de cana la portia de ingrediente dubla. Iese o paine mare pentru toata familia.

#40 Amanda77

Amanda77

Bucataras

• Membri
  • 92 posturi

Postat 09 February 2006 - 10:14 PM

Mii de multumiri fetelor care mi-au trimis cartile lui Monti. La mine e cam greu cu micul dejun, ca trebuie sa fie consistent, ca am munca de teren (nu pot sa imi iau friptura cu mine, la clienti), ajung acasa seara la 17-18 si atunci mai manac. Noroc ca dupa ora asta nu mai manac, decat f rar.
Inca o data: multumesc! icon_salut.gif

0 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi