2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mobila la comanda
Micu Livia
mesaj Nov 2 2007, 02:53 PM

Academic Chef

Grup: Membri
Postari: 1,338
Inregistrat pe: 16-February 05
De la: Bucuresti
Membrul Nr.: 21,490

Desi nu am mai postat de multa vreme cand am timp mai frunzaresc un pic culinarul si imi clatesc ochii cu ce bunatati mai faceti.
Si cum prietenul la nevoie se cunoaste acum ca am nevoie de ajutor m-am gadit la voi.

Desi stau de ani buni in Bucuresti, tot copilul strazii ma simt. Cand am nevoie de un doctor pe net il caut , cand am nevoie de o firma de mobila tot pe net o caut. Daca va zic ca in primii ani dadeam fuga acasa (250 km) pentru fiecare plomba.

Asadar, revenind la oile mele, vreau sa-mi comand mobila pentru dormitor eventual si pentru hol.
Am cautat pe net dar tot nu sunt cu inima impacata ca am gasit ceva. Ca stiti cum e vreau si calitate si pret rezonabil. Si am gasit zeci de firme dar nu imi vine sa ma duc pe la toti si sa-i sacai cu oferte degeaba si poate la final imi mai si iau vreo teapa cat mine de mare

As vrea o firma care o sa trimita omul sa ia masuri apoi sa-mi faca o schita poate pe calculator sa vad si eu cum arata si evident sa o si monteze apoi.
Nu vreau sa se faca singur patul dar nici nu vreau mobila facuta dupa metode si materiale vechi de 100 de ani care sa imi cada in cap dupa 1 an.
Am vazut ceva pe gustul meu dar nu o modifica dupa nevoile mele ca nu au sabloane ba mai mult paleta de culori e tare saraca.

Asa ca de aveti vreo firma cu care ati lucrat bine va rog sa imi dati si mie datele lor.
Daca aveti si poze cu atat mai bine.

Va multumesc mult mult ca vreau sa o comand si ma intind deja de 3 saptamani.
Va induiosez daca va spun ca dorm pe jos pe o saltea 022.gif

--------------------
Adevarata varsta se socoteste in anii pe care nu i-ai trait degeaba.
Go to the top of the page

+Quote Post
Pocahontas
mesaj Nov 2 2007, 03:51 PM

in coltzul advers

Grup: Membri de onoare
Postari: 24,480
Inregistrat pe: 6-February 04
De la: stanga la dreapta
Membrul Nr.: 11,709

livia, noi cand ne-am mutat acu' ( anul asta), am stat 5 luni cu toata incaltamintea pe un carton la usa. Numai de meseriasi de kkt, care tergiverseaza lucrurile dar banii-i vor, etc, numai d-astia am parte. Aveam spasme numai cand i vedeam, imi venea sa le dau pumni in capatzana la totzi, deci asta a fost la locuintza anteriara. Asa ca am preferat sa ma descurc singura, am masurat tot ce-mi trebuia si -am batut magazinele de profil in lung si-n lat. İntr-un final am gasit un moilier de hol f. misto, modern, practic exact cum vroiau muskii mei. L-am gasit la İkea, intr-o seara l-am si montat cu al meu sotz, am pus io cu manutza mea politze si kestii pt incaltaminte. Mİ-am economisit banii, tipu' , nervii. Du-te acolo si plimba-te la ei , la dulapuri de haine de ex. stau f. bine. Succes !

+Quote Post
Micu Livia
mesaj Nov 2 2007, 04:21 PM

Academic Chef

QUOTE(Pocahontas @ Nov 2 2007, 05:51 PM) *
livia, noi cand ne-am mutat acu' ( anul asta), am stat 5 luni cu toata incaltamintea pe un carton la usa. Numai de meseriasi de kkt, care tergiverseaza lucrurile dar banii-i vor, etc, numai d-astia am parte. Aveam spasme numai cand i vedeam, imi venea sa le dau pumni in capatzana la totzi, deci asta a fost la locuintza anteriara. Asa ca am preferat sa ma descurc singura, am masurat tot ce-mi trebuia si -am batut magazinele de profil in lung si-n lat. İntr-un final am gasit un moilier de hol f. misto, modern, practic exact cum vroiau muskii mei. L-am gasit la İkea, intr-o seara l-am si montat cu al meu sotz, am pus io cu manutza mea politze si kestii pt incaltaminte. Mİ-am economisit banii, tipu' , nervii. Du-te acolo si plimba-te la ei , la dulapuri de haine de ex. stau f. bine. Succes !

Da si mie imi place tare mult tot ce e la Ikea dar eu am un apartament micut si chochet (asta vreau sa obtin tongue.gif ) si trebuie sa gandesc totul foarte bine.
Chiar micut nu e dar no apartament e si deci spatiul este limitat si vreau sa-l folosesc cat mai util
Asa ca am deja o schema cu cea vreau in dormitor. Vreau dulapul pana in tavan si apoi sa se prelinga si pe celalalt perete si pe hol am nevoie de doua corpuri tot pana in tavan... sigur nu o sa gasesc la Ikea exact pe dimensiunile spatiului.

Si cam stiu ce au la Ikea ca ma simt ca acasa acolo. Uite ce idee poate daca ii intreb frumos ma lasa sa imi pun hainele la ei in dulap si asa sunt cam goale numai cate o camasa trista atarna in cate un dulap si mie imi stau toate inca in cutii.

Cat despre meseriasi de asta imi e frica. Pe site ei se prezinta frumos dar stiu eu cum o sa fie cand trec la fapte.

Sora mea a dat comada pt mobila in camera fetitei. O prima estimare 30mil. Dupa masuratori la fata locului 27 mil iar dupa ce au pus tot la socoteala au iesit 37 mil. Da macar i-au zis de al bun inceput si lucreaza bine ca si-a mai facut si bucataria la ei. Sigura problema e ca sunt in Brasov icon_cry.gif

--------------------

+Quote Post
andreea fr
mesaj Nov 2 2007, 04:28 PM

Master of disaster

Postari: 1,873
Inregistrat pe: 19-February 06
De la: Franta
Membrul Nr.: 30,436

Livia la ikea au module de mai toate masurile, largi, inguste, pentru colt .... eu zic mai bine cumperi de-a gata decat sa te incurci cu meseriasi.

uite chiar am rasfoit putin catalogul lor si pe la pagina 118 gasesti lista cu dulapuri, mai inainte ai si paturile. bafta!

Acest mesaj a fost editat de andreea fr: Nov 2 2007, 04:36 PM

+Quote Post
ady
mesaj Nov 2 2007, 06:53 PM

Vedeta culinara

Postari: 3,344
Inregistrat pe: 19-August 06
De la: p-aici pe undeva
Membrul Nr.: 33,374

eu mi-am facut niste corpuri la un tip.(are o fimulita) mi la recomandat o buna colega de la vremea respectiva. mi-e luat destul de ieftin si mi-a luat in 2 rate. de 2 ani am corpurile respective (ceva gen masa de televizor cum se purta odata si o noptiera) si sunt ca noi. mi le-a adus acasa. asa face la toata lumea. in bucuresti.

precizez ca eu m-am dus cu schita clara, facute de mine, exact cum a vrut muschii mei, in functie de spatiu, desen facut in spatiu, ca la geometrie, cu toate masurile date de mine. ne-am intalnit, s-a uitat la schita, mi-a dat sa aleg nuanta. avea o paleta larguta. (cred ca era si mai larga dar stabilise un pic in prealabil cat de cat nuanta, prin colega, ca trebuia sa se pupe cu ce aveam deja). a evaluat totul, cu manere, cu belele, si cat mi-a zis atunci, atat mi-a cerut la final.

o sa scotocesc prin calculator, ca stiu ca am facut niste poze.
dc vrei da-mi un pm (ca eu nu mai stiu acum icon_redface.gif ) si-ti dau numele si telefonul.
ps destul de rapid. intr-o saptaman au fost gata. acu pt corp mare, s-ar putea sa dureze un pic mai mult. dar repede oricum.

--------------------
Fan n_puiu!

+Quote Post
Happy.
mesaj Nov 2 2007, 07:06 PM

Supercalifragilistic!!!

Postari: 8,845
Inregistrat pe: 10-August 05
Membrul Nr.: 26,306

Livia zici ca vrei dulap pana in tavan.
Io am patzit-o. Pe hol am dulap pana in tavan. Din pacate stiam ca am peretii cam strambi. Dar sa stii ca si tavanul era stramb. Ca sa poate monta dulapurile pe hol au trebuit sa le "scurteze" putin. Acum (renovez inca) mi s-a inaltat podeaua cu 1,5 cm. Din nou tebuie sa scurtez dulapurile ca sa aiba loc. Din fericire, noi avem partea de sus modulara. Deci tai doar putin din dulapiorul de sus. dulapul de haine nu e afectat.
Aaa, mi le-a facut un nene cu o firma mica. pe un hol lung de 8 metri am pus dulapuri , mai putin pe o distanta de 1,5 m cat (usa +inca un pic de oparte si de alta); fata in fata cu usa mi-am facut o oglinda mare de aprox 1,7 metri patrati. In total toata afacerea 37 milioane.

Acest mesaj a fost editat de Happyalex: Nov 2 2007, 07:07 PM

--------------------

+Quote Post
ady
mesaj Nov 2 2007, 08:05 PM

Vedeta culinara

Postari: 3,344
Inregistrat pe: 19-August 06
De la: p-aici pe undeva
Membrul Nr.: 33,374

sunt mareata. le-am gasit. in sectiunea "sent" a mail-ului.
scuzati balamucul.
Poze Micsorate Atasate
Imagine Atasata

Imagine Atasata

Imagine Atasata

--------------------
Fan n_puiu!

+Quote Post
Micu Livia
mesaj Nov 2 2007, 09:35 PM

Academic Chef

andreea fr nu zic inca nu la Ikea dar nu am vazut nimic din ce vreau eu. O sa caut o poza sa vad daca va pot arata cam ce vreau ( nu am pe calculatorul acesta "colectia de poze cu mobila ").
Problema e si cauzata de pat. Eu am probleme cu coloana deci nu vreau sub nici un chip canapea. Am gasit un pat de care m-am indragostit: 2/3 e saltea intreaga (toata coloana sta pe saltea dreapta) si doar 1/3 se aduna asa incat la nevoie sa pot "micsora" patul. Si in mobila asta din capul meu totul se potriveste perfect.

ady merci mult si pentru poze iti trimit un pm

Happyalex multam de sfat. Stiu prea bine ca sunt strambi toti pereti si nici cu tavanul nu mi-e rusine dar poate nu as fi luat in calcul destul de serios problema asta.

Hai nu ma descurajati. Stiu foarte multa lume care si-a facut mobila pe comada si arata foarte bine si se potriveste de minune in casa dar sunt din Bucuresti.

--------------------

+Quote Post
Micu Livia
mesaj Nov 2 2007, 10:09 PM

Academic Chef

Am gasit pe net o poza cam cu ce as vrea. Doar ideea e importanta pentru ca eu altfel l-as cosmetiza, mai ales corpul acela de legatura aflat deasupra patului
Imagini Atasate
Imagine Atasata

--------------------

+Quote Post
MAYA
mesaj Nov 3 2007, 09:33 AM

Dulcinea del Toboso

Postari: 23,459
Inregistrat pe: 10-July 02
De la: Germany
Membrul Nr.: 3,966

QUOTE(Micu Livia @ Nov 2 2007, 09:09 PM) *
Am gasit pe net o poza cam cu ce as vrea. Doar ideea e importanta pentru ca eu altfel l-as cosmetiza, mai ales corpul acela de legatura aflat deasupra patului

Livia,bun revenit la frunzarit pupic.gif
Deci,modele de astea,la noi exista în toate cataloagele(Quelle,Neckermann,Schwab,Bader..etc..etc..)
Cum spun fetele,asa ceva gasesti si la Ikea.Corpuri din aceeasi colectie,precum patul..cred ca iesi mult mai ieftin,si fara bataie de cap.

--------------------
Maya's World .

+Quote Post
Gabriela Carmen
mesaj Nov 5 2007, 11:08 AM

Master of disaster

Postari: 2,280
Inregistrat pe: 30-March 07
De la: Hamburg
Membrul Nr.: 37,164

Noi nu avem o parere prea buna despre mobila de la Ikea... in rest, da, au o multime de maruntisuri pentru casa (fel de fel de ustensile pentru buctarie, etc), faine de tot, de lucruri pentru copii (mobila de bebe e OK, si asa n-o tii prea mult...) etc.
Insa fata de ce exista in Romania probabil e ceva de calitate; aici insa sint multe alte firme (unde comanzi ce vrei si care aduc acasa, monteaza etc), dar nu detaliez fiindca acolo n-au ajuns (inca?).

Ceea ce voiam sa-ti transmit: poti lua in calcul faptul ca - indiferent de unde ai cumpara- daca nu vin cei de la firma sa monteze, iti asumi un risc: poti sparge sau zgiriia ceva; daca aduc si monteaza ei (firma), in cazul de mai sus (vreun incident, ceva) inlocuiesc, aduc alta bucata, ii intereseaza.
Bine, asta iar e valabila aici (varianta preferata de noi), insa nu stiu ce oferte sint la Bucuresti sau daca se aplica asa ceva si acolo.

Bafta!

Acest mesaj a fost editat de Gabriela Carmen: Nov 5 2007, 03:03 PM

+Quote Post
Bolognese di Clu...
mesaj Nov 5 2007, 02:30 PM

Master of disaster
Icoana Grup

Grup: Best romantic story teller
Postari: 2,842
Inregistrat pe: 5-October 04
De la: pe dinafara
Membrul Nr.: 17,498

tocmai faceam ordine la reviste si revistute si am dat peste un catalog.Poate ti-e de folos ca sursa de inspiratie.Succes!

--------------------

+Quote Post
MAYA
mesaj Nov 5 2007, 09:15 PM

Dulcinea del Toboso

Postari: 23,459
Inregistrat pe: 10-July 02
De la: Germany
Membrul Nr.: 3,966

Eu va marturisesc cu mîna pe inima,vineri am fost pentru prima data la un IKEA biggrin.gif

E adevarat ca au multe rahaturi,dar au si mobile de calitate..normal ca-s mai scumpe.Deci eu am vazut o canapea de piele cu cîteva mii de euro,si era faina,si de calitate smile.gif

Eu mi-am cumparat niste maruntaie..nu mobilier,deco,vase..

Gabriela,dca vorbesti de mobila de la alte cataloage ca,neckermann,quelle,otto,etc..alea-s mai de rahat decît de la IKEA..si mai scumpe.
Apropos transport,montat..etc..si aia de la IKEA fac asta smile.gif

--------------------
Maya's World .

+Quote Post
Gabriela Carmen
mesaj Nov 5 2007, 09:42 PM

Master of disaster

Postari: 2,280
Inregistrat pe: 30-March 07
De la: Hamburg
Membrul Nr.: 37,164

QUOTE(MAYA @ Nov 5 2007, 09:15 PM) *
Gabriela,dca vorbesti de mobila de la alte cataloage ca,neckermann,quelle,otto,etc..alea-s mai de rahat decît de la IKEA..si mai scumpe.
Apropos transport,montat..etc..si aia de la IKEA fac asta smile.gif

Nu vorbesc de cataloage smile.gif, ci de unde am cumparat: Möbel Kraft.
Astia sustin ca transport-ul si montat-ul e inclus in pret (dar poate ca mai umfla putin preturile, habar n-am). Ne-a placut ce e acolo, am gasit ceva potrivit...am comandat imediat dupa nunta si a venit in trei luni, da' merita asteptarea (daca iti calculezi timpul stiind cit intirzie). Alegi model, culoare, tot si eventual mici modificari.
Au venit, despachetat, montat f rapid, super OK. Din cutii lipsea ceva, o bara, au adus-o a doua zi. Am fost tare multumiti, n-ai batai de cap!

Da, am vazut ca si cei de la Ikea au transport, cind am fost ultima data aveau anuntul la casele de marcat. smile.gif

Edit.: Imi place mult sa merg la Ikea, Irene se simte grozav, se joaca cu alti copii si cu jocurile alea amplasate pe acolo (ultima data a desenat cu degetelul, electronic, alegea culorile la intimplare, bineinteles), se arunca in paturile ptr copii (le probeaza laugh.gif ), se invirte cu scaunele, e distractiv. smile.gif
Iar eu ma uit in voie la toate alea, de la pernute, fete masa, oale si vase si canite etc. smile.gif offtopic.gif

-------------------------------

Livia, acolo nu este asta, da' poate vezi ceva care sa te inspire pentru alegerea modelului: http://www.moebel-kraft.de/index.php
Eu nu m-am uitat inca pe site-ul lor, am sa ma uit daca tot am dat de adresa smile.gif. Chiar azi ne-au trimis acasa reclama, cica 'numai pentru dvs.', ca-ti baga numele daca ai fost clientul lor...ce smecheri! strategii si strategii... laugh.gif

Acest mesaj a fost editat de Gabriela Carmen: Nov 5 2007, 10:40 PM

+Quote Post
Micu Livia
mesaj Nov 5 2007, 10:15 PM

Academic Chef

QUOTE(Bolognese di Cluj @ Nov 5 2007, 04:30 PM) *
tocmai faceam ordine la reviste si revistute si am dat peste un catalog.Poate ti-e de folos ca sursa de inspiratie.Succes!

Merci mult am inceput sa ma uit prin el dar am zis sa-ti multumesc intai ca poate se face tarziu pana termin si nu mai apuc sa scriu in seara asta.

Gabriela merci pt link acum urmeaza sa il accesez.

Da, Maya sunt lucruri foarte frumoase si idei practice dar parca as vrea sa fac totul dupa marimea camerei si sa vina cineva acasa si sa-mi zica de ce e bine ceva si de ce nu. Ca asa ma trezesc cu mobila acasa si nu se potriveste in apartamentul nostru. Plus ca deja am niste idei fixe in cap si greu mi le pot scoate.
La Ikea in Romania sunt probleme cu stocurile. Risti sa iei cadrul de la dulap si sa nu aiba usile. Pt dulapiorul din baie am asteptat vreo cateva saptamani si cum ei nu fac rezervari am tot facut drumuri la Ikea. O prietena si-a luat o parte de mobilier si pana sa vina restul cica l-au scos din productie mai exact era vorba de culoarea mobilierului. Asa ca si-a luat mobila in doua culori.

Dupa cum am mai zis patul e buba la mine. Toti zic ca pricep cand le explic la telefon si cand le arat schita bat in retragere.
Ca sa nu mai vorbesc in gol va atasez o schema facuta de mine. wink.gif
Acolo unde scrie sertar e un sertar tongue.gif care se trage si se extinde patul. Ce arata ca o carte intredeschisa se intinde (deschide de tot) si se pune peste extensia patului. Asfel 2/3 din corp stau pe saltea intreaga si numai la picioare sunt imbinari.
Cand e inchisa "cartea" se pune la la perete si se formeaza astfel o canapea.
Nu e greu de facut dar nu oricine poate produce salteaua asta din 3 bucati.

Asa ca mai caut saptamana asta si sper sa pot lua o decizie cat mai curand.

Acest mesaj a fost editat de Micu Livia: Nov 5 2007, 10:17 PM
Poze Micsorate Atasate
Imagine Atasata

--------------------

+Quote Post
Daylight
mesaj Nov 13 2007, 04:40 PM

Captain Cook

Postari: 212
Inregistrat pe: 3-November 07
De la: here and there
Membrul Nr.: 39,595

Liv, abia astept sa vad ce-ai ales.... biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
annamariac
mesaj Oct 6 2008, 10:13 AM

micro Bucatar

Postari: 1
Inregistrat pe: 6-October 08
Membrul Nr.: 45,575

Eu tocmai mi-am dat comanda de mobila la o companie. Am comandat pat (1.80/ 2m) si dressing de care sunt extem de multumita. Daca esti in continuare interesata trimite-mi o adresa de email unde iti pot da toate detaliile.

O zi excelenta!
anamaria.

CITAT(Micu Livia @ Nov 2 2007, 03:53 PM) *
Desi nu am mai postat de multa vreme cand am timp mai frunzaresc un pic culinarul si imi clatesc ochii cu ce bunatati mai faceti.
Si cum prietenul la nevoie se cunoaste acum ca am nevoie de ajutor m-am gadit la voi.

Desi stau de ani buni in Bucuresti, tot copilul strazii ma simt. Cand am nevoie de un doctor pe net il caut , cand am nevoie de o firma de mobila tot pe net o caut. Daca va zic ca in primii ani dadeam fuga acasa (250 km) pentru fiecare plomba.

Asadar, revenind la oile mele, vreau sa-mi comand mobila pentru dormitor eventual si pentru hol.
Am cautat pe net dar tot nu sunt cu inima impacata ca am gasit ceva. Ca stiti cum e vreau si calitate si pret rezonabil. Si am gasit zeci de firme dar nu imi vine sa ma duc pe la toti si sa-i sacai cu oferte degeaba si poate la final imi mai si iau vreo teapa cat mine de mare

As vrea o firma care o sa trimita omul sa ia masuri apoi sa-mi faca o schita poate pe calculator sa vad si eu cum arata si evident sa o si monteze apoi.
Nu vreau sa se faca singur patul dar nici nu vreau mobila facuta dupa metode si materiale vechi de 100 de ani care sa imi cada in cap dupa 1 an.
Am vazut ceva pe gustul meu dar nu o modifica dupa nevoile mele ca nu au sabloane ba mai mult paleta de culori e tare saraca.

Asa ca de aveti vreo firma cu care ati lucrat bine va rog sa imi dati si mie datele lor.
Daca aveti si poze cu atat mai bine.

Va multumesc mult mult ca vreau sa o comand si ma intind deja de 3 saptamani.
Va induiosez daca va spun ca dorm pe jos pe o saltea 022.gif

+Quote Post
carminap
mesaj Oct 6 2008, 08:23 PM

Big Chef

Postari: 704
Inregistrat pe: 31-March 08
De la: brasov
Membrul Nr.: 42,405

CITAT(Micu Livia @ Nov 2 2007, 05:21 PM) *
Da si mie imi place tare mult tot ce e la Ikea dar eu am un apartament micut si chochet (asta vreau sa obtin tongue.gif ) si trebuie sa gandesc totul foarte bine.
Chiar micut nu e dar no apartament e si deci spatiul este limitat si vreau sa-l folosesc cat mai util
Asa ca am deja o schema cu cea vreau in dormitor. Vreau dulapul pana in tavan si apoi sa se prelinga si pe celalalt perete si pe hol am nevoie de doua corpuri tot pana in tavan... sigur nu o sa gasesc la Ikea exact pe dimensiunile spatiului.

Si cam stiu ce au la Ikea ca ma simt ca acasa acolo. Uite ce idee poate daca ii intreb frumos ma lasa sa imi pun hainele la ei in dulap si asa sunt cam goale numai cate o camasa trista atarna in cate un dulap si mie imi stau toate inca in cutii.

Cat despre meseriasi de asta imi e frica. Pe site ei se prezinta frumos dar stiu eu cum o sa fie cand trec la fapte.
Sora mea a dat comada pt mobila in camera fetitei. O prima estimare 30mil. Dupa masuratori la fata locului 27 mil iar dupa ce au pus tot la socoteala au iesit 37 mil. Da macar i-au zis de al bun inceput si lucreaza bine ca si-a mai facut si bucataria la ei. Sigura problema e ca sunt in Brasov icon_cry.gif

Am si eu de facut cate ceva dar nu stiu la ce firma sa apelez sa-mi faca lucru de calitate.Spune-mi te rog de la ce firma din Bv. erau meseriasii?

+Quote Post
Replikate
mesaj Mar 10 2009, 11:07 AM

micro Bucatar

Inregistrat pe: 16-October 07
Membrul Nr.: 39,268

Buna,

Eu sunt din Bucuresti si mi-am facut mobila la comanda pt toata casa. Materialul folosit a fost un lemn mai gros, foarte buna calitativ (nu din acela umplut cu spuma de la IKEA), iar domnul de la atelier mi-a dat niste super idei. Ca si costuri, a fost cam la jumatate de pret de mobexpert, incluzand transportul si montajul. Sunt foarte multumita de raportul calitate pret si fooooarte incantata de design. Atelierul este undeva pe Sos Petricani, zona Lacul Tei, iar numarul domnului de acolo este ___________ Garantez pentru el smile.gif .

O zi cat mai frumoasa!
Motivul editarii: iar eu nu garantez pentru tine

+Quote Post
andi3mai
mesaj Mar 14 2010, 02:22 PM

micro Bucatar

Inregistrat pe: 14-March 10
Membrul Nr.: 57,257

Buna ziua tuturor!
Am tot scris despre experienta mea placuta cu firma de la care mi-am achizitionat tot mobilerul pt apartament, intrucat doresc sa ajut pe toti cei care sunt in cautare de servicii de calitate si preturi foarte bune. In Bucuresti cel putin, am fost cred, fara exagerare, pe la 30 de firme de mobilier, dar fie aveau produse foarte prost realizate (chiar si in showroom- canturile erau dezlipite, mobila zgariata pe interior), fie aveau preturi exorbitante (la o firma mi-au cerut 8000 Ron pe un dormitor, si nu va inchipuiti ca era Mobexpert, ca numai ei cer atat de mult).
Vreau sa va spun ca eu mi-am cumparat impreuna cu sotul meu mobila pt apartamentul achizitionat prin Prima Casa de la o firma exceptionala. Noi am vrut ceva personalizat, cu anumite culori si combinatii iar domnii de acolo au fost intr-adevar foarte draguti. Ne-au luat dansii masuri la tot apartamentul (fara a ne percepe taxe suplimentare, cum fac majoritatea), ne-au dat idei foarte bune si impreuna am ales mobilier pt toata casa. La sfarsit, ne-au facut si un discount consistent, iar de atunci noi le recomandam firma la toti prietenii, pt ca suntem foarte multumiti de ce a iesit la sfarsit.
Mobila a fost la comanda, executata cu cele mai bune materiale- noi am fost realmente incantati, iar dansii au avut niste idei foarte practice (mai ales la mobilierul din bucatarie si baie).
Va las si voua un nr de telefon- +++++++++++++++++ domnul Viorel (numele de familie nu l-am retinut)- care este directorul acestei firme si este un om foarte de treaba.
O zi buna si sper ca v-am fost de ajutor!
Andreea
PS Firma are sediul in Bucuresti, transportul si montajul sunt gratuite in Bucuresti, iar timpul de executare este destul de bun- depinde de comanda (noua pt toata casa ne-au dat 2 saptamani, si nu au intarziat nici o zi).

+Quote Post
Reclama

Google Ads

Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
Tags
Nici un cuvant cheie adaugat.

1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membri:

Design by: Free IPB Skins & Web Proxy
RSS Versiunea Lo-Fi Astazi este: 21st December 2014 - 05:48 PM

Autentificare

Nu sunteti membru inca ?

Dureaza doar cateva minute sa va inregistrati.

Inregistrati-va acum

Adresa email
Parolă
Invizibil pe forum (nu ma adauga in lista de utilizatori activi pe forum)

Ati uitat parola?
Înregistrare